#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/11/2011 20:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Και όμως, οι θεσμοί συνεχίζουν να λειτουργούν…




Μπορεί η χώρα να βρίσκεται σε κυβερνητική κρίση, και ένα μόλις βήμα πριν τον οικονομικό γκρεμό, αλλά οι θεσμοί λειτουργούν!

Και αναφερόμαστε στους θεσμούς της «ηλεκτρονικής μας εκκλησίας του δήμου», του Antinews.

Έτσι μέσα στον πολιτικό ορυμαγδό, και στον μαύρο κουρνιαχτό που αφήνει πίσω της η κυβέρνηση ΓΑΠ, συνήλθε  σήμερα στη Θεσσαλονίκη η τοπική οργάνωση του σάιτ και καλωσόρισε στις τάξεις της κάποια νέα  μέλη, τα οποία και ορκίστηκαν την αιώνια πίστη τους στον αγώνα κλπ.

Των διαδικασιών προήδρευσε ο Δαναός (υπό το άγρυπνο μάτι μου), και στη τελετή παρέστη, αποδίδοντάς την κάθε επίσημο κύρος κλπ. ο Φάκτορας Τζούνιορ.

Κάτω από έναν καταγάλανο ουρανό, και πάντα παρα θιν αλός, συσκέφτηκαν και ήπιαν γράπες οι: Δαναός, Top Gunz, Ιαπετός, Κακοφωνίξ, Μακεδόνας ο Θεσσαλονικιός, Φάκτωρ ο νεότερος, ο υπογράφων, και δυο τρεις ακόμη που όμως ντρέπονται να αναφερθούν.

Τηλεφωνικά έγιναν οι απαραίτητες διαβουλεύσεις, και δόθηκαν οι πρέπουσες ευχές από τα μέλη Εύα, Υ, και Κ. Ροδινό.

Οι όλες διαδικασίες ήταν συνοπτικές, το τσίπουρο όπως πάντα «πούρο», και λίγο πριν την επίσημη ορκωμοσία των νέων μελών, ο Δαναός τραγούδησε παραδοσιακά Χαλκιδικιώτικα τραγούδια, ενώ ο Top Gunz μας έπαιξε ακορντεόν!

Αμέσως μετά το πρόχειρο γλέντι, έβαλα ζήτημα, και  εκδόθηκε ομόφωνο ψήφισμα, το οποίο και θα αποσταλεί πάραυτα στην Προεδρία της Δημοκρατίας, βάσει του οποίου η τοπική «σέχτα» του σοβιέτ του Antinews στη συμπρωτεύουσα προτείνει για πρόεδρο μιας μεταβατικής κυβέρνησης τον Δαναό, προκειμένου η χώρα να βγει από τα αδιέξοδα που την περικλείουν.

Σε περίπτωση άρνησής του, η σέχτα (με ψήφους 7-1) προτείνει ως σωτήρα μας την βουλευτή κα Εύα Καϊλή.

Ευχόμαστε μακροημέρευση στο σάιτ, καλό κουράγιο στα νέα μέλη, και γερό στομάχι στον Αντώνη Σαμαρά.

 

Για το Επαναστατικό Συμβούλιο του αντισοβιέτ Β. Ελλάδας

Ο (ισόβιος) Γεν. Γραμματέας

Strange Attractor

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 06/11/2011 20:19:28

    Όλα τάχαμε, μόνο μια βαρυσήμαντη τοποθέτηση της Καιλή στον ξένο τύπο μας έλειπε.
    Και όμως:
    h__p://www.telegraph.co.uk/finance/financialcrisis/8872391/Greek-MP-who-wants-Papandreou-to-quit-says-I-havent-slept-for-days.-This-is-the-point-of-no-return..html

  2. ΝΙΚΟΣ ΒΑΡΛΑΜΗΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ ΒΑΡΛΑΜΗΣ 06/11/2011 20:21:44

    Τα θερμά μου συγχαρητήρια και σιδεροκέφαλοι!!!! Με την Κέρκυρα παίζει κάτι; Ελπίζω να γίνει κάτι και δω γιατί και σε μας τους Θεσσαλονικείς της Κέρκυρας αρέσει το καλό τσίπουρο και ο αγώνας για την δικαίωση του Σαμαρά και της ΝΔ

  3. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 06/11/2011 20:21:56

    Σημείωση: Ο Δαναός προήδρευσε ως ο γηραιότερος όλων (αφού έλειπε ο Ροδινός).

  4. ataktos avatar
    ataktos 06/11/2011 20:22:19

    καλά ..και τον παππού atakto ..ποιος είναι ο λόγος που αστοισατε παλιόπαιδα.....

  5. Dr. Kakofonix avatar
    Dr. Kakofonix 06/11/2011 20:29:20

    Επιβεβαιώνω

  6. EYA avatar
    EYA 06/11/2011 20:35:08

    Πληροφορίες ότι ο Strange είναι Μελος μεγάλης οργάνωσης να θεωρηθούν ανακριβείς
    Αλλά αυτό το μυστης όλο με μπερδεύει.

    • danaos avatar
      danaos @ EYA 06/11/2011 20:50:27

      Εσύ ποια Εύα είσαι; Μήπως η Καϊλή;

      • EYA avatar
        EYA @ danaos 07/11/2011 00:50:01

        Δαναε, μαδας?

        • Ignoramus avatar
          Ignoramus @ EYA 08/11/2011 10:20:37

          κοτοπουλο ειναι;

  7. Κώστας Θ. avatar
    Κώστας Θ. 06/11/2011 20:37:07

    Χαιρετισμούς από έναν ξενιτεμένο Θεσσαλονικιό..

  8. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 06/11/2011 20:44:13

    Νομίζω ότι εξαιτίας της σεμνότητάς σου, SA, απέφυγες ν' αναφέρεις και το ότι η συγκέντρωση έληξε με απαγγελία ποίησής σου (ελεγειακής κυρίως, και με σαφείς αναφορές στο πρόσωπο της κ. Καϊλή), εν μέσω θερμών χειροκροτημάτων....

  9. Factorx avatar
    Factorx 06/11/2011 20:46:51

    Συγκάλεσα ήδη το πειθαρχικό

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Factorx 06/11/2011 20:59:19

      Ο Δαναός φταίει. Τον δίνω...
      Προτείνω μάλιστα να αποσταλεί τον Ιανουάριο στο Νευροκόπι, να οργανώσει την εκεί ομάδα.

  10. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 06/11/2011 20:48:08

    Σᾶς στέλνω τὴν διακρατική μου ἀγαθὴ ζήλεια!

  11. danaos avatar
    danaos 06/11/2011 21:04:04

    Φάκτορα μην ανησυχείς.Με κάλεσαν να τους κοντρολάρω!Μόνο που κάτι υπόγειοι τύποι μου χάλασαν τη δουλειά!

    • Αυτόνομος avatar
      Αυτόνομος @ danaos 06/11/2011 21:19:02

      Οποιαδήποτε συνάθροιση απόντος εμού θεωρείται αυτομάτως φράξια (εκ του καταστατικού)

  12. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 06/11/2011 21:19:57

    Ώστε, έτσι τόχουμε δηλαδή; Ενημέρωση μηδέν.
    Ούτε μια πρόσκληση έτσι για τα μάτια του κόσμου.
    Μπορεί να κανονίζαμε καμιά εκδρομή βρε αδερφέ.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Γιάννης Φαίλτωρ 06/11/2011 21:22:50

      Αυτά έχει φίλε Φαίλτωρα η παρανομία.
      Η όποια ενημέρωση έγινε με ταχυδρομικά περιστέρια (Πολυγύρου), τα οποία μάλιστα, μετά την παράδοση του μηνύματος, τα πνίγει με τα χέρια του ο Δαναός που είναι και υπεύθυνος επικοινωνιών της κόβας.

    • danaos avatar
      danaos @ Γιάννης Φαίλτωρ 06/11/2011 21:27:39

      Εγώ Γιάννη ούτε ήξερα!Τελευταία στιγμή με ειδοποίησαν!Έτσι σαν κίνηση καλής θελήσεως!

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ danaos 06/11/2011 21:30:56

        Για διαγραφή σε είχαμε, αλλά επικράτησαν τα τσίπουρα τελικά, και έτσι προτάθηκες για πρόεδρος της Δημοκρατίας!!!!!

  13. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 06/11/2011 21:30:28

    Καϊλή είπατε; Ρε αυτή είναι διάσημη. Μιλάει και αγγλικά:
    http://www.businessinsider.com/eva-kaili-2011-11

    Εχει άποψη, αλλά δεν ξέρει ποιά είναι. Θέλει να σώσει και το ευρώ. Αν γίνει Υπουργός θα της κάνω πρόταση γάμου.

  14. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 06/11/2011 21:31:39

    Εγώ πάντως νομίζω πως πρέπει να αναλάβει πρωτ0βουλίες ο Παπούλιας. Να κανονίσει ο Φάκτορας συνάντηση. Τώρα, πριν κλείσουν οι αγορές!

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 06/11/2011 21:32:52

      Ανοίξουν, εννοώ.

  15. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 06/11/2011 21:33:40

    Εσύ ρε το πήρες το καταστατικό; Και το ψάχναμε σήμερα όλη μέρα για να δούμε πόσες ψήφους χρειάζεται για να διαγραφεί ο Δαναός!

  16. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 06/11/2011 21:39:35

    Και πούσαι... Δαναέ: Να επιστρέψεις αμέσως το πρόχειρο παγκάρι που στήσαμε, και τις συνδρομές των νέων μελών που εισέπραξες δήθεν για να τις προφυλάξεις.
    Διαγράφεσαι ρεεεε..........

    • skeptiki avatar
      skeptiki @ Strange Attractor 06/11/2011 21:50:34

      Υπεύθυνος επικοινωνιών, υπεύθυνος ταμείου... τσ τσ τσ αυτό θα πει συγκεντρωτική εξουσία!!!

      • danaos avatar
        danaos @ skeptiki 06/11/2011 22:01:21

        Αυτό είναι η εξουσία!Η επικοινωνία και η μάσα!Και άσε το Strange να είναι ο (ισόβιος) Γεν. Γραμματέας!!!

  17. Orestios avatar
    Orestios 06/11/2011 22:31:03

    Ζηλεύω!!!!!!

    • victoria (true) avatar
      victoria (true) @ Orestios 07/11/2011 00:56:26

      Κι εγώ!

  18. Orestios avatar
    Orestios 06/11/2011 22:39:02

    Σπίτσλες!!!!!!!!

  19. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 07/11/2011 01:51:41

    !!!!!!!

  20. danaos avatar
    danaos 07/11/2011 09:15:10

    Ε ναι, με τέτοια που διαβάζω και δεν καταλαβαίνω μπορεί και να μαδάω!

  21. Ignoramus avatar
    Ignoramus 07/11/2011 11:11:37

    αυτος που περισι επαιζε τριγωνο που ηταν;

  22. Genie avatar
    Genie 19/11/2011 11:04:58

    Τέτοια "σταλινικά" άρθρα διαβάζουν κάποιοι και κατηγορούν το μπλογκ για αριστερισμό σταλινικού τύπου.
    Το΄ότι είναι χιουμοριστικά τους διαφεύγει.