#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
22/07/2012 22:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ισπανός,με ιταλικό αυτοκίνητο,σχεδιασμένο από Έλληνα,νικά στη Γερμανία!

Επίδειξη δύναμης του "χρεοκοπημένου" Νότου στην Formula 1



Μια απίστευτη δήλωση, που με τον πιο απλό τρόπο δείχνει τη σημερινή οικονομική κατάσταση στην Ευρώπη, έκανε ο νικητής της F1, οδηγός της Φεράρι, Φερνάντο Αλόνσο.

Δήλωσε με νόημα: «Δεν ξέρω πολλά από πολιτική, αλλά είναι αλήθεια... στην Ισπανία δεν είναι πολύ καλή η κατάσταση. Όμως, ένας Ισπανός, με ένα ιταλικό αυτοκίνητο, σχεδιασμένο από έναν Έλληνα να νικά στη Γερμανία είναι πολύ καλό» υπογράμμισε ο Αλόνσο, αναφερόμενος βέβαια στον Έλληνα Νικόλα Τομπάζη, ο οποίος είναι επικεφαλής σχεδιασμού της Φεράρι.

Φανταστείτε λοιπόν τι έχει γίνει. Ενας Ελληνας σχεδιάζει ένα από τα καλύτερα αυτοκίνητα του κόσμου, το οποίο είναι ιταλικής παραγωγής και οδηγός ένας Ισπανός που νικά μέσα στη Γερμανία!

Οι χρεοκοπημένοι έκαναν επίδειξη δύναμης μπροστά στον Φέτελ και τους υπόλοιπους οδηγούς. Το χρεοκοπημένο μυαλό ενός Έλληνα, η χρεοκοπημένη ιταλική αυτοκινητοβιομηχανία, ένας χρεοκοπημένος Ισπανός οδηγός ενάντια στην… Uber Alles Γερμανία. Πράγματι εντυπωσιακό.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. TopGunZ avatar
    TopGunZ 22/07/2012 23:03:51

    Επειδή κάνω κάποιες τεχνικές μεταφράσεις σε ελληνική ιστοσελίδα του χώρου, η συγκεκριμένη δήλωση μας έκανε να ψάχνουμε σαμπάνιες, χαχα!

    • tpe avatar
      tpe @ TopGunZ 23/07/2012 12:45:25

      Συνάδελφε!

  2. Jim Bim avatar
    Jim Bim 22/07/2012 23:06:46

    Με τέτοιους τύπους Ελληνες, Ισπανούς, Ιταλούς οι Γερμανοί έχουν πρόβλημα όχι μόνο κατανόησης αλλά και ψυχολογικά θέματα .... άσε τα σεξουαλικά ....

    Για τους Μεσογειακούς τύπους - μαχητές η νίκη δεν έρχεται με την μελέτη και το πείραμα ... αλλά από την ψυχική υπερδύναμη που ΔΕΝ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ ΛΟΓΙΚΑ !!

    ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ...

  3. Εύα avatar
    Εύα 22/07/2012 23:18:10

    Ωραίος συνδυασμός του Νότου..
    ΥΓ: Αν και προτιμώ τη McLaren Mercedes

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Εύα 22/07/2012 23:26:54

      Εγώ να πω την αλήθεια πάω προς Red Bull λόγω Gran Turismo 5 και X2012.

  4. roadrunner avatar
    roadrunner 22/07/2012 23:40:43

    Μπράβο στο Νότο!!!
    Αλλά ..."Το χρεοκοπημένο μυαλό ενός Έλληνα",
    μάλλον λόγω κεκτημένης ταχύτητας αποδόθηκε έτσι..
    Φαντάζομαι θέλατε να γράψετε κάτι σαν : " το μυαλό ενός Έλληνα από τη χρεωκοπημένη/υπερχρεωμενη Ελλάδα"

  5. TopGunZ avatar
    TopGunZ 23/07/2012 08:01:46

    Ε, ειρωνικά αποδίδεται ο χαρακτηρισμός, γιατί δε νομίζω κι ο Αλόνσο να έχει οικονομικό πρόβλημα...

  6. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 23/07/2012 08:18:42

    Δεν εκπλήσσομαι. Καλημέρα. ¨Ολες αυτές οι δηλώλεις εμένα μου δείχνουν πόσο χαμηλό εθνικό ηθικό έχουμε. Πόσο καθημαγμενοι ψυχολογικά έιμαστε, και όχι μόνο τα τελευταία 3 χρόνια αλλά έδω και δεκαετίες. "Ἁκούς εκεί ένας Έλληνας να σχεδιάζει το καλύτερο αυτοκἰνητο τηου κοσμου και όχι Γερμανός της Αρίας φυλής που προσέγγισε το Πλατωνικό ιδανικό της τελειότητας". Το θρἀσος Θεέμου! Δε πιστεύουμε στον εαυτό μας γι'αυτὀ και ψάχνουμε ξένα πρότυπα. ¨ο,τι έιανι Δυτικο ἐιναι εξ'ορισμού και ἁνώτερο". Είτε στην παιδέια (Ρεπούση κα ΣΙΑ), έιτε στα αυτοκίνητα, όπου θέλετε. Όταν πάψουμε να μιλαμε έτσι θα σημαίνει πως έχουμε αλλάξει, ως εθνική ομάδα που εμπνέεται από τον εαυτό της και τότε θα εκδιώξουμε από τις ψυχές μας ΟΡΙΣΡΙΚΑ τον γραικυλισμό που ενστάλλαξαν δεκαετίες μέσα μας οι αλήτ μας με τα Ελληνικά ονόματα, τα κοστούμια Αρμάνι, τα παπούτσια Γκούτσι, τα ρολόϊα Ρόλεξ αλλά με την ψυχή του κεφταράκου που του έδωσαν εξουσία.

    • gram avatar
      gram @ Νίκος Αργεάδης 23/07/2012 12:05:57

      Ήρεμα τώρα. Ας κραταμε και το μετρο. Ο Τομπαζης στην Αγγλία απέδωσε, ο Γυφτοπουλος στην Αμερική, κτλ, κτλ. Εδώ, έχουμε πραγματι τα χάλια μας και οποιονδήποτε εξαιρετικό συνωμοτουμε να τον εξοντωσουμε. Αυτα ΠΡΕΠΕΙ να αλλάξουν.

  7. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 23/07/2012 21:00:46

    ...όλο και θα είχε κάποιον Πορτογάλο στο εργοστάσιο η Φερρράρι, όσο για τους Ιρλανδούς, είναι λίγοι αλλά τους βρίσκεις εκεί που δεν περιμένεις.
    "Larga vida a los cerdos", Fernando.
    PIIGS never die.