#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/12/2011 07:40
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Βαψομαλλιάς και ο Πούτιν!!!



Οι φήμες οργιάζουν, και θέλουν τον Ρώσο πρωθυπουργό να έχει κάνει πλαστικές επεμβάσεις, προκειμένου να δείχνει νεότερος, μέσα στα πλαίσια της προσπάθειας επανεκλογής του στη προεδρία της χώρας τον ερχόμενο Μάρτη.

Ο 59χρονος πολιτικός εμφανίζεται τελευταία στη τηλεόραση με ένα τσιτωμένο πρόσωπο χωρίς ρυτίδες, με αποτέλεσμα να πάρει φωτιά το Twitter, με υπονοούμενα για … χειρουργεία.

Μάλιστα, πολλοί απλοί Ρώσοι είναι πεπεισμένοι ότι ο Putin έχει εγχειριστεί, με αποτέλεσμα η λέξη Botox να είναι μια από τις πλέον δημοφιλείς στο Twitter.

Το τελευταίο διάστημα, ο πολυπράγμων πρωθυπουργός καλλιεργεί πολύ προσεκτικά την macho εικόνα του, φωτογραφιζόμενος άλλοτε  καβάλα σε άλογα γυμνός από τη μέση και πάνω, άλλοτε κυνηγώντας τίγρεις, και άλλοτε πετώντας σε πολεμικά αεροσκάφη.

Τον έχουμε δει (πάλι ημίγυμνο) να ψαρεύει, να βουτάει σε παγωμένα ποτάμια, και να κολυμπάει σε στυλ πεταλούδα.

Πέρσι είχε τοποθετήσει ανιχνευτικό μηχανισμό σε κολάρο σε μια πολική αρκούδα.

Μια άλλη φορά σκότωσε μια σιβηριανή τίγρη, ενώ έχει απελευθερώσει και λεοπαρδάλεις μέσα σε προστατευμένα καταφύγια.

First Post

http://www.firstpost.com/fwire/vladimir-putin-may-have-used-botox-to-look-younger-158130.html

S.A.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κωνσταντινόπουλος Γεώργιος avatar
    Κωνσταντινόπουλος Γεώργιος 17/12/2011 08:07:48

    Ο κύριος Πούτιν μου είναι πολύ συμπαθής. Διαθέτει αθλητικό παράστημα και είναι αρκετά νέος. Σαν παλιός αξιωματικός του ρωσικού στρατού(σοβιετικού) είχε ρουτίνα την εκγύμναση. Ελπίζω στην καινούρια του προεδρική θητεία να είναι αποφασιστικός στα διεθνή θέματα και να προστατεύει όσο μπορεί τους λαούς, που γίναμε βορά στα νύχια των δυτικών ιμπεριαλιστών και τοκογλύφων. Ζήτω η ελληνορωσική φιλία!!!

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 17/12/2011 09:11:36

    Οι Ροδινός και Δαναός να τα βλέπουν, που είναι και μεγαλύτεροι του Βλαδίμηρου.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Strange Attractor 17/12/2011 09:30:13

      Τους ρωτάς αν μπορούν να βάλουν κολάρο σε τεριέ ή να απελευθερώσουν μια αρμαθιά νεογέννητα γατάκια?

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ TopGunZ 17/12/2011 09:53:14

        Μην τον υποτιμάς τον Δαναό. Γερό σκαρί.
        Όπως μου είπε, μικρός έκανε εντατικά μπαλέτο....

        • TopGunZ avatar
          TopGunZ @ Strange Attractor 17/12/2011 10:13:44

          Ναι, αλλά τώρα αν κυκλοφορήσει χωρίς μπλούζα θα τον πιάσουν τα μητρικά του.

          • juliet avatar
            juliet @ TopGunZ 17/12/2011 13:53:16

            χι,χι,χι ....τι υπονοείτε πλάκωσαν οι μπαλαρίνες;Αχ,Δαναέ ,όταν έχεις τέτοιους φίλους ......πάς για εξουσία .

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ juliet 17/12/2011 22:16:30

            7 χρόνια μπαλέτο έκανε. Τα παράτησε όταν δεν τον δέχθηκαν στο βασιλικό μπαλέτο του Ουίνιπεγκ στον Καναδά.
            Ήθελε να χορέψει τον μαύρο κύκνο.

          • danaos avatar
            danaos @ juliet 17/12/2011 22:20:23

            Και που να δεις όταν ψάχνω τη μαύρη τρύπα!

          • juliet avatar
            juliet @ juliet 17/12/2011 22:35:11

            Δηλ. θα δουμε πιρουέτες σύντομα;
            Οσο για την μαύρη τρύπα την ψάχνουνε πολλοί ...τι έγινε; όλοι την χάσατε;

  3. ΜΠ avatar
    ΜΠ 17/12/2011 10:46:14

    Ο Πούτιν δεν είναι Μπίλ Κλίντον. Δεν παίζει σαξόφωνο. Καβαλαει χάρλει και τα βάζει με τα άγρια θηρία της Σιβηρικής στέπας. Δείχνει ότι το λέει η καρδιά του με τα extreme sports. Παράλληλα δεν είναι φελός. Έχει αναστήσει και έχει βγάλει από τον πολιτικό λήθαργο τη Ρωσία. Είναι Ηγέτης. Η ιστορία θα κρίνει τα πεπραγμένα του. Ο λαός του τον θέλει και τον εμπιστεύεται. Την εξωστρέφειά της η Ρωσία την οφείλει σε εκείνον. Την ίδια εξωστρέφειά προσδοκούμε κι εμείς. Προσδοκούμε στη συνεργασία ανάμεσα στα κράτη μας.
    Μακάρι να είμαστε τόσο ευέλικτοι ώστε να δώσουμε επενδυτικές προοπτικές σε Ρώσους επιχειρηματίες. Ο γίγαντας κάνει το σταυρό του όπως εμείς: ορθόδοξα, και αυτό είναι σημαντικό κοινό στοιχείο μας. Η Ορθοδοξία.

    • nick avatar
      nick @ ΜΠ 17/12/2011 11:20:35

      έτσι ακριβώς...
      άρθρα σαν κι αυτό συνήθως γράφονται σε ξένα και εγχώρια ΜΜΕ από αυτούς που γουστάρουν πολύχρωμες επναναστάσεις. Άδικα χάνουν τον καιρό τους. Η περίπτωση του Πούτιν είναι μοναδική. Ο σωστός άνθρωπος, τη σωστή στιγμή, στη σωστή χώρα. Ανόρθωσε τη χώρα του, έστειλε τους νταβάδες της πατρίδας του σε όμορφα ιδρύματα της σιβηρικής στέπας, εκμεταλλεύτηκε τον πλούτο της χώρας του προς όφελος των πολιτών της, εκμηδένισε το χρέος και ανέστησε μια χρεοκωπημένη χώρα. Ο Πούτιν ενοχλεί τη νέα τάξη πραγμάτων, η οποία στο πρόσωπό του βλέπει το μόνο εμπόδιο προς την παγκόσμια κυριαρχία. Θα συνηθίσουν στην ιδέα ότι ο Πούτιν θα αποτελεί εμπόδιο για πολύ καιρό ακόμα...

  4. Orestios avatar
    Orestios 17/12/2011 15:12:30

    Διαπιστώνω ένδοια πολιτικών επιχειρημάτων εναντίον του Πούτιν.
    Μα ούτε ένας ικανός να τον αντιμετωπίσει???????????

  5. ΒΡΑΣΙΔΑΣ avatar
    ΒΡΑΣΙΔΑΣ 17/12/2011 19:08:58

    Προς τι όλη αυτή η πουτινολατρεία φίλοι μου? Γιατί μία μερίδα Ελλήνων έχει εναποθέσει τις ελπίδες της σε αυτόν τον πρώην πράκτορα της KGB με τις ρωσομαφιόζικες διασυνδέσεις και πρακτικές ??

    • A.M. avatar
      A.M. @ ΒΡΑΣΙΔΑΣ 17/12/2011 20:46:03

      Περισσότερο έχει να κάνει με την ανάγκη που νοιώθει όχι μόνο ο Έλληνας αλλά και άλλοι λαοί για την ύπαρξη αντίπαλου δέους στην παγκόσμια κυριαρχία και κατά συνέπεια τον ανεξέλεγκτο αυταρχισμό των ΗΠΑ και των παρατρεχάμενων συμμάχων τους παρά με το πρόσωπο.
      Στον πλανήτη έχουν χαθεί οι ισορροπίες τα τελευταία 20 χρόνια και οι ΗΠΑ κάνουν ότι γουστάρουν.
      Και όλοι αναμένουν αυτόν που θα βάλει τις ΗΠΑ στην θέση τους ή τουλάχιστον θα τους κόψει για τα καλά τον βήχα.
      Ο Πούτιν είναι ένας που δείχνει ότι τόχει το θέμα, το κατέχει.
      Και όπως και να το κάνουμε είναι και Ηγέτης ο άνθρωπος, αυτό δεν μπορεί κανένας λογικά σκεπτόμενος να του το αμφισβητήσει.

      Ισορροπίες και δικαιοσύνη σε παγκόσμια κλίμακα ζητάει ο κόσμος.
      Και επειδή την ισχύ για να επιβάλλουν ισορροπίες και δικαιοσύνη στον πλανήτη λίγοι την έχουν και ακόμα λιγότεροι την αποφασιστικότητα να το τολμήσουν ο κόσμος «αγαπάει Πούτιν».

    • The Saint avatar
      The Saint @ ΒΡΑΣΙΔΑΣ 17/12/2011 20:53:48

      Iσως γιατί αγαπητέ Βρασίδα, είδαμε, αποείδαμε, και ΣΙΧΑΘΗΚΑΜΕ τον δήθεν καθωσπρεπισμό των νεογιάπηδων, των οπαδών του δήθεν fair play, των γνήσιων εκφραστών της δηθεν νεοφιλελευθερης (νεοφασιστικής γαρ) λαίλαπας, που ένεκα του στόχου που λέγεται παγκοσμιοποποίηση, σαρώνει ισοπεδώνοντας λαούς, αξίες, και ήθη...
      Ισως γιατί ιστορικά, οι άνθρωποι ΠΑΝΤΑ βασίζονταν σε ΕΝΑΝ ΗΓΕΤΗ, ΕΝΑΝ ΑΡΧΗΓΟ, αυτόν που έδινε πάντα διεξόδους στα αδιέξοδα, πολιτικά ή/και οικονομικά και οδηγούσε τους ανθρώπους του στην καταξίωση, και την ελευθερία.

      Και ο ΒΛΑΝΤΙΜΙΡ ΠΟΥΤΙΝ αγαπητέ βρασίδα, είτε σου αρέσει είτε όχι, εκτός απο Ρωσσομαφιόζος KGBίτης, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ τα προηγούμενα. Εχει τη στόφα του νικητή, είναι εκεί γιά να εμπνεύσει, και να εμφυσήσει στο λαό του την ελπίδα, και την προοπτική, είναι εκεί γιά να δείχνει στους νεοσατανιστές, σιωνιστές και μασσόνους εκφραστές της παγκοσμιοποίησης ότι δεν παίζουν μόνοι τους στο γήπεδο...

      Μπορεί η Ελλάδα να έχει έναν τέτοιο αρχηγό? Μπορεί αυτός να είναι ο Αντώνης Σαμαράς? Θα δείξει...

  6. A.M. avatar
    A.M. 17/12/2011 20:37:35

    Και που να δείς πόσο ψυχανωμαλία είναι το να βομβαρδίζεις νοσοκομεία, σχολεία, άμαχο πληθυσμό για την πλάκα σου σαν να παίζεις βίντεο γκέιμς!
    Για δέσιμο κανονικά!

    Ας αρκούνταν λοιπόν και οι εχθροί του Πούτιν στο να σκοτώνουν τίγρεις (όχι μόνο σιβηριανές αλλά και αφρικάνικες και ότι ...εθνικότητας κάνουν κέφι!) και ας μην σκότωναν παιδιά, άρρωστους, άμαχους και ας μην μετέτρεπαν σε χωματερή πυρηνικών την πρώην Γιουγκοσλαβία, το Ιράκ, το Αφγανιστάν κ.ο.κ, και τι στον κόσμο!
    Μια χαρά θα είμασταν!
    Με λιγότερες μεν τίγρεις και λιοντάρια αλλά με περισσότερους ζωντανούς ανθρώπους και λιγότερο εμπλουτισμένη σε ουράνιο την γή.

    Δεν αφήνουμε λέω γώ τις υποκρισίες;;!!
    Μας πείραξε που ο Πούτιν σκότωσε μια ..τίγρη!!
    Έλεος!
    Σαν τα ψώνια τους οικολόγους της γκρίνπίς που προτιμούσαν να πεθάνουν απ την πείνα οι Εσκιμώοι για να επιβιώσουν οι ..φάλαινες!
    Άκουσον! άκουσον! διαστροφή και τρικυμία εν κρανίω!

    Ρε ο κόσμος την έχει κάνει εντελώς! δε πάει καλά!
    Εδώ ο κόσμος χάνεται και εμείς νοιαζόμαστε για τις ...τίγρεις!

    • Δικερως avatar
      Δικερως @ A.M. 18/12/2011 21:47:06

      Ολα καλα,αλλα την τιγρη δεν την σκοτωσε,την ναρκωσε.
      Παραθετω συνδεση:
      http://www.youtube.com/watch?v=Hkt5G0uHO0g

  7. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 18/12/2011 21:08:20

    Μ΄αρέσει..αλλά δε χρειάζεται να το παρακάνει...