#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/01/2011 14:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ιδού η επιτροπή γιά Γιώργο: «Ατζέντα εξωγήινων υποθέσεων» του ΟΗΕ !!!



Επειδή πολλαπλασιάζονται οι φήμες που θέλουν τον Πρωθυπουργό μας να αναχωρεί για ΟΗΕ και επειδή οι έρευνες για UFO προσλαμβάνουν πλέον διεθνείς διαστάσεις αναδημοσιεύουμε σχετικό θέμα που αναρτήσαμε χθες:

Σύμφωνα με τις απόψεις επιστημόνων, οι παγκόσμιες κυβερνήσεις θα πρέπει να προετοιμάσουν ένα συντονισμένο σχέδιο δράσης για ενδεχόμενη επαφή της Γής  με εξωγήινους.

Οι επιστήμονες προτείνουν να συσταθεί μία επιτροπή από τον ΟΗΕ που θα αναλάβει την εύθηνη των «υπέρ- γήινων υποθέσεων», ή οποία θα χαράξει μία στρατηγική για το πώς θα αντιμετωπίσουμε τους εξωγήινους εάν εμφανιστούν.

Οι απόψεις αυτές, δημοσιεύτηκαν στην τελευταία έκδοση των «Φιλοσοφικών Συναλλαγών της Βασιλικής Κοινότητας», όπου οι επιστήμονες εξετάζουν όλες τις πτυχές της εξωγήινης ζωής από την αστρονομία και την βιολογία, μέχρι την πολιτική και θρησκευτική πτώση που μπορεί να φέρει μία ενδεχόμενη επαφή μαζί τους.

«Θα εφαρμοστεί μία σωστή διαδικασία βασισμένη σε συμβουλές υπεύθυνων επιστημόνων, ή θα επικρατήσει η δύναμη και ο οπορτουνισμός;», διερωτούνται οι καθηγητές, John Zarnecki (Open University) και  Martin Dominik (St Andrews). Η έλλειψη συντονισμού μπορεί να αποφευχθεί με τη δημιουργία ενός διεθνούς πολιτικά νόμιμου σώματος, πράγμα που μπορεί να ενσωματωθεί στην Επιτροπή Ειρηνικής Χρήσης του Διαστήματος (Copuos) του ΟΗΕ, υποστηρίζουν οι δύο επιστήμονες.

Τα κράτη μέλη του Copuos θα πρέπει να συμπεριλάβουν στην ατζέντα τους τις «υπέρ- γήινες υποθέσεις» και να δημιουργήσουν ανάλογες δομές με εκείνες που προτείνουν την αντιμετώπιση αντικειμένων που βρίσκονται κοντά στη Γή με κίνδυνο να συγκρουστούν με τον πλανήτη μας, αντικείμενα όπως οι αστεροειδείς.

Σύμφωνα  με τον καθηγητή εξελικτικής παλαιοβιολογίας του Cambridge, Simon Conway Morris, όποιος προετοιμάζετε για επαφή με εξωγήινους θα πρέπει να προετοιμάζετε για τα χειρότερα.

Η εξέλιξη στους εξωγήινους κόσμους ενδέχεται να είναι ανάλογη με αυτή του Δαρβίνου, θεωρεί ο Morris, ειδικά εάν υπάρχουν βιολογικές μοριακές ομοιότητες με τις δικές μας. Ομοιότητες όπως με τις τάσεις μας για βία και εκμετάλλευση. Εάν υπάρχουν ευφυείς εξωγήινοι, θα λειτουργήσουν όπως εμείς, τονίζει ο καθηγητής και δεδομένης της ένδοξης ιστορίας μας θα πρέπει να σκεφτούμε πολύ για το πώς θα αντιδράσουμε.

Ο Ted Peters,καθηγητής συστηματικής θεολογίας στη θεολογική σχολή «Pacific Lutheran» της Καλιφόρνια, θεώρει ότι εάν  έρθουμε σε επαφή με εξωγήινους και αποδειχτεί η εξωγήινη πνευματική ανωτερότητα, οι θρησκείες μας θα καταρρεύσουν. Θεωρεί βέβαια ότι από την κρίση θα ενισχυθεί ο ρόλος των μειζόνων θρησκειών και θα επιβιώσουν άθικτες.

Τέλος ο Peters εικάζει ότι: «Οι παραδοσιακοί θεολόγοι θα εξελιχτούν σε αστροθεολόγους. Αυτό που προβλέπω είναι ότι η επαφή με την εξωγήινη νοημοσύνη θα επεκτείνει και θα ενισχύσει  το υπάρχον θρησκευτικό όραμα που υποστηρίζει ότι όλη η δημιουργία- συμπεριλαμβανομένων και των 13.7 δις ετών ιστορίας μαζί με όλα τα πλάσματα του θεού- είναι το δώρο από έναν θεό ελεήμων και γεμάτο αγάπη».

Guardian

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Maximilien avatar
    Maximilien 10/01/2011 22:45:06

    "Οι επιστήμονες προτείνουν να συσταθεί μία ομάδα από τον ΟΗΕ που θα αναλάβει την εύθηνη των «υπέρ- γήινων υποθέσεων», ή οποία θα χαράξει μία στρατηγική για το πώς θα αντιμετωπίσουμε τους εξωγήινους εάν εμφανιστούν."

    -------------------------

    Λύσαμε δηλαδή όλα τα γήινα προβλήματα και τώρα θα φτιάξουμε μια επιτροπή για τα εξωγήινα προβλήματα. LOL

  2. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 10/01/2011 22:48:41

    Βρε για αυτό αναπτύσσεται μια παραφιλολογία ότι θα πάει για ΓΓ στον ΟΗΕ;
    Για επαφές με ΑΤΙΑ; Για αυτά τα πράσινα ΑΤΙΑ μιλούσε και τον είχαμε παρεξηγήσει εγώ, ο αρχαιοπτέρυγας και μερικοί άλλοι;

    ΥΓ

    ...ο υπόλοιπος πλανήτης μπορεί να προετοιμαστεί πανεύκολα: ζώντας τον μύθο στην Ελλάδα, ενώ με το ανοικτό κόκκινο λεωφορείο μπορεί να φωτογραφίζει και την πρώτη βάση ΕΤ καθώς περνούν από την κεντρική μας πλατεία.

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/01/2011 22:50:46

    Το Συμπαν δεν εχει ηλικα 14Δις ετη, οσο και να φωναζουν.
    Δεν ειμαστε στο κεντρο του Μπιγκ Μπανγκ ( εαν αυτο συνεβει..) δηλ δεν ειμαστε στο κεντρο της σφαιρας !! Βλεπουμε οσο μακρια μας επιτρεπει η τεχνολογια μας.
    Εαν εχει στα ακρα εχουν εστω την ιδια τεχνολογια και θα "βλεπουν" αλλα 14 Δις ετη Συμπαντος προς ολες τις κατευθυνσεις.
    Για εμενα Μπιγκ Μπανγκ δεν εγινε. Διαφορετικα θα βλπεπαμε την "αρχη", το "σημειο". Σημερα παρατηρουμε προς ολοες τις κατευθυνσεις και σε αποσταση 14Δις Ετη φωτος, νεφελωματα και πλοιαδες γαλαξιων.
    Να ετοιμαζομαστε για εξωγηινες επαφες 3ου τυπου? καλο ειναι να γνωριζουμε οτι υπαρχουν πολιτισμοι, Δαρβινικης ή μη εξελιξης, και ισως καποια μερα χαιρετηθουμε.
    Στις αποστολες της ΝΑΣΑ και σε βιντεο απο τα δικα μας διαστημοπλοια, εχουν φωτογραφηθει πληθος εξωγηινων αντικειμενων αγνωστου προελευσεως και δομης...
    Τωτα γιατι γραφουν αυτα τα αρθρα σε αυτη την οικονομικη συγκυρια ειναι ενα αλλο θεμα. Ο καθενας το μεταφραζει οπως καταλαβαινει.
    Αλλα το να μου λενε οτι προερχομαι απο την πεστροφα, δεν το δεχομαι !! ΤΕΛΟΣ.-

    ΠΠ

    • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
      ΣΟΝ ΠΕΝ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 11/01/2011 08:35:48

      Πόρτα
      Για τέτοια θέματα, καλό είναι να λες: ο τάδε αστροφυσικός λέει αυτό, ο δείνα το άλλο.
      Για τέτοια θέματα δε μπορείς να λες ΕΓΩ πιστεύω ή δεν πιστεύω.
      Εκτός κι αν είσαι ο Στήβεν Χόγκινς.

      • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
        ΣΟΝ ΠΕΝ @ ΣΟΝ ΠΕΝ 11/01/2011 08:36:57

        Στηβεν Χόκινγκ.

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ΣΟΝ ΠΕΝ 11/01/2011 15:15:47

        Ελα.. εχω αποψη μετα απο μεγαλη μελετη...! εχω κ εγω το χομπυ μου.
        Η ερωτηση σου ειναι.. βλεπουμε απο τη γη 14Δις ετη φωτος. Προς ποια κατευθυνση στον ουρανο?? Προς ολες? αν ΝΑΙ ειμαστε στο κεντρο του μπιγκ μπανγκ? ΟΧΙ φυσικα !! Φαινεται να ειμαστε στο κεντρο σφαιρας με οπτικη ακτινα 14Δις ετη φωτος και τιποτε αλλο.
        Ειναι γεγονος οτι βλεπουμε 14Δις ετη φωτος προς ολες τις κατευθυνσεις. Αυτο με προβληματιζει χρονια και κετεληξα στο οτι απο ολα τα σημεια του συμπαντος, πολιτισμοι με τη δικη μας τεχνολογια θα βλεπουν το ιδιο..αρα το συμπαν δεν εχει τελος-ακρα.

        ΠΠ

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ ΣΟΝ ΠΕΝ 11/01/2011 16:35:09

        κι όμως, χωρίς να είμαι αστροφυσικός, και χωρίς να μπορώ να καταλάβω κόσμο 15 ή 25 διαστάσεων, φαίνεται ότι στα πολυσιάστα συστήματα υπάρχουν πολλά μπιγκ μπανγκς εκεί που ακουμπάνε τα branes. Τρέχα γύρευε. Μόλις και καταλαβαίνω 3, άντε 4 διαστάσεις. Με πάνω από 7 τα χάνω.

    • zonitis avatar
      zonitis @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 11/01/2011 14:23:41

      "Τωτα γιατι γραφουν αυτα τα αρθρα σε αυτη την οικονομικη συγκυρια ειναι ενα αλλο θεμα. Ο καθενας το μεταφραζει οπως καταλαβαινει"

      Παγκοσμια διακυβερνηση ισως;

  4. η Dimi avatar
    η Dimi 10/01/2011 23:09:05

    Tα τελευταία νέα της ΝΑSA http://www.youtube.com/NASATelevision

    Από τους κορυφαίους της NASA επιστήμονες εξερεύνησης του Αρη, ο Ελληνας, Δόκτωρ Αστροφυσικός και Professor Μαθηματικός, Dr. John Ι. Callas: «Mars Exploration Rover Project Manager».

    Αποδεικνύεται γιά πολλοστή φορά, ότι από τα καλύτερα μυαλά του κόσμου, είναι τα Ελληνικά! Τα οποία αξιοποιούν κι απολαμβάνουν τα οφέλη τους, οι ξένοι. Σε πείσμα των δυσοίωνων καιρών και της πρωτόγνωρης ανθελληνικής λαίλαπας, Ωρα είναι να ανοίξουμε Νέα Σελίδα. Γιά την επιστροφή στην Ελλάδα, όσο το δυνατόν περισσότερου Ελληνικού Επιστημονικού Κεφαλαίου, γιά την αξιοποίησή του στη Πατρίδα, που τόσο πολύ το χρειάζεται.

    Δεν είναι τυχαίες οι εντός κι εκτός τοιχών λυσσαλέες, επαίσχυντες, στοχοποιημένες επιθέσεις και προσβολές των αχυρανθρώπων της νεο-Αταξίας, που δέχεται η Ελλάδα, σήμερα. Γιά τη παραμόρφωση και μετατροπή της από: «η Καρδιά και ο Νους της Οικουμένης» (Γκαίτε), σ’έναν άθλιο τριτοκοσμικό ισλαμο-πολτό, χωρίς ιστορία, χωρίς ταυτότητα, χωρίς προοπτική, χωρίς λόγο ύπαρξης. Ομως, η Ελλάδα αντιστέκεται. Και Ποτέ Δεν Πεθαίνει!

    Eνδείξεις γιά το «υγρό» παρελθόν του Αρη http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/press/spirit/20070628a.html
    (Image credit: NASA/JPL-Caltech/Cornell)

  5. πλακατζής avatar
    πλακατζής 10/01/2011 23:14:12

    Μην ανησυχείς, εσύ μάλλον προέρχεσαι από τον χάνο.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ πλακατζής 11/01/2011 03:33:44

      χαν χαν..

      ΠΠ

  6. destroy all mostrers avatar
    destroy all mostrers 10/01/2011 23:22:04

    καλλιο γιαδουροδενε παρα γαιδουρογυρευε......λεμε!

  7. Orestios avatar
    Orestios 10/01/2011 23:32:25

    Τί του λείπει του ψωριάρη?

  8. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/01/2011 23:34:55

    Εξωγηινος Δανειστης !!...

    ΠΠ

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/01/2011 23:35:26

      lol

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/01/2011 23:51:19

      Να δεις που αυτοί καραδοκούν πίσω από τον Πλούτωνα!
      lol

  9. Κάποιος avatar
    Κάποιος 10/01/2011 23:59:39

    Τους ζηλεύω αυτούς στις «Φιλοσοφικές Συναλλαγές της Βασιλικής Κοινότητας».
    Αντί να ασχολούνται με τα πεζά και βαρετά προβλήματα της καθημερινότητας, όπως πχ πως θα βρουν δουλειά ή θα παραμείνουν σε αυτήν και πως θα καταφέρουν να βγάλουν τον μήνα με το μισθό ή το επίδομα τους, ενώ κυβερνάει ο ΓΑΠ και δεν ξέρουν τι θα τους ξημερώσει, προβληματίζονται για υπεργήινες και εξωγήινες υποθέσεις και πως θα πουν "καλώς ήρθατε' στον αρχιστράτηγο του κενταυριανού στόλου.
    Αυτή είναι ζωή...

    • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
      ΣΟΝ ΠΕΝ @ Κάποιος 11/01/2011 13:41:12

      Ο Φιλέας Φογκ.

  10. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 11/01/2011 00:09:28

    Ο ΟΗΕ... Λιγούρια διακρατικοδίαιτα τρωκτικά, με κατα παραγγελία αποστολές από όποιον πληρώνει τα περισσότερα (στα τρωκτικά, όχι στον ΟΗΕ). Βρε μπας και είναι Πασόκοι;

  11. Orestios avatar
    Orestios 11/01/2011 00:27:57

    Αρχαίε, λες να είναι αυτό το νέο επιχείρημα για να τα αρπάξουν μετά την αποτυχία των περί θερμοκηπίου?

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Orestios 11/01/2011 15:29:45

      Με λίγη τύχη, θα κολλήσουν όλοι κάποια αρρώστια από τα κλιματιστικά τους και θα ψοφήσουν

  12. Maximilien avatar
    Maximilien 11/01/2011 00:36:39

    Από την άλλη, για να πω τη μαύρη αλήθεια ποτέ δεν κατάλαβα απόλυτα την απαραίτητη σώνει και καλά σύνδεση θρησκείας και εξωγήινης ζωής. Λιγουλάκι μπουρδολόγος μου φαίνεται ο Ted. Πως έγιναν τέτοιοι "διανοούμενοι", καθηγητές σε ξένα πανεπιστήμια, δεν ξέρω...

    • Orestios avatar
      Orestios @ Maximilien 11/01/2011 04:18:37

      Είναι η Νέα Πίστη

    • AWACS avatar
      AWACS @ Maximilien 11/01/2011 10:22:01

      Υπάρχει μεγάλη (υπόγεια) σύνδεση. Πάρε για παράδειγμα τα εργαστήρια JPL της ΝΑSA στην Καλιφόρνια (άρθρο της Dimi). Ο Jack Parsons του οποίου το άγαλμα βρίσκεται στην είσοδο των εργαστηρίων υπήρξε σημαντικό μέλος της σατανιστικής εκκλησίας του Alister Crowley.

      O άνθρωπος και επιστήμονας ο οποίος δημιούργησε τα στερεά προωθητικά καύσιμα των πυραύλων έβλεπε την επιστήμη και το έργο του ως μέσο για την έλευση του Αντίχριστου.

      Κι αν αυτά φαίνονται τραβηγμένα τότε τι να πει και η NASA τις οποίας όλες οι εκτοξεύσεις γίνονται σχεδόν με τελετουργικό τρόπο πάντα ευθυγραμμισμένες με συγκεκριμένους αστερισμούς και γήινες τοποθεσίες (κυρίως στην Αίγυπτο) σε γωνίες ανύψωσης 19,5 και 33 μοιρών:
      http://www.angelfire.com/ca3/citystars/

      Η επαφή με τους εξωγήινους δεν έχει να κάνει με καμιά επιστημονική θεώρηση και γνώση. Η επιστημονικότητά μας είναι τόσο ρηχή και μονοδιάστατη που ακόμα κι αν επιχειρούσε να αναλύσει το φαινόμενο θα αναγκαζόταν να εισέλθει στην μεταφυσική. Γι αυτό άλλωστε και δεν υπήρξε καμιά ανοιχτή επαφή μέχρι σήμερα. Είναι μια άκρως πνευματική εμπειρία που όταν συμβεί θα φέρει την ανθρώπινη κοσμοαντίληψη στα όριά της και πέρα από αυτά!

      Η ελιτ που γνωρίζει την Αλήθεια δεν έχει και κανένα ενδοιασμό να ασχοληθεί με τις τελετουργίες και την μεταφυσική ακόμα και μπροστά στη μύτη των τυφλών και ανυποψίαστων θνητών. Την ίδια στιγμή που αυτοί λατρεύουν αρχαίους θεούς, εμάς μας ταίζουν υλισμό. Την ίδια στιγμή που καλλιεργούνε τον αθεισμό στις μάζες, εκείνοι μετέχουν στην λατρεία των θεών που επέλεξαν. Και το κάνουν χρησιμοποιώντας ως ιερό την επιστήμη, την επιστήμη που αυτοί οι ίδιοι δημιούργησαν!!!

  13. F avatar
    F 11/01/2011 09:22:44

    Παρακαλῶ διορθῶστε στὴν τελευταία φράση: "ἀπὸ ἕναν θεὸ ἐλεήμωνα"

    • Νίκος avatar
      Νίκος @ F 11/01/2011 12:09:39

      "Ελεήμονα"

  14. A.M. avatar
    A.M. 11/01/2011 09:48:02

    Σε 100 το ΠΟΛΎ χρόνια όλοι εξω-γήινοι θάμαστε.
    Κανένας από μας δεν θα είναι στην γή, ίσως κάνα κοκκαλάκι μας και άν.
    Καλό είναι το λοιπόν να προετοιμαζόμστε για τέτοιες συναντήσεις.
    Όχι επειδή οι εξωγήινοι θα την πέσουν στην γή
    αλλά επειδή εμείς οι ..γήινοι θα βγούμε έξω απ την γή.
    Και επειδή «κανένας δεν ξέρει τι του ξημερώνει»
    καλό είναι νάμαστε και .. ψυχολογικά προετοιμασμένοι.
    Μην βρεθούμε προ .. Αρειανών (όχι ...Θεσ/νίκης :lol:) εκπλήξεων!

    Δεν κυττάνε λέω γώ να δώσουν κανα καρβέλι ψωμί στους πεινασμένους
    λεφτά για προστασία απ τους .. εξωγήινους εισβολείς θα ξοδέψουν πάλι.
    Ας ξόδευταν τουλάχιστον για να μας προστατέψουν απ τους γήινους εισβολείς
    τις ΗΠΑ, την Ρωσία, την ΕΕ, την Κίνα, την Τουρκία κ.ο.κ. νάχε κι ένα νόημα!

  15. hollystone avatar
    hollystone 11/01/2011 10:42:36

    Οι εξωγιηνοι ειναι ηδη στην Ελλαδα και ειναι 300 στον αριθμο και δεν αντιμετοπιζονται..που να πλακωσουν και αλλοι..

  16. ange-ta avatar
    ange-ta 11/01/2011 11:10:43

    υπάρχει δημοσίευμα της πραβντα, δεν το έχω διαβάσει που αναφέρει δύο διαστημόπλοια στη περιοχή του Πλούτωνα, μήκους 230 χιλιόμετρα έκαστο! Σε δυο χρόνια θα είναι στη περιοχή μας.

    • zonitis avatar
      zonitis @ ange-ta 11/01/2011 14:36:34

      h**p://english.pravda.ru/science/mysteries/22-12-2010/116314-giant_spaceships-0/

  17. Νίκος avatar
    Νίκος 11/01/2011 12:13:25

    Αν η ιστορία μας είναι καλός οδηγός και αν οι εξωγήινοι λειτουργούν όπως εμείς (τα περι Δαρβινικής λειτουργίας τα αντιπαρέρχομαι καθ' ότι ο Δαρβινισμός έχει, δυστυχώς, μετατραπεί σε δογματική ιδεολογία και θρησκείς απο τους ακραιφνείς επιλεκτιστές) τότε δεν μας βλέπω καλά. Θυμηθείτε μόνο τι έπαθαν οι Ινδιάνοι της Νοτίου και Βορείου Αμερικής απο τους Ευρωπαίους.
    Γι' αυτό μη χαίρεστε...προκαταβολικά.

  18. STATHIS avatar
    STATHIS 11/01/2011 15:04:16

    Άμα υπάρχει ΕΠΙΧΟΡΗΓΗΣΗ ή ΧΟΡΗΓΙΑ .......ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ (ακόμη και επιτροπή "εξωγήινων" μεταφράσεων και "εξωπλανητικής προσεγγιστικής διπλωματίας" μπορεί να δούμε ).!!

    ΑΛΛΩΣΤΕ "ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ" !!!!



    *Μιά άποψη.-

  19. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 11/01/2011 15:28:29

    Πράσινη Ανάπτυξη στον Άρη. Λιώνουν και εκεί οι πάγοι στους πόλους.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ archaeopteryx 11/01/2011 15:36:09

      Φυσαει και του κερατα στον Αρη...!

      ΠΠ

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 11/01/2011 15:54:58

        Σκοπός είναι να γίνει εκμετάλλευση των καταιγίδων του Δία. Εκεί φυσάει περισσότερο. Ο Γιώργος είναι για μεγάλα πράγματα. Ήδη ο αδελφόθεος πρίγκηψ ετοιμάζει το πλάνο μαζί με Άραβες επενδυτές. Το Πρότζεκτ ονομάζεται Lobster II και εκπονήθηκε με άκρα μυστικότητα.

        • archaeopteryx avatar
          archaeopteryx @ Γιάννης Φαίλτωρ 11/01/2011 17:39:58

          λολ λολ λολ

  20. φωτεινη avatar
    φωτεινη 11/01/2011 16:14:36

    ομοιος ομοιω αει πελαζει.[καλα τογραψα,πλην των τονων];

  21. kiki avatar
    kiki 11/01/2011 17:24:43

    Να αντισταθουμε στους εξωγηινους, πρωτον να στειλουμε τον Παγκαλο να προταξει την κοιλια του, που να εχουν ξαναδει τετοιο πραγμα αυτοι,
    δευτερον να στειλουμε τον ΓΑΠ να τους πει για την πρασινη αναπτυξη, τα ροζ αλογα τις κιτρινες μπουρδες.
    Με δυο οπλα τους κατατροπωσαμε .
    Αν δεν πεισθουν και ολο το υπουργικο συμβουλιο, και τους τρακοσους της βουλης.Που θα παει θα γονατισουν.

  22. Έρεβος avatar
    Έρεβος 12/01/2011 03:25:20

    Άλλη μια απόδειξη του ότι η δύση πνέει τα λοίσθια...