#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/05/2011 14:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Θεία δίκη: Απέναντι από την ελληνική Αστόρια η φυλακή του Strauss - Kahn



Η Wall Street, το Sofitel, η φυλακή Rikers Island Prison
και το αεροδρόμιο JFK της Νέας Υόρκης είναι όλα σε μια μικρή ακτίνα 10-15 χιλιομέτρων…

Και η φυλακή απέναντι από την Αστόρια…

Ταξιδιώτης

ΥΓ. Δείτε και πόσο καλά θα περάσει ο Ντομινίκ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 17/05/2011 14:39:04

    ε... στο Rikers μέχρι τις 20 Μαίου... Μετά βλέπουμε... Μπορεί και να ...αθωωθεί.

    • Xrhstos Theocharis avatar
      Xrhstos Theocharis @ archaeopteryx 17/05/2011 14:49:14

      Περίεργο...δεν είναι καθόλου ηλίθιος για να την πατήσει έτσι...τι να έγινε άραγε...

  2. Φακ Κωστας avatar
    Φακ Κωστας 17/05/2011 15:50:46

    Μην αμφιβάλετε αν επιστρέψει ως ήρωας στη Γαλλία και σαρώσει στις εκλογές..
    Και πλέον η Αμερική θα ελέγχει μέρος του Γαλλογερμανικού Άξονα..ΗΓερμανία θα αισθάνεται έντονο το χνώτο των Αμερικάνων..

    Στο κάτω κάτω, όσο και να την ανάγκασε να του κάνει π...α, δεν μπορεί, με μια καλή αμοιβή μπορεί κάλιστα να ανασκευάσει...

  3. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 17/05/2011 15:57:57

    H Ναυτεμπορική έχει μία αναφορά σε όχι θετικά σχόλια του Γαλλικού Τύπου (του στυλ τα ξέραμε και δεν μιλούσαμε)

    Η πλάκα είναι ότι και άλλος δημοφιλή Ευρωπαίος θα φάει το κεφάλι στις ΗΠΑ λόγω πουλιού: Ο Σβαρτσενέγκερ. Είχε εξώγαμο, και μόλις το έμαθε η σύζυγος (το γέννος Κέννεντυ) τον παράτησε!

  4. anonymous avatar
    anonymous 17/05/2011 17:37:31

    ΤΙ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕ Ο ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΣΤΟΝ ΣΤΡΟΣΚΑΝ

    Λενε πως βγαινεις
    -γυμνος τα βραδια
    για καμαριερες ψαχνεις γυμνος
    και καρακολια Πρωθυπουργους

    Ακου ρε Ντο-μινικ Στρως Καν
    τον φιλο απ-το Ελλαδισταν

    τον φιλο απ'το Ελλαδισταν
    που, με τη κα-μαριερα
    γουσταριζες να κανουνε
    -στα αρχ@@ια σου αερα

    οταν ξυπνησω-θα σε γα@ησω
    κ αν αργησω-σου στελνω αυτο
    στον κ.λο τον λογαριασμο

    Λενε πως βγαινεις
    -γυμνος τα βραδια
    για καμαριερες ψαχνεις γυμνος
    και καρακολια Πρωθυπουργους

    Λενε πως ψαχνεις γυμνες πατριδες
    να απλωσεις τη- χερουκλα εκει
    ομως καλα δε στα εχουν πει
    ομως καλα δε στα χουν πει

    Ακου κ εσυ Ζαν Κλωντ Τρισε
    ολα τα ακουω βερεσε

    ολα τα ακουω βερεσε
    και σε εχω ΕΔΩ γραμμενο
    την Ε-Κου-Του, τα Δου-Νου-Του
    κ ας με εχεις ξεγραμμενο

    Οταν ξυπνησω, θα σε γα@ησω
    κ αν αργησω ακου κ αυτο
    τα καμπανελια μου τα δυο

    ακου τα ωρε, πως μου βρονταν
    καθε που ο Πολσεν σκουζει
    στο λεω εγω, απ'το Ελλαδισταν
    θα σε χορεψω αρκουδι!

  5. TED avatar
    TED 17/05/2011 17:57:57

    Ερευνητέο το πόσο ελληνική παραμένει η Αστόρια.
    Πήγε κανείς πρόσφατα; Γιατί έχω 8 χρόνια να πατήσω και ήδη τότε, το ομογενειακό στιχείο είχε πάψει να κυριαρχεί στην περιοχή.

  6. Κρης avatar
    Κρης 17/05/2011 18:27:35

    h**p://www.lemonde.fr/dsk/article/2011/05/17/le-recit-d-un-francais-detenu-en-2004-a-rikers-island_1523130_1522571.html#ens_id=1522342

    παραείναι ζόρικα τα '''κάγκελα'' εκεί ( για τους άλλους βεβαια )

  7. Posidonas avatar
    Posidonas 17/05/2011 19:56:42

    Ο τυπος αυτος μας κατηγορουσε οτι ειμαστε βουτηγμενοι στα σκατα, να ομως που η θεια δικη τον ξεβρακωσε. Ακομα και σκευωρία να ειναι η ολη υποθεση του, φανηκε οτι η αλλαζονεια πληρωνεται πολυ ακριβα. Ο σοσιαλιστης εχει ακριβα γουστα, οπως και οι δικοι μας.

  8. Greece Pleading avatar
    Greece Pleading 18/05/2011 13:14:35

    οσο "θεια δικη" ησαν τα ποσοστα των Ελληνομαμερικανων στην επιθεση των διδυμων πυργων το 2001 σε αντιθεση με τα ποσοστα των αμερικανοεβραιων τα οποια ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να ειναι μεγαλυτερα εφοσων δουλευαν πολυ περισσοτεροι εβραιοι εκει οχι μονο απο Ελληνοαμερικανων και ΕΤΥΧΕ η επιθεση να συμπεσει με μια εβραϊκη εορτη...

    Το ακουσατε το περιεργο οτι "φοβηθηκαν" μην αυτοκτονησει? Μηπως αν ανοιξει το στομα τους και "τραγουδησει" θα παρει πολους μαςζι του?
    Γιατι αρχισε να μου βρωμαει οτι αυτο που κανουν με το Στρος Καν ειναι σχεδον οτι εκαναν και με το Κανταφι ο οποιος ουσιαστικα ειναι αθωος για οτι τον κατηγορουν.

    Ολα αυτα δεν πρεπει να μας ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ αυτη την απροσδοκητα ωμη συμπεριφορα της Αμερικης πλεον χωρις καν να κρατα τα προσχηματα? Ποσο ακομη θα προχωρησουν? Τι εχουν στο μυαλο τους και φοβουνται οτι ΔΕν τους βγαινει, και ποσο Τερατα θα γινουν αν χρειαστει?

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Greece Pleading 18/05/2011 13:22:47

      πω πω πω... Για πες μας για ποσοστά ελληνοαμερικάνων και εβραιοαμερικάνων (και ισπανοαμερικάνων) στους Πύργους... Νούμερα. Και την πηγή τους.