#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/01/2012 23:17
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άρχισαν και οι προεκλογικές συναυλίες



"ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ – Συναυλίες στις γειτονιές της Αθήνας". Αυτός είναι ο τίτλος της νέας, συγκινητικής προσφοράς του μεγάλου Έλληνα καλλιτέχνη, Γεωργίου Νταλάρα.

Κάντε τον κόπο, σας παρακαλώ, και διαβάστε κάποια μικρά αποσπάσματα από το κείμενο για τις συναυλίες αυτές που αφιλοκερδώς και κυρίως ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΩΣ θα προσφέρει ο Γιώργος Νταλάρας.

"Δέκα συναυλίες στις... άκρες της Αθήνας και του Πειραιά μαζί με τους ανθρώπους που ζουν στη γειτονιά και δίνουν ζωή στην πόλη.Είναι η επιθυμία του Γιώργου Νταλάρα, να βρεθεί κοντά στους χιλιάδες συμπολίτες μας, στις μισθοσυντήρητες οικογένειες, στους ανέργους, που η ζωή τους καθημερινά γίνεται όλο και πιο δύσκολη και η επιβίωσή τους πιο αβέβαιη, από τις συνέπειες της οικονομικής κρίσης (…)"

 ….. Νίκαια – Ρέντης, …. Περιστέρι, ….. Αιγάλεω ή Χαϊδάρι, ….. Ίλιον ή Άγιοι Ανάργυροι, …. Καλλιθέα, ….. Νέα Σμύρνη, …… Ηλιούπολη, … Δάφνη – Υμηττός ή Άγιος Δημήτριος, …. Καισαριανή, Ηράκλειο Αττικής, Νέα Ιωνία ή Νέα Φιλαδέλφεια.


ΚΑΙ ΙΔΟΥ Η ΣΥΜΠΤΩΣΗ:

Οι εννιά από τις δέκα συναυλίες θα πραγματοποιηθούν σε δήμους που ανήκουν στην εκλογική περιφέρεια της Β΄ Αθηνών. Η σύζυγος του κ. Γιώργου Νταλάρα είναι βουλευτής της Β΄ Αθηνών και προφανώς θα είναι και πάλι υποψήφια στη Β΄ Αθηνών!

Κάποιος κακοπροαίρετος αμέσως θα σκεφτόταν ότι οι συναυλίες του κ. Νταλάρα θα πραγματοποιηθούν στα πλαίσια της προεκλογικής εκστρατείας της συζύγου του.

 http://kartesios.com/?p=71697

ΣΧΟΛΙΑ

  1. nostos avatar
    nostos 16/01/2012 23:40:38

    Το αποκλείω δια βδελυγμιας . Ο κύριος Νταλαρας αποκλειεται...

  2. Δαναός avatar
    Δαναός 16/01/2012 23:41:01

    Ο εθνικός μας αοιδός , που δεν άφησε στρατόπεδο και φυλάκιο που να μην το επισκεφτεί, αφιλοκερδώς το τονίζω, για τα καημένα τα φανταράκια «της αγχωμένης μαλακίας». Ο μεγαλοσχήμονας βάρδος της περφεξιονιστικά εκτελεσμένης έντεχνης κλάψας έχει ταυτιστεί πολιτικά με την καταραμένη φτώχεια των φουκαράδων.
    Αποτελεί την πιο χαρακτηριστική πραγμάτωση του «αριστεροδεξιού» μορφώματος που κυριαρχεί την τελευταία εικοσαετία στην Ελλάδα.
    Βέβαια στην πρόσφατη περίπτωση του «αντιμνημονιακού» αγώνα, έχει αφήσει την πρωτοκαθεδρία. Μήπως γιατί εδώ παίζει ρόλο το
    γεγονός ότι η σύζυγος ανήκει στο κυβερνών ΠΑΣΟΚ και διετέλεσε μάλιστα και μέλος της κυβέρνησης; Και η επανάσταση κατά του μνημονίου πού πήγε; Να που πήγε:
    ….. Νίκαια – Ρέντης, …. Περιστέρι, ….. Αιγάλεω ή Χαϊδάρι, ….. Ίλιον ή Άγιοι Ανάργυροι, …. Καλλιθέα, ….. Νέα Σμύρνη, …… Ηλιούπολη, … Δάφνη – Υμηττός ή Άγιος Δημήτριος, …. Καισαριανή, Ηράκλειο Αττικής, Νέα Ιωνία ή Νέα Φιλαδέλφεια.
    Οι εννιά από τις δέκα συναυλίες θα πραγματοποιηθούν σε δήμους που ανήκουν στην εκλογική περιφέρεια της Β΄ Αθηνών. Της συζύγου!

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Δαναός 16/01/2012 23:43:48

      Με λεν` Αρτέμη... κουλτούρα να φύγουμε!

  3. nasos avatar
    nasos 16/01/2012 23:45:32

    οι παρευρισκόμενοι θα μπουν στην μεγάλη κλήρωση με δώρο ένα τζακούζι στο σχήμα της Κύπρου

  4. Ραβινος avatar
    Ραβινος 16/01/2012 23:49:28

    Ας κοπιασει θα φαει καλα ! Υπαρχουν πολλοι λαθραιοι & αποκληροι της ζωης σ'αυτες τις γειτονιες και δεν ειναι λαθραια τσιγαρα οπως διετεινετο η Νταλαροραγκουσενα !Η πασοκαρια δεν εχει μελλον ας το παρουνε χαμπαρι οι Νταλαροπληκτοι !

  5. ΜΠ avatar
    ΜΠ 17/01/2012 00:03:22

    Άρτος και Θέαμα για τους χαχόλους

  6. Agrofylakas avatar
    Agrofylakas 17/01/2012 01:07:30

    Ακουσα, σάπια πορτοκάλια και κλούβια αυγά ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
    Μην φοβάστε τους αγροφύλακες, μόνο στην φαντασία μας υπάρχουν!

  7. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 17/01/2012 01:22:07

    "Όχι άλλο Νταλάρα, Πάριο κι Αλεξίου,
    Ρίτσο σε νταμάρια, κουλτούρα καφενείου"

    • Κερκίδα avatar
      Κερκίδα @ Professor Moriarty 17/01/2012 03:29:55

      10.000 Watt (1985)

      Όχι άλλο Νταλάρα, Πάριο κι Αλεξίου,
      Ρίτσο σε νταμάρια κουλτούρα καφενείου,
      ντισκοτσιφτετέλια, γι' αμερικανάκια
      νεοέλληνες, χορεύουνε, στα τέσσερα.. με κουδουνάκια.

      Όχι αλλά τραγούδια πλαστικά με λίπος,
      προσφυγιά και φτώχεια και στο βάθος κήπος,
      Όλα τα τραγούδια, μονάχα για σένα
      μάτια μου..μάτια μου..μάτια μου...
      Για σένα.. για σένα με τα μαύρα
      τα στρας και τα καρφιά,
      τ' αγκάθιλο στεφάνι
      τα rayban γυαλιά,
      για σένα άγγελέ μου
      θα βγω στο Γολγοθά,
      να κάνω συναυλία, με γυφτολαϊκά..
      Χέντριξ και Καζαντζίδης, 10000 watt!
      να κλάσουνε πατάτες οι μπάτσοι και τα ματ!

      Όχι άλλα τραγούδια με μοτοσικλέτες,
      όχι αλλά τραγούδια για βρικόλακες ρεμπέτες,
      Όχι άλλα τραγούδια, για μικρομεσαίους
      ελεύθερους..ελεύθερους..ελεύθερους... Κι ωραίους.

      Όχι άλλα τραγούδια για το μέγα πλήθος,
      τσιχλοτραγουδάκια χωρίς μαγκιά και ήθος,
      Όλα τα τραγούδια..μονάχα για σένα
      μάτια μου..μάτια μου..μάτια μου...
      Για σένα.. Για σένα με τα μαύρα
      τα στρας και τα καρφιά,
      τ' αγκάθινο στεφάνι
      τα rayban γυαλιά,
      για σένα άγγελέ μου,
      θα βγω στο Γολγοθά,
      να κάνω συναυλία με γυφτολαϊκά,
      Χέντριξ και Καζαντζίδης, 10000 watt!
      να κλάσουνε πατάτες οι μπάτσοι και τα ματ!

      youtube.com/watch?v=sC-pvoqOD8k

  8. Σιωπηλός avatar
    Σιωπηλός 17/01/2012 01:34:17

    Αχ Θεέ μου, πόση κοροιδία, πόσο δούλεμα πια μπορεί να αντέξει αυτός ο τόπος, αυτος ο κόσμος; Πόσο;

  9. Ναυαγός avatar
    Ναυαγός 17/01/2012 01:47:39

    Όχι ρε παιδιά, προς Θεού, δεν το κάνει για την γυναίκα του ο καλλιτέχνης αλλά για τον επικεφαλής του Διεθνούς Χρηματοπιστωτικού Ινστιτούτου, Τσαρλς Νταλάρα.- Μη λέμε ότι μας κατέβει !!!!

  10. Πεπόνης avatar
    Πεπόνης 17/01/2012 03:43:38

    Απίστευτο. Είχα μεταναστεύσει στο εξωτερικό για πολλά χρόνια, φεύγοντας είχα αφήσει μια Ελλάδα να ακούει Νταλάρα και να κατουριέται πάνω της. Επέστρεψα πριν από έξι χρόνια και ακόμη δεν έχω συναντήσει κάποιον, που να μην τον βρίζει και ειλικρινά απορώ. Τι συνέβη όσο έλλειπα; Αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει αυτή την μετάλλαξη, θα ήμουν πραγματικά ευγνώμων. Έχω μείνει άφωνος, και πρέπει να πω ότι, παρόλο που δεν ήμουν ποτέ ιδιαίτερα νταλαρόπληκτος, μου προξενεί ένα κάποιο δέος όλο αυτό. Τι έχει σπάσει το παληκάρι, επιτέλους;

    • juliet avatar
      juliet @ Πεπόνης 17/01/2012 12:03:16

      Ανακάλυψαν ότι δεν ήτανε Νταλάρας αλλά Νταράλας και όπως και να το κάνεις μπορεί να είμαστε κλέφτες .... αλλά ''κλέφτες ονομάτων '' !Αλλοστε δεν ήτανε ποτέ Βοσκόπουλος να τραγουδά ....Αγαπημένη Παναγιά και ν΄αγαπά ........χαχαχαχα.
      Ρώτα και τον Πανούση ....τι έπαθε !

    • Ανώνυμος avatar
      Ανώνυμος @ Πεπόνης 18/01/2012 14:58:57

      Τίποτα σπουδαίο. Απλά ο Πανταγιάς, ο παλιός σύμβουλος του Σημίτη, είχε ξηλωθεί από την καρέκλα του επειδή είχε καλύψει φοροδιαφυγή του Νταλάρα για αδήλωτα εισοδήματα 2.000.000.000 (ναι, 2 δις έγραψα!), και τους πήρανε μηρουδιά οι εφημερίδες...

      10ετία του '90. Θυμάται κανείς;

      • juliet avatar
        juliet @ Ανώνυμος 18/01/2012 15:55:26

        Συκοφαντίες .....γίνονται αυτά ;δις σε δραχμές η ευρώ; το Πασοκ κάνει τέτοια ....
        Τη δεκαετία του ΄90!!!!!ποιός ενδιαφερότανε γι΄αυτά;αχ....και βαχ, λες γι΄αυτό να άρχισε τις συναυλίες για να μοιραστεί .....το παράπονό του με τους κατατρεγμένους βιοπαλεστές ;

  11. ΔΗΜΟΣ avatar
    ΔΗΜΟΣ 17/01/2012 07:48:40

    ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ; ΑΦΟΥ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΨΗΦΙΖΕΙ ΒΑΣΕΙ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗΜΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΒΑΣΕΙ ΤΟ ΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘ΄ ΕΝΑΣ. ΕΤΣΙ ΒΓΓΗΚΑΝ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΟΙ Π.Χ. ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΧΤΥΠΑΝΕ ΤΟ ΝΤΑΟΥΛΙ.

  12. Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
    Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 17/01/2012 08:09:02

    Ωραίος ο Καρτέσιος....

  13. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 17/01/2012 11:42:46

    Να πάει!
    Να πάει να δει πόσα απίδια πιάνει ο σάκος!
    Εμένα προσωπικά, στ' .....απίδια μου!

    • juliet avatar
      juliet @ εναςάσχετος 17/01/2012 12:48:38

      Στο Ιλιο θα τον υποδεχτεί ο Παΐτερης!

  14. Μάρκος avatar
    Μάρκος 17/01/2012 13:17:51

    Μα τι κακοί άνθρωποι που είστε...τόσα χρόνια η Άννα ήταν μάνατζερ του κοντού, να μη γίνει τώρα αυτός, μάνατζερ της συζύγου; Δεν βγαίνει η εκλογή μόνο με τις ψήφους των αλβανών...;-)

    • juliet avatar
      juliet @ Μάρκος 17/01/2012 13:31:53

      Σωστοοοοός!Αλλοστε μια οικογένεια είναι.Εχει μείνει Αλβανός στην Ελλάδα ;

  15. axiokratikos avatar
    axiokratikos 17/01/2012 13:42:25

    ΤΟΝ ΗΛΙΟ ΤΟΝ ΠΡΑΣΙΝΟ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΕΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ...

  16. Ιωάννης33 avatar
    Ιωάννης33 17/01/2012 15:09:50

    είναι ο ίδιος που τραγούδησε για την Κύπρο και μετά δήλωσε οτι το Αιγαίο ανηκει στα ψάρια του.Θέλει τώρα προφανώς να βρεθεί ανάμεσα στα αποτελέσματα της συζύγου του..Ας τον υποδεχθούν αναλόγως.

    • juliet avatar
      juliet @ Ιωάννης33 17/01/2012 16:51:15

      Tι εννοείς ότι θα τραγουδήσει για την σύζυγο και μετά θα δηλώσει ότι η βουλευτής ανήκει στους ψηφοφόρους της!

  17. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 17/01/2012 17:02:46

    Αυτά γράφετε και πώς θα τραγουδήσει τώρα...το αηδόνι του Αιγαίου...ο σπίνος του ελληνικού πενταγράμμου...ο κοκκινολαίμης των λάθρο...

    • juliet avatar
      juliet @ ΕΥΑ 17/01/2012 18:12:57

      Τι έγινε ,Εύα ,σε πτηνοτροφείο το γυρίσαμε;ξέχασες τις σουσουράδες..

  18. Αεροπόρος avatar
    Αεροπόρος 18/01/2012 15:31:37

    Επιοικώς, Απαράδεκτος. Τα άτομα έχουν βαλθεί να μας τρελάνουν......Τι θέλει να μας πεί ότι δεν αποδέχεται το Νταλαροραγκουσενο σόοι του.... την Αννούλα, πάλι επαναστάτης θα το παίξει !!!!! Άντε στο καλό παληκάρη μου...ζήσε μες στην χλιδή σου και άσε του ανθρώπους στην Νίκαια – Ρέντη, …. Περιστέρι, ….. Αιγάλεω Χαϊδάρι, ….. Ίλιον …. Καλλιθέα, ….. κλπ Οι ανθρωποι αυτοί είναι υπερήφανοι θα τα καταφέρουν και χωρίς τα επαναστατικά σου τραγούδια......
    Εκτός και άν θέλεις να το κάνεις για να εξιλεωθείς, Να ξέρεις όμως ο κόσμος είναι πολύ οργισμένος......έχε το νού σου !!!!!!!

  19. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 18/01/2012 19:55:13

    Οχι συναυλίες να δώσει, αλλά ότι άλλο και να θελήσουν να δώσουν αυτός και η γυναίκα του, το ΦΟΥΜΟ δεν πρόκειται να το γλυτώσουν.

  20. dimitris avatar
    dimitris 19/01/2012 01:01:29

    Makari na gini opos to lete oli ke na tou petaksoun avga ki oti allo vroune,alla to kalitero ine na ton agnoisoun pantelos ke na mini monos tou ! Ti katantia pragmati ,tosos thavmasmos ki agapi gia enan anthropo na metallahti se misos ki aidia se liga hronia mesa ; fenomeno gia analisi! de ksero kan an lipame i pos aisthanome ego enas ap tous fanatikoterous thavmastes tou ki ipostiriktes tou . Alla enas ine kata ti gnomi mou o ipefthinos gia to ti ine o ntalaras, o monadikos kalitehnis kai ekseretos anthropos KOUYIOUMTZHS An den itan aftos an ke tragoudise kala tragoudia olon ton megalon sintheton de thahe oute ti misi fimi ki aksia pou apektise.

  21. Χαρίλαος avatar
    Χαρίλαος 20/01/2012 21:28:57

    Τελικά φάκτορα, μου το έκοψες το σχόλιο για τον φραγκοφονιά... Αν κάποτε συναντηθούμε θέλω να μου εξηγήσεις γιατί???

    • factorx avatar
      factorx @ Χαρίλαος 20/01/2012 21:46:39

      Ευχαρίστως. Αλλά να ξέρεις οτι δεν έχουμε ούτε τον χρόνο, ούτε τα χρήματα, ούτε την πολυτέλεια να τρέχουμε σε δικαστήρια