#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/11/2011 20:34
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αποκλειστικό: τι θα προτείνει ο ΓΑΠ στη συνάντηση



Ο Γιώργος το ξανασκέφτηκε.

Σύμφωνα με αποκλειστικές δημοσιογραφικές πληροφορίες, θα παραμείνει πρωθυπουργός και θα προτείνει στον Πρόεδρο της Δημοκρατίας να ξεκινήσει τις διαδικασίες σύνθεσης Μεταβατικού Λαού Ευρείας Αποδοχής (πριν ανοίξει το χρηματιστήριο του Τόκιο).

Στο Προεδρικό Μέγαρο βρίσκονται αυτήν την ώρα ο πρωθυπουργός Γ.Παπανδρέου και ο πρόεδρος της ΝΔ Αντώνης Σαμαράς για την κρίσιμη συνάντηση ενώπιον του Κάρολου Παπούλια, που αναμένεται να κρίνει τις εξελίξεις για το σχηματισμό κυβέρνησης συνεργασίας.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Φυγόκεντρος avatar
    Φυγόκεντρος 06/11/2011 20:36:10

    Στον Αντώνη θα προτείνει να παντρευτεί την Ντόρα?

  2. stanley@gr avatar
    stanley@gr 06/11/2011 20:39:16

    ασχετο με την αναρτηση:
    please, μαζευτε τον ανεκδιηγητο Λυκουρεντζο απο το Μεγκα.
    Ελεος, αυτες τις υστατες ωρες!!!

    ανεπαρκεστατος, κομματαρχης του προηγουμενου αιωνα!!

    θεε μου, συνεχιζει ακομη!!

    • Πητ avatar
      Πητ @ stanley@gr 06/11/2011 21:23:32

      Το λιγότερο θλιβερός. Τον έβλεπε ο Πρωτόπαπας και τον λυπόταν.

  3. Θ.Α. avatar
    Θ.Α. 06/11/2011 20:39:42

    Δεν είναι για πλάκα. Και για αυτό είναι ικανός. Είναι μια εναλλακτική που μπορεί να του έχει υποδείξει η Οικογένεια (Ξέρεις τώρα, Μαμά, Νικολάκης, κ.λ.π.....)

  4. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 06/11/2011 20:41:33

    Το deal Παπανδρέου - Σαμαρά έχει ως εξής: Να παραμείνει ισόβιος και ισόθεος πρωθυπουργός ο Γιώργος και ο Αντώνης να γίνει Πρόεδρος της Σοσιαλιστικής Διεθνούς.

  5. xzetta. avatar
    xzetta. 06/11/2011 20:46:04

    έχω σοκαριστεί! ο ΓΑΠ πήγε στην συνάντηση χωρίς ipad. πως θα κάνει tweet τα αποτελέσματα?

  6. μπαμπης avatar
    μπαμπης 06/11/2011 20:47:24

    πες οτι δίνουμε εθνική κυριαρχία... και ΑΠΟΤΥΓΧΑΝΟΥΝ ξανά!! που αυτό ειναι σίγουρο !
    και μας στείλουν στην επίσημη πτώχευση και στη δραχμή .. τι γίνεται με την εθνική κυριαρχία θα μας την επιστρέψουν????
    σιγά.... μη μας δώσουν και τους τόκους... τώρα που πήραν ΕΠΙΣΗΜΑ!! αυτό που ήθελαν

  7. αντώνης avatar
    αντώνης 06/11/2011 20:47:41

    Γιατί φοβάμαι οτι τώρα μπαίνει η ταφόπλακα της Πατρίδας κατα πρώτον και της παράταξης ύστερα κάτω από τον εκβιασμό του ΕΛΚ και των εταίρων μας?Ολα τα όνειρα κρατάνε λίγο και σπάνια επαληθεύονται!

  8. Χαμενος avatar
    Χαμενος 06/11/2011 20:49:04

    ...έτσι είναι. Στη πολιτική δεν υπάρχουν αδιέξοδα. Κάποιες γωνίες θα λειανθούν, σαν τ' αυγό του Κολόμβου.

  9. sam avatar
    sam 06/11/2011 20:52:43

    ..εγω (ο πονηρος) γιατι πιστευω οτι οοολο αυτο ειναι ενα κυριακατικο κακοστημενο show, οι πολιτικαραδες μας εχουν ηδη παρει εντολες απο εξωθεν και απλα συνεδριαζουν για το ''σερβιρισμα'' στον λαουτζικο...???
    Το μονο που ισως αλλαξει θα ειναι τα προσωπα-η πολιτικη θα ειναι η ιδια και χειροτερη-εδω κοντεψαμε να πιστεψουμε κοτζαμαμ Ομπαμα...

  10. fantomas avatar
    fantomas 06/11/2011 20:56:47

    Ο GAP για να ναυαγησει η προσπαθεια και να παραμεινει Προεδρος της Κυβερνησης θα προτεινει τον Μητσοτακη !!!
    χαχαχαχχααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!

  11. anaconda avatar
    anaconda 06/11/2011 20:57:03

    Βρε παιδιά, μην κάνετε πλάκα.
    Αυτός είναι ικανός για όλα.

    Αν ακούσετε πρόταση, με την Μιμή πρωθυπουργό μην εκπλαγείτε.

  12. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 06/11/2011 21:06:03

    Εγώ μαθαίνω από πηγές μου στο Πασόκ, ότι ο ΓΑΠ θα προτείνει για μεταβατικό πρωθυπουργό τον Ράιχμπαχ (ή όπως τον λενε τέλος πάντων).

  13. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 06/11/2011 21:06:21

    ΓΑΠ = ο Α Παραίτητος....

    τίποτα άλλο δεν έχει σημασία....

  14. Nikolas avatar
    Nikolas 06/11/2011 21:08:33

    Παγωμένος ο Αντώνης και φανερά προβληματισμένος...Ισως η πιο φορτισμένη μέρα της πολιτικής του σταδιοδρομίας....Ειναι φανερό ότι έχει δεχθεί απίστευτες παρεμβάσεις και το πιθανότερο εμετικούς εκβιασμούς....ΚΡΙΜΑ που δεν έχει βρεθεί ΕΝΑΣ να τον στηρίξει ψυχολογικά!!!
    Αντώνη εκεί που βρίσκεσαι τωρα εισαι ενας απο μας...Μιλησε όπως θα μιλάγαμε εμείς...βρες το σθένος να ανταπεξέλθεις!!! ΜΕ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ λύτρωσε τους χιλιάδες που εχουν εναποθέσει τις ελπίδες τους σε σένα!!!

    • Γιάννης avatar
      Γιάννης @ Nikolas 06/11/2011 21:12:39

      ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ!!!!

      ΠΡΟΕΔΡΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ

  15. dimis avatar
    dimis 06/11/2011 21:11:17

    Δεν διανοούμαι να πιστέψω οτι ο Αντώνης θα υποκύψει.

  16. Β.Λ. avatar
    Β.Λ. 06/11/2011 21:13:26

    Μπράβο Nicolas. Ας ευχηθούμε το πνεύμα της Πηνελόπης Δέλτα αυτή την ώρα να είναι μαζί του

  17. Απηυδισμένος avatar
    Απηυδισμένος 06/11/2011 21:16:53

    Αυτα που λέι τώρα ο Παπαχελάς, ο Λαζαρίδης του τα τα είπε;

  18. αν.βορινος avatar
    αν.βορινος 06/11/2011 21:30:22

    Oποιος πιστευει οτι ο Παπανδρεου και το Πασοκ θα εγκαταλειψουν την Εξουσια τοσο ευκολα πλαναται πλανην οικτραν η ειναι ανιστορητος . Υπομονη και ψυχραιμια .Εσεται ημαρ αλλα αργει.

  19. vangelis avatar
    vangelis 06/11/2011 21:42:08

    ε καλά τώρα που τον λυπόταν ο Πρωτόπαπας...αυτός εξ ορισμού είναι για λύπηση....δεν διαφωνώ με το σχόλιό σου φίλε αλλά μην αφήνουμε έξω τον Πρωτόπαπα....από συνδικαλισταράς στην Βουλή και πιστός υπηρέτης του συστήματος...τώρα καίγεται να αποδείξει πόσο καλά τα έκανε ο ΓΑΠ

    • Πητ avatar
      Πητ @ vangelis 06/11/2011 21:58:49

      Αλίμονο, ο Πρωτόπαπας είναι από τους χειρότερους στη Βουλή. Τον λυπόταν, εννοώ ότι ενώ του έλεγε ότι δεν υπάρχει λόγος για καβγάδες και κατηγορίες κλπ ο Λυκουρέντζος στον κόσμο του.

  20. βαγγελης avatar
    βαγγελης 06/11/2011 21:43:24

    έχει το πλέον σύγχρονο pocket Μοντέλο...σιγά που θα ήταν χωρίς γκάτζετ ο ΓΑΠ

  21. βαγγελης avatar
    βαγγελης 06/11/2011 21:45:10

    Καϊλή με 1000 για πρωθυπουργός...με Όλγα Κεφαλογιάννη και Ράπτη αντιπροέδρους...ο Σαρκοζί θα δεχτεί τα πάντα

  22. KOYKOY avatar
    KOYKOY 06/11/2011 21:52:36

    το θεμα δεν ειναι ουτε ποιον θα προτεινει ποιος, ουτε ποιος θα μπει... σιγουρα καποιος τεχνοκρατης θα ειναι που ετσι κι αλλιως δεν θα εχει μελλοντικες πολιτικες βλεψεις, αρα δεν θα εχει κ πολιτικο κοστος, οποτε και θα εφαρμοσει τα χειροτερα ανενοχλητος....
    το θεμα ειναι οτι στο ονομα της "σωτηριας της χωρας" μας προτεινουν τα συμφωνηθεντα της 26ης κ 27ης Οκτωμβριου τα οποια εν ολιγεις λενε... ακουσον ακουσον... οτι μετα απο 2 χρονια σκληρης λιτοτητας κ μετρων που μας μειωσαν τους μισθους κ τις συνταξεις σε επιπεδα λιτης επιβιωσης που μας αφαιρεσαν την πλειονοτητα των εργατικων δικαιωματων κλπ κλπ κλπ, και αφου κουρεψουν στο 50% το αρχικο χρεος και αφου εφαρμοσουμε αλλα 10 χρονια πολυ σκληρης επιπλεον στην ηδη σημερινη λιτοτητα και αφου ξεπουλησουμε κ την δημοσια (δικη μας) περιουσια, και αν ολα αυτα τα κανουμε χωρις λαθη, καθυστερησεις και αποτυχιες..... τοτε λοιπον θα ειμαστε στην ιδια ακριβως θεση που ημασταν το 2009 πριν μπουμε στο Δ.Ν.Τ. !!!!!!!!!!
    και αυτο θα ειναι μαλιστα και φοβερη επιτυχια !!!!!!!!
    κι εγω τωρα με ολη μου την αφελεια ρωταω
    γιατι δεν παει ενας κερατας που να του εχει μεινει λιγη μπεσα κ λιγη τσιπα να κηρυξει αντισυνταγματικο (κατι που εχουν επιβεβαιωσει ετσι κι αλλιως διακεκριμενοι συνταγματολογοι) το πρωτο μνημονιο, και με διεθνη προσφυγη να ακυρωσει τα ηδη συμφωνηθεντα και να γυρισουμε αυτοματα στην κατασταση που ημασταν προ μνημονιου με ενα επαχθες μεν χρεος που ομως θα διεπετε απο το ελληνικο δικαιο και ας χρεοκωπησουμε σε αυτες τις συνθηκες οι οποιες τους μονους ουσιαστικα που δεν συμφερουν ειναι αυτους που χρωσταγαμε γιατι περα απο οτι υπαρχει σε ρευστο δεν θα μπορουν να αγγιξουν τιποτε αλλο ( ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ ΠΕΡΙ ΧΡΕΟΚΩΠΙΑΣ ) και ετσι με μηδεν χρεος κ εθνικο νομισμα να κανουμε πλεον επαννεκινηση........

  23. mx avatar
    mx 06/11/2011 21:55:53

    magos eisai ?

  24. dimis avatar
    dimis 06/11/2011 22:41:52

    Ας μην βιαζόμαστε. Δεν έχει συμφωνηθεί τίποτα.

  25. Aggelos avatar
    Aggelos 07/11/2011 13:22:32

    ΠΟΛΕΜΗΣΕ ΤΗΝ ΣΚΟΠΙΑΝΙΚΗ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ

    Η Ελλάδα έχει γίνει η 10η πιο ισχυρή χώρα παγκοσμίως, τα ταμεία του κράτους είναι γεμάτα σε αποθέματα χρυσού, έχει άρτια οργάνωσή που γίνεται αντικείμενο μίμησης από άλλες χώρες και οι πολιτικοί της τιμωρούνται διά της...
    αφάνειάς τους αν δεν πραγματοποιήσουν ό,τι υπόσχονται! Μα είναι ποτέ δυνατόν; Η Ελλάδα; Ναι, αλλά για να ακριβολογούμε, η... εικονική Ελλάδα του eRepublik, του δημοφιλούς διαδικτυακού παιχνιδιού στρατηγικής το οποίο τον τελευταίο καιρό απόκτα όλο και περισσότερους θαυμαστές, οι οποίοι προσπαθούν να ξεχάσουν τα καθημερινά προβλήματα της πατρίδας μας. Αφήστε λοιπόν για λίγο τα βιβλία κι ελάτε μαζί μου για ένα ταξίδι σε μια διαφορετική Ελλάδα!

    http://www.erepublik.com/en/referrer/SafosEasyJet