#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/11/2011 15:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Νέους δρόμους ανοίγει στο ΠΑΣΟΚ η σύλληψη του Μάκαρου



Νέους δρόμους στην προσπάθεια του Γ. Παπανδρέου να επιλέξει τον καταλληλότερο για πρωθυπουργό ανοίγει η σύλληψη του Μάκη Ψωμιάδη στα Σκόπια. Ο γνωστός και «αγαπούλας» θα μπορούσε να ηγηθεί της νέας κυβέρνησης και να διαπραγματευτεί με Μέρκελ και Σαρκοζί τη νέα δανειακή σύμβαση. Αμφιβάλλει κανείς ότι θα γινόταν αυτόματα ο φόβος και ο τρόμος της Ευρώπης;

Οικονομικά γνωρίζει πολύ καλύτερα από αυτά του Βενιζέλου, αφού ο Μάκαρος κατηγορείται ήδη για υπεξαιρέσεις και άλλα κόλπα που τον έκαναν πάμπλουτο τόσο καιρό.

Γνωρίζει επίσης και πολύ καλά νομικά αφού έχει καταφέρει να ξεφύγει εδώ και πολύ καιρό από δικαστικές περιπέτειες.

Πολιτικές διασυνδέσεις λέγεται ότι έχει, επομένως διαθέτει όλο το «πακέτο» που ψάχνει το ΠΑΣΟΚ.

Αν γίνει λοιπόν πρωθυπουργός θα μπορέσει να ξεμπλοκάρει και πολλά σχέδια της πρώην κυβέρνησης για ξεπούλημα της ακίνητης περιουσίας κι όχι μόνο. Για σκεφτείτε να λέει... Αγαπούλα πούλα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 09/11/2011 15:52:13

    Άμα τον δει η Μέρκελ, έτσι που εκπέμπει και βαρβατίλα, μπορεί να μαλακώσει ως γυναίκα και ως καγκελάριος!
    "Κάνε πιο πέρα φρολάιν αγαπούλα, διότι κρατάω πούρο..." (θα της πει), θυμίζοντας της την (φυσαρ)Μόνικα και τον Κλίντον.

  2. Y. avatar
    Y. 09/11/2011 15:55:38

    Τον μεσαίο, πότε θα τον μπαγλαρώσουν?

    • ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
      ΠΙΛΟΤΟΣ @ Y. 09/11/2011 16:14:04

      Πρώτα θα μπεί φυλακή ΟΛΟ το πολιτικο-οικονομικο σύστημα και μετα αυτός !

      • Y. avatar
        Y. @ ΠΙΛΟΤΟΣ 09/11/2011 16:53:55

        Γιατί, αυτός που ανήκει

        • ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
          ΠΙΛΟΤΟΣ @ Y. 09/11/2011 17:04:05

          στην κορυφή.

          • Y. avatar
            Y. @ ΠΙΛΟΤΟΣ 09/11/2011 19:02:57

            Κι αν αρχίζαμε απ’ το κεφάλι?

          • ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
            ΠΙΛΟΤΟΣ @ Y. 09/11/2011 21:11:52

            Ποτέ δεν ξεκινάς απτο κεφάλι γιατί έχει μυαλό...

  3. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 09/11/2011 15:55:50

    Σκεφτείτε μόνο να της πει εκείνο το αμίμητο "μήπως θέλετε να σας το ξαναφιξάρω?". Τάβλα η Καγκελάριος...

  4. xzetta avatar
    xzetta 09/11/2011 16:05:53

    η φωτογραφία είναι από το νέο υπουργικό συμβούλιο.
    ο Σωκράτης κρατάει φακέλους της Στάζι που αφορούν στην Αγγέλα καθώς επίσης και τις γερμανικές αποζημιώσεις.
    με τέτοιο τιμ, υπάρχει ελπίς!

  5. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 09/11/2011 16:07:42

    χαχαχα! σε καλό σας!
    Και δεν υπάρχει και περίπτωση να τη ''γρατζουνάει'' και το μουστάκι του κυρίου..νομίζω ότι κι αυτή το διαθέτει....

  6. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 09/11/2011 16:10:46

    Μάκαρος! Μάκαρος! και να πάρει και τον Οπαπ

  7. Q-Nihilism avatar
    Q-Nihilism 09/11/2011 16:15:02

    Η σύλληψη του Μάκη Ψωμιάδη στα Σκόπια; Ρε παιδια, ο άνθρωπος ήταν εκεί για οληγοήμερες διακοπές, με άδεια από τον ανακριτή. Απλά λόγω εκτάκτου ανάγκης επιστρέφει στην Ελλάδα να αναλάβει, συνοδεία αστυνομικών και με τιμές αρχηγού κράτους.

  8. Γιώργος Π avatar
    Γιώργος Π 09/11/2011 16:41:47

    3 λέξεις θα τις πει με το ζόρι:
    Τσου ρε τζέλα....

  9. andreas avatar
    andreas 09/11/2011 17:05:18

    Μα για αυτο τον βουτηξανε και τον φερνουν πισω με το ζορι διοτι αυτος δεν ηθελε να εμπλακει σε ενα ακομα σκανδαλο και ειδικα με τους Πασοκους.Τωρα βεβαια δεν μπορει να κανει διαφορετικα και θα πρωθυπουργευση μες τις φυλακες και θα παρει μετρα τετοια ωστε αυτοι που θα τον ακολουθησουν απο το Πασοκ να εχουν καλη μεταχειρηση.Θα εχει φτιαξει το κλιμα ξερει αυτος.

  10. NIK THE GREEK avatar
    NIK THE GREEK 09/11/2011 19:58:39

    Ολη η ασχημια της ελλαδος σε μια φωτογραφια,ξεχωρα απ τηνπλακα με αρχηγο τον Κοκαλη ειναι μια απο τις πρωτες τριαδες της εγχωριας καταστροφης.

  11. XARILAOS avatar
    XARILAOS 09/11/2011 20:39:09

    ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΩΝΑΖΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ
    Ο ΚΥΡΙΟΣ ΜΑΚΗΣ ΨΩΜΙΑΔΗΣ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΚΑΛΑ
    ΘΑ ΡΙΞΕΙ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΑΝΩ ΤΟΥΣ

  12. Τασος avatar
    Τασος 10/11/2011 01:07:26

    Λοιπόν για να μην λεμέ μ!@#$$..
    Ο Κύριος Κοκαλης είναι ο μονός εκλεγμένος, γιατί όλοι αυτή που των βρίζουν των ψηφίζουν με το να εισιτήρια, και γενικά με όλες της επιχείρισης του!!!

    Ο Μάκης, και Ο Αχιλλέας, όλες οι κυβέρνησης φοβόταν να τους πιάσουν....

    Υ.Γ: Ο Κοκαλης: πρέπει να έχει και ανοιχτά μέτωπα, με ιντραλοτ... ιντρακομ... κ.α αλλά σσσσσσσσσσσσ