09/06/2010 19:26
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ti πάει να πει "μπλανκο". Είμαστε σοβαροί;

Όπως ανακοίνωσε το πρώην ΣΔΟΕ στις λίστες που παρέλαβε υπήρχαν και στοιχεία σβσημένα με μπλάνκο.

Μπλανκο στις λίστες με τα δωράκια τις Ζήμενς σημαίνει καταστροφή αποδεικτικών στοιχείων και αυτό είναι έγκλημα.

Σημαίνει απόπειρα συγκάλυψης και απόκρυψης του εγκλήματος της δωροδοκίας και δωροληψίας και αυτό είναι έγκλημα.

Σημαίνει  και τελικά φτύσιμο στα μούτρα της Βουλής των ελλήνων και παρακώλυση της δικαιοσύνης και αυτό είναι έγκλημα.

Και επιτέλους Μπλανκο. Μα μπλανκο; Είμαστε σοβαροί;

http://papaioannou.wordpress.com/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιάννης Χριστόπουλος avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος 09/06/2010 19:41:56

    Είναι και φορολογικό αλλά και καθαρά ποινικό το συγκεκριμένο αδίκημα. Δείχνει ότι κάτω από το μπλάνκο υποκρύπτονται ακόμη μεγαλύτερα εγκλήματα, εξ ου και η ανάγκη απόκρυψης, απλά και λογικά και όχι συνωμοτικά.

  2. Hristos avatar
    Hristos 09/06/2010 19:53:42

    Καλά άλλα αντίγραφα του ΣΔΟΕ δεν υπάρχουν χιχχιι

  3. ErnestoChe avatar
    ErnestoChe 09/06/2010 20:41:29

    Αναλαμβάνω να διαβάσω πίσω απο οποιοδήποτε blanco, με απλή λάμπα γραφείου.

    • zonitis avatar
      zonitis @ ErnestoChe 09/06/2010 23:44:31

      Σωστος!!! Αυτο θα ελεγα κι εγω. Το εχω κανει απειρες φορες και γινεται πανευκολα.

  4. man8os avatar
    man8os 09/06/2010 21:04:23

    MΑ ειναι τοσο ξεφτυλισμενοι? Ενα μπλανκο ειναι ικανο να σταματησει την ερευνα?

  5. Dimi avatar
    Dimi 09/06/2010 21:32:11

    Τα σβησμένα με blanco τιμολόγια "διαβάζονται" - από την πίσω πλευρά - όταν εκτεθούν στο φως του ηλίου και με τη βοήθεια μεγενθυτικού φακού. Ακόμη και η «φρεσκάδα» του σβυσίματος μπορεί να προσδιορισθεί. Αρκεί να υπάρχει η διάθεση..

    • mitsosms avatar
      mitsosms @ Dimi 09/06/2010 22:23:57

      Ενδέχεται να μιλάμε για φωτοτυπίες όπου αυτό που λες δεν ισχύει.

      • zonitis avatar
        zonitis @ mitsosms 09/06/2010 23:45:19

        Και αυτο διαβαζεται, δυσκολοτερα βεβαια, αλλα διαβαζεται

  6. mitsosms avatar
    mitsosms 09/06/2010 22:23:30

    Ασχολούμαστε με βλακείες. Τα μαύρα δεν καταγράφονται, με μπλάνκο ή χωρίς! Αλλού πρεπει να ψάξει η επιτροπή.

  7. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 10/06/2010 00:34:48

    Μα στα κρασιά και στα τυριά είναι τα 100 εκτομμύρια ευρώ; Μας δουλεύουν! Το ξέρω ότι μας δουλεύουν, αλλά προφανώς με τα κανάλια να συνεργάζονται μας περνούν για ηλίθιους...

    Πότε θα ξεκινήσει το σύνθημα "Κάψτε τα Κανάλια";

  8. ALALOGIA avatar
    ALALOGIA 10/06/2010 08:00:16

    Είναι προφανές οτι προσπαθούν αν πείσουν κάποιους να φορτωθούν ευθύνες για κάποιες περιπτώσεις αλλα κανείς δεν δέχεται να παίξει αυτό το ρόλο. Επικίνδυνο παιχνίδι γιατί αν στριμωχτεί κάποιος πολύ μπορεί να σπάσει η ομερτά.

  9. sovokai avatar
    sovokai 10/06/2010 09:23:04

    ΑΦΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΚΑΠΕΛΕΡΗΣ ΟΤΙ ΕΔΩΣΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ