07/12/2013 11:17
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Από τον Λεωνίδα στον Θεμιστοκλή :«300: Η άνοδος της Αυτοκρατορίας



Επτά χρόνια μετά την μεγάλη επιτυχία των "300" ο σκηνοθέτης Ζακ Σνάιντερ και ο κομίστας Φρανκ Μίλερ παρουσιάζουν την ταινία «300: Η άνοδος της Αυτοκρατορίας» με πρωταγωνιστές αυτήν την φορά τον Θεμιστοκλή και τον Ξέρξη και πεδίο δράσης την θάλασσα. Ήδη κυκλοφόρησε το τρέιλερ της ταινίας

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Διηνεκης avatar
    Διηνεκης 07/12/2013 11:27:31

    Κρίμα που με φαγαν ελεω εφιάλτη στο πρώτο έργο (300)κ´ δεν θα με δείτε στο δεύτερο

  2. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 07/12/2013 14:33:14

    Θα παμε να το δουμε...

    • Κυνας avatar
      Κυνας @ Μικρασιάτης 07/12/2013 16:19:27

      .......ή ενναλακτικα μπορεις να διαβασεις ενα απο τα παλια αρθρα του Φαηλου το οποιο περιεχει ισες ποσοτητες φαντασιας , κενης ρητορικης και αμερικανιας με την ταινια για να μαλαξεις ετσι τον πληγωμενο σου πατριωτικο εγωϊσμο χωρις να χρειαστει να πληρωσεις 8 € στο σινεμα.

      • Eva avatar
        Eva @ Κυνας 07/12/2013 18:14:36

        Τα μελετάτε τα άρθρα του κ. Κρανιδιώτη, να υποθέσω...

        • Κυνας avatar
          Κυνας @ Eva 07/12/2013 19:44:58

          Πιο καλογραμμενα απο επιθεωρηση του Δελφιναριου και φτηνοτερα ακομα και απο Βιπερ, οτι πρεπει για να σκοτωσεις καμια ωριτσα.

      • rally monkey avatar
        rally monkey @ Κυνας 07/12/2013 19:36:11

        σκέψου να διαβάσεις Φαήλο και να πας να το δεις καπάκι ...
        εχει πυρηνικό καταφύγιο η Κουμουνδούρου ?

  3. Α3 avatar
    Α3 07/12/2013 15:21:17

    "Μέγα γαρ το της θαλάσσης κράτος"
    Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίο Α’

    Ες αει...

  4. Απόδημος avatar
    Απόδημος 07/12/2013 16:16:38

    Περασμένα μεγαλεία (και δόξες).. και διηγόντας τα να κλαίς...

    • rally monkey avatar
      rally monkey @ Απόδημος 07/12/2013 19:40:42

      μην κλαις καημένε .. αυτο το λένε legacy

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Απόδημος 08/12/2013 11:49:09

      Δηλαδή το 1940 δεν ήταν έπος; Πότε τελείωσε ο ηρωϊσμός των Ελλήνων εναντίων εχθρών;

  5. George avatar
    George 07/12/2013 17:21:20

    Τώρα που τα βρήκαν οι Αμερικανοί με τους Ιρανούς....Πλαταιές δεν έχει. Το sequel σταματά εδώ :-)

  6. Π. Ευθυμιάδης avatar
    Π. Ευθυμιάδης 07/12/2013 17:22:31

    Υπερβολικό και για Αμερικανάκια αν είναι σαν τους 300 και από το τρειλερ φαίνεται να είναι. Οι τύποι με τους χαλκάδες δεν παραπέμπουν σε αρχαίους Ελληνες και Πέρσες αλλά σε σύγχρονα φρικιά...

  7. Eva avatar