#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/08/2013 15:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

To ... βλακ άουτ της Σαντορίνης



Σαντορίνη. Ο δημοφιλέστερος τουριστικός προορισμός που θα υποδεχθεί 2 εκατ. τουρίστες φέτος. Κι όμως, επί 4 ημέρες το νησί αυτό δεν έχει ρεύμα ή έχει εκ περιτροπής. Ένα ατύχημα που θα μπορούσε να γίνει σε κάθε εργοστάσιο (εκτός κι αν ήταν σύγχρονο, αλλά στη ΔΕΗ όλα είναι απαρχαιωμένα) μετατράπηκε σε Βατερλό για την Επιχείρηση αλλά και για ορισμένους μεγαλόσχημους κυβερνητικούς παράγοντες.

Τέσσερα 24ωρα μετά και κανείς επίσημος δεν βγήκε να αναλάβει τις ευθύνες, να αποδώσει ευθύνες, να βρει λύσεις και να μην εξευτελίζεται η Ελλάδα σε όλο τον κόσμο. Βγήκαν το πρωί κάτι απίστευτοι τύποι που εκπροσωπούν τη ΔΕΗ και είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, ότι το δεύτερο μπλακ άουτ δεν έχει σχέση με το πρώτο, ότι ήταν 500 τόνοι γεννητριών που έπρεπε να μεταφερθούν, ότι καθυστέρησε το πλοίο κι άλλες τόσες ανοησίες.

Για τους καταστηματάρχες της Σαντορίνης που καταστρέφονται τίποτε. Για την αμαύρωση της εικόνας της Ελλάδας, στην καλύτερη τουριστική σεζόν της ιστορίας της, σιγή ιχθύος. Λες και το κράτος δε λειτουργεί την εβδομάδα του 15αύγουστου. Πάνε όλοι διακοπές και η χώρα είναι στον αυτόματο πιλότο.

Μόλις πέρασε η γιορτής της Παναγιάς εμφανίστηκαν κάποιοι υπουργοί και άλλα στελέχη να πουν ότι θα επισκεφτούν το νησί για να δώσουν κατευθύνσεις. Μα είναι αργά κύριοι και κυρίες. Αν σας πήρε ο ύπνος ή σας… έπνιξαν τα κύματα της θάλασσας επί 4 ημέρες τότε υπάρχει πρόβλημα. Είναι αδιανόητο να μην υπάρχει κεντρική κατεύθυνση σε ένα τόσο μεγάλο πρόβλημα και να περιμένουμε όλοι από τους ανίκανους της ΔΕΗ να βγάλουν το φίδι από την τρύπα. Παρ’ ολίγο και θα έβγαινε ο… Φωτόπουλος να δώσει εντολές.

Η υπόθεση της Σαντορίνης δεν πρέπει να περάσει έτσι. Διότι θα υπάρξουν κι άλλες «Σαντορίνες» καθώς η ΔΕΗ επί χρόνια αφέθηκε. Δεν έκανε επενδύσεις, φαγώθηκαν εκατομμύρια, διοικήθηκε από ανίκανους (που μην το ξεχνάμε από κάποιους υπουργούς επελέγησαν) αλλά το λογαριασμό καλείται πάλι να τον πληρώσει ο κόσμος. Με τι μούτρα άραγε θα ζητήσουν νέες αυξήσεις το Σεπτέμβριο; Με τι μούτρα μας ζητούν και πληρώνουμε πανάκριβο τέλος υπέρ ΑΠΕ όταν η ΔΕΗ ζει ακόμη τη δική της… βιομηχανική επανάσταση;

Αλλά και από την πλευρά της κυβέρνησης θα πρέπει να το… κοιτάξουν. Αν κάποιοι κουράστηκαν από τη θερινή σιέστα σημαίνει ότι δεν κάνουν για τη δουλειά που τους ανατέθηκε. Είτε γιατί δεν κατάλαβαν το μέγεθος του προβλήματος που προέκυψε στη Σαντορίνη και κοιμήθηκαν, είτε επειδή δεν είναι ικανοί να δώσουν οδηγίες για την επίλυση του προβλήματος και περιμένουν πότε θα ξυπνήσει ο… Αρθούρος.  Όπως και να έχει, σε μια χρονική στιγμή που δυο – τρία καλά νέα είχαν δώσει θάρρος στους Έλληνες, έρχεται ένα… βλακ άουτ και η πολιτική εκμετάλλευση του θανάτου του νεαρού στο Περιστέρι, για να χύσουν την καρδάρα με το γάλα. Έτσι, όμως, δεν πάμε πουθενά, ειδικά αν αναλογιστεί κανείς τι μας περιμένει από Σεπτέμβρη.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. fitsoulas avatar
    fitsoulas 16/08/2013 15:05:02

    Δεν ήταν μόνο δυο-τρια καλά νεά, ήταν και η γιορτή της Παναγίας, μην το ξεχνάμε αυτό!!

  2. alex avatar
    alex 16/08/2013 15:10:13

    Ατυχήματα τέτοιου τύπου συμβαίνουν σε όλο τον κόσμο και η αποκατάσταση τους χρονοτριβεί αλλά εδώ στην χώρα που ο καθένας είναι ειδικός ΄το πόρισμα είναι ότι φταίει η ΔΕΗ. Ας σοβαρευτούμε και ας μάθουμε να διαχειριζόμαστε και επικοινωνιακά σωστά τις κρίσεις που διερχόμαστε

    • evada avatar
      evada @ alex 17/08/2013 13:45:48

      αγαπητέ το πρόβλημα δεν είναι μοναχά το ατύχημα που συνέβη προ ημερών,το οποίο στοίχισε σε εμας τους επαγγελματίες ακριβά,αλλα οι βλάβες τέτοιου τύπου και οι συνεχείς διακοπές που συμβαίνουν ΚΑΘΕ χρόνο και μαλιστα περίπου την ίδια εποχή.Όπως και να'χει θα πρέπει να αναληφθούν οι ευθύνες και να αποζημιωθούν όσοι υπέστησαν ζημίες.Σε αυτη τη χώρα λοιπόν που" ο καθένας είναι ειδικός" ας αναλάβει και κάποιος την ευθύνη του,έτσι για αλλαγή.

  3. Μ.Β avatar
    Μ.Β 16/08/2013 15:18:56

    Τις αυξήσεις θα τις ζητήσουν και θα τις πάρουν, με τα μούτρα που διέθεταν και που διαθέτουν. Αυτά της αναίδειας, της χυδαιότητας και του υπερβάλλοντος θράσους. Αλλά και η προσεχής εκβιαζόμενη από τους τοκογλύφους εκχώρηση της ενέργειας, προς όφελος των ...επενΔυτών θα αποβεί. Με αυτά τα μυαλά και τις πρακτικές, πάρτε το απόφαση. Εμείς πάντα θα είμαστε τα κορόϊδα που θα καλούνται να πληρώνουν τους εκάστοτε αετονύχηδες! Ευχηθείτε μονάχα, να διαθέτουμε το αντίτιμο.....Διαφορετικά, εφοδιαστείτε με λάμπες θυέλλης.

    • kat avatar
      kat @ Μ.Β 17/08/2013 15:38:35

      Πάλι εχεις δίκιο.

  4. περιμπανού avatar
    περιμπανού 16/08/2013 16:29:58

    Σημασία έχει τι έπεται!

    Οτι έγινε… έγινε και δεν αλλάζει! Ετσι μου έμαθε επιφανής σαντορινιός νομικός.
    Σαντορινιά κι εγώ, νομίζω, ότι μόνο τα θετικά, πρέπει να προβληθούνε τώρα, για το καλό του νησιού, που στηρίζεται τον τουρισμό. Οι ειδυλιακές εκείνες εικόνες της Σαντορίνης στο σκοτάδι, που θυμίζουν άλλες εποχές. Σεες να επενδύσουν αρμόδιοι κι επαγγελματίες. Ένα σκοτάδι, που μπορεί μαζύ με το πούσι που καλύπτει το νησί, να το κάνει να φαίνεται ακόμη πιο μυστηριακό, θελκτικό κι ονειρικό.

    Θυμάμαι παλαιότερα, όταν τα φώτα πέφταν κάθε μέρα στο νησί, εκεί στο Μεροβήγλι το φεγγάρι να φωτίζει τις λίγες τότε αυλές πάνω στην καλντέρα, τα κεριά να δηλώνουν διακριτικά την παρουσία προσώπων, το ηφαίστειο να χουζουρεύει σιωπηλό μέσα στο φεγγαροφωτισμένο πέλαγο, οι θρύλοι να ξαναζωντανεύουν και το νυχτέρι να αρωματίζει τις νυχτιές... Τι ομορφιά, τι δέος… Και στο χωριό μου το Μεγαλοχώρι, οι φωνές, στα στενοσόκακα με το αγιόκλημα πίσω από τις ψηλές τις μάντρες … σε συντροφεύαν φιλικά και τρυφερά μέσα στα σκοτάδια…

    Ποιος νοιάζεται ή ποιόν ωφελούνε σήμερα οι δηλώσεις για μηνύσεις, οι επί τόπου επικείμενες επισκέψεις υπουργών και λοιπών αρμοδίων, οι ίντριγκες των τουριστικών γραφείων, οι κοματικοσυνδικαλιστικές αντιπαραθέσεις, οι γκρίνιες οι γνωστές των σαντορνιών… Οι σημερινοί κι οι αυριανοί επισκέπτες του νησιού, την εμπειρία τους εκεί θέλουνε, να θυμούνται κι όχι αν έσπευσαν οι επί τόπου φαρισαίοι… Αυτά ας τα κάνουν μεταξύ τους, ώστε να επανέλθει το συντομότερο το ηλεκτρικό.

    Στα ΜΜΕ ας δώσουνε την ειδυλιακή εικόνα οι αρμόδιοι. Αυτό θα μείνει σαν εντύπωση και θα ενισχύσει το αύριο του νησιού.
    Απλή λογική στη διαχείριση κρίσεων δεν υπάρχει στη Σαντορίνη;

    ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΤΙ ΕΠΕΤΑΙ!!!!

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ περιμπανού 16/08/2013 17:47:41

      Ὑποκλίνομαι!!!

      • περιμπανού avatar
        περιμπανού @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 16/08/2013 21:35:16

        ...μιά απορία Κυθήριε, που δεν βρίσκω την απάντηση πουθενά!
        Γιατί τα Κύθηρα λέγονται Τσιρίγο;

        • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
          ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ περιμπανού 16/08/2013 21:56:12

          Καλησπέρα,ἐπῆραν τήν ὀνομασία Τσιρίγο ἀπό τήν ἐνετική λέξη Cerigo,καθότι βρίσκονταν ὑπό ἐνετική κατοχή ἀπο τό 1502 ἔως τό 1797 καί οἱ Ἐνετοί τά ὀνόμασαν ἔτσι.
          Ὀνομάζονται Κύθηρα,γιατί κατά τόν Ἠρόδοτο πῆραν τό ὄνομά τους ἀπό τόν Κύθηρο,γιό τοῦ Φοίνικα.

          • περιμπανού avatar
            περιμπανού @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/08/2013 01:53:50

            Cerigo, ή κάπως έτσι, έχω ακούσει (χωρίς να έχω βρει αναφορές στη βιβλιογραφία), ότι λεγόταν ένας ενετός πειρατής, που είχε για ορμητήριό του τα Κύθηρα.
            Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

          • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
            ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ περιμπανού 17/08/2013 09:22:59

            Ὑπάρχει ἡ ἐσφαλμένη ἄποψη τοῦ Βυζαντινοῦ χρονογράφου Θεοφάνη ὅτι τό ''Τσιρίγο'' ἔχει πάρει τήν ὀνομασία του ἀπό κάποιον Τζέριγο (ἤ Τελέριγο) ''Κύριον τῆς Βουλγαρίας'' κατά τό 773.Ἡ σλαυική αὐτή ὀνομασία μοιάζει,ἀλλά δέν ἔχει καμμία σχέση μέ τό Τσιρίγο.
            Ἡ πιό σωστή ἄποψη πού ἔχει ἐπικρατήσει εἶναι ὅτι ἡ λέξη Τσιρίγο ἀποτελεῖ παραφθορά τῆς Φραγκικῆς λέξης Cythere.
            Ἄλλες παραφθορές τῆς σωστῆς ὀνομασίας Cythere εἶναι: Cengo, Cerigo, Ceritum, Cetrigi, Cidaricum, Citerigo, Citerea, Cytherium, Currigo, Diderigo, Jericho,Terio, Tgerigo, Zirigo.

    • Μ.Β avatar
      Μ.Β @ περιμπανού 17/08/2013 00:25:33

      Σοφή οπτική αγαπητή Περιμπανού! Υπερβατική κι εξαίσια, όπως και η Σαντορίνη.

      • περιμπανού avatar
        περιμπανού @ Μ.Β 17/08/2013 01:56:55

        Απλά πράγματα (ιδίως όταν Σαντορινιός έχει και δικό του κανάλι)... κι όμως τόσο δύσκολα να εφαρμοστούν!
        Γιατί άραγε;;
        ...για το κακό και τ άσχημο υπάρχει μόνο δημοσιότητα;;;

    • Samurai avatar
      Samurai @ περιμπανού 17/08/2013 14:05:23

      Αρκούν οι λέξεις αγιόκλημα,γιασεμί, βασιλικός, σοκάκια, γλάστρες με κόκκινες και άσπρες μολόχες για να αρχίσει το όνειρο.
      Μικρές φλογίτσες από κεράκια που κρέμονται στο φράκτη, κι η νοσταλγία παρέα.
      Τη νύχτα, που γίνεται ένα με το χώμα το βουητό που άφησε η μέρα, οι αναμνήσεις της ανεμελιάς των παιδικών χρόνων στις αλάνες ζωντανεύουν.
      Πιστεύω ότι όλα τα παραπάνω μπορούν να μας ''ξεμπλοκάρουν'' από πολλά.
      Είναι τα στηρίγματά μας, στον αγώνα ενάντια στην απαξίωση όλων αυτών που εκτιμούμε και δίνουν νόημα στη ζωή μας.
      Το φως είναι μέσα μας.

  5. η Dimi avatar
    η Dimi 16/08/2013 16:57:09

    Δραματικοί θαλάσσιοι σχηματισμοί (Ατλαντικός) για τους λάτρεις των κυμάτων, και, *Το Τραγούδι της Θάλασσας*, με τη συγκλονιστική φωνή της Dulce Pontes
    http://bit.ly/16s4Vit Στη φτωχή και καθημαγμένη Πορτογαλία του fado,
    έτσι προμοτάρουν το τουριστικό τους προϊόν.

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ η Dimi 17/08/2013 09:02:59

      Sir Winston Churchill: «Η συνεχής προσπάθεια – και όχι η δύναμη ή, η ευφυΐα μας – είναι το κλειδί για στην απελευθέρωση των δυνατοτήτων μας». Η Δύναμη του 10% και Πως οι μικρές αλλαγές μπορούν να κάνουν τη μεγάλη διαφορά http://www.flickspire.com/m/WalkTheTalk/PowerOf10?lsid=5547305094f8637b5a3f703801e4df86
      Copyright © 2010 - 2013 flickspire

  6. tan avatar
    tan 16/08/2013 17:09:12

    Βέβαια το ότι το αεροδρόμιο Σαντορίνης συνέχισε και συνεχίζει κανονικότατα τη λειτουργία του χωρίς ούτε λεπτό να επηρεαστεί από το black out και ο κρατικός μηχανισμός εκεί δούλεψε σωστά με τα εφεδρικά συστήματα δε θα το ακούσετε σε κανένα κανάλι.
    Αντιθέτως εχθές το MEGA είχε ρεπορτάζ για τα άθλια αεροδρόμια που θα έρθουν οι ιδιώτες να τα σώσουν για να μην ταλαιπωρούνται οι επιβάτες. Μάλιστα αναφέρθηκε και στης Σαντορίνης...

    • Μανος Μανωλακης avatar
      Μανος Μανωλακης @ tan 16/08/2013 18:37:14

      Tan, συμφωνω απολυτα μαζι σου!!!! Το περνανε σε δυο γραμμες πως το αεροδρομιο δεν ειχε κανενα προβλημα. Φυσικα κ δεν λενε πως καποιος προνοησε για να μην εχει προβλημα το αεροδρομιο της Σαντορινης με τα εκατομμυρια επισκεπτες κ ριχνονται σαν σκυλια επανω στο υπολοιπο θεμα που δημιουργει το black out. Εχουμε παρει χαμπαρι πλεον οτι τα καναλια ειναι στο να μας χωνουν ολο κ πιο πολυ στην μιζερια κ την θλιψη, δεν τους πληρωσε τυχαια η τροικα 10ημερο ταξιδι στην Νεα Υορκη για να δουν εγκαταστασεις κ λοιπα δικα της..... τσιρακια ειναι μεσα στο παιχνιδι εναντιον της Ελλαδας.
      Προσωπικα παντως, αν ειχα καταστημα στην Σαντορινη με τοσα εκατομμυρια επισκεπτες ετησιος κ σιγουρο τζιρο, μαλλον θα ειχα κ μια μικρη γεννητρια στην αποθηκη γιαν παν ενδεχομενο κ ας τα ριχνουν ολοι στην ΔΕΗ γιατι τους βολευει.
      Φωναζουν λες κ ειναι τοσο απλο σαν ν αλλαζεις μια πριζα στο σπιτι!!

      • Έλλην avatar
        Έλλην @ Μανος Μανωλακης 16/08/2013 23:32:12

        Ας είναι καλά τα Η/Ζ της Πολεμικής Αεροπορίας γιατί αν περιμέναμε από την ΥΠΑ ....δεν....ΔΕΗ Νο2!

        • Rou avatar
          Rou @ Έλλην 18/08/2013 17:06:25

          Φίλε Έλλην, και από το όνομα μπορώ να καταλάβω ότι είσαι φιλικά προσκείμενος στην Πολεμική Αεροπορία...Ωστόσο αυτό δεν δικαιολογεί να ψεύδεσαι κατ'αυτόν τον τρόπο και να ρίχνεις λάσπη σε μία καθόλα σοβαρή και ευσυνείδητη υπηρεσία σαν την ΥΠΑ. Οι κτιριακές εγκαταστάσεις του αεροδρομίου ανήκουν αποκλειστικά στην ΥΠΑ και έχουν δικά τους ξεχωριστά ΗΖ που δούλευαν άψογα όλες αυτές τις μέρες χωρίς κανένα πρόβλημα... Να σε ενημερώσω επίσης ότι όλα τα ΗΖ (Γεννήτριες ρεύματος απλά, για κάποιον που δεν έχει καταλάβει..) , αλλά και το νέο σύστημα φωτισμού των διαδρόμων προσγείωσης, πίστας κλπ του αεροδρομίου, το έχει πληρώσει και το συντηρεί χρηματικά η ΥΠΑ. Άρα για ποιά ΗΖ της Πολεμικής αεροπορίας συζητάς ??? Ίσως δεν γνωρίζεις σε τι κατάσταση ήταν πριν μερικά χρόνια ο φωτισμός του αεροδρομίου... Να σε ενημερώσω επίσης οτι αν η ΥΠΑ δεν είχε χρηματοδοτήσει αυτό το έργο για να εκσυγχρονήσει το αεροδρόμιο, τις μέρες του προβλήματος δεν θα είχαμε φώτα...απλά!!!
          Άσε λοιπόν το μυστρί στην άκρη και μη ρίχνεις λάσπη σε μια υπηρεσία που δεν το αξίζει και είναι από τις λίγες σ'αυτόν τον τόπο που δουλεύει με τέτοιον επαγγελματισμό, φέρνοντας στη χώρα τεράστια κέρδη....

  7. Zame avatar
    Zame 16/08/2013 19:54:53

    ..είδες η καρα-ξετσίπωτη ΔΕΗ.

    ..οντως η υπόθεση της Σαντορίνης δεν πρέπει να περάσει έτσι.
    (για πολλους λογους πχ. αυτονομια ενεργειας νησιων..κλπ)

    & οποιος τολμισει & καταφερει να ξεχωρισει τους τζαμπατζιδες τα κλεφτρονια απο τα κοροιδα..δεν κερδιζει..αλλα χανει ακομα & τον υπνο του.

    ομως ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ λεει @ περιμπανού.
    ( τα ΜΜΕ ας δώσουνε την ειδυλιακή εικόνα..
    Αυτό θα μείνει σαν εντύπωση και θα ενισχύσει το αύριο του νησιού.
    Απλή λογική στη διαχείριση κρίσεων )

  8. Tassos avatar
    Tassos 16/08/2013 20:34:05

    Το καραγκιοζιλίκι των αντιμνημονιακών συνεχίζεται απτόητο. Ως ΒορειοΕλλαδίτες δεν έχουμε την (άγρια) χαρά να ακούμε τους γίγαντες του αντιμνημονιακού αγώνα που δρέπουν δάφνες εν Αθήναις. Ακουγα λοιπόν χθες ενώ είμαι σε διακοπές, στον Real Fm έναν που λέγεται Νιφλής και την Λεονάρδου (στον Αντένα δεν ήταν?) να ωρύονται γιατί δεν παν οι υπουργοί στην Σαντορίνη. Σήμερα που πήγαν, τους χλεύαζε ο Χαρδαβέλλας από τον ίδιο σταθμό :-) Μετά ψάχνονται γιατί αν δεν πουλούσαν κυλότες από τις εφημερίδες τους, θα είχαν 500 αναγνώστες.

  9. τρικαλινος avatar
    τρικαλινος 16/08/2013 23:54:06

    Η αριστερα φταιει

  10. Μ.Β avatar
    Μ.Β 17/08/2013 00:32:46

    Φυσικά και φταίει η αριστερά. Γιατί μας γρουσουζεύει, μας φθονεί και γιατί ακόμα κι όταν παριστάνει πως δεν... κυβερνά, η κακοδαιμονία μας δέρνει!

  11. Power avatar
    Power 17/08/2013 07:49:19

    Για ρωτήστε ρε παιδιά αυτόν , την επιλογή του ΓΑΠ, τον Ζερβό πριν γίνει πρόεδρος της ΔΕΗ είχε διοικήσει ποτέ βιομηχανική μονάδα σαν την ΔΕΗ. Ούτε περίπτερο δεν είχε διοικήσει ο καθηγητάκος των αιολικών.

    Το μόνο που έκανε μόλις ανέλαβε ήταν να βάλει στο ψυγείο τους δεξιούς Δ/ντές και ειδικότερα τον πιο ικανό Δ/ντη που είχε ποτέ η ΔΕΗ, τον Λάπα στο ψυγείο. Όταν ήταν ο Λάπας στη νήσων είχαν ποτέ συμβεί τέτοιες τραγικές καταστροφές στη ΔΕΗ; Γνωρίζετε ότι σε άλλα δύο εργοστάσια της ΔΕΗ, στον ΑΗΣ Μελίτης και στον ΑΗΣ Καρδιάς, έχουμε τεράστιες καταστροφές λόγω πυρκαγιών με ανυπολόγιστες ζημιές αυτές τις μέρες. Τα κουρασμένα παλικάρια του ΣΥΡΙΖΟΠΑΣΟΚ που διοικούν την ΔΕΗ, τα τελευταία 15 χρόνια εκτός του ότι έχουν καταστρέψει την ΔΕΗ, δημιουργούν και τεράστια προβλήματα στον τουρισμό και την εικόνα της χώρας στο εξωτερικό.

  12. Ελευθεριαδου Βούλα avatar
    Ελευθεριαδου Βούλα 17/08/2013 12:00:17

    ποιοί τα φαγαν;γιατί τα φαγαν; πήραν συγχωροχάρτι; γιατί πρέπει να πληρώνει ο κόσμος τις ΑΠΕ; είναι ή δεν είναι αυτή τη στιγμή το νούμερο ένα έξοδο για κάθε επιχείρηση; για να μη πούμε για τα κομμένα ρεύματα στα νοικοκυριά. φθηνή ενέργεια αυτό είναι το ζητούμενο αλλιώς ανάπτυξη γιοκ

  13. Επιφανιος avatar
    Επιφανιος 17/08/2013 22:20:33

    δυστυχως το black-out της Σαντορινης θα δωσει σοβαρα επιχειρηματα στους επικρητες των ιδιωτικοποιησεων. Πως θα εξασφαλισθει η μεγιστοποιηση της ασφαλειας και της ποιοτητας των δικτυων των ΔΕΚΟ, με ταυτοχρονη μεγιστοποιηση των κερδων των μετοχων;

  14. η Dimi avatar
    η Dimi 17/08/2013 22:35:47

    *Εγώ το Φως μετάλαβα κι αντέχω τη φωτιά στο στήθος /
    Υπόψη μου δεν τάλαβα, του κόσμου τα χλωμά, κατάλαβα!*
    http://bit.ly/1bH07FG