#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/01/2014 12:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γκέι ζευγάρι στο Disney Channel



Το πρώτο ζευγάρι ομοφύλων έκανε την εμφάνισή του το βράδυ της Κυριακής στο Disney Channel, σε ένα επεισόδιο του «Good Luck Charlie». Το επεισόδιο δείχνει τις λεσβίες μητέρες Σούζαν και Τσέριλ να αφήνουν την κόρη τους Τέιλορ για παιχνίδι στους γονείς του Τσάρλι, που φαίνεται να έχουν μείνει έκπληκτοι. «Η Τέιλορ έχει δύο μαμάδες!» λέει ο μπαμπάς. «Πω πω, τίποτα δεν σου ξεφεύγει» απαντά σαρκαστικά η σύζυγός του.

Την κίνηση χαιρέτισε το πρώην αστέρι του Disney Channel Μάιλι Σάιρους. «Συγχαίρω την Disney για την πραγματοποίηση για το βήμα που έκανε σε αυτή τη γενιά», έγραψε. Πολλές ομάδες πάντως δεν έμειναν και τόσο ευχαριστημένες. Μεταξύ άλλων, η One Million Moms ζητά την αποχώρηση των χορηγών. Θεωρεί επίσης ότι αφού η εν λόγω σειρά εισήγαγε το περιεχόμενο LGBT, τότε θα ανοίξουν οι πύλες για όλα τα προγράμματα του Disney Channel.

variety.com

ΣΧΟΛΙΑ

  1. βαρβάρα κώνστα avatar
    βαρβάρα κώνστα 29/01/2014 13:50:24

    Σόδομα και Γόμορα!!! Που θα έλεγε και η αγαπημένη Βασιλειάδου!! Ως πότε θα ανεχόμάστε όλο αυτό το συνάφι;

  2. Ρηνα avatar
    Ρηνα 29/01/2014 15:27:06

    Στα σχολεια να δειτε τι θα γινεται σε λιγο...

    • Κυνας avatar
      Κυνας @ Ρηνα 29/01/2014 16:43:34

      Το πρωτο σχολειο "ουδετερου" φυλου στην Σουηδια

      [...]Οι δασκαλοι αποφευγουν να αποκαλουν τα παιδια με λεξεις που υποδηλωνουν φυλο οπως "αυτος", "αυτη" στο ονομα της ιδοτητας των φυλων και προτιμουνε πιο ουδετερες ονομασιες [...]

      http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-14038419

  3. liberal queer avatar
    liberal queer 29/01/2014 17:21:40

    Και που βρίσκεις το κακό; Μακάρι να είχαμε και στην ελλάδα τέτοια σχολεία!

    • ΠΗΛΕΑΣ avatar
      ΠΗΛΕΑΣ @ liberal queer 29/01/2014 19:41:35

      Δεν μας εκπλήσσει η ευχή σου, με το ψευδώνυμο που χρησιμοποιείς, liberal, my ass και queer του κερατά (ελπίζω να μην σε προσβάλλω).
      ΥΓ. Μην με παρεξηγείς: Έχει και η προκλητικότητα συνέπειες.

      • liberal queer avatar
        liberal queer @ ΠΗΛΕΑΣ 29/01/2014 20:47:38

        Που την είδες την προκλητικότητα;

    • νικος avatar
      νικος @ liberal queer 29/01/2014 22:00:17

      Στην Ελλάδα θα φτιάξουμε σχολεία για πασάδες όπου θα διδάσκεται η πολυγαμία που θα επιτραπεί απο το νόμο, ώστε να μην καταπιέζονται και κρύβονται και συλλαμβάνονται στα πράσσα οι πολυγαμικοί Ελληνες (και Ελληνίδες βεβαίως).
      Γιατί μόνο γάμοι ομοφυλόφιλων? Γάμοι τριγωνικοί , τετραγωνικοί, πολυγωνικοί, αιμομικτικοί, αμφισεξουαλικοί ,σαδομαζοχιστικοί καί όλο το σεξουαλικό ρεπερτόριο...

      • liberal queer avatar
        liberal queer @ νικος 29/01/2014 23:38:28

        Παραλήρημα!

  4. Μαρσελ Προυστ avatar
    Μαρσελ Προυστ 29/01/2014 18:57:19

    Πλακα μας κανεις;

    • liberal queer avatar
      liberal queer @ Μαρσελ Προυστ 29/01/2014 19:31:28

      Καθόλου!

      • Γκόγκας Δράκος avatar
        Γκόγκας Δράκος @ liberal queer 29/01/2014 20:25:52

        Χα, χα, πάλι τρολλάρεις εσύ;

        • liberal queer avatar
          liberal queer @ Γκόγκας Δράκος 29/01/2014 20:50:14

          όχι

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ Μαρσελ Προυστ 29/01/2014 20:00:58

      Μαρσέλ, δεν γνωρίζεις τί θα πει «Queer» στην αγγλική αργκό; Τέτοια θέλει αυτός!

      • Μαρσελ Προυστ avatar
        Μαρσελ Προυστ @ ΚΜ 29/01/2014 21:16:44

        Η ερωτηση ΚΜ ειναι αν ο τυπος ειναι τρολ η τα πιστευει.

        • ΚΜ avatar
          ΚΜ @ Μαρσελ Προυστ 30/01/2014 16:25:39

          Η απάντηση είναι: και τα δύο!

  5. Μαρσελ Προυστ avatar
    Μαρσελ Προυστ 29/01/2014 19:00:59

    Μετα τη Νιγηρια, τωρα και οι Ινδιες ποινικοποιησαν εκ νεου την ομοφυλοφιλια. Περιμενω να μιλησει καποιος απαξιωτικα γι αυτες τις χωρες για να του πω ποσο ρατσιστης ειναι.

    • Δημήτρης Ζέρζας avatar
      Δημήτρης Ζέρζας @ Μαρσελ Προυστ 30/01/2014 02:37:22

      Νιγηρία, Ουγκάντα, Κίνα, Ρωσία, Β. Κορέα, Ιράν όλο το πολιτισμικά υγιές... “παλαιοταξικό” μπλοκ που αντιστέκεται ηρωικά και με σθένος στο όνειδος, την παρακμή και την κατάπτωση του δυτικού τρόπου ζωής. Μια νοοτροπία και πρόταση βίου που θεμελίωσε τον πιο κακορίζικο τρόπο να ζει κανείς, από καταβολής ανθρώπινου είδους.
      Ζήτω η παλαιά τάξη λοιπόν! Ζήτω το Βυζάντιο. Ζήτω ο Πούτιν. Ζήτω η Κίνα. Θέλουμε κοινωνικές δομές και κρατικές οντότητες που να αποπνέουν βαρβατίλα, ισχύ, πυγμή, τεστοστερόνη και δέος. Όχι φλώρικους ‘εταιρισμούς επί κοινό συμφερόντι” όπως π.χ. οι σκανδιναβοί, οι Αυστραλοί και οι κεντροευρωπάιοι των οποίων οι κοινωνίες μη ξεχνάμε είναι άκρως αποτυχημένες κι αναποτελεσματικές, οι άνθρωποι υποφέρουν ολημερίς και οι Δείκτες Ποιότητας Ζωής τους φιγουράρουν σταθερά στον πάτο της παγκόσμιας κατάταξης με κορυφαίους στις πρώτες θέσεις εκείνες τις κοινωνίες που θαυμάζουμε στο ζήτημα της ομοφυλοφιλίας όπως η Κίνα, η Ρωσία και η Ουγκάντα. Με αυτές θέλουμε να έχουμε πολιτισμικά νταραβέρια. Διοτι είμεθα προχωρημένος λαός οι νεοέλληνες, βλέπουμε έτη μπροστά. Κι αν είναι να θαυμάσουμε μια υπερδύναμη, αυτή θα είναι είτε η Ρωσία είτε η Κίνα, που σε σχέση με την αμερική οι άνθρωποι σε Ρωσία και Κίνα περνάνε πολύ καλύτερα και η δυστυχία είναι ποσοτικά αλλά και ποιοτικά λιγότερη. Ναι, βέβαια.

      • Μαρσελ Προυστ avatar
        Μαρσελ Προυστ @ Δημήτρης Ζέρζας 30/01/2014 10:55:42

        Αυτοι τους οποιους εξυμνεις εφτιαξαν τα Αουσβιτς και τα Μπουχεβαλντ και αιματοκυλισαν τον κοσμο ολο με τους δυο παγκοσμιους πολεμους (που ηταν εντελως δυτικοευρωπαικα δημιουργηματα).

        • Δημήτρης Ζέρζας avatar
          Δημήτρης Ζέρζας @ Μαρσελ Προυστ 30/01/2014 13:38:14

          Ναι, έτσι είναι. Είναι εξάλλου γνωστό οτι π.χ. ο μέσος μετανάστης κάνει σαν τρελός να μεταβεί σε χώρες όπως η Ρωσία, η Κίνα, η Ουγκάντα ή το Ιράν και αποφεύγει χώρες της Δύσης και όλου του κακού νεοταξικού συναπαντίματος αφού σκέφτεται οτι η Δύση έχει οδηγήσει στο Άουσβιτς και η καθημερινότητα στις χώρες που την απαρτίζουν είναι μια κόλαση. Σε αντίθεση με κράτη του «παλαιοταξικού» μπλοκ όπου η καθημερινή διαβίωση των πολιτών τους σε σχέση με τη δύση είναι σαφώς ανώτερου επιπέδου. Όπως και ο σύγχρονος πολιτισμός τους. Γι’ αυτό αν είναι να αντλήσουμε πολιτισμικό παράδειγμα από κάποιους, αυτοί οφείλουν να είναι οι παλαιοταξίτες, για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο. Και στην Ε.Ε. θα μετέχουμε αποκλειστικά και μόνο για το ευρώ, όχι πολλά πολιτισμικά κολλητιλίκια γιατί μπορεί να επιμολυνθεί ο περίλαμπρος και καθόλα λειτουργικός νεοελληνικός τρόπος ζωής μας και τι θα απογίνουμε μετά.

  6. νικος avatar
    νικος 29/01/2014 20:52:00

    Το να είναι μια γυναίκα λεσβία δεν είναι διαστροφή ούτε έχει καμμία κοινωνική επίπτωση διότι αν δεν βγεί να το φωνάξει μόνη της κανείς δεν την πιστεύει. Αλλά και να το φωνάξει, κανείς δεν πιστεύει οτι δεν πάει και με άντρες που και που ιδίως αν είναι όμορφη...
    Το να είναι ένας άδρας π@@@@της είναι διαστροφή βέβαια και αν αποκαλυφθεί έχει συνέπειες ιδώς αν είναι φτωχός, άσχημος ή γέρος...

    • liberal queer avatar
      liberal queer @ νικος 29/01/2014 21:35:12

      Διαστροφή; Σιγά μην είναι και κακούργημα. 2014 έχουμε όχι Μεσαίωνα!

  7. ΠΗΛΕΑΣ avatar
    ΠΗΛΕΑΣ 29/01/2014 21:47:04

    Αν δεν κάνω λάθος, liberal σημαίνει (και) ελευθεριάζων και queer σημαίνει (και) ομοφυλόφιλος, οπότε και το σχόλιο, για κάποιον που "συστήνεται" με την σεξουαλική του ιδιαιτερότητα σε ένα πολιτικό μπλόγκ. Προκλητικό έως χυδαίο, δεν νομίζεις;
    Ενδεχομένως, αν έβαζες και μια φωτογραφία, να είχες και καλύτερη τύχη, εδώ. Δεν παύουμε, οι Έλληνες, να είμαστε και ολίγον Ανατολίτες...

    • liberal queer avatar
      liberal queer @ ΠΗΛΕΑΣ 29/01/2014 23:41:03

      Νομίζω ένα σχόλιο κρίνεται από το περιεχόμενό του και είναι βέβαιο ότι δεν έχω γράψει κανένα σχόλιο χυδαίο ή προκλητικό!

  8. ΠΗΛΕΑΣ avatar
    ΠΗΛΕΑΣ 30/01/2014 01:44:25

    Μην κάνεις τον χαζό (ή χαζή, ότι είσαι τέλος πάντων): Εννοώ το ψευδώνυμο, που επέλεξες για να ΕΠΙΔΕΙΞΕΙΣ και να ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙΣ.
    Και, μόλις ανακάλυψες ότι κρίνεσαι ΚΑΙ από αυτό.
    Δικαίωμά σου η "περέκκλισή" σου από τα "συνήθη", αλλά είναι θρασύ το να μου την διαφημίζεις. Συνιστώ αλλαγή ψευδωνύμου.
    ΤΕΛΟΣ.

  9. ΠΗΛΕΑΣ avatar
    ΠΗΛΕΑΣ 30/01/2014 01:51:53

    Γιατί, τι έχουν αυτές οι "ιδιεταιρότητες", που δεν έχει η "άλλη", dear queer?

  10. η Dimi avatar
    η Dimi 30/01/2014 10:28:43

    http://www.antinews.gr/2011/09/07/120785/
    "Ο Γιώργος… ακούει φωνές"

    http://www.antinews.gr/2012/11/08/188625/
    "Ο Ολάντ «ευλογεί» τους γάμους ομοφυλόφιλων"

    http://www.antinews.gr/2012/12/19/196362/
    "Πρόταση γάμου από πεζοναύτη στον φίλο του,
    μέσα στον Λευκό Οίκο!"

  11. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 30/01/2014 16:57:36

    Μάλλον μας πρήξανε με τους γκέηδες.
    Υπερτιμημένο target group για τους πολιτευτάκηδες.
    "Εμείς είμαστε πολύ μεγαλύτερο target group", σχολίασε ο Χλέμπουρας, ο φίλος με το ημιφορτηγο της ανακύκλωσης παλιοσίδερων. "Γιατί όμως εμάς μας γράφουν στα π@π@ρια τους;"
    "Μόνο άν εκτός απο γύφτος γίνω και γκέης, θα με προσέξουν";
    Έτσι ακριβώς το είπε ο Χλέμπουρας. Δίκιο δεν έχει;

  12. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 30/01/2014 17:58:53

    Η όλη διαμάχη που κρύβεται πίσω από θέματα όπως αυτά, στην Αμερική καλά κρατεί, απο την δεκαετία του 1990. Ασταμάτητα, χωρίς ειρήνευση.
    Συζήτηση που φαίνεται εξωτερικά ιδεολογική, αλλά στην πραγματικότητα είναι περί αξιών, νοοτροπιών, στάσεων ζωής, αυτοεκπλήρωσης και "conducting of life", περί του ατόμου μέσα στην κοινότητα.
    Διαφορετικοί βιόκοσμοι: Ενώ οι ιδεολογικές διαιρέσεις αφορούν το σύστημα, δηλαδή το χρήμα και την εξουσία, οι αξιολογικές διαιρέσεις αφορούν τον βιοτικό κόσμο του ατόμου και της κοινότητας, το πώς πορεύεται κανείς στη ζωή του και ποιοί βιοτικοί δεσμοί τον δένουν (ή δεν τον δένουν) με την κοινότητα
    Η διαίρεση διαπερνά εγκάρσια τις κομματικές και παραδοσιακές ιδεολογικές διαιρέσεις, της δεξιάς, κέντρου και αριστεράς.
    Βασικά υπάρχει από τη μία πλευρά ο φιλελεύθερος ατομισμός (που μπορεί να δεξιός, αριστερός ή ακόμη και αναρχοφιλελεύθερος ή neo-conservative οπαδός του Χομπσιανού homo homini lupus), Απο την άλλη ο κοινοτισμός, είτε με παραδοσιακές αριστερές αξίες του εξισωτισμού, είτε παραδοσιακά συντηρητικός ως προς τις αξίες αλλά υπέρ της κοινωνικής συνοχής, είτε οικολογικός-μεταυλιστικός.
    Για έναν κοινοτιστή, η θερμοποιημένη οικογενειακού τύπου συμβίωση, που όμως δεν έχει ως βασικό περιεχόμενο ΚΑΙ την τεκνοποιία, είναι πολύ δύσκολα αποδεκτή. Για έναν φιλελεύθερο, δεν υπάρχει πρόβλημα.
    Στην Ευρώπη η συζήτηση αυτή είναι ακόμη πολύ πίσω.

  13. Μαρσελ Προυστ avatar
    Μαρσελ Προυστ 30/01/2014 19:15:07

    Με αλλα λογια κυριε Ζερζια μας λες οτι ο πολιτισμος της "Αρειας φυλης" (Αγγλοσαξωνες, Γερμανοι, Αυστριακοι, Λουξεμβουργιοι, Σκανδιναβοι, Ολλανδοι, Βελγοι, Ελβετοι, Γαλλοι του Βορρα, Ιταλοι του Βορρα) ειναι ανωτερος πολιτισμος. Δηλαδη μας λες κυριε Ζερζια μου οτι οι πολιτισμοι του Βυζαντιου, των Ινδιων, της Κινας, της Ρωσιας ηταν και ειναι κατωτεροι πολιτισμοι και θα πρεπει να επιβληθει ο ανωτερος πολιτισμος της "Αρειας φυλης". Αν αυτο δεν ειναι ρατσισμος τοτε τι ειναι ρατσισμος;
    Θελεις να μας επιβαλεις μια κοινωνια χωρια Θεο, χωρις Πατριδα, χωρις Οικογενεια, χωρις φυλα (gender). Θα ειναι σωστος παραδεισος...Μπραβο παιδι μου...

  14. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 30/01/2014 19:21:04

    Θεσμοποιημένη οικογενειακού τύπου συμβίωση
    ...και όχι θερμοποιημένη
    Το πέλλετ μας τέλειωσε, τα ξύλα βράχηκαν απο το χιόνι, το πετρέλαιο πολύ ακριβό εδώ πάνω

  15. Δημήτρης Ζέρζας avatar
    Δημήτρης Ζέρζας 30/01/2014 19:48:39

    Το αντίθετο λέω. Οτι το Βυζάντιο είχε ισχυρότερη πολιτισμική πρόταση από τους απέναντι, γι’ αυτό και ζει ακόμα ενώ η Δύση κατέρρευσε σαν χάρτινος πύργος μπροστά στα πόδια του. Κι επίσης όπως είπα, η Ρωσία, η Κίνα, η Ουγκάντα και οι Ινδίες είναι σήμερα στην κορυφή της παγκόσμιας ιεράρχισης αναφορικά με την ποιότητα ζωής των πολιτών τους, γι’ αυτό και πολίτες από το Λουξεμβούργο, το Βέλγιο, τον Καναδά, τη Δανία ή ακόμη και τις Η.Π.Α κάνουν αμάν και πώς να μεταναστεύσουν στις χώρες αυτές μήπως και δουν άσπρη μέρα.

    • Marcel Proust avatar
      Marcel Proust @ Δημήτρης Ζέρζας 31/01/2014 17:58:29

      Ασχετε ΟTI NA'NAI, ο Μαρσελ Προυστ(1871-1922), ηταν μεγαλος Γαλλος συγγραφεας, Εβραιος και ομοφυλοφιλος. Ανοιξε και κανενα βιβλιο...anti na les asynarthsies.

  16. νικος avatar
    νικος 30/01/2014 20:19:43

    Και μετά θέλουν να στο παίξουν προοδευτικοί και ανοιχτόμυαλοι!...Μόνο η δική τους "ιδιαιτερότητα" έχει δικαιώματα που καταπιέζονται.
    Ή μάλλον μόνο αυτοί είναι ευαίσθητοι!...
    Στο κάτω κάτω η πολυγαμία θα έλυνε εν μέρει το δημογραφικό αντί να το επιδεινώνει όπως η ομοφυλοφιλία και σίγουρα η αναγνώρισή της απο το κράτος θα καταργούσε ένα μεγάλο ταμπού υποκρισίας
    Υ.Γ. Είμαι εκ πεποιθήσεως μονογαμικός αλλα ξέρω οτι ανήκω σε μια μικρή μειοψηφία...Αν θέλετε με πιστεύετε βέβαια.

  17. Aris avatar
    Aris 30/01/2014 20:25:59

    ΤΕΛΕΙΟ ΑΓΑΠΗΤΕ ΘΕΙΟ!!!
    Γι αυτό σε συμπαθώ και σε διαβάζω πάντα, παρόλο που ξεκινάμε απο αντίθετες βάσεις...Συνόψισες όλες τις θεωρίες και τις ψυχαναλύσεις περί του "ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ "θέματος της ομοφυλοφιλίας σε δυό φράσεις:
    1."Υπερτιμημένο target group για τους πολιτευτάκηδες"
    2.“Μόνο άν εκτός απο γύφτος γίνω και γκέης, θα με προσέξουν”;

  18. η Dimi avatar
    η Dimi 30/01/2014 20:40:51

    Άσχετο με το άρθρο αλλά επίκαιρο:

    «Πώς γίνεται η μεγάλη απάτη με τις αναπάντητες
    Ποιούς Αριθμούς Δεν Πρέπει Να Καλείτε»
    Τμήμα Ειδήσεων DefenceNet.gr | Τρίτη, 28 Ιανουαρίου 2014, 13:27 |

    Επιτήδειοι και απατεώνες έχουν βρει ένα νέο τρόπο για να βγάζουν χρήματα σε βάρος των χρηστών κινητών τηλεφώνων, χρεώνοντάς τους με μεγάλα ποσά χωρίς καν να το καταλαβαίνουν οι τελευταίοι.

    Τους τελευταίους μήνες ένας μεγάλος αριθμός συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας έχει δεχθεί αναπάντητες κλήσεις ή κάποιο SMS από κάποιον άγνωστο αριθμό του εξωτερικού και μάλιστα νυχτερινές ώρες, ώστε να περιορίζεται η πιθανότητα να απαντηθούν οι κλήσεις.

    Όπως γράφουν και τα ΝΕΑ, οι επιτήδειοι σε αυτό ακριβώς ποντάρουν: οι καταναλωτές να μην απαντήσουν και να καλέσουν πίσω στον αριθμό που έχει εμφανιστεί στην οθόνη του κινητού τους. Αυτοί, όμως, οι αριθμοί είναι συνήθως εξαιρετικά υψηλής χρέωσης.

    Πώς στήνεται η κομπίνα:
    Γίνεται αναπάντητη κλήση στο κινητό (συνήθως νυχτερινές ώρες).

    Ο χρήστης βλέπει την αναπάντητη κλήση και καλεί τον αριθμό για να δει ποιός τον αναζητούσε.

    Το νούμερο που καλεί είναι μία διεθνής κλήση και μάλιστα εξαιρετικά υψηλής χρέωσης.

    Λίγα δευτερόλεπτα «φουσκώνουν» το λογαριασμό 10 - 25 ευρώ<

    Οι αριθμοί στους οποίους ΔΕΝ πρέπει να απαντούν οι συνδρομητές:

    + 3598920111 (Βουλγαρία)

    + 37127913091 (Λετονία)

    + 375602605281 (Λευκορωσία)

    Επίσης οι απατεώνες στέλνουν και μαζικά sms σε τυχαίους αριθμούς και μετά περιμένουν οι συνδρομητές να καλέσουν πίσω προκειμένου να τους χρεώσουν και να εισπράξουν ένα μέρος των Διεθνών Τελών Κλήσεων.»

  19. νικος avatar
    νικος 30/01/2014 20:49:41

    Δεν κατάλαβα, οι διαστροφές ισιώνουν με την χρονολογία?
    Διάβασε και λίγο Μπαμπινιώτη...διεστραμμένος=μή ευθύς ήτοι αυτός που το όργανό του δεν πάει στην ευθεία θέση για την οποία προορίζεται, αλλά παρεκκλίνει.
    και Αγγλικό λεξικό αν προτιμάς: gay=no straight=μη ευθύς=διεστραμμένος.
    Τι να κάνουμε, δεν καταργήθηκαν ακόμα και το 2014 οι πατριαρχικές κοινωνίες φίλε μου. Οι μειοψηφίες ακόμα υποφέρουν, άλλες λίγο, άλλες πολύ κι άλλες φτύνουν αίμα. Αλλά μη στενοχωριέσαι το 3014 θα λυθεί το πρόβλημά σου εντελώς.

  20. Μαρσελ Προυστ avatar
    Μαρσελ Προυστ 30/01/2014 21:41:56

    . Παραδεχεσαι λοιπον οτι εισαι ρατσιστης. Εξ αλλου, απο το "πνευματωδες" σχολιο σου φαινεται και παλι ο ρατσισμος σου αφου επιμενεις οτι ο πολιτισμος της Αρειας φυλης (επαναλαμβανω για να μην ξεχνιομαστε, δηλαδη Αγγλοσαξωνες, Γερμανοι, Αυστριακοι, Λουξεμβουργιανοι, Σκανδιναβοι, Ολλανδοι, Βελγοι, Ελβετοι, Βορειοι Γαλλοι, Βορειοι Ιταλοι, αυτοι δηλαδη που εκαναν τους δυο παγκοσμιους πολεμους και τα μεγαλυτερα εγκληματα της ιστοριας )ειναι ανωτερος των πολιτισμων των Βυςαντινων, Ινδων, Κινεzων, Ρωσων κλπ και πρεπει να επιβληθει στους κατωτερους πολιτισμους. Αγνος και καθαρος ρατσισμος. Πιο ρατσιστης πεθαινεις...
    Και παραδεχεσαι οτι θελεις να μας επιβαλεις μια κοινωνια χωρις Θεο, χωρις Πατριδα, χωρις Οικογενεια, χωρις φυλα (gender), Αυτα μου αρκουν και νομιζω οτι αρκουν και στου φιλους συναναγνωστες. Καληνυκτα και καλα παγκομιοποιημενα κρασια

    • Marcel Proust avatar
      Marcel Proust @ Μαρσελ Προυστ 31/01/2014 18:14:24

      @Δημητρης Ζεpζας ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ
      Μη θαμπωνεσαι απο τα καθρεφτακια και τα μπιχλιμπιδια του ψευδοουμανισμου της παγκοσμιοποιησης. Διανυει την τελευταια περιοδο του βιου του. Μια, μια, χωρες σημαντικες επιστρεφουν στην λογικη. Και ειναι επομενο. Οταν υπερβαινουμε τα ορια του παραλογου [π.χ ψηφιστηκε απο επιτροπη της βελγικης γερουσιας και πηγαινει στην ολομελεια προταση νομου που νoμιμοποιει την ευθανασια επι ανηλικων!] το ενστικτο αυτοσυντηρησης του ανθρωπινου γενους αρχιζει ν`αντιδρα. Η Φυση ειναι ισχυροτερη απο την ανθρwπινη μακακια.

  21. Δημήτρης Ζέρζας avatar
    Δημήτρης Ζέρζας 31/01/2014 03:01:26

    Τρέφω απέραντο σεβασμό για τον πολιτισμό και των Ρώσων, και των Ινδών και των Κινέζων, για να μιλήσω και λίγο στα σοβαρά. Και τους πολιτισμούς δεν τους καθοδηγούν γονίδια και φυλές, είναι αρκετά πιο πολύπλοκο. Επιπλέον είναι πραγματικά θλιβερή και αξιοθρήνητη η αντίδραση της δεινοσαυρικής και πεπαλαιωμένης τάξης πραγμάτων απέναντι στις αναπόφευκτες τεκτονικές αλλαγές που επέφερε στον κόσμο ο Διαφωτισμός και η Αναγέννηση του δυτικού τρόπου. Όπως η σπασμωδική, τραμπούκικη συμπεριφορά της απέναντι στο αίτημα κοινωνικής αναγνώρισης της ομόφυλης συμβίωσης.
    Αλλά όταν οι λαοί όλου του κόσμου μετέχουν στην παγκόσμια σκακιέρα, θα πρέπει να προσασμοσθούν προς μια κοινή κατεύθυνση. Δεν μπορώ να πω οτι με ενθουσιάζει να ακούσω ομοφυλόφιλο παρουσιαστή της τηλεόρασης να πει τη φράση «τις προάλλες πήγα διακοπές με τον άντρα μου στο τάδε μέρος» κι αν τους δω να φιλιούνται μπροστά μου στο τρόλεϊ ένα ψιλο-ταράκουλο μερικών δευτερολέπτων θα το πάθω, αλλά κάθε αρχή και δύσκολη. Και συνήθως, χοντροκομμένη. Έτσι είναι οι απότομες κοινωνικές αλλαγές, πριν λίγα χρόνια το ίδιο ένιωθε ο κόσμος αν έβλεπε μπροστά του λευκό και μαύρο άνθρωπο να φιλιούνται. Δεν θα τα βάψω λοιπόν μαύρα στη ζωή μου επειδή μια βιολογική ομάδα ανθρώπων ξεκινάει να απενοχοποιεί και να μην κρύβει τον σεξουαλικό της προσανατολισμό αιτούμενη να μετέχει ισότιμα στην κοινωνία. Έχω κι εγώ βέβαια τα όριά μου όσον αφορά την ερωτική και σεξουαλική έκφραση συνανθρώπων μου, αλλά η ομοφυλοφιλία εν έτη 2014 δεν είναι έξω από αυτά τα προσωπικά μου όρια για να το κάνω μεγάλο θέμα και να ιδεολογικοποιήσω την όποια αισθητική μικροδιαφωνία μου.. Και δεν είμαστε καθόλου μα καθόλου μικρή μειοψηφία όσοι το βλέπουμε έτσι.

  22. Μαρσελ Προυστ avatar
    Μαρσελ Προυστ 31/01/2014 14:47:29

    Μη θαμπωνεσαι απο τα καθρεφτακια και τα μπιχλιμπιδια του ψευδοουμανισμου της παγκοσμιοποιησης. Διανυει την τελευταια περιοδο του βιου του. Μια, μια, χωρες σημαντικες επιστρεφουν στην λογικη. Και ειναι επομενο. Οταν υπερβαινουμε τα ορια του παραλογου [π.χ ψηφιστηκε απο επιτροπη της βελγικης γερουσιας και πηγαινει στην ολομελεια προταση νομου που νιμιμοποιει την αθανασια επι ανηλικων!] το ενστικτο αυτοσυντηρησης του ανθρωπινου γενους αρχιζει ν`αντιδρα. Η Φυση ειναι ισχυροτερη απο την ανθρwπινη μακακια.

  23. Σταυρος avatar
    Σταυρος 31/01/2014 21:11:46

    Αληθεια πως τεκνοποιουν αφου δεν διαθετουν το απαιτουμενο KIT; Δεν ειναι κακο να εισαι αυτο που εισαι, αφου σε τελικη αναλυση οι επιλογες ειναι λιγοστες. Ομως το να προσπαθεις να παρουσιασεις το διαστροφικο και συναμα καταστροφικο και νεκρο σαν εναλακτικη λυση ειναι μαλλων κουτο. Το να φιλοσοφουμε και να αναλυουμε κατι που στην βαση ειναι τοσο ωμο και αποκρουστικο ειναι ματαιο. Σαν να εκθυαζουμε την λεπρα η οτι αλλο κακο η φυση μας "δωρησε". Ο κοσμος οριζετε εκ των Εσω. Και ενω για τον κοινο Ιστορικο ανθρωπο υπαρχουν προτειπα -καλως η κακως-, δεικτες, που κατευθηνουν τις πορεις σ ενα κοινο σημειο, για τους ομοφυλοφυλλους αυτα ειναι ανυπαρκτα. Ποτε δεν θα μπορεσουμε να παμε λιγο μακυτερα-να βρουμε μια αλλη Γη σαν αυτη του Αρχιμηδη- και να δουμε το εαυτο μας διαφορετικα. Γι αυτο ειναι και ασκοπο να συζηταμε με τους ομοφυλοφυλλους για θεματα επιλογης κτλ. Ειναι τραγικες φιγουρες που καθ ολην την διαρκεια του βιου τους ο μονος στοχος τους ειναι να ικανοποιουν την διαστροφη τους. Ουτε μανα, ουτε οικογενεια, ουτε πατριδα ουτε ιδανικα μονο μια ακατευναστη ταση για ικανοποιηση που δυστηχως ποτε δεν σιγαζει. Αυτο που εμεις κατηγορουμε δεν ειναι την διαστροφη, αλλα την ταση να παρουσιαζετε αυτη σαν σαν εναλακτικος τροπος βιου. Και επισης η ολοφανερη προβολη της απο κεντρα (Disney Channel) εδω, με στοχο οχι την τερψη και επιμορφωση αλλα την πολωση και κατακερματισμου του κοινωνικου ιστου.