#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/03/2010 12:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Strange Attractor, περαστικά



Το πρώτο θύμα …κομπιουτερίασης στην παρέα μας είναι ο Strange Attractor. Για να μάθει να κάθεται καλά στην καρέκλα και να μην στραβώνει την πλάτη του , για να μην τρέχει μετά σε φυσιοθεραπείες.

Μεγάλε περαστικά και ευχόμεθα σύντομα πάλι μαζί μας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Νίκος avatar
    Νίκος 25/03/2010 12:17:31

    Παραξενε, περαστικα. Σου προτεινω λογισμικο υπαγορευσης για να απαλλαγεις απο το σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα.

  2. opados avatar
    opados 25/03/2010 12:27:58

    Περαστικά στον Παράξενο ελκυστή. Τα κείμενα του για τους οπαδους των ΠΑΕ της θεσσαλονικης έπρεπε να διδάσκονται σε ΑΕΙ!
    Πότε θα τον ξαναχαρούμε;

  3. blue nile avatar
    blue nile 25/03/2010 12:37:36

    ...περαστικά...

  4. Προφήτης avatar
    Προφήτης 25/03/2010 12:46:29

    Strange, Περαστικά και σύντομα υγιής.

  5. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 25/03/2010 12:55:53

    ...ευκαιρία για να απολαύσεις, τις μουσικές που αγαπάς...περαστικά!

  6. tiramola avatar
    tiramola 25/03/2010 12:58:11

    Περαστικά γιγαντα Strange

  7. donaE avatar
    donaE 25/03/2010 13:08:59

    Περαστικα.Αναρωτηθηκα πολλες φορες που ειναι...

  8. (Α)θανάσης avatar
    (Α)θανάσης 25/03/2010 13:10:20

    Περαστικά!

  9. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 25/03/2010 13:13:00

    Περαστικά σου S.A.

  10. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 25/03/2010 14:12:34

    Χίλια Ευχαριστώ.
    Τα 15ωρα εμπρός στον Η/Υ μου προκάλεσαν διπλή δισκοκήλη, προβολές 3 σπονδύλων και αυχενικό.
    Μεσολάβησε 1 1/2 μήνας φυσιοθεραπείες, λουτρά, και κυρίως αποχή από κομπιούτερ.
    Σιγά σιγά άρχισα από προχθές να ξανακάθομαι (δειλά)μπροστά σε οθόνη. (Την είχα συνδυάσει με μουδιάσματα και πόνο).
    Συμβουλή: 20λεπτα και μετά οπωσδήποτε διάλειμμα, ασκήσεις, περπάτημα και προπάντων όρθια στάση στη καρέκλα.
    Πάντως πιστεύω πως σύντομα θα επανέλθω πλήρως...
    Ευχαριστώ για τις ευχές. Μου λείψατε.

    • Swell avatar
      Swell @ Strange Attractor 25/03/2010 15:18:36

      Περαστικά σου S.A. Μία είναι η θεραπεία, όταν ξοδεύεις πολλές ώρες καθισμένος μπροστά στην οθόνη. Πάρε μεγαλόσωμο σκύλο, που πρέπει να περπατάει τουλάχιστον 2 ώρες καθημερινά. Πέρα από την άσκηση, έχει και τα τυχερά της η διαδικασία. Γνωρίζεις κόσμο, μέχρι και το ΓΑΠ μπορείς να συναντήσεις.

    • Kurosaki Ichigo avatar
      Kurosaki Ichigo @ Strange Attractor 25/03/2010 15:25:51

      Δεν ξέρω τι οικονομικά περιθώρια έχεις μεσούσης της κρίσης ώστε να δώσεις γύρω στα χίλια ευρώ για καρέκλα υπολογιστή, αλλά αν σε ενδιαφέρει δες αυτό εδω:

      http://www.hermanmiller.com/Products/Aeron-Chairs

      Το πορτοφόλι σου θα σε βρίζει, η σπονδυλική σου στήλη θα σε ευγνωμονεί.

  11. Νίκος avatar
    Νίκος 25/03/2010 15:52:18

    Οποιος ειπε οτι η τεχνολογια απελευθερωνει δεν ξερει που πατα και που πηγαινει...

  12. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 25/03/2010 17:02:14

    Περαστικά και χαλαρά μπροστά στην οθόνη.
    Επειδή είχα πάθει τα ίδια περπάτημα περπάτημα περπάτημα, θα δεις ότι με 30 λεπτά περπάτημα την ημέρα θα έρθουν όλα στα ίσα.

    ΥΓ

    δοκίμασε και το μοίρασμα φορητό και οθόνη, ο καναπές και ο φορητός μοιράζει την καταπόνηση της καρέκλας...

  13. scarab avatar
    scarab 25/03/2010 17:46:41

    @S.A

    Θεραπεία:
    Περισσότερες ταινίες παρουσιάσεις και κριτικές στο ¨πάμε σινεμά¨

  14. Σπάρτακος avatar
    Σπάρτακος 25/03/2010 18:07:09

    Περαστικά.Μην απογοητεύεσαι.Δές το σαν αποτοξίνωση.Σε περιμένουμε.

  15. Lalakis avatar
    Lalakis 25/03/2010 18:31:59

    Περαστικά Θεέ στρέιντζ. Ακόμη συγκινούμαι όταν θυμάμαι το άρθρο σου για τον Λοκατζή στη Κύπρο, ΕΝΑΣ ΑΠΛΟΣ ΗΡΩΑΣ.
    Σε περιμένω να γυρίσεις.

  16. Σαος avatar
    Σαος 25/03/2010 18:33:42

    Περαστικά αγαπητέ SA! Όσοι εργαζόμαστε σε δουλειές γραφείου (εγώ πχ είμαι software engineer) είμαστε υποψήφιοι για παρόμοιες καταστάσεις. Θέλει να κάνουμε συχνά διαλύματα, να σηκωνόμαστε από την καρέκλα και πρέπει να αποφεύγουμε και στο σπίτι μας το πολύωρο καθισιό μπροστά από τα αναθεματισμένα μαραφέτια.

  17. ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ avatar
    ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ 25/03/2010 18:46:52

    ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ.ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΙΧΕ ΦΙΛΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΥΘΗΚΕ ΑΜΕΣΑ(ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΠΑΝ.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΞΕΝΑΚΗΣ-ΚΟΡΥΦΗ).ΚΙΝΗΣΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΘΙΣΜΑ(ΑΕRΟΝ H TO G-64 THΣ SATO).ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΕ,ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟ ΣΑΝ ΚΟΙΝΗ ΓΡΙΠΠΗ.

  18. Βρασίδας avatar
    Βρασίδας 25/03/2010 22:31:54

    Αν δεν υποχωρεί σκέψου να χειρουργηθείς.
    Αν βελτιώνεσαι με συντηρητικά μέτρα, σκέψου και αν σου επιτρέπει η σύζυγος μασαζάκι από αλλοδαπή σε συνδυασμό με ιαματικά λουτρά... με τη συνοδεία της αλλοδαπής... βεβαίως βεβαίως.
    Περαστικά!

  19. Προφήτης avatar
    Προφήτης 26/03/2010 01:57:42

    Strange, ομολογώ ότι μόλις έμαθα το είδος του βασάνου που περνάς "ησύχασα".
    Μη μάς παραλάβει κάνας Δρ Ρέγγας, μόνο.
    Τα άλλα γίνονται.
    Πάλι Περαστικά.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Προφήτης 26/03/2010 16:28:25

      Αν πέσεις στα χέρια του επιφανούς Δρος Ρέγγα, σε βλέπω να καταλήγεις σε δωμάτιο με λαστιχένιους τοίχους!!!!
      Καλύτερα πόνοι στη πλάτη και συνεχής ακρόαση του Λεμπέση (ως βασανιστήριο), παρά ασθενής παρακολουθούμενος από τον Ρέγγα....

  20. extra muros avatar
    extra muros 26/03/2010 12:32:54

    Περαστικά Strange και γρήγορα ξανά κοντά μας!

  21. TopGunZ avatar
    TopGunZ 26/03/2010 13:20:58

    Περαστικά και σύντομα πλήρως αποκατεστημένος. Εδώ και χρόνια με ταλαιπωρεί ο σκελετός μου σε αντίποινα της ταλαιπωρίας που τον υποβάλλω εγώ καθημερινά (χρόνια υπέρβαρος και κομπιουτερόπληκτος) οπότε σε καταλαβαίνω.

  22. ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ 26/03/2010 14:55:34

    Σιδερένιος...