#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/10/2011 13:17
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Να παραιτηθεί αμέσως ο κ. Ρομπόπουλος!



Η κ. Μαίρη Ακριβοπούλου που θα διαδεχθεί στην Βουλή τον κ. Ρομπόπουλο αν παραιτηθεί



ΣΧΟΛΙΑ

  1. manos avatar
    manos 14/10/2011 13:26:23

    Εκτακτη εισφορά όλοι οι αναγνώστες του antinews άμεσα. Ενα 5% του μισθού πιστεύω ότι αρκεί. Προτίθεμαι να συμμετέχω και για άνεργους φίλους.
    Ευα , Juliet, και υπόλοιπες κυρίες, δεν είμαι ligouris απλά το καλό να λέγεται.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ manos 14/10/2011 15:05:03

      Αχ βρε mano..βρε..ξέχασα να σου το πω...το ''ΕΥΑ'' είναι το διαδικτυακό ψευδώνυμο....Μ. Ακριβοπούλου είναι το πραγματικό μου...

      • manos avatar
        manos @ ΕΥΑ 14/10/2011 15:11:13

        Το ήξερα, το ήξερα.
        Κάτι βαθειά μέσα μου, έλεγε ότι έτσι είναι.
        Αλλά το κόκκινο μαλλί σε χαλάει. Κάνε κάτι πιό τολμηρό. Ενα πρασινάκι ίσως?

        Καλό σου απόγευμα :-)

        • ΕΥΑ avatar
          ΕΥΑ @ manos 14/10/2011 15:14:28

          Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι θα εργαστώ σκληρά για την πατρίδα...ούτε μπότοξ, ούτε ανόρθωση ούτε ένα κραγιονάκι για φέτος...θα τα διαθέσω στους συνανθρώπους μου...

          • manos avatar
            manos @ ΕΥΑ 14/10/2011 15:22:05

            Και η Καιλή τι θα γίνει?
            Θα έχει τέτοιο "αθέμιτο" ανταγωνισμό πτυχίων?

          • ΕΥΑ avatar
            ΕΥΑ @ manos 14/10/2011 20:09:40

            Με κομμένη ανάσα mano, ο λαός θα παρακολουθήσει μια αθέμιτη μάχη στήθος με στήθος...
            ΥΓ: Λες το Πασόκ ν' απέκτησε κι άλλο ''αντάρτη''; Γιατί όταν ακούς ότι τσακώθηκε για τον Στογιάκοβιτς, σημαίνει ότι δε δέχεται μύγα στο σπαθί της..

          • manos avatar
            manos @ manos 14/10/2011 20:17:19

            Στο σπαθί της Ευα δεν δέχεται, στο σπαθί της.
            Αν ήταν οι αντάρτες σαν τους πασόκους, ο Αρης και ο Ναπολέων, θα παράταγαν το όπλο και θα έπιαναν βελονάκι.

          • ΕΥΑ avatar
            ΕΥΑ @ manos 14/10/2011 20:22:24

            Νομίζω ότι ο Γαπ έχει σχέδιο, έχει όραμα...ευελπιστεί σε συγκυβέρνηση για να την προωθήσει σε κυβέρνηση προσωπικοτήτων...η Ελλάδα έχει σωθεί!

          • Orestios avatar
            Orestios @ manos 15/10/2011 09:39:46

            @ μανος
            αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
            +1000

        • juliet avatar
          juliet @ manos 14/10/2011 15:38:11

          Μάνο, χαιρετώ
          αν σου πω ότι είμαι η Μ.Ακριβοπούλου δεν γίνεται με πρόλαβε η Εύα .Με τέτοια πόδια ,σόρυ πρόσωπα ,θα την πάρει ο Λοβέρδος στο αναπηρίας και θα γίνουνε θαύματα ,ο τυφλός θα δει ,ο κουτσός θα τρέχει ,ο γέρος θα πάθει εμφραγμα ...θα κοπούν συντάξεις και το Πασοκ απο κόμμα των γιαουρτιών και των αυγών θα γίνει κόμμα των κομμάτων.

        • juliet avatar
          juliet @ manos 14/10/2011 15:41:01

          Μάνο,χαιρετώ
          μετά απο αυτό θα μπορούμε να λέμε ανεπιφύλακτα το Πασοκ κόμμα των κομμάτων .

          • Αιας Τ. avatar
            Αιας Τ. @ juliet 14/10/2011 16:40:51

            Φακτορα,
            πολυ σεμνοτυφο σε κοβω!
            υπαρχουν πιο καυτες φωτο της κας. Ακριβοπουλου απο αυτες που ανηρτησες!!!!!
            δωσε κατι στο λαο!! πειναει...

          • manos avatar
            manos @ juliet 14/10/2011 17:02:31

            Πάντως η κοπέλα για αυγά και γιαούρτια δεν είναι. Μάλλον για κρέμες νυχτός την κόβω (με το βαζάκι μαζί) :-)

            Γεια σου Juliet

          • danaos. avatar
            danaos. @ manos 14/10/2011 19:45:34

            Ε βρε το φάγατε το κορίτσι!Μη δείτε έναν άνθρωπο με μεταπτυχιακό και μουσικές σπουδές!!!

          • manos avatar
            manos @ manos 14/10/2011 20:01:19

            danaos,

            "Ντάρι ντάρι, ντάρι ντάρι, στο γιαλό πετούν οι γλάροι"
            Αύριο κατεβαίνω υποψήφιος :-)

          • juliet avatar
            juliet @ manos 14/10/2011 20:15:54

            με μπικίνι ; η μονοκίνι; ή μάλλον τάγκα ....:D

          • manos avatar
            manos @ manos 14/10/2011 20:44:20

            Juliet,

            Ολόσωμο, έχω βάλει δυο κιλά και θέλω να τα καμουφλάρω.

          • juliet avatar
            juliet @ manos 14/10/2011 20:55:25

            άστο τότε ........θα χάσεις με διαφορά ....κιλών,δηλ .με τόσα μέτρα και πάχυνες; με τον αέρα παχαίνεις σαν τον Μπένυ; άρα μέχρι και ναυαγοσώστης μπορείς να γίνεις,γιατι καπετάνιος ανέλαβε άλλος ποιό ευτραφής.

      • Thimm avatar
        Thimm @ ΕΥΑ 14/10/2011 16:45:53

        Το καλό αστείο κάνει καλό στη ψυχή και το σώμα. Όταν είναι όμως & έξυπνο όπως όλων αυτών παραπάνω ....είναι τουλάχιστον για ένα ΕΥΓΕ (με κεφαλαία)

    • madprof avatar
      madprof @ manos 15/10/2011 22:33:30

      «Οι αντιπροσωπευτικοί μας θεσμοί αποδυναμώθηκαν, επικράτησε η ανομία, η αδειαφάνεια, η γραφειοκρατία, η παρα-οικονομία, ο κρατισμός, καθώς δεν φροντίσαμε έγκαιρα να ενδυναμώσουμε τον έλεγχο και την συμμετοχή του πολίτη στη δημόσια ζωή της χώρας».
      G. Gap, "καθημερινή" 16-10-11.
      Με τέτοιες υποψηφιότητες που επέλεξε το καρούμπαλο (sic!), έχει το θράσος και μιλά; Το παιδί=κύμβαλο αλαλάζων, δεν έχει συναίσθηση της καταστροφής που δημιούργησε! Όμως το έγκλημα είναι διαρκές και προμελετημένο. No mercy, για όσους επιμένουν να στηρίζουν τον εθνικό προδότη!
      ΥΓ. Ο Θ. Ρομπόπουλος πρέπει να δηλώσει ότι καταψηφίζει την κυβερνητική οικονομική-δημοσιονομική πολιτική γιατί με αίσθημα ευθύνης και σεβόμενος τους πολίτες που εκπροσωπεί και που τον επέλεξαν να τους αντιπροσωπεύει στο κοινοβούλιο, αυτό είναι το ελάχιστο που ωφείλει να πράξει!
      Ας τολμήσουν να τον διαγράψουν μετά τα εξαπτέρυγα - γιουσουφάκια του ακατονόμαστου!

  2. Ignoramus avatar
    Ignoramus 14/10/2011 13:42:35

    τελικα οπως κατνατησε η διμοκρατια μας, και ο κατμαν να βαλει υποψηφιοτητα θα βγει βουλευτης.

    • stanley@gr avatar
      stanley@gr @ Ignoramus 14/10/2011 13:50:07

      !!!!!!!!!!!!!!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Ignoramus 14/10/2011 14:38:24

      Αν θυμάμαι καλά, το 2007-2008 είχε κυκλοφορήσει σε φυλλάδες η φήμη ότι ο Κάτμαν (ή κάποιος άλλος από τα "Παρατράγουδα") είχε ζητήσει να προσληφθεί στη... φρουρά του Καραμανλή (πράγμα που, φυσικά, δεν έγινε).

  3. xzetta avatar
    xzetta 14/10/2011 13:51:51

    το υλικό είναι απο το προεκλογικό φυλάδιο?

    • manos avatar
      manos @ xzetta 14/10/2011 13:55:23

      Είναι φωτογραφίες από το διδακτορικό της. :-)

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ manos 14/10/2011 14:40:02

        Ναι, από τη δημόσια υποστήριξη του διδακτορικού της (τη λεγόμενη viva) ενώπιον της επιτροπής.

        • Lampros avatar
          Lampros @ Αυριανιστής 14/10/2011 14:42:23

          Τι χρειάζεται για να μπεί κανείς σε αυτή την Επιτροπή?

          • manos avatar
            manos @ Lampros 14/10/2011 15:20:08

            Δελτίο ταυτότητας , με ένα πράσινο ήλιο να μισοβγαίνει πίσω από μία πράσινη γραμμή.

  4. papado avatar
    papado 14/10/2011 13:59:08

    Αν ξέραμε την διαδοχο του θα τον είχαμε εξαναγκάσει σε παραίτηση εξ αρχής...Απαράδεκτη ολιγωρία....

  5. Great Glory avatar
    Great Glory 14/10/2011 14:00:24

    Giati argei toso?

  6. noldor avatar
    noldor 14/10/2011 14:00:29

    Όταν άραγε πήρε το πτυχίο της είχε καθηγητή τον Βενιζέλο;

    • Χρήστος avatar
      Χρήστος @ noldor 14/10/2011 14:19:52

      Τον Κωστέτσο μάλλον

  7. Ρόμπας, όπως Ρομπάϊ και Ρομπόπουλος avatar
    Ρόμπας, όπως Ρομπάϊ και Ρομπόπουλος 14/10/2011 14:16:20

    Να φύγει, να φύγει εδώ και τώρα ο Ρομπόπουλος για να συμπληρωθεί ο κυβερνητικός θίασος του Πασόκ από την πνευματώδη κα Ακριβοπούλου.
    Να παραιτηθεί, να παραιτηθεί αμέσως και ο κάππο Βενιζέλος και να αντικατασταθεί από την κα Ακριβοπούλου, για να σαγηνευτούν από τις δικές της ικανότητες οι δανειστές μας αφού τα κούφια λόγια του "ήρουα" Βενιζέλου δεν πιάσαν τόπο.

    Αλλά φοβούμαι ότι, όπως και την προηγούμενη φορά, ο κος Ρομπόπουλος δεν θα παραιτηθεί, μέχρις ότου υπάρξουν ευνοϊκές ρυθμίσεις -- με κυβερνητική μεσολάβηση-- από τις τράπεζες για τα χρέη του και έτσι η κα Ακριβοπούλου δεν θα έχει την ευκαιρία να μπει στη βουλή και να "ξεγυμνώσει" με τον αιχμηρό περιούσιο λόγο της τον κο Βενιζέλο από το περιτύλιγμα της ωραιοπάθειας και καθωσπρέπειας που έχει ενδυθεί. Επιπλέον, η ταπεινότητά της αρκείται στο δικό της μόνο επαγγελματικό ξεγύμνωμα.

    Με όλα αυτά και τόσα άλλα καραγκιοζλίκια κατρακυλάμε και άλλο. Τη βγάζουμε δεν την βγάζουμε μέχρι τις 23 Οχτώβρη σύντροφοι του ηρωϊκού Πασόκ.

    Παραιτηθείτε, φύγετε νωρίς και μην προκαλείτε πολιτικάντηδες της δεκάρας την οργή του έλληνα γιατί "ο λαγός που σείει την φτέρην κάνει κακόν εις την κεφαλήν του".

  8. oddlabs avatar
    oddlabs 14/10/2011 14:19:06

    Η πραγματικότητα απέχει κάπως από αυτά που δείχνουν οι φωτογραφίες, αλλά αναλογικά είναι κλασεις μπροστά...

  9. torn avatar
    torn 14/10/2011 14:26:48

    Τέτοιες παρουσίες θα αλλάξουν τη μοίρα του τόπου. Ρομπόπουλε τράβα σπίτι σου. Κάνε τόπο να περάσουν οι αξίες, που επιτέλους έρχονται στο προσκήνιο...

  10. Wolf avatar
    Wolf 14/10/2011 15:40:15

    http://www.maximonline.gr/girls/actresses/c223,Μαίρη+Ακριβοπούλου.html

  11. papado avatar
    papado 14/10/2011 16:12:37

    Η δεύτερη φωτογραφία με τα πόδια σηκωμένα συμβολίζει την στάση απέναντι στην τρόικα.

    • manos avatar
      manos @ papado 14/10/2011 18:58:09

      Papado,

      :-) :-) :-)

  12. SPCV avatar
    SPCV 14/10/2011 16:13:21

    Ολα τα λεφτά σήμερα είναι η Ακριβοπουλου

    http://www.youtube.com/watch?v=M0djq02bghM

  13. k. avatar
    k. 14/10/2011 16:56:40

    σου πάνε τα καναρινί, σου πάνε και τα άσπρα
    μα θα'σαι μες τα πράσινα, του βενίζελου η γλάστρα

  14. ΝΕΚΚ avatar
    ΝΕΚΚ 14/10/2011 17:00:23

    Αυτην την κοβω πιο ικανη να διαπραγματευτει το χρεος! Ιδιως με μια αμφιεση...λιτοτητας, σιγουρα θα πετυχει την επιμηκυνση!

  15. vaggelis avatar
    vaggelis 14/10/2011 17:23:46

    εχει συγγενεια με την ακριβοπουλου (οχι εμφανισιακη) του σκαει γαιδαρο???

  16. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 14/10/2011 19:09:49

    Εξηγήστε μου παρακαλώ, γιατί έχω μια σύγχυση:
    Τώρα ο Ρομπόπουλος θα πάρει τη θέση της Ακριβοπούλου;
    ....
    Ρε μή γελάτε!

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ ΝΙΚΟΛΑΣ 14/10/2011 20:45:17

      Για ποιο πράγμα συγχύστηκες Νικόλα; χηρεύουν πολλές θέσεις τώρα..στο ''σανίδι'', στην επιστήμη, στο κρεβάτι με ''ουρανό και τούλι''.....

      • juliet avatar
        juliet @ ΕΥΑ 14/10/2011 20:58:05

        ''με ουρανό και τούλι '' για τα κουνούπια;

      • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
        ΝΙΚΟΛΑΣ @ ΕΥΑ 15/10/2011 00:21:23

        Νόμιζα ότι γίνεται τράμπα σε τέτοιες περιπτώσεις...
        Αλλά αφού ανοίγονται ορίζοντες, μάλλον λάθος έκανα..

  17. Nikos Draxma avatar
    Nikos Draxma 14/10/2011 19:54:04

    Ψωμι τυπρι δεν εχουμε να φαμε με τους δοσιλογους και ασχολειστε με ξαπλωστρες πολυτελειας
    Ελεος

    • juliet avatar
      juliet @ Nikos Draxma 14/10/2011 20:26:09

      Τους ψυχολογούμε !!!!!!!!!!!

  18. factorx avatar
    factorx 14/10/2011 21:44:34

    Ιδού η είδηση της ημέρας που μόλις την έμαθα: Ο Κώστας Ροδινός δεν μιλάει επειδή είναι φίλη του !!!!

    • danaos avatar
      danaos @ factorx 14/10/2011 23:59:29

      Κι αυτό το ξέρεις βρε Φάκτορα;

    • Βορινή avatar
      Βορινή @ factorx 15/10/2011 00:05:17

      Μπράβο ενημέρωση!

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ factorx 15/10/2011 00:23:46

      Και γιατί δε μας τη γνώριζε τόσο καιρό; Για κάτσε ρε φίλε, με την Καϊλή και τη Ράπτη ενίοτε ασχολούμαστε, αυτή γιατί να μένει ορφανή από θαυμαστές;

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ factorx 15/10/2011 00:51:21

      χαχα! εκτέθηκε λες;

    • Σαος avatar
      Σαος @ factorx 15/10/2011 10:11:42

      Ωραία! Μπορώ να γίνω φίλος του Κώστα Ρόδινου για να γίνω και φίλος με την κοπελιά, ή ο Κώστας την κρατάει για την "πάρτη" του;

  19. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 15/10/2011 11:59:57

    Την έπαιζε στα γόνατά του...

    • Σαος avatar
      Σαος @ Strange Attractor 15/10/2011 13:58:18

      Και εγώ το ίδιο θέλω να κάνω... :-)