10/03/2011 22:34
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Να απαγορευθεί τώρα το τραγούδι "Ο Αράπης"



Να απαγορευθεί τώρα το τραγούδι!

ΝΑ γινει αγωγη στον Ζαμπετα και στο αυτοφορο οι στιχουργοι Χαράλαμπος Βασιλειάδης, Τσάντας.



Ο Υμνος του Καστανιδη..

Θα παιζει στο γραφειο στα δικαστηρια, στην προεκλογικη του εκστρατεια.

 

ταμ ταμ ταμ



ΠΠ

Μελαμψές Βεδουίνες, ξελογιάστρες, τσαχπίνες

χορεύουν τα βράδια χορούς της αγάπης, ενώ το ταμ-ταμ

το χτυπάει ο αράπης, ο μαύρος, ο σκύλος, ταμ, ταμ, ταμ

Ταμ, ταμ, ταμ, χτυπάει ο αράπης

Η μικρή απ’ τ’ Αλγέρι, που ’χει ντέφι στο χέρι

τη βλέπουνε όλοι, της λένε γι’ αγάπη, ενώ η μικρή

γουστάρει τον αράπη, το μαύρο...

Και η μπουρδού απ’ τ’ Αλγέρι, με το ντέφι στο χέρι

τη βλέπουνε όλοι, της λένε γι’ αγάπη, ενώ η χουχού

γουστάρει τον αράπη, το μαύρο...

...γουστάρει κι αγαπάει, το μαύρο, το σκύλο,

τον αράπη, το Μανόλη το Χιώτη, την Μαίρη Λίντα, τον Τσιτσάνη,

την Πόλυ Πάνου, τον Κολοκοτρώνη, το Μπιθικώτση, την Καίτη Γκρέυ,

τον Καλδάρα, τον Γαβαλά, τη Ρία Κούρτη, τον Αγγελόπουλο,

τον Πετσά, τον Αάάάπηηη...

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 10/03/2011 23:30:30

    Για το νομοσχέδιο Καστανίδη τι να πεις,
    ξεπέρασε κάθε όριο,
    θα φοβόμαστε να γράψουμε τη λέξη λαθρομετανάστης.

  2. nanaki avatar
    nanaki 10/03/2011 23:40:45

    Τα εχουμε παιξει εθνικως και γενικως ολοι,ετσι...???

  3. nanaki avatar
    nanaki 10/03/2011 23:49:35

    Μηπως στην συνεχεια θα κρινουν παρανομη και ρατσιστικη,
    την εταιρια οσπριων "Αραπινα"?

    • Αστος avatar
      Αστος @ nanaki 11/03/2011 12:19:16

      Για να μην μιλησουμε και για το γνωστο γλυκισμα με βαση το κακαο εν ονοματι "αραπακι"....

  4. ΑΧΘΟΣ avatar
    ΑΧΘΟΣ 10/03/2011 23:57:41

    Εύκολο.Θα μιλάμε οπως η πιάτσα.Θα λεμε αντι αραπης , Σουηδός.
    Και αντι λαθρομεταναστης , Υπατίας.
    Αντε ολα εμεις θα σας τα λεμε;
    Διαβάστε κανενα βιβλιο πως μιλαγαν συνομωσιακά στην Κατοχή και στην Χούντα.

  5. Theoprovlitos avatar
    Theoprovlitos 11/03/2011 01:15:33

    Μην εκπλήσσεσθε, ειναι Πανευρωπαϊκο και αναμενόμενο ήδη από περσι τον Ιούνιο.

    http://theoprovlitos.blogspot.com/2010/06/etoimazoyn.html

  6. Νίκος avatar
    Νίκος 11/03/2011 07:59:08

    Χαχαχαχα! Καλό.
    Πάντα το έλεγα. Αφ' ενός ζουν σε άλλο κόσμο αφ' ετέρου πιστεύουν στις νεοταξικές τους μπούρδες.

  7. parsifal avatar
    parsifal 11/03/2011 11:00:57

    Θα τους απαντήσωμε "τον Αράπη κι'αν ασπρίζης, το σαπούνι σου χαλάς". Ολη η πολιτική ορθότητα ΕΕ και ΗΠΑ να επιστρατευθή, ο αράπης θα παραμείνη ... νέγρος !

  8. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 11/03/2011 11:56:11

    ινσαλλαχ
    αλαου αχμπαρ

    ΠΠ

  9. juliet avatar
    juliet 11/03/2011 12:27:05

    αυτό θα πει πασοκική ισότητα,μέχρι και τους πεθαμένους θα επαναφέρουμε στη τάξη!!!!