12/03/2010 18:22
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Διαδήλωση στην Βουλή για το ... gamato

http://totefteri.blogspot.com/2010/03/gamato_12.html

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 12/03/2010 18:38:22

    Δηλαδή,όποιος θέλει τώρα μπορεί να πηγαίνει μπροστά από τον Αγνωστο Στρατιώτη να ανοίγει ένα πανό, με ότι του κατέβει στο κεφάλι;
    Τα έχουμε πλέον ισοπεδώσει όλα;
    Μήπως είναι καιρός να σταματήσει αυτή η ...βιομηχανία διαμαρτυριών στον Αγνωστο Στρατιώτη;

    • Δημήτρης avatar
      Δημήτρης @ Κώστας Ροδινός 12/03/2010 18:45:52

      Η ειρωνία είναι ότι ακόμη κι αυτοί που δε σέβονται το μνημείο δεν μπορούν να αποφύγουν τη σημασία του, αφού το χρησιμοποιούν για να προβάλλουν τα μηνύματά τους. Στηρίζονται στα πνευματικά επιτεύγματα της κοινωνίας την οποία μάχονται ακριβώς γιατί δεν έχουν δημιουργήσει τίποτα, πλέουν μέσα στο απόλυτο κενό ιδεών.

    • donaE avatar
      donaE @ Κώστας Ροδινός 12/03/2010 19:24:24

      Αυτα συμφερουν και στην κυβερνηση γιατι εκτονωνεται η πραγματικη πιεση.

  2. kwlotoumpas avatar
    kwlotoumpas 12/03/2010 18:52:25

    giati na stamathsei? paraponrthhke o agnwstos stratiwths? an mporoyse tha htan mazi me olous tous diadhlwtes.

    • what avatar
      what @ kwlotoumpas 12/03/2010 20:25:51

      Κι αυτός από ΚΟΒΑ πέρασε;

  3. ο νοών...νοείτω avatar
    ο νοών...νοείτω 12/03/2010 18:54:38

    Είναι ολοφάνερο ότι τα ιστολόγια και οι ιστοσελίδες, μετά την επιτυχημένη κινητοποίηση για την συγκέντρωση της περασμένης Τετάρτης με αποτέλεσμα την προσέλευση χιλιάδων Ελλήνων, ζητώ συγγνώμη 400-500, επιβεβαιώνουν την δυναμική τους σήμερα.

    Αυτό, μάθημα για όσους ρομαντικούς πιστεύουν ότι το διαδίκτυο είναι η νέα επανάσταση.
    Το κλείσιμο ενό ιστολογίου με πειρατικό περιεχόμενο, αποδεικνύεται σημαντικότερο θέμα, από το άνοιγμα άλλης μίας κερκόπορτας.
    "Η πειρατεία σώζει τις τσέπες μας", φωνάζουν τα παλληκάρια!
    Εμάς ποιος θα μας σώσει;

  4. μαρικα avatar
    μαρικα 12/03/2010 20:47:06

    Τοσο πια εχει ξεπεσει η κοινωνια;Καληνυχτα μας

  5. Γιώργος avatar
    Γιώργος 12/03/2010 22:39:31

    Mr που παρεξηγηθηκες για τη διαμαρτυρία μπροστα απ το κοινοβούλιο, σκαλισε τη μνημη σου για θυμηθείς οτι η ελευθερη διακίνηση ιδεών είναι προυπόθεση για Δημοκρατία, η ισονομία όμοια.
    Και κάτι για το τέλος, σκεφτείτε τα τσιράκια των πολιτικάντηδων που ως γάτες που είναι, ήδη θα ψάχνουν να εντοπίσουν αυτόν που θα τεθεί επικφαλής σε τυχόν πειρατικό κόμμα στη χώρα μας για να τον προσεταιριστούν και να διαβρώσουν τις πεποιθήσεις του κατά το δικό τους συμφέρον. 800,000 κουκια ειν αυτά....