#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/04/2012 12:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Νέα ανθελληνική προπαγάνδα. Μας κατηγορούν ότι κάνουμε επιμήκυνση!!!



Τώρα για καλό μας το λένε αυτό ή για κακό; Εκεί που πιστεύαμε ότι οι Έλληνες οι φλογεροί εραστές και αξεπέραστοι στο κρεβάτι ήρθε η έκθεση του Οργανισμού Αισθητικής Πλαστικής Χειρουργικής, που δημοσιεύει το περιοδικό Economist για να μας πει ότι οι Έλληνες είναι πρωταθλητές στις… επεμβάσεις για επιμήκυνση πέους.

Η Ελλάδα έρχεται δεύτερη μετά τη Νότια Κορέα καθώς σύμφωνα με τα δεδομένα της έκθεσης, οι Έλληνες δείχνουν πρόθυμοι να ενισχύσουν περισσότερο από οποιονδήποτε άλλο λαό αυτό που τους έδωσε η φύση και προσφεύγουν στις επεμβάσεις για μεγέθυνση πέους, δέκα φορές περισσότερο από τον μέσο όρο.

Σύμφωνα με τον Διεθνή Οργανισμό Αισθητικής Πλαστικής Χειρουργικής, το 2010 οι Ηνωμένες Πολιτείες ήταν πρώτες στον αριθμό αισθητικών επεμβάσεων, χειρουργικές και μη, με 3,3 εκατομμύρια ετησίως. Η Βραζιλία κατατάσσεται δεύτερη με 2,5 εκατομμύρια επεμβάσεις. Αν όμως προσαρμόσουμε τα δεδομένα αναλογικά με τον πληθυσμό κάθε χώρας, διαπιστώνουμε πως πρώτη στις επεμβάσεις είναι η Νότια Κορέα, όπου είναι μόδα οι επεμβάσεις βλεφαροπλαστικής, ενώ δεύτερη είναι η Ελλάδα και τρίτη η Ιταλία, όπως φαίνεται στον παρακάτω πίνακα.

Αίσχος πάνε να μας ρίξουν και το κάστρο της αυτοπεποίθησης.

Βέβαια το μέγεθος δεν παίζει κανένα ρόλο (μετά το σεξ), αλλά λίγη τόνωση της αυτοπεποίθησης δεν έβλαψε ποτέ κανέναν…

Ασφαλώς πρόκειται για ψεύδη και συκοφαντίες: Οι Νεοέλληνες το διπλώνουν για να περιοριστεί στους 50 πόντους…

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 26/04/2012 12:04:05

    Τώρα καταλαβαίνω γιατί μειώθηκαν δραστικά φέτος οι κρατήσεις Γερμανών τουριστών για διακοπές στην Ελλάδα: φοβούνται μήπως η Χέλγκα έρθει στην Ελλάδα με τον Φριτς και επιστρέψει με τον Βάγγο!

  2. Πεπόνης avatar
    Πεπόνης 26/04/2012 12:09:20

    Μόνο αυτό έχω να πω:

    http://www.youtube.com/watch?v=PaJ14sW2Kl8

    :P

  3. Dexi Extrem ® avatar
    Dexi Extrem ® 26/04/2012 12:29:23

    Καλό καλό :)
    Μη ρίξουμε και την αυτοπεποίθηση ΑΕροψεκασμένων που την κάνουν κουλούρα :)

  4. franc avatar
    franc 26/04/2012 12:47:20

    Ο Ελληνας πάντα ήταν μερακλής και κιμπάρης.
    Γιατί να μην προσφέρει κάτι παραπάνω αφού η επιστήμη βοηθάει και σ' αυτή την κατεύθυνση?

  5. m avatar
    m 26/04/2012 13:15:18

    Διαφωνώ με τον τίτλο του άρθρου ότι δηλαδή το δημοσίευμα αποτελεί ανθελληνική προπαγάνδα.
    Αντιθέτως οφείλουμε να το εξετάσουμε διαφορετικά. Και εξηγούμαι...
    Μετά τον ορυμαγδό οικονομικών μέτρων της κυβέρνησης ΠΑΣΟΚ και την οικονομική αφαίμαξη που υποστήκαμε, ο Έλληνας το φιλοσόφησε και κατάφερε για άλλη μια φορά να βρει λύση, στην προσπάθεια του να υπερφαλαγγίσει τον πλουσιότερο Βορειοευρωπαίο!
    Πως;
    Μα υιοθετώντας το βαθύτατα φιλοσοφημένο:
    "Άμα έχεις παλαμάρι τι την θέλεις την ferrari..."!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ m 26/04/2012 14:30:16

      Είχε προηγηθεί όμως το "Όλι Ρεν / Όλι Ρεν / δεν θα μας τα πάρεις τα Καγιέν"...

  6. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 26/04/2012 13:19:09

    Καί μόνο πού εἲμαστε στή δεύτερη θέση μετά ἀπό ὂχι ὁποιουσδήποτε,ἀλλά ἀπό τούς Νοτιοκορεάτες,αὐτό εῖναι μεγάλο ὂνειδος καί ντροπή γιά ἐμᾶς.....
    Ἂμ τό ἂλλο,μεγένθυνση δέκα φορές ἀπό τόν μέσο ὃρο;;;Τόσο πεσμένοι εἲμαστε βρέ παιδί μου! Πῶς κυκλοφοροῦμε,μέ τί μούτρα βγαίνουμε ἒξω...

  7. Σχετικά Ασχετος avatar
    Σχετικά Ασχετος 26/04/2012 13:49:53

    Επειδή βαρέθηκα τα ίδια και τα ίδια.

    Α ν τ ι κ α τ ά σ τ α σ η γίνεται;;;;;;;;;

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Σχετικά Ασχετος 26/04/2012 14:05:55

      Μόνο ὑποκατάσταση...

    • occoultist avatar
      occoultist @ Σχετικά Ασχετος 26/04/2012 14:21:32

      @Σχετικά Ασχετος .
      Δεν θυμάμαι σε ποιά χώρα κάνανε αντικατάσταση με....σκυλίσιο. Η μόνη παρενέργεια που παρατηρήθηκε είναι οτι κατά την ούριση ο ασθενής σήκωνε και το πόδι του. :))

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ occoultist 26/04/2012 17:22:36

        Δηλαδή αν η αντικατάσταση γινόταν από του χιμπατζή, αυτός θα κάπνιζε και θα πηδούσε από δέντρο σε δέντρο;

  8. avanti avatar
    avanti 26/04/2012 14:19:08

    Περιμένω με αγωνία να διαβάσω καμία έρευνα - έκθεση για το πως συμπεριφέρονται οι μύγες μετά το σεξ, για όλα μας έχουν πει, περιμένω και αυτό.

  9. Sardam avatar
    Sardam 26/04/2012 16:15:29

    Στις μύγες οφείλεται η ανακάλυψη του φαρμάκου για το aids. Συγκεκριμένα στους μυς της μύγας βρίσκεται η δραστική ουσία και το φάρμακο θα ονομάζεται
    myga mys!

  10. nikolas avatar
    nikolas 26/04/2012 16:45:23

    Επιμήκυνση του χρόνου αποπληρωμής κάνουμε αν και δε βλέπω να τη γλυτώνουμε τελικά.

  11. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 26/04/2012 16:45:46

    Δυό πράγματα στόν κόσμο ἒχουν ἀνάγκη ἐπιμήκυνσης: τό χρέος καί τό πέος...,τό πρώτο δέ,μετά ἀπό τριάντα χρόνια ἲσως εἶναι βιώσιμο,τό δεύτερο...,μᾶλλον ἀβίωτο...

  12. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 26/04/2012 16:46:32

    Έλα μωρέ τώρα, τι 25 τι 30. Δεν αξίζει τον κόπο το μαχαίρι για πέντε πόντους πάνω, πέντε πόντους κάτω. :)

  13. George avatar
    George 26/04/2012 17:47:02

    Όταν είσαι παιδαράς Έλληνας με καμιά εικοσαριά πόντους και γύρω στο 1,80 ύψος τι τα θέλουμε τα άλλα; Οι πιο πολλοί άντρες παγκοσμίως σπάνια περνούν τους 16 πόντους και οι μαύροι έχουν τρία-τέσσερα χιλιοστά κατά μέσο όρο πιο πολύ.

    • Πατωματζής avatar
      Πατωματζής @ George 26/04/2012 23:42:49

      Μάλλον έχουν ξεχάσει τι εθνικότητας ήταν ο Πρίαπος.
      Όσο για τους μπλακ αυτό που λες ισχύει σε γενικές γραμμές. Όπως π.χ. ότι έχουν καλύτερες επιδόσεις σε αθλήματα στίβου, ενώ στην άρση βαρών πατώνουν.
      Βέβαια δύο διάσημοι μακρύκανοι ήταν λευκοί. Ο πρώτος λεγόταν Rasputin κι ο δεύτερος John Holmes.
      Για να μη λογοκριθεί το σχόλιο δε δίνω συνδέσμους είτε για στατιστικά πέους, είτε για γνώμες κλπ κλπ μπορείτε να Googlάρετε.
      Αλλά αυτό που με κάνει να απορώ είναι πώς ένας μπατηρημένος λαός μπορεί να είναι πρωταθλητής σε τέτοιες πανάκριβες εγχειρήσεις τι να πω.....
      Γ*μήσι που θέλουν αυτοί που διοχετεύουν τέτοιες μούφες.
      Είναι βαρειά η βούρτσα του τσολιά!

  14. η Dimi avatar
    η Dimi 26/04/2012 18:32:59

    Με τόσους τόνους παραπληροφόρησης και γελοιότητες, δεν είναι ν’ απορούμε ούτε για τις επίπλαστες ανασφάλειες με τις οποίες καθημερινά βομβαρδίζεται του Ελληνα η αυτοπεποίθηση (εύθραυστη όπως το κέλυφος αυγού), κατά τη γνώμη μου. Ούτε ν’ απορούμε για τα εκατομμύρια ζευγάρια ανά τον κόσμο τα οποία, είναι παντελώς “Out of Sync”.

    Γι’ αυτό,
    1-
    Σύμφωνα με επιστημονικές μελέτες: (American College of Obstetricians & Gynecologists: Cervical Length, Technical Bulletin no. 206, 6/1995) Και, Αξιόπιστα διακολπικά υπερηχογραφήματα: Aνεξαρτήτως σωματότυπου (Μη-εγκύου γυναίκας, διαφορετικά, η εκ νέου μέτρηση του μήκους τραχήλου θεωρείται απαραίτητη για τη παρακολούθηση της κύησης γιά τυχόν έγκαιρη παρέμβαση), ο Φυσιολογικός Τράχηλος Της Μήτρας Εχει Μήκος: 08 (ΟΚΤΩ) εκατοστά (cms).
    Προφανώς, ο Διεθνής Οργανισμός Αισθητικής Πλαστικής Χειρουργικής παντελώς αγνοεί, αυτή τη Γυναικολογική πραγματικότητα!
    2-
    Εδώ ισχύει, το ίδιο όπως και με τα άλλα ανθρώπινα χαρίσματα, ικανότητες, οξύνοια, ομορφιά, μόρφωση, ταλέντο, πλούτo, κλπ:
    Σημασία ΔΕΝ έχει τι έχεις, αλλά, ΤΙ κάνεις με αυτά που έχεις.
    3-
    Εδώ, ισχύει το Αξίωμα:
    “Anything More Than Enough Is A Waste”

    Γι’ αυτό, Κύριοι,
    Τη Γυναίκα, να την αγαπάτε πολύ και μη προσπαθήσετε ποτέ, να τη καταλάβετε.
    Κοιτάξτε μόνο, τα μάτια της που λάμπουν. Εκεί, θα τα βρείτε όλα. Ετσι, απλά.

    Και επειδή, ο Economist άδικα ταλαιπώρησε τους Ελληνες πάλι σήμερα, τα
    Θεραπευτικά «ABC’s of Love», για να συνοδέψουν την ανθοδέσμη σας στη Κυρία σας. Tα αποτελέσματα της Γυναικείας αποπλάνησης μ’ ευωδιαστά λουλούδια, ξεπερνούν κάθε περιγραφή. «Seduce Her With Flowers” is the motto.

    The ABC’s of Love

    A bsolutely adore each other
    B e Best Friends
    C ompromise
    D iscover new things together
    E ncourage each other
    F orgive and forget
    G aze into each other’s eyes
    H old hands and hug a lot
    I nspire
    J oke and laugh and have fun
    K iss! Kiss! Kiss!
    L ove with all your heart
    M arvel at each other’s talents
    N urture each other’s soul
    O vercome problems together
    P lay games together
    Q uiet each other’s fears
    R emember the little things
    S ay “I Crave You!” every day
    T ake Time for Tenderness
    U nderstand and care deeply
    V alue anything you share
    W ish on stars together
    X press your true feelings
    Y earn for each other’s touch
    Z zzz in each other’s arms

    Σημείωση: To "Group Target" του συγκεκριμένου τεύχους του Βρετανικού Economist, Δεν είναι ο Ελληνας. Αλλο, είναι..

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ η Dimi 26/04/2012 21:38:02

      Τά ἀγγλικά μου εἶναι χάλια,ἀλλά ἀπό ὃ,τι κατάλαβα ἀπό τά ἐλληνικά,τούς πόντους πού λείπουν τούς ἀναπληρώνουν μέ τό παραπάνω τά εὐωδιαστά λουλούδια! Ἒ,ἂμα εἶναι ἒτσι αὐτό εἶναι εὒκολο καί ἀνώδυνο...

      • juliet avatar
        juliet @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 26/04/2012 21:49:36

        Αρκεί να έχουν κοτσάνι,αν σε παρηγορεί.

        • dikefalosaitos avatar
          dikefalosaitos @ juliet 26/04/2012 22:00:29

          juliet, σήμερα έχεις ξεπεράσει κάθε όριο.
          Ντροπής πράγματα.
          Υ.Γ. το μέγεθος του κοτσανιού παίζει ρόλο;

        • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
          ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ juliet 26/04/2012 22:27:30

          Ἐσᾶς σάς παρηγορεῖ;
          Σέ παρακαλῶ πές ναί,γιατί εἶναι πολύ δύσκολη ἡ ἐπιμήκυνση κοτσανιοῦ!

  15. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 26/04/2012 22:47:51

    Μην άγχεστε...τι να σου κάνει το κοτσάνι χωρίς το άνθος;

  16. η Dimi avatar
    η Dimi 26/04/2012 22:50:51

    @ Κυθήριος Τα αγγλικά σου είναι πολύ καλά. Η προτεινόμενη αποπλάνηση της συντρόφου μ’ ευωδιαστά λουλούδια και το Αλφαβητάρι της Αγάπης, είναι οι απλές, υγιέστατες εκφράσεις αισθημάτων μεταξύ δύο ανθρώπων που αγαπιούνται. Σε πείσμα εκείνων που θέλουν ακόμα και τη πιό όμορφη εμπειρία της ζωής (και η οποία παραμένει Τax-Free μέχρι στιγμής), να γίνεται μία πολύπλοκη, δυσνόητη, επιστημονικοποιημένη διαδικασία που προκαλεί άγχος περιττό στα ζευγάρια, ιδιαίτερα στους άνδρες. Αυτά τα προβληματικά, δεν τα χρειαζόμαστε εμεις οι Ελληνες με πολιτισμό αρχαίο, από τους πλέον ερωτικούς του κόσμου. Και ήταν οι αρχαίες Ελληνίδες εταίρες οι πρώτες οι οποίες ανακάλυψαν ότι εκτός του να κάνουν μωρά, το σώμα τους αισθανόταν μία πρωτόγνωρη, συγκλονιστική εμπειρία, που προκαλούσε λιποθυμίες, που τις έκανε να βλέπουν αστέρια. Και αιώνες μετά, ήλθαν οι Masters and Johnson και ανακάλυψαν τη ρόδα της.. κορύφωσης. Εδώ, γελάμε.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ η Dimi 26/04/2012 22:54:25

      Πολύ ωραίο σχόλιο!

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ η Dimi 26/04/2012 23:15:28

      Dimi συγνώμη δέν ἢθελα νά σέ προσβάλλω,ἀπλά νά ἐλαφρύνω τήν κουβέντα μέ λίγο χιούμορ,προσπάθησα! Πολύ ὂμορφα ὃσα λές.
      Ὃμως,τώρα,μπορεῖ νά φανῶ ἀφελής,ἀλλά θέλω νά ρωτήσω,τί εἶναι ἡ ρόδα τῆς κορύφωσης;