#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/08/2011 18:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ανέκδοτο



Λέγεται ότι, όταν ο Θεός δημιούργησε τον κόσμο, αποφάσισε να τους δώσει δύο αρετές, ώστε να περάσουν καλά.

Έτσι έκανε:

-τους Ελβετούς μεθοδικούς και να σέβονται τους νόμους·

-τους Εγγλέζους επίμονους και μελετηρούς·

-τους Γιαπωνέζους εργατικούς και υπομονετικούς·

-τους Γάλλους καλλιεργημένους και εκλεπτυσμένους·

- τους Ισπανούς εύθυμους και φιλόξενους.

 

Όταν έφτασε και στους Έλληνες, στράφηκε στον άγγελο που κρατούσε

σημειώσεις και του είπε: «Οι Έλληνες θα είναι έξυπνοι, τίμιοι και ΠΑΣΟΚ».

Μόλις τέλειωσε τη δημιουργία, ο άγγελος Του είπε: «Κύριε, σε όλους τους λαούς δώσατε δύο αρετές και στους Έλληνες τρεις. Έτσι θα υπερισχύσουν όλων των άλλων».

«Να πάρει! Έχεις δίκιο! Μόνο που δεν μπορώ να τις αφαιρέσω! Ας έχουν οι Έλληνες τρεις αρετές. Όμως, κάθε Έλληνας δεν θα μπορεί να έχει πάνω από δύο συγχρόνως».

Έτσι

Ο Έλληνας που είναι ΠΑΣΟΚ και τίμιος δεν μπορεί να είναι έξυπνος.

Εκείνος που είναι έξυπνος και ΠΑΣΟΚ δεν μπορεί να είναι τίμιος.

Κι εκείνος που είναι έξυπνος και τίμιος δεν μπορεί να είναι ΠΑΣΟΚ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. danaos avatar
    danaos 07/08/2011 18:56:54

    Μια κοπέλα ρωτάει τη μαμά της, τι θα πει έρωτας.
    Απαντάει η μαμά: Έρωτας……….χμ…….
    Έρωτας παιδί μου είναι να γνωρίσεις έναν όμορφο Κύριο,…….. να σε πάει να φάτε ένα βράδυ στο HILTON,……..
    …….να σου αγοράσει ένα ωραίο αυτοκινητάκι, ……
    να σε πάει μία βόλτα στην Ιταλία,
    …. να σου αγοράσει ένα διαμερισματάκι στο Παρίσι…..
    …………αυτό είναι έρωτας, παιδί μου.


    Και λέει η κόρη:

    Μα, μαμά, και τελικά που είναι η αγάπη, το σεξ, ο πόθος, το πρώτο φιλί όπως λένε όλοι?


    Όχι παιδί μου, αυτά δεν είναι έρωτας, αυτά τα βγάλανε οι κομμουνιστές για να πηδάνε ΤΖΑΜΠΑ !!!!!

  2. TopGunZ avatar
    TopGunZ 07/08/2011 19:25:37

    Χα, κορυφαίο, εγώ το ξέρω με ΔΥ όπου ΠΑΣΟΚος (το οποίο άλλωστε στην συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων ισχύει).

  3. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 07/08/2011 19:28:19

    Καλό

  4. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 07/08/2011 19:34:46

    Ενταξει φίλε ένα ανέκδοτο είναι. Αλλά ΕΣΥ γιατί ενοχλήθηκες; Μήπως είχες κάποτε ψηφίσει ΠΑΣΟΚ και σου θυμίζει κάτι η πρώτη κατηγορία; Πικρή η αλήθεια που λέγεται με χιούμορ

  5. danaos avatar
    danaos 07/08/2011 19:41:10

    Χαλάρωσε!!!

  6. Πητ avatar
    Πητ 07/08/2011 19:51:46

    Παλιό αλλά καλό και πάντα επίκαιρο.

  7. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 07/08/2011 20:53:13

    Κι όμως, ακόμα και ο Ύψιστος έκανε λάθος..δεν υπολόγισε το ''θαύμα'' Γαπ...

  8. juliet avatar
    juliet 07/08/2011 22:04:09

    Οσο θα πλησιάζουνε οι εκλογές θα λένε περισσότερα ,έχουνε πέραση ...είναι αγχολυτικά.Νέα παιδιά είναι ,αν δεν τα κάνουνε τώρα που κυβερνά το Πασοκ πότε θα τα κάνουνε; ολόκληρη χώρα παιδική χαρά είναι .
    Εσύ σοβαρός άνθρωπος κάνε το χρέος σου και άσε εμάς ,μαζεύουμε ψήφους κάνοντας χαβαλέ ,και χωρίς να τους χαρμανιάζουνε.
    Και μας προσβάλλει τι το λες το σαν κακή έκδοση του Λάος,σκέτο κακή έκδοση το ξέρει ο Καρατζαφέρης που λες αυτά;

  9. Εγώ avatar
    Εγώ 07/08/2011 22:10:35

    Χαχαχα ο ΓΑΠ δεν εχει δύο αρετές, αλλά μόνο μία: το Πασοκ!!!

    • juliet avatar
      juliet @ Εγώ 07/08/2011 22:25:18

      Οταν παραγγέλνεις καφέ σε ρωτάνε κανονικό ή διπλό; ετσι και ο ΓΑΠ έχει μία διπλή.Τον ερώτησε ο Θεός τι αρετή θες να σου δώσω ,επειδή και τα Ελληνίκος δεν είναι πολύ καλός είπε μία διπλή!!νόμιζε ότι ήτανε ποτό τονίκ.

  10. juliet avatar
    juliet 07/08/2011 22:18:38

    Εύα ,και ο Θεός Πασόκος; γι΄αυτό χάλασε το σύμπαν.Και μετά σου λένε κάνε το θαύμα σου Θεέ μου,τι θαύμα να κάνει διαπλεκόμενο ή γαμ άτο;
    Οι κοπελλιές απο πατούμενο σκίζουνε ,τι περιμένουνε πιο θα πρωτοκάτσει ...στη καρέκλα εννοώ.Και απο ενδυμασία ότι καλύτερο ,σικ...
    Μπανάκια κάνετε;

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ juliet 07/08/2011 22:40:05

      Όχι juliet μου..απλά ο Θεός έκανε 2 λάθη..τον πέρασε για άνθρωπο και για Έλληνα...

      • juliet avatar
        juliet @ ΕΥΑ 07/08/2011 22:43:27

        Oυδείς αλάθητος ακόμη και αν είναι και Θεός!

  11. βροντόσαυρος avatar
    βροντόσαυρος 07/08/2011 22:23:56

    Εχω την εντύπωση ότι το χω ξανακούσει με νδ αντί για πασοκ!
    Αποκλείεται όμως, αυτοί δεν ξέρουν από χιούμορ

  12. The Saint avatar
    The Saint 07/08/2011 22:35:53

    Παλιό, κλασσικό, και ...διδακτικό, όπως και το ανέκδοτο του danaos.
    O μόνος που μάλλον θα έχει φρικάρει είναι ο Helmut Newton...

    • factorx avatar
      factorx @ The Saint 07/08/2011 22:59:36

      Καλό !!!

  13. Γιώργος Αχαιός avatar
    Γιώργος Αχαιός 08/08/2011 02:36:32

    Το ανέκδοτο μου θύμισε την ρύση ενός παλαιού πολιτικού:
    Και βέβαια όλοι όσοι είναι πασοκ δεν είναι κλέφτες.
    Αλλά όλοι οι κλέφτες είναι πασόκ!

  14. ntoylhs avatar
    ntoylhs 09/08/2011 08:33:09

    ΚΟΡΥΦΑΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!