#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/08/2013 19:25
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δει δη χρηματων ω άνδρες...



Ο εικονιζόμενος Ρώσος επιχειρηματίας,αζέρικης καταγωγής, Τελμάν Ισμαΐλοβ, ηλικίας 57 ετών, είναι ο νέος ιδιοκτήτης της καρδιάς της Μόνικα Μπελούτσι

ΣΧΟΛΙΑ

  1. helios avatar
    helios 28/08/2013 19:57:03

    Κρίμα ήλπιζα για κάποιον ψαρά από την Πάρο

  2. Κρης avatar
    Κρης 28/08/2013 20:45:25

    (διά την τάξην)

    δεῖ δὲ χρημάτων, καὶ ἄνευ τούτων οὐδὲν ἔστι γενέσθαι τῶν δεόντων
    Δημοσθένους Ὀλυνθιακὸς Αʹ
    [20]
    h--p://el.wikisource.org/wiki/%CE%9F%CE%BB%CF%85%CE%BD%CE%B8%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CF%82/%CE%91

    • factorx avatar
      factorx @ Κρης 28/08/2013 21:18:44

      Ο Δημοσθένης έλεγε στους Αθηναίους για να πολεμήσουν τον Φίλιππο "Δει δη χρημάτων και άνευ τούτων ουδέν εστι γενέσθαι των δεόντων". (Χρειάζονται χρήματα και χωρίς αυτά τίποτα δεν πρόκειται να γίνει από όσα πρέπει να γίνουν)

  3. Gigi Riva avatar
    Gigi Riva 28/08/2013 20:51:08

    Τα όμορφα λεφτά όμορφα καίγονται... καθώς για τα κακά αγόρια υπάρχει ειδικό εξπρές που τα πατάει.

    youtube.com/watch?v=2maP7rJ9DQ4

    ...Βάζετε και σείς κάτι θέματα, άντε μετά να συγκεντρωθούμε, νομίζω πως πρέπει να υπάρξει και παράλληλη σελίδα εικαστικών, υπάρχει κεκρυμμένο ενεργειακό υπόστρωμα, φρονώ!
    Τουλάχιστον, κάπου, "είμαστε" ακόμη ζωντανοί...
    Το κόμμα των "ζωντανών" έναντίον όλων των άλλων, νομίζω ουσιαστικός αγώνας με βασικές συννενοήσεις που δεσμεύουν πολύ περισσότερα απ' όσα εν πρώτοις φαίνονται.
    Και τα "όμορφα" κείμενα όμορφα καίγονται, η φύσις των πραγμάτων!
    ultima puntata

  4. η Dimi avatar
    η Dimi 28/08/2013 21:00:14

    Χώρισαν Μόνικα Μπελούτσι και Βενσάν Κασέλ
    Ένα από τα πιο επίζηλα ζευγάρια της κινηματογραφικής οθόνης, η Μόνικα Μπελούτσι κι ο Βενσάν Κασέλ, ανακοίνωσαν σήμερα τον χωρισμό τους έπειτα από συζυγικό βίο 14 ετών. Το Σάββατο το περιοδικό Κλόουζερ είχε αναφερθεί πρώτο στον χωρισμό τους, αφιερώνοντάς τους το πρωτοσέλιδό του.

    Σήμερα το γραφείο Τύπου της Μπελούτσι, πρώην μοντέλου και νυν ηθοποιού, επιβεβαίωσε την είδηση στο ιταλικό πρακτορείο ειδήσεων ANSA. Η υπεύθυνος επικοινωνίας του Βενσάν Κασέλ έπραξε το ίδιο από το Παρίσι, δίδοντας τη σχετική ανακοίνωση στο Γαλλικό Πρακτορείο: «Ο Βενσάν Κασέλ επιβεβαιώνει ότι χωρίζει κοινή συναινέσει από τη σύζυγό του Μόνικα Μπελούτσι».

    Η εκπρόσωπος επεσήμανε ότι το ζεύγος δεν πρόκειται να παράσχει άλλες λεπτομέρειες για τα παρασκήνια του χωρισμού του. Οι Κασέλ και Μπελούτσι, ένα από τα πιο πολυσυζητημένα και διάσημα ζευγάρια στον κόσμο του θεάματος, γνωρίστηκαν για πρώτη φορά το 1995 σε ένα κινηματογραφικό πλατό στη διάρκεια ενός γυρίσματος. Είναι γονείς δύο κοριτσιών, της Ντέβα, που γεννήθηκε το 2004 και της Λεονί, που είδε το φως του κόσμου το 2010.
    (πηγή: news.gr.msn)

    *Βλέπουμε συχνά, πανέξυπνους άνδρες να έχουν ανόητες γυναίκες, όμως,
    σχεδόν ποτέ δεν θα δούμε μία πανέξυπνη γυναίκα μ’ έναν ανόητο άνδρα.*
    ~Έρικα Τζονγκ

    *Αν δεν υπήρχαν γυναίκες, όλα τα λεφτά του κόσμου δεν θα είχαν σημασία.*
    ~Aριστοτέλης Ωνάσης

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ η Dimi 29/08/2013 05:31:16

      *Το να βρεις σύντροφο είναι Τέχνη.
      Το να τον κρατήσεις είναι Εργασία πλήρους απασχόλησης*
      ~Σιμόν ντε Μποβουάρ

      • Μεγάλες στιγμές avatar
        Μεγάλες στιγμές @ η Dimi 29/08/2013 06:23:32

        ''Τα περισσότερα χρήματα μου τα ξόδεψα σε γυναίκες και αλκοόλ,τα υπόλοιπα τα ξόδεψα άσκοπα!!''
        Τζων Μπεστ...ο καλύτερος Βρετανός ποδοσφαιριστής ever

        • η Dimi avatar
          η Dimi @ Μεγάλες στιγμές 29/08/2013 13:26:43

          *Ο κόσμος δεν συνειδητοποιεί πόσο υποφέρω από τον αλκοολισμό μου. Και δεν βλέπουν τις προσπάθειες που έκανα για να σταματήσω. Αλλά δεν μπορώ να εμποδίσω τον εαυτό μου να πίνει. Δυστυχώς, εξαιτίας αυτής της αρρώστιας, δεν έγινα καθόλου αυτός που ήθελα να γίνω. Κι αυτό, είμαι σίγουρος πως δεν θα μπορέσω να το αλλάξω ποτέ.* (ο Τζώρτζ Μπεστ εξομολογείται στον φίλο του Τζιμ Μπόϋς το 1988). πηγή: Σαν Σήμερα
          Ένα μικρό αφιέρωμα στο τεράστιο ταλέντο που έφυγε στα μόλις 59 χρόνια του http://bit.ly/17lukuT

          • nestor avatar
            nestor @ η Dimi 30/08/2013 07:16:19

            Οταν πίνω γίνομαι άλλος άνθρωπος, μετά θέλει να πιεί και ο άλλος και γινόμαστε χάλια και οι δύο...

          • Shameless avatar
            Shameless @ η Dimi 30/08/2013 07:53:01

            Simply the Best!!!

  5. καρ avatar
    καρ 28/08/2013 21:23:07

    Μύθος... τουλάχιστον για τις Ελληνίδες αυτό δεν ισχύει.

  6. cresswell avatar
    cresswell 28/08/2013 21:26:36

    Mόλις το διάβασα. Γέλασα φωναχτά. Η γυναίκα μου με ρώτησε γιατί γελάω. Της απάντησα πως "τελικά, όλες έχουν την τιμή τους ..." για να δω την αντίδρασή της. Όταν της εξήγησα, μου είπε:

    "Κάτι μας είπες τώρα ..."

    • καρ avatar
      καρ @ cresswell 28/08/2013 21:48:36

      Μια ευκαιρία να πούμε ένα μεγάλο "ευχαριστώ" στις συζύγους μας, που μας υπομένουν εν καιρώ κρίσης... :-)

      • cresswell avatar
        cresswell @ καρ 28/08/2013 22:00:29

        Eίναι που δεν έχει εμφανιστεί ακόμη ο ... πώς τον είπαμε;
        Τελμάν Ισμαΐλοβ ... αλλιώς, θα βλέπαμε .....

        Χα, χα! Να είσαι καλά ....

      • Dora Dora avatar
        Dora Dora @ καρ 28/08/2013 22:08:45

        Ευτυχώς δηλαδή που δεν είχατε συναντήσει τη Μόνικα Μπελούτσι πριν από τη γυναίκα σας...... Τώρα θα ήσασταν ζωντοχήρος! Τυχερούλη!

        • cresswell avatar
          cresswell @ Dora Dora 28/08/2013 22:47:45

          Χα χα καλό!!!!

          Αλλά, δεν εννοούσα αυτό που αντελήφθητε ... Απλά, επανέλαβα το ανωτέρω ρηθέν ("τελικά, όλες έχουν την τιμή τους ") που μου επιβεβαίωσε και η γυναικεία κυνικότητα (δια στόματος της συζύγου μου ...)

          Και για να μην υπάρχει παρεξήγηση, δεν εννοούσα πως ο - πως τον είπαμε;- θα παρατούσε την Μόνικα για τη γυναίκα μου ... Απλά, πιθανώς η γυναίκα μου θα με παρατούσε και για κάποιον ελαφρώς (ή και λιγότερο ελαφρώς) "ματσωμένο" από τον τύπο που (μας) έφαγε τη Μόνικα ...

          Ρε τι τραβάμε με τις γυναίκες ....

  7. Α.Μ avatar
    Α.Μ 28/08/2013 21:57:48

    Τι θέλει η ΘΕΆ με τον ζουμπά μουστάκια; Τι ύβρις !
    Αλλά ας μην είμαι...ρατσίστρια.
    Σίγουρα θα διαθέτει σπάνια ψυχικά χαρίσματα ο Τελμάν!
    Αλλιώς δεν εξηγείται....
    '' Τα λεφτά θα σου αγοράσουν ένα σκύλο, αλλά όχι το κούνημα της ουράς του.''
    Τζος Μπίλινγκς, Αμερικανός χιουμορίστας

  8. je ne regrette rien avatar
    je ne regrette rien 29/08/2013 03:37:30

    Εχω να προσθέσω ότι μού άρεσαν σαν ζευγάρι πολύ .
    Κρίμα. Ο Vincent Cassel (γιός του εξαιρετικού J.Pierre Cassel) μού φαίνεται εκτός από πολύ καλός ηθοποιός εξαιρετικά γοητευτικός...
    Δεν θα τον άλλαζα γιά όλα τα πετρέλαια του Αζερμπαιτζάν !
    Γιατί βρέ Μόνικα; !!!

  9. Α.Μ avatar
    Α.Μ 29/08/2013 06:32:26

    Καλή σας ημέρα αγαπητή ''αμετανόητη''. Γοητευτικός ο Βενσάν δε λέω [σίγουρα δε θα πάει...χαμένος :-)], αλλά μετά από δεκατέσσερα χρόνια κοινής ζωής, μπορεί και να είχε επέλθει πλέον η αναπόφευκτη....αδελφοποίηση. Κι εσείς ακόμη, μπορεί να τον είχατε ...βαρεθεί τον Βενσάν! Το ζήτημά μας είναι, πώς μιά τόσο όμορφη γυναίκα που μόνο της κίνητρο στην επιλογή συντρόφου δικαιολογείται να είναι ο έρωτας, ξοδεύεται προσφερόμενη σε έναν άνδρα που κατά τα φαινόμενα, τα ...προτερήματα που σε περίσσεια διαθέτει, δεν είναι σίγουρα αντάξια της θεϊκής ομορφιάς, που ασεβώς του προσφέρεται.
    Γιατί βρε Μόνικα, ξέπεσες σε σπόνσορα;

  10. Δημοκρατικός πολίτης avatar
    Δημοκρατικός πολίτης 29/08/2013 06:37:42

    'Αλα τις ο μπάρμπας.

  11. kat avatar
    kat 29/08/2013 07:11:05

    Ευτυχώς έχουμε και αυτά τα θέματα να σκάει και κανένα χαμόγελο...Φεύγω τώρα με περιμένει ο Βενσαν στα νιάτα του....

  12. je ne regrette rien avatar
    je ne regrette rien 29/08/2013 07:29:47

    Φιλτάτη μου Βασίλισσα άλλη μιά φορά συμφωνούμε.
    Ολοκλήρωσες, χρησιμοποιώντας την κατάλληλη λέξη, το σκεπτικό μου!
    Και συμπληρώνω ότι δυσκολεύομαι να φανταστώ ότι η Μπελούτσι ερωτεύτηκε το πνεύμα ή την καλλιέργεια, ή την ...ομορφιά του εν λόγω κυρίου...
    Θερμή καλημέρα !

  13. elmatador avatar
    elmatador 29/08/2013 07:29:56

    Ως φαίνεται,ύστερα από 14 χρόνια γάμου ,ο Βενσάν κρατούσε απλώς την "ψιλή κυριότητα" αλλά την" επικαρπία" την είχε άλλος (για να είμαι& στο πνεύμα του Ε9 που πρέπει να συμπληρωθεί κάθε τόσο και λιγάκι).

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ elmatador 29/08/2013 11:55:40

      Οι μυστηριώδεις ανδρικές γοητείες έχουν ημερομηνία λήξεως. Τα λεφτά ποτέ.
      Γεια σου Μόνικα με τον ταβερνιάρη!...

      Και τη Ρολς, βεβαίως-βεβαίως.
      Άλλωστε το είχε πει μια διάσημη Αμερικανίδα, που τώρα μου διαφεύγει :"Η δυστυχία αντέχεται πολύ περισσότερο στο πίσω κάθισμα μιας Ρολς"
      χαχαχα

  14. Maou-Maou avatar
    Maou-Maou 29/08/2013 08:18:33

    Ε μεγαλώνοντας τι να κάνει και η Μόνικα ,κοιτά πως να εξασφαλισθεί και αυτή...

  15. πολίτης avatar
    πολίτης 29/08/2013 12:32:11

    Μόνικα μεν, αλλά 49 χρονών πλέον.
    Δεν τη λες και την ηθοποιό του αιώνα, οπότε μια χαρά της κάθεται ο ολιγάρχης.
    Άλλωστε με τον Κασέλ ζούσαν αυτή στην Ιταλία και αυτός στη Γαλλία.

    • je ne regrette rien avatar
      je ne regrette rien @ πολίτης 30/08/2013 00:45:05

      Λάθος...και οι 2 στην Βραζιλία, μέχρι προσφάτως...

  16. Gigi Riva avatar
    Gigi Riva 29/08/2013 18:11:25

    Κάποιοι, προικισμένοι από την φύση να υπερέχουν, κάνουν το δικό τους παιχνίδι, δεν τους χωράει το "γήπεδο", ακόμη και απροπόνητοι, ζούνε για την ΥΠΕΡΒΑΣΗ και γιαυτό τους θυμόμαστε...

    youtube.com/watch?v=Pp7cTlvHgUQ

    Η υπόκρουση, το σύνηθες μουσικό μοτίβο των πρωτοντίσκο των sixties.

    • Shameless avatar
      Shameless @ Gigi Riva 30/08/2013 06:00:05

      Τι θυμήθηκες κι εσύ απ' το Κάλιαρι;
      Να, κι αυτά του second best:
      http://www.youtube.com/watch?v=B6wr-iuT7ag

  17. airman avatar
    airman 29/08/2013 19:32:36

    Το μόνο κοινό με όλη τη φωτογραφία είναι μόλις ένα .... μουστάκι!
    Δεν μπορώ να πω, είχα κι εγώ τις πιθανότητές μου!

  18. GREG avatar
    GREG 30/08/2013 12:09:06

    οχι & ιδιοκτητης της καρδιας της Μονικας , ο Τελμαν.Μαλλον ενοικιαστης,του υπολοιπου σωματος της (αραγε με την ωρα?)

  19. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 31/08/2013 13:14:04

    Μετά από μερικά χρονάκια ο "ενοικιαστής"/χρήστης της μαντάμ θα είναι κανένας έμπορος παστουρμά από τα Άδανα.

    • ήγγικεν avatar
      ήγγικεν @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 01/09/2013 14:11:20

      Νά τανε η ζήλεια ψώρα..