23/04/2011 19:31
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ελλάδα ατέλειωτη



Καλή Ανάσταση

Antinews


ΣΧΟΛΙΑ

  1. Vang avatar
    Vang 23/04/2011 20:27:56

    Καλή Ανάσταση σε όλους μας.

  2. Kostas D avatar
    Kostas D 23/04/2011 20:43:36

    ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΦΑΚΤΟΡΑ,
    ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!

  3. Misha avatar
    Misha 23/04/2011 21:41:41

    Δείτε το βίντεο...

    Ατέλειωτη Ελλάδα ,πράγματι...

  4. Karmacedon avatar
    Karmacedon 23/04/2011 21:57:28

    Προς αντινιουζ, γραψτε ρε παιδια ποιο ειναι το κοριτσακι που τραγουδαει και γιατι ειναι πραγματι τοσο ξεχωριστο. Μπράβο στη ανάρτηση.

    • Factorx avatar
      Factorx @ Karmacedon 23/04/2011 22:22:24

      Χρειαζεται να γράψουμε. Δεν βλέπετε;;;; Η πιο συγκινητική εικόνα που έχω δει τα τελευταία χρόνια

      • ήγγικεν avatar
        ήγγικεν @ Factorx 24/04/2011 23:20:12

        Και 23 τ΄Απρίλη θυσιάστηκε ο Στρατηγός. Βάστα καρδιά, βάστα ψυχή, βάστα Καραϊσκάκη.
        Χρστός Ανέστη

    • anonymous avatar
      anonymous @ Karmacedon 23/04/2011 23:36:49

      Ευγενία Ξεφτέρη.
      Ένα τυφλό αηδονάκι, που όσα δεν μπορεί να δει με τα ματάκια του τα τραγουδάει
      με την καρδιά του.
      Δάσκαλός της ο π. Θεόδωρος Τσαμπατζίδης,
      Σχολείο της το Μουσικό Γυμνάσιο - Λύκειο Θεσσαλονίκης. Τη συνοδεύει η Νεανική
      χορωδία Ι. Ν. Αγίου Παντελεήμονα Καλαμαριάς


      Από τα σχόλια στο youtube. Ελπίζω να σε κάλυψα.

  5. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 23/04/2011 21:59:05

    Άχ, τι τραβάμε κάθε Πάσχα οι vegetarian !

  6. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 23/04/2011 22:02:50

    Τουλάχιστο όμως στρεφόμαστε έτσι πιό εύκολα στο Πνεύμα της Εορτής, δηλαδή στη Νίκη κατά του Θανάτου. Η σωτηρία του Κόσμου είναι πάντα έργο που ανατίθεται στους ταπεινούς, στους χωρίς επίγεια δύναμη.

  7. Μανώλης Μενεγάκης avatar
    Μανώλης Μενεγάκης 24/04/2011 03:25:32

    Είναι από τις πιο συγκινητικές φωνές που έχω ακούσει.

    Η παραδοσιακή μουσική και η δημοτική ποίηση σε αυτή της την εκδοχή είναι ανεξάντλητη πηγή αυθεντικής έκφρασης και φορέας υψηλής ποιότητας πολιτισμού. Ο υγιής πατριωτισμός εκφράζεται μέσα από αυτήν. Λεβεντιά, καμάρι, αγάπη για την πατρίδα χωρίς μίσος για κανέναν παρά μόνο για την κάθε είδους σκλαβιά.

    • π. Θεόδωρος Τσαμπατζίδης avatar
      π. Θεόδωρος Τσαμπατζίδης @ Μανώλης Μενεγάκης 16/07/2011 22:00:31

      Συμφωνώ απόλυτα

  8. juliet avatar
    juliet 24/04/2011 09:32:03

    τα μάτια της ψυχής είναι η ψυχή,τι και αν δεν μπορείς να δεις,αν η ψυχή σου είναι ελεύθερη -ελεύθερη θα είναι και η Πατρίδα σου.
    Καρδούλα μου,ο Θεός να σ' εχει καλά που με την φωτιά και τον παλμό της ψυχής σου ,μας έκανες περήφανους που πατάμε αυτά τ΄άγια χώματα.

  9. Ναυσικά... avatar
    Ναυσικά... 24/04/2011 10:46:28

    Πάντα η καλή δουλειά γίνεται από τους αφανείς ήρωες αυτού του τόπου, που ευτυχώς βρίσκονται παντού. Άγγελοι; ίσως. Μόνο μια λέξη: Μπράβο.

  10. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 24/04/2011 15:57:21

    Υπέροχο Φάκτορα! Από καρδιάς Χριστός Ανέστη και με κάτι τέτοια η Ελπίδα στα πάνω της, για την ανάσταση της λαβωμένης Πατρίδας.

  11. Πάνος Καμμένος avatar
    Πάνος Καμμένος 24/04/2011 16:22:22

    Χριστός Ανέστη

  12. Ταλάντη avatar
    Ταλάντη 25/04/2011 20:53:06

    ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ
    ΜΕ ΥΓΕΙΑ
    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Σ΄ΟΛΟΥΣ
    Η ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΑΝΑΣΤΗΘΕΙ.
    ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ