#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
18/05/2011 12:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Strauss-Kahn και θεωρίες συνομωσίας



Ο Dominique Strauss-Kahn ανησυχούσε μη τυχόν και οι πολιτικοί του αντίπαλοι πλήρωναν $1 εκατομμύριο σε κάποια γυναίκα για να ισχυριστεί ότι την βίασε.

Αυτή η παράξενη αποκάλυψη προέκυψε χθες στο Παρίσι, την ώρα που ο επικεφαλής του ΔΝΤ παραμένει έγκλειστος στο κελί του στην Αμερική, κατηγορούμενος για βίαιη σεξουαλική επίθεση εναντίον μιας καμαριέρας ξενοδοχείου.

Παράλληλα, μια Γαλλίδα συγγραφέας ανέφερε χθες πως ο 62χρονος πολιτικός προσπάθησε να τη βιάσει πριν από δέκα χρόνια.

Και ενώ ο Strauss-Kahn αντιμετωπίζει ποινή φυλάκισης έως και 15 χρόνια, κάτι που σβήνει κάθε ελπίδα για να διεκδικήσει τη προεδρία της  χώρας του τον επόμενο χρόνο,  παντού κυριαρχούν οι θεωρίες συνομωσίας.

Η γαλλική εφημερίδα Liberation δημοσιεύει off-the-record σχόλια του Strauss-Kahn, στα οποία ο Γάλλος πολιτικός συζητώντας για την ενδεχόμενη υποψηφιότητά του απέναντι στον Nicolas Sarkozy, αναφέρει το φόβο του ότι μπορεί να δοθούν €500.000 έως €1.000.000 σε κάποια γυναίκα για να χαλκεύσει μια ιστορία βιασμού της. Η πρωτοπορία του στις δημοσκοπήσεις, ανάγκασε τον Strauss-Kahn να ανησυχεί μη τυχόν και πέσει θύμα εκστρατείας δυσφήμησης από τον Γάλλο πρόεδρο και τον υπουργό Εσωτερικών Glaude Gueant.

Αυτού του είδους οι θεωρίες κερδίζουν έδαφος εξαιτίας του γεγονότος ότι ο πρώτος που ανέφερε τη σύλληψη του DSK ήταν κάποιος ακτιβιστής του κόμματος UMP του Sarkozy, που προφανώς γνώριζε για το σκάνδαλο πριν αυτό συμβεί καν. Πρόκειται για τον φοιτητή Jonathan Pinet που ανέφερε την είδηση στο twitter λίγο πριν κάνει τη πρώτη ανακοίνωση η αστυνομία της Νέας Υόρκης. Όπως όμως ισχυρίστηκε, είχε ένα φίλο που εργάζονταν στο ξενοδοχείο Sofitel, όπου και έγινε το περιστατικό.

Ο πρώτος που απάντησε  (στο twitter) ήταν ο Arnaud Dassier, ο επικοινωνιολόγος που στο παρελθόν είχε δημοσιοποιήσει λεπτομέρειες από τη πολυτελή ζωή του πολυεκατομμυριούχου Strauss-Kahn, με σκοπό να πλήξει την «αριστερή» εικόνα του.

Βέβαια, ο Strauss-Kahn θα μπορούσε να έχει πέσει θύμα αντιπάλων του μέσα από το ΔΝΤ, όπως και από αντιπάλους του στη γαλλική πολιτική σκηνή. Όπως λέει η Michelle Sabban, δημοτική σύμβουλος του Παρισιού και πιστή στον Strauss-Kahn, «Είμαι πεπεισμένη ότι πρόκειται για μια διεθνή συνομωσία… Θέλουν να αποκεφαλίσουν το ΔΝΤ, και όχι τον υποψήφιο για τη προεδρία σοσιαλιστή… Όλοι ξέρουν ότι έχει αδυναμία στις γυναίκες και στο να τις αποπλανεί. Έτσι τον έπιασαν…».

Ακόμη και οι αντίπαλοί του δεν μπορούν να πιστέψουν αυτό που έγινε. Όπως λέει ο κεντρώος Dominique Paille: «Είναι τελείως παράλογο… αν είναι αλήθεια πρόκειται για ιστορική στιγμή, αλλά με μια αρνητική έννοια, για τη γαλλική πολιτική. Ελπίζω πως όλοι θα σεβαστούν την αθωότητα του μέχρις αποδείξεως του αντιθέτου. Δεν μπορώ να το πιστέψω».

Ο υπουργός του Sarkozy Henri de Raincourt λέει: «Δεν μπορούμε να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο σκευωρίας…». Αναφερόμενος στις πρόσφατες κατηγορίες εναντίον του Strauss-Kahn, για το γεγονός ότι κυκλοφορούσε με Porsche και φορούσε κοστούμια των €20.000, ο De Raincourt σημειώνει πως η σύλληψή του (περιέργως) έγινε λίγες μόνο μέρες μετά.

 

S.A.από Daily Mail

http://www.dailymail.co.uk/news/article-1387625/IMF-chief-Dominique-Strauss-Kahn-feared-political-enemy-pay-woman-allege-rape.html#

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 18/05/2011 12:25:35

    Nαι καλά... Πρώτα το άλλοθι της κόρης. Μετά διαρρέει ότι έγινε ...συναινετικά. Μπορεί να πληρώιθηκε η υφήλιος για να την πατήσει ο Ασουρμπανιμπάλ ο Νεώτερος, αλλά το 25-70 χρόνια δεν αστειεύεται...

    During a hearing on Monday in Criminal Court in Manhattan, a lawyer for Mr. Strauss-Kahn, Benjamin Brafman, told a judge he believed the “forensic evidence” was “not consistent with forcible encounter.”

    Mr. Brafman did not disclose what forensic evidence he was referring to, or even if he had been apprised about what forensic evidence the prosecution had collected. Even so, that statement seemed to suggest the defense may acknowledge that a sexual encounter had occurred.

    Indeed, on Tuesday, a person briefed on the case said the defense believed that any sex act may have been consensual.

    h++p://www.nytimes.com/2011/05/18/nyregion/strauss-kahn-may-claim-consensual-sex-as-defense.html?hp.

    Πόσο αξίζουν 25-70 χρόνια σε Αμερικανική φυλακή; Με τι ποσοστό αυτών των χρημάτων εξαγοράζεται μία 32 χρονη με παιδί; Να μία πολύ πιο απλή συνομωσία. Δηλαδή, εάν επιμείνει και προχωρήσει σε δίκη, να γίνει πιστευτό ότι την έχουν πληρώσει να τον κρεμάσει... Κάντε υπολογισμούς...

    • anonymous avatar
      anonymous @ archaeopteryx 18/05/2011 14:37:45

      Οι πληροφορίες που έχουν έρθει έχουν κενά.
      Παρέδωσε τα κλειδιά στις 12:30. Η καμαριέρα λέει ότι της επιτέθηκε αργότερα. Αν έγινε ότι έγινε, τότε αυτό θα συνέβη μέχρι τις 12:00 για να μην πω το προηγούμενο βράδυ. Να έχει και μισή ώρα να ντυθεί.
      Αν υπάρχει σοδομισμός όπως λένε τότε μάλλον συναινετικά έχουν γίνει τα πράγματα.
      Προσωπικά είμαι πολύ επιφυλακτικός.

  2. 888 avatar
    888 18/05/2011 12:27:03

    Στο τελος θα αρχισω να τον συμπαθω τον τυπο!

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 18/05/2011 12:31:07

    Ας παει ενας τυπου Ντομινικ, να βιασει μια Μουσουλμανα.. εκπολιτισμενη ( κομματι NY και οχι Αφγανισταν! ), 1.82 υψους, καλουπι Οφηλιας.. και αν δεν φυγει με κλωτσομπουνιδια θα ειναι πολυ τυχερος !

    ουτε αμυχη !!!... ουτε αχνα !

    ΠΠ

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 18/05/2011 13:38:16

      μουσουλμανα?
      και η Αιγυπτος που ζητησε να μπει στο ΔΝΤ τι σχεση εχει? Κι αυτη μουσουλμανα ειναι! :)

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 18/05/2011 12:31:58

    παιξε ρουλετα !! καλυτερα..

    ΠΠ

  5. Θάνος avatar
    Θάνος 18/05/2011 12:56:03

    Λοιπόν ας πάρουμε τα πράγματα απο την αρχή.

    Αυτός ο καλός άνθρωπος ο Στρος προσπάθησε να βιάσει μια καμαριέρα και δικαίως είναι "μέσα".
    Αλλά ας ρίξουμε μια ματιά και πίσω απο την κουρτίνα.
    Το συμβάν έγινε σε ένα ξενοδοχείο Γαλλικών συμφερόντων "Sofitel" και η εμπλεκόμενη καμαριέρα είχε έρθει απο πρώην Γαλλική αποικία "Γουινέα" και βέβαια ήταν Γαλλόφωνη.
    Θα μου πείτε ότι όλα αυτά μπορεί να είναι τυχαία, αλλά εμένα γιατί μου μυρίζει Σαρκοζί και Γαλλικές μυστικές υπηρεσίες;

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Θάνος 18/05/2011 13:10:26

      Κάποτε, δεν δίστασαν να ανατινάξουν μέσα σε λιμάνι κοτζάμ "βαπόρι" της Γκρινπις. Πρόκειται για αδίστακτες υπηρεσίες.

    • A.M. avatar
      A.M. @ Θάνος 18/05/2011 13:11:50

      Θάνος έγραψε:
      «...εμένα γιατί μου μυρίζει Σαρκοζί και Γαλλικές μυστικές υπηρεσίες;»

      Χε χέ!
      επειδή μου μυρίζει κι εμένα γαλλικές μυστικές υπηρεσίες.
      Οι τύποι αυτοί, οι γάλλοι και οι υπηρεσίες τους, ενώ έκαναν και κάνουν άπειρες βρωμιές ανά την υφήλιο, περισσότερες ίσως και απ τους ΗΠΑνούς, στο τέλος καταφέρνουν πίσω απ τις δικές τους βρωμιές να βλέπουν όλοι .. ΗΠΑνικές μυστικές υπηρεσίες!
      Είναι πολύ βρωμιάρηδες αλλά και παμπόνηροι.

  6. taxidriver avatar
    taxidriver 18/05/2011 13:08:55

    Ισως ειναι φορεας του AIDS η καμαριερα,συμφωνα με τα αμερικανικα ΜΜΕ.
    Την υπογραφη και τον τετοιο μας να προσεχουμε που τα βαζουμε κυρ Ντομινικ μας

  7. Κρης avatar
    Κρης 18/05/2011 13:12:04

    από την σημερινη ειδησεογραφία
    ...εκλαιγε, δεν σταματούσε να κλαίει, ανέφερε ο αδελφός της,
    ιδιοκτήτης του εστιατορίου «Καφέ 2115».....

    πιθανως το κατάστημα του αδελφού της Οφηλία
    h**p://www.youtube.com/watch?v=z_lrApzH3ZM

    h**p://www.cafe2115.com/harlem/

  8. Αλέξανδρος Καριώτης avatar
    Αλέξανδρος Καριώτης 18/05/2011 13:52:10

    Είναι αστείο να λέγεται πως βίασε την καμαριέρα 1.82 , 32 ετών, και μάλιστα βιασμός-πεοθυλασμός!!! Τεχνικά αδύνατο. Το δαγκώνει και ο βιασμός τελέιώνει στο δευτερόλεπτο πρωτού αρχίσει. Απλά οι Αμερικάνοι έπρεπε να τελειώσουν τον Ντ. ΣΤΡ. Κ διότι είχε ενοχλήσει η συμπεριφορά του στο ΔΝΤ, αλλάζοντας την πολιτική του Ταμείου, και το βασικότερο έπρεπε να εξαφανιστεί απέναντι στον "φίλο" Σαρκοζί μια και ο Σαρκοζί τους ξελάσπωσε στο θέμα της Λιβύης που οι Αμερικανοί θα καθαρίσουν τον Καντάφι δίχως να ανοίξει μύτη. Πρέπει λοιπόν ο Σαρκοζί να αμειφθεί με την εξαφάνιση του σίγουρου αντιπάλου. Και το πετύχανε μια και ο Ντ.Σρ. Κ είναι ευάλωτος ως ακατάσχετος γκομενιάρης.

  9. Αθωος Περαστικος avatar
    Αθωος Περαστικος 18/05/2011 14:35:37

    Πολλα κενα εχει η ιστορια της καμαριερας...παρα πολλα...
    Η τον τυλιξανε σε μια κολα χαρτι καποιοι που εχουν συμφερον απο την αποπομπη του, ή απλα η καμαριερα ειπε να βγαλει κανα μεροκαμματο...
    Δε ξερω αν υπαρχει νομικη δυνατοτητα τωρα για εξωδικαστικο συμβιβασμο, αν υπαρχει και δεν προχωραει το θεμα η καμαριερα, που απο αυτη την ιστορια μπορει να βγει πολυ πλουσια, προκειται για πλεκτανη μυστικων υπηρεσιων...

  10. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 18/05/2011 14:46:38

    Εχουμε κ εμεις συνομωσιες ! ξαναλεω...
    Η γραμματευς Μιζοφορακου, η Τσακάλου, εγραψε βιβλιο !...
    Αναφερεται σε εναν "Λαλακη" ο οποιος επιαρνε μονο ΣΑΚΟΥΛΕΣ και τα μετρουσε μονος του....
    Δε τη στελνουμε μια ΝΥ για κανα 2μερο?... μπας και... διοτι εδω...
    Ακουμε, δηλωνουν κακουργηματικες πραξεις και μετα βγαζουν βιβλια με περιγραφες !!!! χαχααααααααααχαχαχα
    Ζηλευω Αμερικη μακραν!. Περιμενω τα απομνημονευματα Τσουκρατου με αφιερωση σε μενα και τον Προφητη..

    Ολοι οι ΠΑΣΟΚΟΙ μας την εχουν στημενη εγω και 30 χρονια.. ποια Οφηλια και ποιος Ντομινικ.... παραδιδουμε μαθηματα στησιματος και "αδυναμιων".

    ΠΠ

  11. EYA avatar
    EYA 18/05/2011 17:21:18

    ΑΝ ΜΙΑ ΓΥΑΝΑΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΕΝΑ ΄΄ΚΟΎΡΑΣΜΕΝΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ΄΄ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΩΝΑΞΕΙ, ΚΛΩΤΣΗΣΕΙ, ΣΠΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΒΑΖΑΚΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ, ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΕΙ, ΔΑΓΚΩΣΕΙ ΚΛΠ…..

  12. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 18/05/2011 17:23:46

    Ο Στρος Καν ηταν θιασωτης της παγκοσμιας διακυβερνησης οπως και ο φιλος του Παπανδρεου.
    Αν υπαρχει συνωμοσια αυτη προηλθε απο αντιθετα αμερικανικα κεντρα.
    Στην ευρωπαικη πολιτικη τυχον ανοδος του στη γαλλικη προεδρια θα σημαινε περαιτερω πιεση για ενοποιηση της Ευρωπης.

  13. Δ.Ε. avatar
    Δ.Ε. 18/05/2011 17:50:53

    Όπως γράφουνε και άλλοι προλαλήσαντες το "ύποπτο" της υπόθεσης είναι ο περβολικός σε έκταση και κάλυψη δημόσιος διασυρμός και εξευτελισμός του από τα κανάλια της τηλεόρασης. Μην λησμονείτε ότι ο άλλωτε πανίσχυρος άρχων του ΔΝΤ έχει εβραική καταγωγή, και δεδομένου ότι τα ΜΜΕ στην Αμερική ελέγχονται κυρίως από εβραικά οικονομικά συμφέροντα θα μπορούσε πολύ εύκολα με ένα-δύο τηλέφωνα στα κατάλληλα πρόσωπα να εξασφαλίσει ευνοικότερη μεταχείριση, τουλάχιστον από την πλευρά του να περάσει το θέμα πιό ανώδυνα στα ΜΜΕ. Εδώ όμως είχαμε μία καλοστημένη χολιγουντιανή υπερπαραγωγή που δεν άφηνε και πολλά περιθώρια ερμηνείας της, ότι δηλαδή κάποιοι θέλουν να τον σταυρώσουν και μάλιστα με τον χειρότερο τρόπο. Οι υποψίες φυσικά πρώτα στρέφονται στον εν δυνάμει πολιτικό του αντίπαλο, τον επίσης εβραικής καταγωγής Σαρκοζί, ο οποίος είναι από τους λίγους που θα μπορούσε να έχει ενεργοποιήσει με τέτοιο τρόπο τα αμερικανικά ΜΜΕ για να εξοντώσει πολιτικά τον μελλοντικό ανταγωνιστή του. Μάλλον λοιπόν το όλο θέμα είναι μόνο ένα ξεκαθάρισμα πολιτικών λογαριασμών μεταξύ δύο γαλλο-εβραικής καταγωγής ανταγωνιστών, και τίποτε περισσότερο.

  14. Παναγιώτης Φατούρος avatar
    Παναγιώτης Φατούρος 18/05/2011 18:07:44

    Εύλογα ερωτήματα: Πού βρίσκονταν οι άνθρωποί του; Γιατί δεν φαντάζομαι πως ένας ισχυρός σαν αυτόν κυκλοφορεί μόνος. Θα έχει οδηγό, φρουρό, γραμματέα μαζί του. Αν προέκυπτε κάτι θα βοηθούσαν στη συγκάλυψη. Γιατί δεν έμεινε κάποιος να μαζέψει πράγματα και ίχνη; Γιατί έφυγε τόσο αλαφιασμένος σαν να κινδύνευε η ζωή του; Πώς πρόλαβαν τόσο γρήγορα να λάβουν την καταγγελία και να κάνουν τη σύλληψη; Μήπως το παρελθόν του βοήθησε να στηθεί σκηνικό όχι εξευτελισμού αλλά για κάτι σοβαρότερο; Ας ελπίσουμε ότι δεν θα ακούσουμε κάτι χειρότερο..

  15. χαρης avatar
    χαρης 18/05/2011 19:07:49

    αυτοι που οτιδηποτε ακουγεται συνομοσιολογικο π.χ. για νεα ταξη το χλευαζουν τωρα που προκειται για εναν απο αυτους μην μπορωντας να πιστεψουν πως δεν προστατευτηκε απο την καταγγελια μιας απλης καμαριερα το ριχνουν πολυ ευκολα στις θεωριες συνομοσιας
    δεν μπορουν να πιστεψουν πως μπορεσε ενας φτωχος ανθρωπος χωρις εξουσια να καταγγειλει ολοκληρο διευθυντη του ΔΝΤ και να συμβαινουν ολα αυτα ειχαν συνηθισει στην ατιμωρισια και τωρα βλεπουν εφιαλτες

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ χαρης 18/05/2011 22:22:25

      Ειδαμε πως εναν σωρο οχι μονο φτωχοι ανθρωποι αλλα και πολυ πλουσιοι και με επιρροη οπχι λιγοι αλλα παρα πολλοι απο δαυτους, οργανωμενα δεν εβγαλαν ακομα ακρη τι εγινε στις 9/11 στην Αμερικη. κατα τα αλλα ας πεταξουμε μερικες καμαριερες στο ποπολο να χαψει τη παραμυθα.

  16. zonitis avatar
    zonitis 18/05/2011 19:42:37

    Μπαααα, δεν νομιζω να εγιναν ετσι τα πραγματα. Ουτε μυστικες υπηρεσιες, ουτε αλλες συνωμοσιες. Απλως οι Ελ απο τον Σειριο θυμωσαν με αυτα που εκανε στην Ελλαδα και του την εστησαν.

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ zonitis 18/05/2011 20:13:32

      εεε γι αυτό ανέβασα ένα βιντεάκι με _ωλαράκια... Σερσέ λε -ωλαράκι. Εξ ου και το ωλαρία ωλαρά!

  17. ΔΗΜΟΣ avatar
    ΔΗΜΟΣ 18/05/2011 20:14:47

    Η ΦΑΤΣΑ ΤΟΥ STRAUS - KAHN ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΥΟ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΥΠΟΔΙΚΟΣ. ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΦΑΤΣΑ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΗ Ή ΕΝΟΣ ΒΙΑΣΤΗ Ή ΕΝΟΣ ΕΚΒΙΑΣΤΗ ΕΧΕΙ ΦΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΦΥΛΑΧΤΟΥΜΕ;

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ ΔΗΜΟΣ 18/05/2011 23:50:46

      οι φατσες των πουλημενων της ΣΔΟΕ σου κανουν?

  18. Greece Pleading avatar
    Greece Pleading 18/05/2011 22:35:36

    Φανταζεσται Ο Σαρκοζι που τωρα τελευταια τα ξαναφτιαξε με τους Αμερικανους με αφορμη τη Λιβυη, η δεν τα χαλασε ποτε κατα μερικους, να την εστησε του Στρος Καν συνενοουμενος με μυστικες υπηρεσιες της Αμερικης, οι οποιες ομως εκμεταλευτηκαν τη χαζομαρα του και τωρα αν αληθευει οτι ο Στρος Καν μπορει να κολλησε AIDS απο αυτη την "καμαριερα" σε αυτο το πανακριβο VIP ξενοδοχειο, λογικα θα ξεκινησει εμφυλιος πολιτικος πολεμος αναμεσα στις δυο κυριες παραταξεις στη Γαλλια.
    Απορω πως αυτο το ατομο δεν ελεγχθηκε απο τους εργοδοτες της τη στιγμη που συμφωνα με πληροφοριες εμενε μαζι με τη 15χρονη κορη της σε διαφορες οικιες στο Μπρονξ απο το 2008 οι οποιες παραχωρουνται βαση ειδικων κρατικων προγραμματων σε φορεις του AIDS στην Αμερικη.

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ Greece Pleading 18/05/2011 22:40:55

      Maid Allegedly Assaulted By Imf Chief Reportedly Lives In Apartment For Hiv Patients

      h++p://www.wopular.com/maid-allegedly-assaulted-imf-chief-reportedly-lives-apartment-hiv-patients

  19. Θετταλός avatar
    Θετταλός 18/05/2011 23:40:35

    Είναι φοβερό το πως μπορούν να σε ξεκάνουν σε λίγες ώρες, όσο ισχυρός και αν είσαι, αν σε βάλουν στο μάτι. Πριν λίγο είχαμε τον λάντεν, τώρα έχουμε τον στρος, αύριο κάποιον άλλον. Η αυτοκρατορία τρίζει τα δόντια και στέλνει σαφή μηνύματα.

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ Θετταλός 18/05/2011 23:47:55

      Ακριβως.
      Παιζει χοντρο παιχνιδι πλεον η Αυτοκρατορια γιατι ισως βρισκεται με τη πλατη στο τοιχο. Αλλα η ιστορια απεδειξε οτι στο τελος ολες αυτες οι Αυτοκρατοριες βρεθηκαν να κρεμωνται με τη θηλεια στο λαιμο που οι ιδιες εστηναν για αλλους.
      Αμην και ποτε.

  20. κωστας avatar
    κωστας 20/05/2011 19:29:48

    1000000% συνομωσία για τον έλεγχο του IMF και ίσως χατίρι του σαρκοζι
    Επιχειρήματα:
    Για το κέρδος έχουν ξεκληρίσει χιλιάδες οικογένειες
    1.βυθισαν πλοίο για να εμπλακούν στο Α παγκόσμιο πόλεμο
    2.βυθισαν πλοίο για να εμπλακούν στον Β παγκόσμιο πόλεμο
    3.Αφησαν να σκοτωθούν χιλιάδες στο Περλ Χάρμπορ για να εμπλακούν στο Β παγκόσμιο πόλεμο
    4.υποτηθεται ότι βυθίστηκε πλοίο για να εμπλακούν στον πόλεμο του Βιετνάμ
    5.σκοτωσαν γκρεμίζοντας τους πύργους για να κατεδαφίσει χωρίς την ειδική άδεια και το τεράστιο κόστος το μεγαλοτσιρακι τους. Καθώς και για να εισβάλουν στο Αφγανιστάν
    6.με ψεύτικες πληροφορίες για υποτιθέμενα χημικά εργοστάσια και αποθήκες βιολογικών όπλων εισβάλουν και σκοτώνουν χιλιάδες άμαχους ιρακινούς και τον Σαντάμ
    7.με ψεύτικες διαρροές δημιουργού εντάσεις και εξεγέρσεις(άλλο αν σε μερικές περατώσεις ίσως τυχαία κέρδισε κάτι λίγο και ο λαός)
    και μετά από το ένα της χιλίοις 1/1000 των επιχειρημάτων πιστεύετε ότι δεν ανάγκασαν να πει ψέματα η δύσμοιρη τάζοντας της την αμερικανική υπηκοότητα αφού είναι μόλις 7 χρόνια στην Αμερική και στα δέκα θα μπορέσει να ορκιστεί; Πιστεύετε ότι ενώ έχουν σκοτώσει εκατομμύρια κόσμο δεν μπορούν να παγιδεύσουν ένα; και μην πείτε γιατί δεν το φαγανε γιατί απλούστατα θα έκανε μπαμ ενώ τώρα όλοι διατηρούμε ένα ίχνος επιφύλαξης

  21. STRAUSS KAHN avatar
    STRAUSS KAHN 20/05/2011 19:34:41

    είμαι αθώος για αυτόν το βιασμό εγώ άλλωστε βιάζω χώρες