#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/03/2011 22:05
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Για κακούργημα διώκεται η Τζούλια



Ποινική δίωξη σε βαθμό κακουργήματος άσκησε ο εισαγγελέας του ΣΔΟΕ σε βάρος της Τζούλιας Αλεξανδράτου για την υπόθεση των ερωτικών DVD.

    Η πρωταγωνίστρια των επίμαχων ερωτικών ταινιών φέρεται να απέκρυψε την αμοιβή της με αποτέλεσμα να κινηθεί διαδικασία σε βάρος της από τον αρμόδιο εισαγγελέα, Χαρ. Τζώνη.

    Ο εισαγγελέας, ο οποίος διενήργησε πολύμηνη έρευνα, άσκησε εναντίον της Αλεξανδράτου ποινική δίωξη για ψευδή βεβαίωση σε βαθμό κακουργήματος, που αφορά ισχυρισμούς τής κατηγορουμένης, που δεν αποδείχθηκαν αληθείς. 

    Για το επίμαχο DVD, που είχε γυριστεί από την εταιρεία «Σειρήνα», η Τζούλια Αλεξανδράτου, όταν είχε κληθεί από το ΣΔΟΕ, είχε καταθέσει ότι δεν ήταν εμπορικό προϊόν, αλλά επρόκειτο για προσωπικές της στιγμές που διέρρευσαν από πρώην σύντροφό της. Είχε πει, επίσης, πως δεν υπήρχε κανένα συμφωνητικό και ότι δεν είχε εισπράξει αμοιβή.

    Ο επιχειρηματίας και ιδιοκτήτης της εταιρείας «Σειρήνα», Δημήτρης Σειρηνάκης, ωστόσο όταν κλήθηκε στο ΣΔΟΕ, προσκόμισε ιδιωτικό συμφωνητικό με την Τζούλια Αλεξανδράτου, βάσει του οποίου η προβλεπόμενη αμοιβή της ήταν 150.000 ευρώ. 

    Την υπόθεση θα αναλάβει ανακριτής.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 11/03/2011 22:15:37

    Η αλήθεια είναι ότι η Τζούλια, ειδικά αν ήταν τύφλα στο μεθύσι, δεν χρειαζόταν αμοιβή. Το ξέρω από φίλο μου, χαχα...(προ του Σειρηνάκη, βέβαια).

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ ΒΙΣ 11/03/2011 22:53:48

      ΒΑΛΤΕ ΤΗ ΤΖΟΥΛΙΑ ΥΠΟΥΡΓΟ, ΝΑ ΧΕΣΤΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΥΡΩ.

  2. Στέργιος avatar
    Στέργιος 11/03/2011 22:22:06

    Από τη ζήλια τους τα κάνουν όλα. Μη δουν άνθρωπο να προκόβει.

    • ΦωΚ avatar
      ΦωΚ @ Στέργιος 11/03/2011 22:35:41

      Σωστος

    • Φακ Κωστας avatar
      Φακ Κωστας @ Στέργιος 12/03/2011 01:02:14

      σωστότατος

  3. anonymous avatar
    anonymous 11/03/2011 22:26:25

    Για κακούργημα δεν είναι αυτό που έκανε αλλά τη διωξούλα της πρέπει να την φάει.
    Τελικά κάποιοι εισαγγελείς δεν έχουν μυαλό στο κεφάλι. Η εύρυθμη λειτουργία της δικαιοσύνης εξαρτάται από το μέτρο. Όταν φορτώνεις στον άλλο το μισό ποινικό κώδικα χωρίς να το αξίζει απαξιώνεσαι τόσο όσο απαξιώνεσαι και όταν κάνεις τα στραβά μάτια διότι και στις δυο περιπτώσεις δεν είσαι δίκαιος.

  4. astral avatar
    astral 11/03/2011 22:34:53

    πινουν τον ιδρωτα του εργατη.

    γιατι στο κατω κατω μαζι τον φαγαμε;;;!!

  5. sawas avatar
    sawas 11/03/2011 22:39:26

    Να στείλουν τον Τσουκάτο να την κάνει παρέα.....ούτως η άλλος "χορηγία" πήρε το κορίτσι!!!

  6. Μικρός Οδυσσέας avatar
    Μικρός Οδυσσέας 11/03/2011 23:07:35

    Φορολογήστε τα παρεμπόριο στα φανάρια από τις ταινίες της και βγήκαν τα λεφτά εις τριπλούν.

  7. Κάποιος avatar
    Κάποιος 11/03/2011 23:31:09

    Μια και το φέρε η κουβέντα, τι έγινε τελικά αυτή η περίφημη λίστα με τα ονόματα των φοροφυγάδων που τα χρέη τους πήγαιναν για διαγραφή ;

    Μήπως κάποιοι είναι ακριβοί στα πίτουρα και φτηνοί στ'αλεύρι ;

  8. Έρεβος avatar
    Έρεβος 11/03/2011 23:40:00

    Μια διευκρίνιση τι κωδικό έχει η εφορία για το επάγγελμα της πορνοσταρ;
    Δευτερη διευκρίνιση, η πεολειχία τι ΦΠΑ έχει;
    23% ή θεωρείται ειδος πολυτελείας;

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ Έρεβος 11/03/2011 23:59:56

      Θεωρείται ρόφημα, πάει στο χαμηλό συντελεστή των τροφίμων-ποτών

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Μικρός Οδυσσέας 12/03/2011 00:40:30

        Καλόόόό....

    • sawas avatar
      sawas @ Έρεβος 12/03/2011 00:15:25

      Οχι, εμπίπτει στον τομέα της ενέργειας, την αντλεί.........

    • ARISTOMENIS VIGILANT avatar
      ARISTOMENIS VIGILANT @ Έρεβος 12/03/2011 00:20:00

      Πιστεύω ότι πρέπει να βάλουμε το μικρό ΦΠΑ (βρώσιμα) εκτός αν ειχε αναψει το καλοριφερ οπότε είναι καθαρά πλέον παροχή υπηρεσιών. LOL

  9. τζούλια avatar
    τζούλια 11/03/2011 23:47:52

    θα μου κανουν το μου...τρο κρεας

  10. Danae avatar
    Danae 11/03/2011 23:49:28

    Mpravo!!!Kala ta les!!!Mazi ton fagame???Xoxoxoxo.....

  11. avaskol avatar
    avaskol 12/03/2011 00:59:43

    ΑΠΕΡΓΙΑ ΠΕΙΝΑΣ ΣΤΗΝ ΥΠΑΤΙΑ: ΝΑ ΠΑΥΣΕΙ Η ΠΟΙΝΙΚΗ ΔΙΩΞΗ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΤΖΟΥΛΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΤΟΥ, ΟΠΩΣ ΕΧΕΙ ΠΑΥΣΕΙ Η ΠΟΙΝΙΚΗ ΔΙΩΞΗ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΠΟΥ ΚΑΤΑΧΡΑΣΘΗΚΑΝ ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΡΗΜΑΞΑΝ ΤΗ ΧΩΡΑ.

  12. Dora avatar
    Dora 12/03/2011 01:01:20

    Το καημενο το κοριτσι,κανεις δεν το βοηθαει να συνελθει...Κριμα!
    Κανενας, μα κανενας δεν βρεθηκε να την βοηθησει να δει που εμπλεξε?
    Κριμα στα νιατα της!

    • Αστος avatar
      Αστος @ Dora 12/03/2011 01:34:20

      Never fear, Πρεκας is here

  13. Φακ Κωστας avatar
    Φακ Κωστας 12/03/2011 01:06:48

    η υπεραξία πρέπει να φορολογείται...

  14. ο Μήτσος avatar
    ο Μήτσος 12/03/2011 02:20:27

    Ο Βοσκόπουλος πόσα έφαγε από την εφορία; Είχε και αυτός Τζούλια στο σχήμα...

  15. zame avatar
    zame 12/03/2011 11:25:38

    υπαρχει σκεψη να φορολογηθει η σεξουαλικη πραξη..?

  16. zame avatar
    zame 12/03/2011 11:59:25

    επιδει δεν μπορουν να την μετατρεψουν σε ενεργεια.

  17. ΚΘΙ avatar
    ΚΘΙ 12/03/2011 19:32:05

    "ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΜΑΣ"