28/11/2009 10:43
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

To Mega παραπλανά τον κόσμο

Το ΜΕΓΚΑ ανακοίνωσε ξανα σήμερα το πρωί ότι για να ψηφίσεις στην αυριανή ψηφοφορία πρέπει να έχει ψηφίσει στις 4 Οκτωβρίου.

Πρόκειται για ψευδή και στοχευμένα παραπλανητική είδηση, με σκοπό να αποτρέψουν την εκδήλωση του ρεύματος.

 Προέρχεται εμφανώς από το ότι έχουν γνώση δημοσκοπήσεων τύπου 60-30-10.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ελεύθερος avatar
    ελεύθερος 28/11/2009 10:48:15

    Τα ίδια ψέματα έλεγε και χθές η ΝΕΤ και μετά το διόρθωσαν.
    Θάθελα νάξερα, τελικά είναι ΤΟΣΟ φτηνοί εκεί στο σύδτημα πασόκ και στο "περιβάλλον" της κυρίας Μητσοτάκη;
    Τόσο φτηνοί;

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ ελεύθερος 28/11/2009 10:51:42

      Εκείνη την ώρα βλέπουν τα παπούδια TV που οι περισσότεροι είναι υποστηρικτές της Ντόρας. Μπούμερανγκ θα τους γυρίσει.

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ ελεύθερος 28/11/2009 14:45:30

      Το συστημα ΠΑΣΟΚ κανει τη δουλεια του. Το θεμα ειναι πως ενα κομματι των Νεοδημοκρατων δε δισταζει να παιξει βρωμικα παιχνιδια μεσα στην ιδια την παραταξη μονο κ μονο για να αβανταρει την εκλεκτη του!!!!Προσωπικα, δεν μου αρκει να κερδισει ο Αντώνης. Ως απλος νεοδημοκρατης θα ηρεμησω μονο οταν καθαρισουμε το κομμα απο τη βρωμικη οικογένεια..

  2. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 28/11/2009 10:49:57

    Ο κόσμος δεν είναι χαζός αφήστε τους να εκτίθενται...

    Πάμε δυναμικά στις κάλπες να δώσουμε απάντηση τόσο στην Αγία όσο και το σύστημα.

    Ο αγώνας με το σύστημα δεν θα είναι εύκολος και μετά την εκλογή, μετά αρχίζουν τα δύσκολα.

  3. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 28/11/2009 10:53:10

    Τι σημαίνει 60-30-10;

  4. kanis avatar
    kanis 28/11/2009 10:58:14

    Η αξιοπιστία του ΜΕΓΚΑ έχει απειληθεί σοβαρότατα με την αναίσχυντη κι αντιδεοντολογική, δημοσιογραφικά, υποστήριξη της Ντόρας Μητσοτάκη.
    Τι να γίνει όμως, τα ακριβά μοντελάκια, τα κοσμήματα, τα long weekends,κλπ...θέλουν και το χορηγό τους!
    Πλέον αξίζει, να τους παρακολουθείς, για να βλέπεις τι ΔΕΝ είναι αξιόπιστη δημοσιογραφία!

  5. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 28/11/2009 11:25:40

    πότε είχε αξιοπιστία το Μένγκα για να έχει τώρα;

  6. tom avatar
    tom 28/11/2009 11:28:45

    http://olympia.gr/2009/11/27/%CE%B7-%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%BF%CF%83%CE%B9%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CE%B5%CE%B9%CE%BD%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1/

  7. socrates avatar
    socrates 28/11/2009 11:34:46

    Mega και αξιοπιστία.
    Contradiction in terms!

  8. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 28/11/2009 11:35:10

    Στις βουλευτικές ψηφίζουμε μόνο με την ταυτότητα και σημειώνεται στον εκλογικό κατάλογο, ο οποίος ανήκει στα εκλογικά αρχεία του πρωτοδικείου.

    Σε ηλίθιους απευθύνονται;

  9. δρόμος avatar
    δρόμος 28/11/2009 11:42:07

    Η ΝΕΤ αφαίρεσε μόνο την επίμαχη πρόταση μετά από την παρέμβαση του antinews. Το γεγονός ότι το ΜΕΓΚΑ ξαναπροσπαθεί αποδεικνύει ότι πρόκειται για συντονισμένη επίθεση και κύριος στόχος της είναι οι δυσαρεστημένοι νεοδημοκράτες που απείχαν τον Οκτώβριο - που δεν είναι λίγοι...Είναι μακρύς ο δρόμος παιδιά, γρηγορείτε

    • dkfar avatar
      dkfar @ δρόμος 28/11/2009 12:45:29

      Σήμερα το πρωί, κατά τις 7.30, δεν το είχε αφαιρέσει. Είπε ότι θα ψηφίσουν όσοι είχαν ψηφίσει και τον Οκτ.

  10. Anonimi avatar
    Anonimi 28/11/2009 11:52:12

    Φυσικά απευθύνονται σε ηλίθιους. Αυτό μας θεωρούν όλους. Τόσες φορές τους πέρασε. Αυτή είναι η ελληνική πραγματικότητα. Δίνει βήμα σε ένα ιδιωτικό κανάλι αμφίβολης ποιότητας το οποίο θεωρεί ότι μπορεί να επηρεάζει τις μάζες και την πολιτική ζωή του τόπου. Ποιός θα τους ζητήσει το λόγο, και σιγά μην αναγκαστεί κανείς σε παραίτηση για αντιδεοντολογική συμπεριφορά. Στην επόμενη ευκαιρία τα ίδια θα κάνουν.

  11. Λάκωνας avatar
    Λάκωνας 28/11/2009 12:02:40

    Αντώνη Σαμαρά την μέρα που μέχρι σήμερα είναι η σημαντικότερη για την ζωή σου κ ελπίζω κατ'επ'έκτασην κ για την δική μας ΩΣ ΈΘΝΟΣ, θα διανύσω για πάρτυ σου κοντά στα 700 χλμ αυθημερόν (χώρια η ανακατωσούρα στο πρόγραμμα εφημεριών που προκάλεσα για να έχω κενό την κυριακή)

    ΕΥΧΟΜΑΙ κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΤΑΝΙΩΣΩ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ Λάκωνας 28/11/2009 16:17:00

      Ψηφίζεις οπουδήποτε δεν είναι ανάγκη να πας στο τόπο που έχεις τα εκλογικά σου δικαιώματα.

      • Λάκωνας avatar
        Λάκωνας @ «Κασσάνδρα» 28/11/2009 21:25:24

        γνωρίζω, αλλά ευτυχώς ή δυστυχώς, υπάρχουν κ άλλοι παράγοντες που επιβάλουν την παρουσία μου στη πόλη που γεννήθηκα

  12. δρόμος avatar
    δρόμος 28/11/2009 12:08:24

    Υπάρχουν τρόποι άμυνας. Αν τους τηλεφωνήσεις λ.χ. και διαμαρτυρηθείς για είδηση που δηλώσεις γνώση ότι είναι λάθος πολλές φορές αναγκάζονται να ανασκευάσουν. Φυσικά αν περάσεις μέσα από καταγγελία σε πιο μαζικούς εκφραστές (όπως τα blogs ) τότε οπισθοχωρούν εν ριπή οφθαλμου

  13. αχαβαχ avatar
    αχαβαχ 28/11/2009 12:11:22

    Πρόκειται για ξεδιάντροπη παραπλάνηση.

  14. kanis avatar
    kanis 28/11/2009 12:19:44

    Ναι! Αφήνουν για καμμιά μέρα τα κακόγουστα Channel (θέλει και προσπάθεια, για να βρείς τέτοιο...) και πιάνουν κάτι μίζερα σακάκια!
    Το ΗΘΟΣ τους , παρατηρείται και στην αισθητική τους...με το που σου λένε καλησπέρα με ύφος ξυνό!

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ kanis 28/11/2009 12:51:22

      Σωστά, έχεις δίκαιο για το ΜΕΓΚΑ, αναφερόμουνα στη χθεσινή υποχώρηση της ΝΕΤ. Έχω δοκιμάσει την τακτική του τηλεφωνήματος στους σταθμούς, πολλές φορές αποδίδει γιατί ακριβώς φοβούνται τη δημοσιοποίηση της καταγγελίας τους για αναξιοπιστία

  15. nasos avatar
    nasos 28/11/2009 12:29:19

    Και να ήταν μόνο αυτό,
    Κρητική πανστρατιά για να βγει η Ντόρα:
    http://fimotro.blogspot.com/2009/11/oi_28.html

    • kanis avatar
      kanis @ nasos 28/11/2009 12:31:15

      Μα αυτό είναι το τελευταίο ανέκδοτο...

      Ο ΚΑΚΑΟΥΝΑΚΗΣ ... ΜΗΤΣΟΤΑΚΙΚΟΣ!

  16. Swell avatar
    Swell 28/11/2009 12:43:59

    Aνέκαθεν η σοβαρότητα έβλεπε το κανάλι της Τρέμη και έτρεμε...

    http://swell-swell.blogspot.com/2007/12/blog-post_1061.html

    • kanis avatar