#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/10/2010 16:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιώργο σε παρακαλώ κάτσε σπίτι, μην πας πουθενά και μην κάνεις δηλώσεις



Τις συχνές απουσίες του στο εξωτερικό υπερασπίστηκε ο Γιώργος Παπανδρέου, μιλώντας στην ετήσια διάσκεψη για την ευρωπαϊκή προοπτική της Σερβίας. "Πώς μπορώ να σώσω τη χώρα μου, αν κάθομαι σπίτι μου; Σε μια παγκοσμιοποιημένη οικονομία, ο αγώνας για δημοκρατία και δικαιοσύνη είναι παγκόσμιος", είπε μεταξύ άλλων

Γιώργο κάτσε σπίτι, άραξε σπίτι, βάλε βίντεο μέχρι τελικής πτώσεως, άμα πεινάσεις τηγάνισε κανένα αυγό, αλλά σε παρακαλώ μείνε μέσα.

Κι άμα ακούσεις να χτυπάει το τηλέφωνο, να το κοιτάζεις και να μην απαντάς. Ο Παπ θα είναι με νέα πρόταση για φόρους σε κατοικίδια, στάνες κοτέτσια, κανό και ποδήλατα

Από τότε πο άρχισες τα σούρτα-φέρτα μας έχει πάρει ο... Πάγκαλος παραμάζωμα.

Αν χρειασθείς τίποτα πες του Δρούτσα να σου φέρει που γουστάρει και το shopping therapy.

Κάτσε σπίτι μπας και ηρεμήσουν οι αγορές και αυτά τα σπράιτ, σπρίντερ, σπρεντ πως τα λένε.

Γιώργο μου πηγαίνεις στους τοκογλύφους και δεν σε δανείζουν, πήγες 1,2, 1522 φορές δεν κάνετε χημεία τελείωσε.

Μόνο στη θεια μου δεν δανείζουν οι τράπεζες που είναι 101 χρονών και θέλει καταναλωτικό για ανόρθωση στήθους.

Κι άμα ρίξει και χιόνι θα πάμε Αράχωβα, Καϊμακτσαλάν, όπου γουστάρεις.

Θα κανονίσουμε και συνέδριο για την πράσινη ανάπτυξη, θα φέρουμε και όλη τη σοσιαλιστική διεθνή άμα γουστάρεις, αλλά μείνε εντός.

Εμφανίστηκαν και κάτι UFO στα αεροδρόμια, οπότε είναι και θέμα ασφάλειας.

Και κυρίως δικής μας ανασφάλειας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. GRAEKUS avatar
    GRAEKUS 06/10/2010 17:01:23

    Όχι άλλο κάρβουνο μωρέ ...
    Όχι άλλο κάρβουνο.

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ GRAEKUS 06/10/2010 17:12:28

      το χειρότερο είναι οτι τα πιστεύει κιόλας.

      και το ακόμα χειρότερο τα χάφτουν και ο εν Ελλάδι σοσιαλιστής.

  2. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 06/10/2010 17:08:45

    Αφού την διέσυρες σε παγκόσμιο επίπεδο τώρα τρέχα φορετσ γκαπ.

    Όσο για το εξωτερικό ποιο πολύ ασχολείται με την παγκοσμιοποίηση παρά με το τι γίνεται με τα ταξίδια του γκάο μπίου. Λες και είναι θέμα ταξιδίων αν θα αλλάξουν τα όσα προβλέπει το μνημόνιο.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Σοσιαληστής 06/10/2010 17:09:58

      Σωστά
      Χέ@@@κε για την Ελλάδα ο αρχιψεύταρος

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ Σοσιαληστής 06/10/2010 17:09:59

      και μην τρέξεις άλλο για εμάς ευχαριστούμε μπορείς να πας στα τσακίδια προτιμότερο είναι.

  3. Orestios avatar
    Orestios 06/10/2010 17:09:02

    Δικαιολογίες.
    Τουρισμό και χαβαλέ κάνει τόσο το ίδιο το GAP όσο και οι Υπουργοί του.
    Τί το σημαντικό έγινε στην Νέα Υόρκη ας πούμε?
    Ψώνισμα μετά μανίας.

  4. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 06/10/2010 17:15:43

    Τρέχει για την Ελλάδα ή για:

    Την παγκοσμιοποίηση;
    Την σοσιαλιστική διεθνή;
    Τις οικολογικές του ανησυχίες;
    Στα διαλείμματα ασχολείται και με τον τιτανικό.

    • GRAEKUS avatar
      GRAEKUS @ Σοσιαληστής 06/10/2010 17:35:21

      Λάθος σε όλα.
      Τρέχει για την προσωπική του προβολή και για τη μίζα της οικογένειας.

      • Orestios avatar
        Orestios @ GRAEKUS 06/10/2010 17:40:56

        Και αυτό ολόσωστο.
        Είναι καθαρά ιδιοτελείς οι σκοποί του.

  5. Derbederis avatar
    Derbederis 06/10/2010 17:19:38

    O suntakths tou keimenou einai sthn fwtografia? Twra ekshgountai ola!

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Derbederis 06/10/2010 18:19:26

      Στη φωτό είναι ο τσιλιβίθρας, από προχθές, μετά από τσίπουρο και μουσική του Θράκα.

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ Derbederis 06/10/2010 18:52:42

      πλάκωσαν και τα γαποπαιδα;

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ Σοσιαληστής 06/10/2010 19:20:07

        Υποψιάζομαι ότι είναι συνέχεια ο ίδιος που αλλάζει nick για να δημιουργεί κλίμα.

      • loretta avatar
        loretta @ Σοσιαληστής 06/10/2010 21:09:54

        ...τα γαποπαιδα...εχου και αλλο παρατσουκλι γαπασφαιρα...!!

  6. Ψηφοκράτης avatar
    Ψηφοκράτης 06/10/2010 19:14:42

    Κι άλλος που θέλει να με σώσει;

  7. Orestios avatar
    Orestios 06/10/2010 19:44:12

    Παραφράζοντας τα λόγια του GAP θα μπορούσαμε να πούμε:
    "Δεν μπορώ να σώσω την χώρα μου αν κάθομαι στον καναπέ μου"

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Orestios 06/10/2010 19:52:43

      Όταν οι άνθρωποι ξεσηκώνονται για την ελευθερία τους, το μόνο που κερδίζουν είναι κάποια νέα αφεντικά.

  8. aristotelis avatar
    aristotelis 06/10/2010 20:22:50

    ΝΤΡΟΠΗ, αυτά που ακούγονται στο σημερινό δελτίο του MEGA..και δεν έχουν καλέσει ούτε έναν από την άλλη πλευρά, έτσι τουλάχιστον να κρατήσουν τα προσχήματα!!!

  9. mitsosms avatar
    mitsosms 06/10/2010 20:27:54

    Και όμως, ο Παπανδρέου του σήμερα δεν έχει καμία σχέση με αυτόν πριν από 6 μήνες. Ο λόγος του είναι σαφώς πιο δομημένος. Νομίζω ότι περνάει καλή εικόνα προς τα έξω. Γι' αυτό και τα spreads έχουν αρχίσει να αποκλιμακώνονται. Διότι δεν αρκεί να παίρνεις μέτρα, πρέπει να τα επικοινωνείς κιόλας.

    • Orestios avatar
      Orestios @ mitsosms 06/10/2010 20:46:30

      Ναι δεν είναι ο ίδιος. Άσπρισαν τα μαλλιά του.
      Δεν βγαίνει καλός στο πρωσοπικό άλμπουμ.

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ mitsosms 06/10/2010 22:05:45

      Τα πιστεύεις αυτά που λες η αναπαράγεις SMS της ιπποκράτους, άκου ποιο δομημένος τι είναι ομόλογο;

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ mitsosms 07/10/2010 01:44:45

      ναι ναι, τα spreads τα πλάκωσαν τα τούβλα που εκτοξεύει ο δομημένος λόγος, γιαυτό πέφτουν

      • 11888 avatar
        11888 @ δρόμος 07/10/2010 02:35:13

        Μια ο tiramola μια ο motsosms.Φαινεται οτι η βαρδια δε βγαινει.

  10. Orestios avatar
    Orestios 06/10/2010 20:47:45

    Παραπομπή δεν έχεις για αυτό?

  11. prasini anaptixi avatar
    prasini anaptixi 06/10/2010 20:53:40

    http://users.forthnet.gr/ath/sarek/DIPLANHTIKO.htm

  12. Hase avatar
    Hase 06/10/2010 20:54:19

    Παιδες!

    Ξερει κανεις το αικιου του;
    Ας το δημοσιευση ρε γαμωτο, ειμαι περιεργος να το μαθω.
    Με αυτα που λεει πρεπει να ειναι πολυ μεγαλο ρε γαμωτο.
    Ουτε ο Αινσταιν δεν τον ξεπερναει.
    Εχετε τετοιον ανθρωπο και τον κοροιδευετε;

    Ντροπη σας.

  13. ΧΡΗΣΤΟΣ avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ 06/10/2010 20:54:47

    ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΝΤΙΛΕΡ ΠΑΝΑΤΑ ΤΡΕΧΕΙ ΓΙΑ ΠΙΟ ΣΤΟΧΟ ΟΜΩΣ ??

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΧΡΗΣΤΟΣ 06/10/2010 20:58:13

      +110 δις

      • ΧΡΗΣΤΟΣ avatar
        ΧΡΗΣΤΟΣ @ Orestios 06/10/2010 21:00:20

        ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 06/10/2010 21:16:40

        Και fast track

  14. Orestios avatar
    Orestios 06/10/2010 20:56:51

    Εδώ δεν το δημοσιεύει ο Ομπάμα, που είναι υποχρεωμένος από νόμο να το κάνει, και θα το κάνει η μαϊμού του?

  15. ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 06/10/2010 21:01:49

    Μετριέται με το έλλειμμα της Ελληνικής Οικονομίας. Όσο μας κυβερνάει το χάος μεγαλώνει... Μέσα κι έξω από το κεφάλι του!!!

  16. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 06/10/2010 21:06:23

    Τώρα θα ντραπούν τόσα χρόνια πλάτη βάζουν.

  17. Επαγρυπνών avatar
    Επαγρυπνών 06/10/2010 21:56:42

    Οσο κουφο κι αν φαινεται ο γιωργος πασχει απο διαφορες ανθρωπιστικες-διεθνιστικες-παγκοσμιοποιητικες ΙΔΕΟΛΗΨΙΕΣ που αν δεν τις εφαρμοσει ολες μεχρι τελους θα αυτοκτονησει.

    Απο νεαρη ηλικια εχει σχηματισει στο μυαλο του εναν κοσμο αγγελικα πλασμενο (συμφωνα με τα δικα του μετρα και σταθμα) και ανεκαθεν προσπαθουσε να αναρριχηθει στην εξουσια και να κανει το ονειρο του πραγματικοτητα!

    Ο ανθρωπος υποφερει!Βλεπει οτι δεν του βγαινουν τα ονειρα του και οσο περναει ο καιρος θα κανει περισσοτερες κινησεις απελπισιας!

    Παντα περηφανευοταν οτι ειναι ο μονος πολιτικος με ολοκληρωμενο οραμα και κοσμοθεωρια!Ηθελε να κανει την Ελλαδα μια μικρη αμερικη γιαυτο και αντιγραφει σε επιπεδο σχιζοφρενειας τον ομπαμα και αλλους αμερικανους προεδρους του παρελθοντος!

    • Misha avatar
      Misha @ Επαγρυπνών 06/10/2010 22:01:46

      Τι ανθρωπιστικές ΙΔΕΟΛΗΨΙΕΣ;
      Εδώ ήρθε ο Κινέζος που πουλάει επισήμως τα όργανα των θανατοποινιτών της χώρας του στη λαϊκή και δεν έβγαλε άχνα...

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Επαγρυπνών 06/10/2010 22:02:45

      Ας πάει να βοηθήσει τους Σιού στο Κάνσας. Εμείς τι φταίμε;

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Strange Attractor 06/10/2010 22:12:54

        ΟΥΓΚ! Το Περήφανο Πόνυ, αρχηγός των Σιού, δεν θέλει χλωμό πρόσωπο από Μινεσσότα στη Μεγάλη πεδιάδα. Θα φύγουν τα βουβάλια. ΜΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΝΙΤΟΥ!

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Strange Attractor 06/10/2010 22:55:20

        WHERE DID THE WHITE MAN GO WRONG?


        Indian Sioux Chief 'Two Eagles' was asked by a white
        Greek official, 'You have observed the white
        man for 90 years.

        You've seen his spreads and taxes and his technological crap and his ADEDY and GIASEE strikes and DEI and OTE lamogia growing fat and such...

        You've seen his progress, and the damage he's done.'

        The Chief nodded in agreement.

        The official continued, 'Considering all

        these events, in your opinion, where did the white
        man go wrong?'


        The Chief stared at the government official for over
        a minute and then calmly replied,

        'When white man find land, Indians

        running it, no taxes, no debt, plenty buffalo,
        plenty beaver, clean water. Women did all the
        work, Medicine man free. Indian man spend all
        day hunting and fishing;

        all night having sex.'


        Then the chief leaned back and smiled,...'Only
        white man dumb enough to think he could improve
        system like that.'


        Greek official reported back home and went on his way to suck an egg...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Strange Attractor 06/10/2010 23:01:47

        Αφιερωμένο: h**p://www.youtube.com/watch?v=yASrfwkunm8&feature=related

  18. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 06/10/2010 22:08:45

    Misha ο Γιωργάκης ότι θυμάται χαίρεται δεν φταίτε εσείς αλλά ανάλογα από όπου φυσάει ο άνεμος αλλάζει και το ρεπερτόριο.

  19. Επαγρυπνών avatar
    Επαγρυπνών 06/10/2010 22:16:22

    Που να δειτε τι θα γινει με τις καρτες πολιτη κλπ.Το εχει παρει πατριωτικα το θεμα και αμα δεν του βγει θα πεσει απο την ακροπολη!

    Ειμαστε τελικα πολυ κακος λαος!Του χαλασαμε ολα τα ονειρα!Αλλα δεν το βαζει κατω!Η γη της επαγγελιας by giorgos ειναι ακομα καρφωμενη στο μυαλο του!Συνεχιζει να πιστευει οτι μια μερα θα πετυχει και η ελλαδα θα γινει παραδεισος.

    Μιλαμε για σχιζοφρενικες ιδεοληψιες!Φαινεται αλλωστε απο τους λογους του!

    Οπως το περιβοητο συνθημα του αλα ομπαμα!

    ΝΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ!!

  20. antiochos avatar
    antiochos 06/10/2010 22:57:16

    Δηλαδη ο Νικος με το απειρως δυσκολοτερο ρολο του ταμια πως τα καταφερνει δηλαδη με το τηλεκοντρολ,χωρις τοσες μετακινησεις;

  21. pikras57 avatar
    pikras57 06/10/2010 23:02:36

    ΑΣΧΕΤΟ:

    Π.Οικονόμου!
    Το επόμενο "θύμα" του Μνημονίου!(Μετά την εμφάνισή του στο MEGA)

    • Orestios avatar
      Orestios @ pikras57 06/10/2010 23:22:05

      Έχουμε να δούμε πολλούς να "θυματοποιούνται?¨από εδώ και πέρα και να παριστάνουν τις πλανημένες κορασίδες.
      Δεν μας είπε αν θα ψηφίσει τον προϋπολογισμό του GAP, αφού μένει πιστός στο ψέμα: λεφτά υπάρχουν.

  22. η Dimi avatar
    η Dimi 07/10/2010 00:06:57

    Το στυλ αρθρογραφίας, εμένα μού θυμίζει Οδυσσέα.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ η Dimi 07/10/2010 00:12:12

      χαχαχα απίστευτη είσαι. Λόγω κεκτημένης ταχύτητας ξέχασα να το βάλω.
      Παπαπα. Σε φοβήθηκε το μάτι μου!!!

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ Μικρός Οδυσσέας 07/10/2010 00:27:11

        You can't hide it.

  23. metalhead avatar
    metalhead 07/10/2010 09:15:11

    δεν υπερασπιζομαι τον ΓΑΠ, αλλα απο το να κανει πολιτικη απο ουζομεζεδοπωλεία μήπως το προτιμάτε?

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ metalhead 07/10/2010 10:32:16

      @ metalhead (πολύ ωραίο νικ)
      Όχι γιατί τόνωνε την εγχώρια αγορά, δεν κουνιόταν καθόλου και μας δάνειζαν με λογικό επιτόκιο. Μετά άρχισαν τα μυστήρια.
      Ειδικά αν ήμουν ο ιδιοκτήτης του μεζεδοπωλείου ή ο προμηθευτής του θα έτριβα τα χέρια μου.
      Και δεν είναι κακό να υπερασπίζεσαι όποιον θες. Μην μας φάει η μονομέρεια στην άποψη...

  24. ΕΥ,ΑΓΓΕΛΟΣ avatar
    ΕΥ,ΑΓΓΕΛΟΣ 07/10/2010 22:37:28

    Αυτός, καλά κάνει την δουλειά του και δεν κάθετε σπίτι του!!
    ΑΛΟΙΜΟΝΟ από εμάς που καθόμαστε σπίτι μας!!
    ΠΩΣ ΘΑ ΣΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ;;;;