#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/12/2011 14:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Είδε κι απόειδε ο κ. Παπαδήμος, άρχισε να γράφει σε blog



Απελπισμένος ως φαίνεται από την  διάλυση του μαγαζιού ... συγνώμη κυβέρνησης, που του ανέθεσαν και τα παιχνίδια των ΜΜΕ ο Πρωθυπουργός κ. Λουκάς Παπαδήμος έγραψε τον ...πόνο του στο Blog του primeminister.gov.gr στο οποίο δηλώνει κατηγορηματικά ότι,

Στις πρώτες 30 ημέρες επιτεύχθηκαν σημαντικά πράγματα:

- Λειτουργεί μια κυβέρνηση ευρύτερης διακομματικής στήριξης, που δημιουργεί συνθήκες εθνικής συνεργασίας. 

- Εξασφαλίστηκε η εκταμίευση της 6ης δόσης από τους Ευρωπαίους εταίρους και το ΔΝΤ.

- Ψηφίστηκε ο κρατικός προϋπολογισμός του 2012 με μεγάλη πλειοψηφία 258 ψήφων. Ο προϋπολογισμός αυτός εφόσον υλοποιηθεί θα αλλάξει ουσιαστικά τη δημοσιονομική εικόνα της χώρας και θα θέσει τις βάσεις για μια σταδιακή ανάκαμψη από το επόμενο έτος.

 Η κυβέρνηση προχωρά αποτελεσματικά στην εφαρμογή των μέτρων που περιέχονται στο πρόγραμμά της.

Συνεπώς, αφού ο ένας από τους τρείς στόχους της κυβέρνησής του (η 6η δόση) επιτεύχθηκε και ο άλλος (κούρεμα) δεν θα επιτευχθεί με τίποτα, δεν πάμε από τώρα στην υλοποίηση του τρίτου στόχου (εκλογές) να γλιτώσουμε και την ταλαιπωρία;

Κατά τα άλλα είναι αξιέπαινη η προσχώρηση του κ. Πρωθυπουργού στον κόσμο των μπλογκς. Αν και όπως φαίνεται κάποιοι θέλησαν να του την ...χαλάσουν. Δείτε τι είναι αναρτημένο κάτω από το μήνυμα του κ. Παπαδήμου:

ΣΧΟΛΙΑ

  1. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 14/12/2011 14:51:33

    είναι λακανικής φύσεως ζήτημα (ή αν προτιμάτε κάτι σε πιο μοντέρνο και όχι κλασικούρα, είναι αρμοδιότητας σλάβου ζίζεκ και μπαντιού) μιας και η ψυχανάλυση βρήκε επιτέλους το αντικείμενό της: την ερμηνεία των derivatives...

  2. Orestios avatar
    Orestios 14/12/2011 14:56:50

    Ο λόγος συνέχισης αυτής της κυβέρνησης έχει πάψει.
    Τα αίτια σχηματισμού της παρήλθαν και καιρός είναι να πάμε σε εκλογές.
    Ο Παπαδήμος δεν πρέπει να συνεχίσει την πολιτική ανωμαλία που έφτιαξε ο Παπανδρέου

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ Orestios 14/12/2011 15:34:10

      ποτέ δεν είχε αυτό το μόρφωμα "κυβέρνησης" αιτία ύπαρξης

      ο μόνος που ωφελήθηκε είναι ο πρώην πρωθυπουργός που γλίτωσε προς το παρόν τη λαϊκή μήνι και την επιμέρισε επιδέξια σε όλους τους άλλους και θα επιστρέψει και αντιμνημονιακός και "αγανακτισμένος" τύπου occypy parliament...

      • Orestios avatar
        Orestios @ αλλενάκι 14/12/2011 19:19:16

        Συμφωνώ
        η κυβέρνηση Παπαδήμου φτιάχθηκε για να διασωθεί ο γιός του Ανδρέα

  3. manos avatar
    manos 14/12/2011 15:27:16

    Μωρέ, γράφει δεν γράφει το ίδιο του κάνει.
    Τελειωμένος είναι και αυτός, και το θέατρο του παραλόγου που σέρνει πίσω του.
    Και αφού έμαθε να γράφει σε blog, ας μάθει να διαβάζει και σχόλια πολιτών σε blogs.
    Μπορεί έτσι να καταλάβει τι έκανε.

  4. apostolis-kastoria avatar
    apostolis-kastoria 14/12/2011 16:04:30

    "Πολλά τα θετικά βήματα" από την κυβέρνηση που στηρίζεται από όλους τους έλληνες και τα τρία μεγαλύτερα κόμματα της Βουλής των Ελλήνων . Την κυβέρνηση που συγκροτήθηκε για να μας βγάλει από τον βούρκο . Την κυβέρνηση που οπωσδήποτε θα έπρεπε να έχει για αρχηγό - πρωθυπουργό τεχνοκράτη - που γνωρίζει πως να αντιμετωπίζει τέτοιου είδους οικονομικές κρίσεις . Ποιό αλήθεια πρόβλημα που υπήρχε πριν αυτός αναλάβει έχει επιλυθεί μετά από προσωπικές δικές του ενέργειες ? Τι καλό συνέβη στον κακόμοιρο έλληνα εργαζόμενο , άνεργο , συνταξιούχο από της ανάληψης των καθηκόντων από τον κ. Παπαδήμο μέχρι σήμερα ? Στο κάτω κάτω της γραφής αν αντί Παπαδήμου μας προέκυπτε Πετσάλνικος ή Ψωμιάδης ή Ελλισάβετ Παπαδημητρίου , θα είχαμε διαφορετικό αποτέλεσμα ? Χειρότερο από το λίαν επιτυχές του κ. Παπαδήμου και της "λαοπρόβλητης κυβέρνησής του"?

  5. Orestios avatar
    Orestios 14/12/2011 16:09:50

    Regime Change in Greece NOW!!!!!!!!