#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/11/2011 23:24
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Θέλουμε να γίνουμε Αργεντινή!!!

[caption id="attachment_133969" align="alignnone" width="550" caption="Παρουσιάστρια στην Αργεντινή..."][/caption]

Πως το έλεγε εκείνος ο περίεργος με το μουστάκι;

Είναι καλό το Δ.Ν.Τ.!

Οι Τροϊκανοί είναι φίλοι μας!

Βρε μπας και γίνουν έτσι οι γυναίκες μας μετά την απέλευση του Δ.Ν.Τ.;;;!!!

Βρε μπας και χάνουμε και δεν το ξέρουμε;;;!!!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αυτόνομος avatar
    Αυτόνομος 16/11/2011 23:28:47

    Κι εμείς βλέπουμε την Τρέμη !!!

    Σαμαρά κάνε κάτι τώρα που είμαστε εξουσία

  2. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 16/11/2011 23:38:32

    Οι άντρες πώς έγιναν στη Αργεντινή μετά την έλευση του ''σωτήρα'';
    ΥΓ: Κι επειδή είναι βέβαιο ότι δε θα υπάρχει φωτό, να γίνει προφορική περιγραφή...έστω...

    • Μάρκος Τσακαλώτος avatar
      Μάρκος Τσακαλώτος @ ΕΥΑ 17/11/2011 22:08:47

      Σαν τον Δημήτρη Σταμάτη.

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ Μάρκος Τσακαλώτος 17/11/2011 22:21:41

        Ταβανόκαρφο...

  3. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 16/11/2011 23:41:50

    Ε αν είναι έτσι ρε παιδιά να το συζητήσουμε. Νηφαλιότητα χρειάζεται. Προτείνω να ζητήσουμε από ΔΝΤ και ΕΚΤ έγγραφες εγγυήσεις για την ανωτέρω εξέλιξη και βλέπουμε... Open mind!

    • stanley@gr avatar
      stanley@gr @ Τιγράνης 17/11/2011 02:41:28

      και μετά open gov...

      • Lampros avatar
        Lampros @ stanley@gr 17/11/2011 09:58:10

        Γενικά, όλα open!

  4. jctergal avatar
    jctergal 16/11/2011 23:48:11

    Η Αργεντινή από τότε που αποσύνδεσε το νόμισμά της από το δολάριο, ξεκίνησε μια οικονομική άνοδος 350% (!!) στο ΑΕΠ μέχρι σήμερα. Η ανεργία είναι κάτω από 7% (εμείς 18%).

    Σε ΑΕΠ/κεφαλή συνεχίζει να είναι πίσω από μια Ευρωπαϊκή χώρα σαν την Ελλάδα, αλλά για χώρα λατινικής αμερικής έχει καλύτερη εικόνα από την Ελλάδα αυτή τη στιγμή.

  5. η Dimi avatar
    η Dimi 16/11/2011 23:49:57

    Oι δρόμοι κι οι πλατείες του Buenos Aires δεν είναι για όλους
    http://bit.ly/ruk10PΟι

  6. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 17/11/2011 00:10:25

    Αυτή είναι πρόοδος. Μπούτι , κοιλιά , στήθος και όλα αυτά πέρα-δώθε πάνω στο δωδεκάποντο. Όχι ότι εδώ δεν ήρθε τέτοια πρόοδος μέσω των σοσιαλιστών , των ''προοδευτικών '' κομμάτων γενικότερα, μην κρυβόμαστε μεταξύ μας μέρος της υποτιθέμενης προόδου ήταν ΚΑΙ ΕΊΝΑΙ το ξεβράκωμα , αλλά πάντα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης του ξεβρακώματος.

  7. anonymous avatar
    anonymous 17/11/2011 00:31:56

    Αυτές οι φωτογραφίες οδήγησαν την Αργεντινή σε χρεοκοπία. Την περίοδο της διάλυσης της Αργεντινής τα κανάλια αποχαύνωναν κι εκμαύλιζαν τον κόσμο.

    • John avatar
      John @ anonymous 17/11/2011 13:36:13

      Και τα ναρκωτικά πιο φτηνά από τσίχλες...

  8. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 17/11/2011 01:57:57

    Au naturel χωρίς οξυζενέ.

  9. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 17/11/2011 07:50:47

    Μωρέ αν γίνει η γυναίκα μου σαν την θεογκόμενα στην 2η φωτογραφία, ΔΝΤ και ξερό ψωμί! :)

  10. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/11/2011 08:22:37

    Ἂς πάρουμε μάτι πῶς θά ντυνόμαστε ὃλοι σέ λίγο καιρό,ἀφοῦ δέν θά φτάνουν τά φράγκα γιά περισσότερο ὓφασμα.

  11. Κώστας Τ avatar
    Κώστας Τ 17/11/2011 09:30:29

    α. Χούντα-Φώκλαντ-Δημοκρατία-Σύνδεση με δολάριο-ΔΝΤ-ΠΤΩΧΕΥΣΗ=Αργεντινή
    β.Χούντα-Κύπρος-Δημοκρατία-Ευρώ-ΔΝΤ- Χ; =Ελλάς

    Βίοι παράλληλοι απομένει ο καθορισμός του αγνώστου "Χ" για την Ελλάδα μας!

  12. ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΠΠΑΣ avatar
    ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΠΠΑΣ 17/11/2011 10:40:52

    Είναι αυτο που είπε ενας φίλος αριστερός...
    Στή Βουλγαρία μόλις μπήκαμε στο ΔΝΤ αρχισαν να κρεμάνε ταμπέλες που γράφουν
    : "ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ"

  13. Ignoramus avatar
    Ignoramus 17/11/2011 10:42:11

    και εμεις εχουμε τσολια στην εληνικη τηλεορασι που ευχαριστως θα τα εβγαζαν ολα αν τις αφηνανε να το κανουν

  14. νασος δ. avatar
    νασος δ. 17/11/2011 15:05:54

    Να πάμε όλοι! ζήτω η πτώχευση

  15. trochalos avatar
    trochalos 17/11/2011 18:29:05

    Αν κρίνω από τις φωτογραφίες, λέω να γίνουμε Αργεντινή και σύντομα μάλιστα.

  16. popolaros avatar
    popolaros 17/11/2011 22:18:20

    Γειά σου βρε φάκτορα.
    Όσες πολιτικές ενστάσεις και να έχω, τις ξεχνάω μόλις πετάξεις 2-3 μανούλια.
    Viva Argentina.
    Φέρτε μου μνημόνια να υπογράφω...

  17. Φυγόκεντρος avatar
    Φυγόκεντρος 18/11/2011 00:08:41

    Πλήρης διαφάνεια στην Αργεντινή μετά τη χρεωκοπία.

  18. antiresearcher avatar
    antiresearcher 18/11/2011 19:38:07

    popolare 3 einai oi dunameis pou kuvernoun ton kosmo, sex-xrhma-dunamh. elpizw na mhn eisai se 8esh dynamhs oute na apokthseis pote gt 8a mas ksetinakseis olous!