#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/01/2010 21:12
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

To διαζύγιο της ... χρονιάς (ωιμέ)



Βρήκαν εναλλακτικό ...θέμα
(Απο το Πρώτο Θέμα) .Ως βόμβα μεγατόνων έπεσε αργά το απόγευμα της Παρασκευής η είδηση του διαζυγίου της Ελένης Μενεγάκη από το σύζυγό της Γιάννη Λάτσιο. Ύστερα από εννέα χρόνια κοινής πορείας το διάσημο ζευγάρι αποφάσισε με ένα λιτό δελτίο τύπου να ανακοινώσει στα ΜΜΕ την απόφασή του να χωρίσει. Ειδικότερα η Ελένη Μενεγάκη και ο Γιάννης Λάτσιος στην ανακοίνωση που έβγαλαν από κοινού αναφέρουν ότι: «Μετά από 9 χρόνια κοινής ζωής και την απόκτηση 3 ανήλικων ακόμα παιδιών, αποφασίσαμε από κοινού να προχωρήσουμε πλέον ο καθένας χωριστά ως πρόσωπα αλλα πάντα μαζί ως γονείς που μοιράζονται την αγάπη για τα παιδιά τους και την αγωνία για το μέλλον τους. Είμαστε σίγουροι ότι η απόφασή μας αυτή θα υποστηριχθεί και θα γίνει σεβαστή από όλους».
Το ζευγάρι γνωρίστηκε όταν η Ελένη Μενεγάκη εργαζόταν στον ANT1 και ο Γιάννης Λάτσιος είχε τη θέση που έχει και σήμερα στο κανάλι. Ο έρωτάς τους τους οδήγησε στην εκκλησία και το 2001 παντρεύτηκαν. Καρποί του έρωτά τους τα τρία τους παιδιά. Το 2002 απέκτησαν  τον Άγγελο-Ιωάννη, ενώ τρία χρόνια αργότερα ήρθε η Λάουρα. Στις 28 Ιανουαρίου 2008 απέκτησαν και την τρίτη τους κόρη, τη Βαλέρια.

Η Ελένη Μενεγάκη μετά το διαζύγιο του Γιάννη Λάτσιου από τον Ant1 τον ακολούθησε στον τηλεοπτικό σταθμό Alpha όπου συνέχισε να παρουσιάζει με επιτυχία το πρωινό πρόγραμμα του σταθμού. Ο Γιάννης Λάτσιος επέστρεψε στον ΑΝΤ1 αλλά η Ελένη έμεινε στο κανάλι της Κάντζας.

Τον Ιούλιο του 2007 το ζευγάρι μετακόμισε στο καινούργιο τους σπίτι στα Μελίσσια. Το σπίτι ετοίμαζε από το 2005 η ίδια η Ελένη και πρόκειται για μια εντυπωσιακή πέτρινη μονοκατοικία με πάρα πολλά παράθυρα.
Η είδηση του διαζυγίου έχει ταράξει το χώρο της show bizz καθώς το ζευγάρι έδειχνε πιο ευτυχισμένο από ποτέ. Κανείς δεν περίμενε να γίνει έτσι ξαφνικά αφού δεν είχαν αφήσει να φανούν τα όποια προβλήματα αντιμετώπιζαν, προς τα έξω.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 30/01/2010 10:30:07

    Πολλά παράθυρα χμμμ... αναρωτιέμαι αν περνάει τα πράσινα πιστοποιητικά...

    Προσωπικά με αφήνουν αδιάφορο τα κοινωνικά ασήμαντων. Όσο για τα ονόματα των κοριτσιών... Να μου πει ένα ψυχαναλυτής, τι οδηγεί ένα τέτοιο ζευγάρι να δώσει τέτοια ονόματα... Γόνοι Ρωμαίων ευγενών;

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ archaeopteryx 30/01/2010 14:20:44

      ποιό το archaeopteryx; χαχαχα... Με αποκαλούσε έτσι ένας αλλοδαπός φίλος μου. Από εκεί προέρχεται.

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ archaeopteryx 30/01/2010 18:03:19

      l'ami du peuple, σε μένα τα λες όλα αυτά;!ουάου...

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 30/01/2010 10:38:42

    Πριν παντρευτεί η κυρία, είχε μια γνωστή μανιώδη έφεση προς τα λούμπεν στοιχεία της κοινωνίας μας. Της άρεσαν οι ντεσπεράντος! Συνεπώς, ο λύκος κι`αν εγέρασε....

    • Anonimi avatar
      Anonimi @ Strange Attractor 30/01/2010 13:15:45

      χιχιχι

  3. Σπύρος avatar
    Σπύρος 30/01/2010 10:48:41

    Λαμίγιο προφανώς σε έτσουξαν αγορίνα οσα ΄άκουσες΄...
    Αλλοιώς δεν εξηγείται η διαρκής επανάληψη περί nick...
    Πάρε και ένα tip:sublimation= A defense mechanism, operating unconsciously, by which instinctual drives, consciously unacceptable, are diverted into personally and socially acceptable channels.

    Kάποιος γίνεται ΄Χασάπης΄στό επάγγελμα και έτσι καταπνίγει ΄θετικότερα΄τά επιθετικά του ένστικτα..
    Τά σεβη μου ΄Εχθρέ τού Λαού΄.

  4. Σπύρος avatar
    Σπύρος 30/01/2010 10:59:50

    Χέχέ..Θα πάω γιά διάβασμα Master of the Science.
    Ψηφίζω ΚΚΕ ή ΣΥΡΙΖΑ,κατά περίστασιν αλλά πλασσάρω Γουσέτη και Μάνο..
    Εισαι πολύ προβλέψιμος τελικά..
    Γράψτα γι΄αυτούς πού πείθεις...
    Και να χειροκροτείς και με δυό χέρια απόψεις τού τύπου ΄. Όταν μάλιστα πρόκειται για τον μύχιο και μη εκδηλούμενο αντισημιτισμό, εκεί απ΄όσα τουλάχιστον γνωρίζω τα «νούμερα» είναι σαφή: οι αντισημίτες είναι περισσότεροι΄......
    Αυτές είναι παμπόνηρες δίκες προθέσεων..Κατηγορούνται επ΄αντισημιτισμώ ακόμα και οσοι δεν το έχουν εκφράσει..

    Πάμε παρακάτω...Δεν πείθεις.

  5. Σπύρος avatar
    Σπύρος 30/01/2010 11:06:35

    Χάνεις την ψυχραιμία σου.Ανησυχητικό γιά τό ΄αφ΄υψηλού επίπεδο΄...
    Οταν πιάνεσαι στό δόκανο αρχίζεις τά περί ασχετίλας..
    Πολύ κακό γιά την ΄εικόνα΄σου..Θά χάσεις τό ΄κύρος΄σου απέναντι στην ΄πλέμπα΄πού σέ διαβάζει...
    Μέραααααα....Ami...................

  6. katerina avatar
    katerina 30/01/2010 11:19:50

    σωστός!
    και μια επισήμανση, «εξουσία της επιστήμης» πουλάνε συγκεκριμένες κατηγορίες: οι νεοφώτιστοι, οι ημιμαθείς και οι πληρωμένοι,
    ποτέ οι επιστήμονες.

  7. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 30/01/2010 11:24:33

    Και όλα αυτά σε ποστ για τη μπίμπο; Η ίδια μόνο από μεγάλες ζωγραφιστές εικόνες καταλαβαίνει, και σεις κοντεύετε να γράψετε επιστημολογικά δοκίμια μαλώνοντας μεταξύ σας. Χαλαρά! Θα ζαλιστεί η Ελενίτσα.

  8. Σπύρος avatar
    Σπύρος 30/01/2010 11:38:28

    Εδώ βρέ Master ξεκίνησες νά μάς κάνεις εγκυκλοπαιδικές ερωτήσεις άν γνωρίζουμε την εφημερίδα τού Μαρά γιά νά μάς εντυπωσιάσεις ολους ΄εμάς΄τούς ΄Τζίτζικες΄πού δέν σεβόμαστε τούς ΄Μέρμηγκες΄...
    Καί τώρα προτρέπεις γιά ΄εποπτείες΄....
    Οσο στά περί ΄ελέγχου τών συναισθημάτων΄ασχολίαστο..Αν πώ οτι προβάλλεις στούς άλλους όσα δεν κατορθώνεις εσύ,θα αρχίσεις πάλι να ΄διδάσκεις΄..
    Αστο καλύτερα...
    ΄Ομολογώ΄πώς πείσθηκα απο τούς Μάνο,Γουσέτη...Πάω για καφέ.

  9. Σπύρος avatar
    Σπύρος 30/01/2010 12:11:59

    Φυσικά...Θα αναστοχαστώ.
    Ελπίζω μάλιστα να ΄καταλάβω΄και τά δικαιωματα τών ΄Αιγαιατών Μακεδόνων΄και τών προπαγανδιστών τους (βλ.Ουράνιο Τόξο)γιά τούς οποίους δήλωσες τήν συμπάθειά σου.
    Ολες αυτές τίς ΄ομορφιές΄περί ΄δικαιώματος αυτοπροσδιορισμού΄τους..
    Χαιρετισμούς στον Ποπώφ.

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Σπύρος 30/01/2010 18:06:23

      ααα... έτσι εξηγείται... προς στιγμήν είχε γίνει σουρρεαλιστικό!

  10. Σπύρος avatar
    Σπύρος 30/01/2010 17:42:31

    Λαμίγιο ,τώρα κατάλαβα πονηρούλη πού είχες πάει τόσες ώρες....Προσπάθησες νά αφομοιώσεις απο ΄λυσάρια΄έννοιες ακατανόητες γιά σένα και στο τέλος κατάντησες σάν τον αστρολόγο Λεφάκη να κάνεις μαντεψιές εάν είμαι δευτερότοκος ή ξανθιά............

    Πάντως δέν ήταν ανάγκη νά σέ πιάσει τέτοια ακατάσχετη φλυαρία,γιά να αποφύγεις να απαντήσεις γιά την μεγάλη σου αγάπη (τό Ουράνιο Τόξο),τό οποίο μάλιστα μόνος σου το ανέφερες(χωρίς να σέ ρωτήσει κανείς),επιχειρηματολογώντας γιά τό τί σέ ΄συνδέει΄μέ τον Γουσέτη.

    Υ.Γ.
    Μάλλον γιά οργανωτή συνεδρίων στό Πάντειο,γιά τούς Τσάμηδες,σέ κόβω πάντως...
    Δέν λέω...Καμιά δουλειά δέν είν΄ντροπή.

  11. FRESCO avatar
    FRESCO 30/01/2010 18:38:59

    Μια επιχειρηματική - οικονομική σύμβαση είχανε συνάψει οι άνθρωποι και στην ώρα της αυτή έληξε.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ FRESCO 30/01/2010 19:20:54

      Αμφιβάλλει κανεις πως αν βάλει υποψηφιότητα θα πάρει ρεκόρ ψήφων; (σε οποιοδήποτε κόμμα και αν πάει).

    • man8os avatar
      man8os @ FRESCO 30/01/2010 19:23:32

      Σαν το Μπερλουσκονι δηλαδη?

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ FRESCO 31/01/2010 17:40:22

      Όχι. Σαν τον Ανατολάκη κάπως....

  12. Σπύρος avatar
    Σπύρος 30/01/2010 21:37:28

    Λαμίγιο,απο ψυχοδυναμική δέν γνωρίζω..τουλάχιστον αυτή τού Τσελεμεντέ πού παρουσιάζεις εσύ...Πάει και αυτό.
    Οσο γιά τά περί ΄κακομοίρη΄χίλες φορές κακομοίρης παρά Εφιάλτης.Οταν μάλιστα η προσφώνηση προέρχεται από κάτι ΄ευγενείς επαναστάτες΄σάν και τού λόγου σου..
    Αλλως τε τά ξανάπαμε:H 'πλέμπα΄χρειάζεται ΄αναμόρφωση΄είτε μέσω τών κανονικών Γκουλάγκ ,είτε τών νέων Γκουλάγκ που μετά χαράς θα επιθυμούσαν να εφαρμόσουν μερικά ΄εκσυγχρονιστήρια΄.

    Καλή συμπαράσταση στά αδέλφια σου τούς ΄Αιγαιάτες Μακεδόνες΄.

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ Σπύρος 30/01/2010 21:44:16

      εεεεέτσι είναι. εκεί τελικά κρινόμαστε όλοι.
      ο πυρηνικός αξιακός μας κώδικας: ...παρά Εφιάλτης. τίποτ΄ άλλο. κι όποιος αντέχει.

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ Σπύρος 30/01/2010 21:57:45

      από τη στιγμή που ο γραπτός μου λόγος είναι ευψυχαναλύσιμος, τίποτα δεν μπορεί να αποτρέψει την διαδικτυακή μου ψυχανάλυση. παρά μόνον η αλλαγή περσόνας. δυσψυχαναλύσιμης, εννοείται.

  13. Σπύρος avatar
    Σπύρος 30/01/2010 22:14:49

    Ως ΄αυτοπροσδιοριζόμενος φίλος τού Λαού΄-κατά το ΄Μακεδόνες΄τού Ποπώφ-ευελπιστώ να δείξεις λίγο επιείκεια ..
    Αλλως τε πιάνεις πουλιά στον άερα διά τής ΄ψυχοδυναμικής αστρολογίας΄που εφάρμοσες γιά νά συμπεράνεις τό ΄δευτερότοκον΄...
    Πιστοποιούν και τούς αστρολόγους ως ΄ψυχαναλυτές΄την σημερινή εποχή..?Ειλικρινά δέν τόξερα.Υπέθετα οτι γιά να γινει κάποιος ψυχοθεραπευτής,απαιτούνται βασικά πτυχία Ψυχιάτρου ή Κλινικού Ψυχολόγου(οχι τύπου ΔΙΚΑΤΣΑ οι δευτεροι)κατ΄αρχήν και εν συνεχεία μακροχρόνια και οχι γκουγκλαρισμένη εκπαίδευση,πού και πάλι έχει κάποια κριτήρια αναγνωρίσεως πολύ συγκεκριμένα...Μάλλον λάθεψα.
    Λευτεριά στην Τσαμουριά και στην ΄υπόδουλη Μακεδονία΄λοιπόν..
    Καλή συνέχεια στούς ΄ψυχοδυναμικούς΄και ΄απελευθερωτικούς΄αγώνες σου..

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ Σπύρος 31/01/2010 01:54:16

      Δυστυχώς φίλε του λαού στο διαδίκτυο δεν ισχύει το επαγγελματικό εθιμοτυπικό.
      άμα εμένα το τραβάει η ορεξή μου το ψυχαναλυτικό, το κρώζω και το σκούζω από μακριά, και εννοείται πως οι οι παληοί και έμπειροι δεν χάνουν την ευκαιρία να το απολαύσουν το άθλημα. Ο παγωμένος και προφυλαγμένος τύπος περσόνας έπεται και έρχεται φυσικά με την εμπειρία, και οπωσδήποτε με την εκπαίδευση της ψυχής στον σεβασμό. Νομίζω πως σε αυτό το πεδίο το διαδίκτυο έχει δυσπρόσιτα αλλά και δυσθεώρητα -όταν προκύπτουν εντέλει- σκορ, :)

  14. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 31/01/2010 01:08:29

    Έλεγα τι μου θυμίζετε τι μου θυμίζετε; Και μου ήρθε ξαφνικά. Πάτε λοιπόν στο πόστ http://www.antinews.gr/?p=6152 και ψάξετε στα πάρα πολλά σχόλια, εκεί που μπαίνει στο παιχνίδι (περίπου στη μέση)ο μαιτρ της σύγχρονης ψυχιατρικής με νικ -Δρ Μάρκος Ρήγος-. Έχει ενδιαφέρον (ψυχοπαθολογιής φύσης)αλλά και γέλιο αν ακολουθήσετε τη ροή των ανταλλαγών σχολίων. Θα πρέπει να διδάσκονται στους φοιτητές ψυχολογίας.

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ Strange Attractor 31/01/2010 01:26:33

      Κορυφαία στιγμή

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Strange Attractor 31/01/2010 01:30:53

      Προφήτη, ξαναπήγα και διάβασα τα σχόλια ένα ένα (μετά την είσοδο του δόκτορος). Ειλικρινά ξεκαρδίστηκα. Νούμερο για επιθεώρηση είναι οι διάλογοι = σχόλια.

    • Σπύρος avatar
      Σπύρος @ Strange Attractor 31/01/2010 01:32:45

      Δέν ηταν τής Ψυχιατρικής..Ψυχολόγος ήταν ο περί ού ο λόγος..Τόχα παρακολουθήσει το θέμα..Αλλά άν δεν κάνω λάθος είχε και προσωπική ιστοσελίδα.

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ Strange Attractor 31/01/2010 01:42:53

      Κι εγώ έφτιαξα καινούριο συκώτι απ' τα γέλια. Υπήρχε έμπνευση.
      Δόκτορα, επειδή μάς παρακολουθείς, να 'σαι καλά.

  15. Σπύρος avatar
    Σπύρος 31/01/2010 01:27:13

    Καλώς τά παιδιά.
    Θές να μιλήσουμε σοβαρά λοιπόν??Ωραία.
    Kαι εσένα ποιος σού δίνει το δικαίωμα,να ΄ανακρίνεις΄τον άλλον,ως πρός τό αν γνωρίζει απο που προέρχεται το nick σου, λές και το άν γνωρίζει το οτι ταυτίζεται μέ την εφημερίδα πού εξέδιδε ο Μαρά,θα κερδίσει το μεγαλο βραβείο τής Κριτικής Επιτροπής??

    Λάβε δέ υπόψιν σου ,οτι απ΄τήν στιγμή,πού σού έγραψα ΄να προσέχεις τήν Σαρλότ Κορνταί΄το εξέλαβες σάν απειλή,λές και θά μπορούσε καποιος να σού κάνει κακό διαδικτυακά.Τσίμπησες κανονικά ,σάν εκείνους τούς θεραπευτές,πού νοιώθουν ΄απειλή΄από τούς θεραπευόμενούς τους,όταν τούς κάνουν μιά απρόβλεπτη ερώτηση ή ακόμα και υπόδειξη,κατ΄αναλογίαν,πάντα.Ξέρεις αυτά τά ΄αντι-μεταβιβαστικά΄φαινόμενα πού τόσο ταλαιπωρούν τούς δογματικούς και ΄ορθόδοξους ψυχαναλυτές΄...

    Το δυστύχημα είναι οτι έκανες ακριβώς αυτό πού αποδίδεις και μάλιστα σέ υπερθετικό βαθμό...Προέβης σέ απίθανες ερμηνείες (ας μήν σχολιάσω και πάλι τά περί δευτερότοκου και ολα τά υπόλοιπα),οχι γιατί απαιτείς ΄θεραπευτικό πλαίσιο΄στο διαδίκτυο(αλλοίμονο μήν θέσουμε και θεραπευτικούς όρους εδώ μέσα),αλλά γιατί εκνευρίστηκες επειδή εθίγη η ΄αυθεντία΄σου και αμφισβητήθηκε το ΄προνόμιό΄σου να είσαι ΄φίλος τού λαού΄ή ακόμα περισσότερο ένας από τούς ολίγους ΄φίλους τού λαού΄γεγονός πού ταιριαζει στίς σεχταριστικές ΄αριστερές΄ ιδεολογίες..
    Τά λοιπά περί Φρόϋντ δέν είναι τού παρόντος χώρου,παρότι διατηρώ το δικαίωμα να θεωρώ πώς η εφαρμογή τής θεωρίας του,είναι αμιγώς Προκρούστεια,πρωτίστως απ΄τούς επιγόνους του,πού θωράκισαν τήν ΄αυθεντία΄τους,πίσω απο μιά αναπόδεικτη θεωρία καί πολλάκις ταλαιπώρησαν πάμπολλους ΄ασθενείς΄μέσα απο μιά ψυχρή- ντετερμινιστική στάση,πού μάλιστα έχει και αμφισβητούμενα αποτελέσματα(πάντα οι ψυχαναλυτές απέφευγαν νά συγγράφουν συγκριτικές μελέτες γιά τό θεραπευτικό αποτέλεσμα,χρησιμοποιώντας διάφορες προφάσεις) .....

    Οπότε οι διδαχές περί ΄πλαισίου΄όχι στο διαδίκτυο,πού έχει νά κάνει πρωτίστως μέ περσόνες,αλλά στην κανονική ζωή,οπου σού εύχομαι κάθε επιτυχία στην δουλειά σου.
    Υ.Γ.
    Τά περί Τσάμηδων και Ουράνιου Τόξου,βέβαια ,ισχύουν αυτούσια..
    Αυτά από έναν ΄συνάδελφο΄..............................................
    Καλό Ξημέρωμα.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Σπύρος 31/01/2010 01:33:07

      Σπύρο, http://www.antinews.gr/?p=6152
      Πάνε εκεί να χαλαρώσεις και εσύ και ο κλώνος του Μαρά. Το συστήνω ανεπιφύλακτα. (Για τα σχόλια μιλάω).

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Σπύρος 31/01/2010 01:34:00

      καθυστέρησε η υποβολή σχολίου και με πρόλαβες. Έτσι ακριβώς είναι.

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ Σπύρος 31/01/2010 01:40:06

      Πάντως στον "ξανθό" Σπύρο έπεσε μέσα

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ Σπύρος 31/01/2010 01:46:25

      Αν είσαι και δευτερότοκος 100% επιτυχία

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Σπύρος 31/01/2010 01:49:38

      100% διαγνωστική επιτυχία. Άρα δεν χρειάζεται λοβοτομή κανένας. Ούτε η Βίκυ Σταμάτη (ή κάπως έτσι) νάταν!

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Σπύρος 31/01/2010 01:54:40

      L`ami, στενοχωριέμαι να βλέπω δυο άτομα που θα έπρεπε να ελέγχουν τα νεύρα τους, λόγω εκπάιδευσης, να ανταλλάσσουν διαξιφισμούς για το τίποτα. Εσείς πρέπει να μας ηρεμείτε και όχι το ανάποδο. Και μη μαλώνετε για τον Σιγμούνδο. Το Σπύρο τον έχω κόψει για οπαδό του πρώϊμου Φρόυντ.

  16. Σπύρος avatar
    Σπύρος 31/01/2010 01:48:31

    Ποιον ξανθό και ποιόν δευτερότοκο μπρέ???
    Τίς έχω ΄ξεπλύνει΄τίς ανταύγειες πλέον...χέχε΄..

  17. karenin avatar
    karenin 31/01/2010 02:00:47

    Σπύρο, γράφεις και ξαναγράφεις, για ουράνιο τοξο, καο τσαμουριά.
    Στην καλύτερη περίπτωση θα το χαρακτήριζα επιθετική άγνοια, γιατί σε βάθος θα τα αγνοείς τα θέματα, εκτός αν τα θεωρεις ταμπού.

    • Σπύρος avatar
      Σπύρος @ karenin 31/01/2010 02:11:47

      Α μάλιστα..
      Νά και ο έτερος Καππαδόκης...
      Η Αλήθεια είναι πώς τά περί Ουράνιου Τόξου και περί Τσάμηδων έχουν αναλυθεί επαρκέστατα σε πάμπολλες σελίδες τού Antinews....
      Θά ξαναδοθεί η ευκαιρία..
      Προφανώς οι εκατοντάδες συμμετέχοντες εδώ μέσα εμφανίζουν επίσης επιθετική άγνοια,όταν επικρίνουν τήν πολιτική τού Ουράνιου Τόξου...
      Οτι πείς.

  18. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 31/01/2010 02:02:23

    Τουρλουμπούκι. Υπάρχουν και χειρότερα . Ξέρω κάποιον που είναι τελωνειακός, παράλληλα αγρότης, είναι φροϋδιστής, γουστάρει τη Μενεγάκη, ήταν ερωτευμένος με τη Λιάνη, ψήφισε Ντόρα, δηλώνει ΠΑΣΟΚ για να πάρει προαγωγή, θαυμάζει τη Καϊλή, είναι από τη Τούμπα αλλά είναι γαύρος, έχει Τζιπ με ΑΜΟ, η γυναίκα του τον κερατώνει με εκτελωνιστή, τα παιδιά του είναι Εμο, είναι εθνικιστής αλλά πήρε Ι5 στο στρατό, και είναι και στομαχικός.
    Θα τον στείλω στον δρα Ρέγγα για κολονοσκόπηση και ηλεκτροσόκ... κατ`αρχήν. Μετά βλέπουμε. Ολόκληρη διατριβή μπορεί να γίνει επάνω του.

  19. Σπύρος avatar
    Σπύρος 31/01/2010 02:05:59

    L'Ami ή όπως αλλοιώς...@

    Mπέρδεψες το γραφείο σου μέ το blog τού antinews..Αυτό είναι το επικίνδυνο..
    Εδώ τούς κανόνες τούς ορίζουν οι Moderators και όχι εσύ.
    Στό γραφείο σου κάνε οτι θές...Εκεί ή στά συνέδρια που πάς αν σού θίγουν τον Φρόϋντ πυροβόλησέ τους κιόλας..Εδώ θά το ανέχεσαι,οπως ανέχονται άλλοι τά περί Ουρανιου Τόξου..
    Αν αποκάλυψες τήν επιστημονική σου ιδιότητα και πάλι πρόβλημά σου και να το κοιτάξεις,αφού μέ ΄διαδικτυακό διάλογο΄δυό ημερών,δέν άντεξες καν να την κρύψεις,αλλά μάς τήν εμφάνισες τελικά γιά νά μάς πείσεις γιά την ΄αλήθειά΄σου,καί ως εκ τούτου γιά νά σιωπήσουν οι υπόλοιποι,υποκλινόμενοι στήν αυθεντία σου.....
    Απ΄εκεί και πέρα επειδή οντως εχεις χάσει την μπάλα και αρχίζεις και γράφεις και διάφορα περί επικινδυνότητας(ποιος είναι ο πραγματικός βάνδαλος και ποιος δεν αντέχει το confrontation,άραγε??)χωρίς νάχεις ιδέα ,θα το κόψω εδώ,άν και θα μπορούσα να σού απαντήσω οτι λειτουργείς σάν πρωτοετής φανατικός και οχι ως έχων εικοσαετή πείρα...

    Θά αναμένω νά μάς αναλύσεις κάποια στιγμή τίς θεωρίες σου γιά τούς ΄Αιγαιάτες Μακεδόνες΄...........

  20. Προφήτης avatar
    Προφήτης 31/01/2010 02:07:55

    l' ami du peuple, δεδομένου ότι όπως δήλωσες δεν επανέρχεσαι στη συζήτηση μην θεωρηθεί ότι ξεκινάω τώρα επιχειρηματολογία με τη σιγουριά ότι θα μείνει αναπάντητη. Κι ούτε έχουμε να πούμε πολλά αν είσαι υποστηρικτής του "Ουρανίου Τόξου".

    Αλλά διέπραξες ένα κατ' εμέ τεράστιο σφάλμα και αυτό μόνο θέτω στην κρίση των συν-σχολιαστών :
    δήλωσες επαγγελματική/επιστημονική ιδιότητα για να (υπο)στηρίξεις άποψη.

    Ξέρεις, τα διαδικτυακά forums είναι λίγο σαν το στρατό. Όλοι ίσοι, με την ίδια στολή και το ίδιο κούρεμα.
    Για να ξεχωρίσεις πρέπει να κάνεις κάτι ξεχωριστό, όπως και στο στρατό ας πούμε μια θαρραλέα πράξη, να διακριθείς δηλαδή με τη δύναμη των διατυπώσεων σου και όχι με το άμεσο ή έμμεσο "ξέρετε ποιος είμαι 'γω;" και το "τι ξέρεις εσύ - εδώ μιλάει ο ειδικός".
    Σε κάθε φυσικό πρόσωπο πίσω από ένα nick, κάτι αντιστοιχεί. Λίγο ή πολύ.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Προφήτης 31/01/2010 02:14:57

      Σωστός ο προφήτης. Εγώ ας πούμε δεν αποκάλυψα ποτέ πως είμαι πρώην μοντέλο, με 2 διδακτορικά, με πολλά νταν στο τάεκ βον ντο, δημοσιευμένος και μεταφρασμένος συγγραφέας και ποιητής, έχω παίξει βιολί επαγγελματικά, είμαι κάτοχος πατέντας σε λογισμικό που χρησιμοποιεί η Κασπέρσκι,εισοδηματίας πλέον, και παρασημοφορεμένος βετεράνος της καταιγίδας της ερήμου. Δεν θα είχε νόημα διότι δεν θα με πίστευε κανείς... (Α, έχω παίξει και σε 3 ταινίες πορνό με τη Βανέσσα ντελ Ρίο)

  21. karenin avatar
    karenin 31/01/2010 02:12:58

    Σωστος ο προφήτης.

  22. karenin avatar
    karenin 31/01/2010 02:17:18

    Οταν είσαι κατα της θανατικής ποινής, δεν σημαίνει, ότι είσαι υπέρ του εγκλήματος. Νόμιζα ότι αυτό το ήξερες.

  23. karenin avatar
    karenin 31/01/2010 02:24:53

    Οχι ήταν για το Σπύρο. Και για τσαμουριά και ουράνιο τόξο, ενω το ανέφερε τρεις φορές, υπονοώντας κάτι, δεν εδέησε να διευκρινήσει.

  24. Σπύρος avatar
    Σπύρος 31/01/2010 02:32:09

    Δεν δήλωσα φίλος του Ουράνιου Τόξου...
    Διευκρινίσεις να ζητήσεις απο τούς φίλους του και απο τον Γκρουέφσκι..
    Αλλως τε υπάρχουν πάμπολλες αναφορές στο blog γιά τίς πολυσχιδείς δραστηριότητες τού αποκόμματος..
    Οποιος ψάχνει βρίσκει..

    • die avatar
      die @ Σπύρος 31/01/2010 02:34:26

      όπως επίσης και για την αμφίδρομη διαδραστική επιρροή, Σπύρο μου.