#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/12/2009 14:28
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Quiz: Τι θα κάνει η Ντόρα;



Θα διαβάζετε και θα ακούτε ασφαλώς πολλά αυτές τις ημέρες σχετικά με το τι προτίθεται να κάνει η Ντόρα. Κανείς όμως δεν μπορεί μέχρι στιγμής να δώσει απάντηση στο ερώτημα. Έτσι κι εμείς, επειδή οι αναγνώστες μας έχουν αποδείξει επανειλημμένως ότι διαθέτουν και πολιτικό κριτήριο και ένστικτο τους καλούμε να απαντήσουν στο εξής quiz:

Τι θα κάνει η Ντόρα;

1.Θα αποχωρήσει από τη ΝΔ με σκοπό την ίδρυση νέου κόμματος μέχρι να αρχίσουν οι προσυνεδριακές διαδικασίες στη ΝΔ επειδή δεν προτίθεται για τίποτα στον κόσμο αυτό να νομιμοποιήσει την ηγεσία Σαμαράq.

2.Θα προτιμήσει αντιθέτως να παραμείνει στη ΝΔ και να δώσει την μάχη στις προσυνεδριακές διαδικασίες για να οριοθετήσει μια τάση στην οποία θα ηγείται;

3. Δεν θα κάνει τίποτα και θα περιμένει να δει;

4. Θα αποχωρήσει από την πολιτική;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ανώνυμος avatar
    ανώνυμος 26/12/2009 15:01:13

    Αγιε μου Βασιλη, σε παρακαλω, φερε μου το 4. για να χαρω κιεγω.

  2. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 26/12/2009 15:20:18

    To 3!

  3. Hase avatar
    Hase 26/12/2009 15:23:38

    Η Ντορα δεν κανει δικο της κομμα. Αποστατης ο μπαμπας δεν γινεται να αποστατησει και η κορη. Ολες οι εγκυκλοπαιδειες θα αντικαταστησουν την λεξη "αποστασια" με την λεξη "μητσοτακη"(ς).
    Μαλλον θα κατση σταυγα της και θα περιμενει πως θα παει ο Σαμαρας. Θα βαζει τρικλωποδιες οπου μπορει (οπως ο Νικητας) για να φερει δυσκολιες, αλλα ποτε δεν θα κανει κατι ανατρεπτικο στα φανερα.
    Προσωπικα ευχομαι να ασχοληθει με τα οικιακα. Η μαμα της ξερει να κανει καλες μηλοπιτες, μπορει να μαθει πολλα απο αυτην.

  4. ΙΑΝΟΣ avatar
    ΙΑΝΟΣ 26/12/2009 15:29:39

    ΤΟ 3 , ΜΕ ΑΝΕΚΠΛΗΡΩΤΗ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΤΗΣ ΤΟ 2 .

  5. loretta avatar
    loretta 26/12/2009 15:53:38

    θα ξεκινησει με το 3 και θα καταληξει στο 4!!

    απλα θα το κανει αργα και βασανιστηκα για να μας την σπασει!!

  6. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 26/12/2009 16:05:25

    Θα φύγει με τον Γεωργούλη...
    Α ναι, το 3 με προοπτική τ0 4 (και τον Γεωργούλη)

  7. xaroylhs avatar
    xaroylhs 26/12/2009 16:13:05

    το 1 δεν το κάνει γιατί έχει πιά αποκτήσει εμπειρία και ξέρει πολύ καλά την θεωρία του μαντριού...εκτός και αν θέλει να μιμιθει και εκεί τον Σαμαρά!
    το πιθανότερο που θα κάνει είναι το 2 ελπίζοντας σε αποτυχία του Σαμαρά .
    επιθυμητό βέβαια είναι το 3 σε συνδυασμό με την κατάληξη 4 ώστε να ησυχάσουμε
    και εμείς και αυτή...

  8. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 26/12/2009 16:18:17

    Θα πάει για πριόνια γιατί σε το βάλατε στην δημοσκόπηση;

  9. kanis avatar
    kanis 26/12/2009 16:22:31

    5. Θα περιμένει, να αποφασίσει το οικογενειακοδιαπλεκόμενο συμβούλιο για το μέλλον του Κυριάκου, ως αρχηγού της ΝΔ ! Από κει και μετά, θα μεθοδευτούν οι επόμενες ... υπονομεύσεις!

    • Spyros avatar
      Spyros @ kanis 26/12/2009 18:55:30

      Συμφωνώ ότι αυτό είναι το πιθανότερο σενάριο. Το κακό είναι ότι ο Κυριάκος τώρα με το ρόλο που του έδωσε ο Αντώνης έχει στη διάθεσή του πολύ τηλεοπτικό χρόνο...

    • Spyros avatar
      Spyros @ kanis 26/12/2009 18:57:29

      ψηφίζω 5 και εγώ. Ο Κυριάκος θα έχει ρόλο στην προδοσία

      • kanis avatar
        kanis @ Spyros 26/12/2009 20:05:43

        O Κυριάκος έχει στη διαθεσή του πολύ τηλεοπτικό χρόνο, γιατι του έδωσε ρόλο ο Αντώνης...

        ή

        Ο Αντώνης έδωσε ρόλο στον Κυριάκο, γιατί έχει πολύ τηλεοπτικό χρόνο;;;

        • ΜΗΤΣΟΣ avatar
          ΜΗΤΣΟΣ @ kanis 27/12/2009 14:26:59

          ΣΩΣΤΟΣ!

    • loretta avatar
      loretta @ kanis 26/12/2009 23:54:14

      Kanis ξερω οτι θα σου φανει απιθανο αυτο που θα σου πω αλλα πραγματικα η ντορα τελειωσε το ξερει(και στο συνεδριο οι τονοι της θα ειναι το ιδιο χαμηλοι θα με θυμηθεις..) απλα θελει να κανει την εξοδο της στο χρονο που θελει αυτη...ο μονος με το ονομα μητσοτακης που θα συνεχισει ειναι ο κυριακος και οσο για τον γιο της μπακογιαννη οχι σαυτη την τετραετια στην επομενη θα παιξει.....

      αυτο ψυθιριζουν γυρω της απο την μερα που ο κυριακος πηρε την θεση του σκιωδους στο περιβαλοντος.

      • kanis avatar
        kanis @ loretta 27/12/2009 00:12:17

        loretta δεν καταλαβαίνω, γιατί αυτή η οικογένεια συνεχίζει να σχεδιαζει το πολιτικό μέλλον της, έρήμην των ψηφοφόρων!
        Έίκοσι χρόνια και...δολοπλοκούσαν για να καταλήξουν σε μια τρύπα στο νερό!
        Ασε τα λεφτά που φαγώθηκαν...Εχεις αναλογιστεί πόσα ξόδεψαν αυτά τα 20 χρόνια, από ποιούς τα στέρησαν, που τα βρήκαν και που τα έδωσαν!
        Ομως, υπάρχει η ύβρις την οποία δεν σεβάστηκαν...Υπάρχει και το "όταν οι άνθρωποι κάνουν σχέδια, ο Θεός χαμογελάει"...Ελεος πια, τίποτα δεν μάθανε πια;

        • loretta avatar
          loretta @ kanis 27/12/2009 00:17:41

          τιπτα δεν μαθανε μεχρι που το μαθημα τους το δωσαμε εμεις ολοι !! γιαυτο ντορατωρα τελος αγαπητη κανις και το πιστευω ακραδαντα.

        • kanis avatar
          kanis @ kanis 27/12/2009 00:22:40

          Το θέμα δεν είναι το πρόσωπο αλλά η οικογένεια..η λερναία ύδρα! Η, πιστεύεις, ότι υπάρχουν διαφορές ήθους ανάμεσά τους;

        • loretta avatar
          loretta @ kanis 27/12/2009 00:25:31

          οσο μακραινει η γραμμη αιματος απο τον δρακουλα ολο και καποιος μπορει να βγει πιο καθαρος...μην αποκλειουμε τον εξορκισμο !!!χαχαχαχα

        • kanis avatar
          kanis @ kanis 27/12/2009 00:30:51

          Η Λίντα Μπλαιρ του εξορκισμού ήταν ξανθιά και η μόνη ξανθιά από το σόι είναι η Μαρέβα, αλλά κι αυτή για βαμμένη ξανθιά μου κάνει! Αρα, φως δε βλέπω...!

      • anetos avatar
        anetos @ loretta 27/12/2009 08:50:37

        και οι διαφοροι Κεδικογλου γιατι ειναι παρεα της ? αν ειναι τελειωμενη ειναι καταστροφικο για αυτους.

  10. perastikos avatar
    perastikos 26/12/2009 16:24:06

    Σαν πολυ δεν ασχολειστε με την Θεοδώρα? Η γυναίκα έχοντας πίσω τα διαπλεκόμενα ΜΜΕ είναι καλή για PR, αλλά ανικανη για αρχηγός μακράς πνοής, ακόμα κι αν φτιάξει κατι στα μέτρα της. Αν κάποιοι την ακολουθήσουν θα ειναι κατι τυποι σαν τον Κασίμη, τον Κοντογιάννη, τον Γιακουμάτο, τον Κεδίκογλου, την Βούλτεψη, Κακλαμάνη... άν μας εκανε την χάρη και ο Παυλόπουλος ακόμα καλύτερα!
    Σε ένα τέτοιο εγχείρημα εκτός απο το οτι θα έχει να αντιμετωπίσει οτι λεει ο Hase πιο πάνω, θα πρέπει να δικαιολογήσει τι άλλαξε σε τόσο σύντομο χρόνο για να ξεχάσει τα όσα προεκλογικά έλεγε περί προσβολής της οταν την ρωτούσαν αν θα αποχωρήσει ποτε απο την Ν.Δ.!
    Προσωπικά αποκλείω το 1. Τα υπόλοιπα δεν με απασχολούνε αφού ουτως ή αλλως τέτοιες πρακτικές ήταν είναι και θα είναι μέρος του πολιτικού παιχνιδιού, ανεξαρτήτως κομμάτων.

  11. Tasos avatar
    Tasos 26/12/2009 17:18:21

    Ρε παιδιά, αυτός ο αστείος τύπος που άφησε να καεί η Αθήνα με το καλλιτεχνικό ψευδώνυμο Πάκης δεν παραιτηθηκε ακόμα? Δεν είχε πει ότι θα παραιτηθεί αν χάσει ο Καραμανλής? Με συγχωρείτε δηλ. αλλά λίγη τσίπα εσείς οι Αθηναίοι να τον φτύνετε δημοσίως όταν περιπατεί δεν έχετε?

    • Γιάννης Χριστόπουλος avatar
      Γιάννης Χριστόπουλος @ Tasos 27/12/2009 04:14:40

      Θα κάνει δήλωση ότι φεύγει από την πολιτική όταν αποχωρήσει ο...Σαμαράς!

      • Tasos avatar
        Tasos @ Γιάννης Χριστόπουλος 27/12/2009 12:16:10

        Ωραίος, φίλτατε Γιάννη. Δεν το είχα σκεφτεί!

  12. man8os avatar
    man8os 26/12/2009 18:46:50

    Θα προσπαθησει να κανει το 2, το οποιο δε θα της βγει και θα καταληξει στο 3 , το οποιο σιγα σιγα θα την κανει ολο και λιγοτερο απαραιτητη σε ολους... Αν δεν αξιοποιηθει και σε υπουργειο επι προθυπουργιας Σαμαρα, θα παει για συνταξη.

  13. Blimblomblim avatar
    Blimblomblim 26/12/2009 18:49:21

    Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Κλίνω κι εγώ υπέρ του 3, με ανεκπλήρωτη επιθυμία το 2 και βαθύτερη προοπτική το 4, διότι τελικά θα είναι πολύ εγωίστρια για να καθήσει στη ΝΔ υπό τον Σαμαρά και να βγαίνει δεύτερη ή τρίτη στην Α Αθηνών. Τώρα που δεν θα υπάρχουν οι αβάντες του Καραμανλή, ή παλιότερα του Σημίτη, δεν θα μπορεί πια να παίρνει τις ψήφους που έπαιρνε.

  14. XAPLAS avatar
    XAPLAS 26/12/2009 20:14:08

    Θα ξυσει το ματι της!

  15. Ερσυλία avatar
    Ερσυλία 26/12/2009 20:24:49

    Αφήστε τη κοπέλα ήσυχη να κάνει αυτό που λέει η καρδιά της αληθινά,και μην προσπαθείτε να την επηρεάσετε με τις δικές σας απόψεις.
    Χρόνια Πολλά και ο νέος χρόνος να είναι αρωγός σε όλους τους τομείς του δημόσιου βίου μας.

  16. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 26/12/2009 20:35:16

    Θελω να κανει το 2.Δεν πρεπει να ειναι πολυ δυσκολο αφου οι φιλελευθερες ιδεες ειναι συγχρονες και κυριαρχουν σε ολη την Ευρωπη.

    • kanis avatar
      kanis @ ψυχραιμια 26/12/2009 20:54:57

      Η μέχρι σήμερα στάση της, έχει προδώσει διαθέσεις εκδίκησης, χωρίς ουσιαστικά επιχειρήματα αντιπαράθεσης, ούτε σοβαρά πρόσωπα με απόψεις να την υποστηρίζουν.

      Αρα....;

    • Geist avatar
      Geist @ ψυχραιμια 26/12/2009 21:02:33

      ο φιλελευθερισμός της ντόρας είναι μάλλον πρόσχημα μπροστά στον πόθο της για εξουσία.

      • kanis avatar
        kanis @ Geist 26/12/2009 21:22:45

        Σεβαστό. Αλλά η χώρα έχει προβλήματα, όχι απόκρηες...!

    • Ένας Τυχαίος avatar
      Ένας Τυχαίος @ ψυχραιμια 27/12/2009 03:42:51

      Εδώ είναι Ελλάδα!
      Μέχρι σήμερα δεν υπάρχει ιδεολογία! Μόνο συμφέρον!

  17. Hpeirwths avatar
    Hpeirwths 26/12/2009 21:09:05

    θα καθισει να δει τον κατηφορο του κομματος που ειναι προδιαγραμμενο οσο ειναι επικεφαλης ο Πρωην προεδρος της ΠΟΛΑΝ.

    • NAI avatar
      NAI @ Hpeirwths 26/12/2009 22:40:27

      Κούφια στάχυα και κούφια κεφάλια στέκουν όρθια..
      Kαλή προόδο...
      Και του χρόνου με τον κηδεμόνα σου...

  18. Y. avatar
    Y. 26/12/2009 21:16:45

    Θα ξεκινήσει από το 3 συνδυάζοντάς το με το 5, και έχοντας την στημένη για το 2, επειδή όμως δεν θα της βγει, θα επιχειρήσει το πρώτο μισό του 1, υλοποιώντας πλέον το 4, σε μοναστήρι.

    • kanis avatar
      kanis @ Y. 26/12/2009 21:25:10

      Αχ ρε Κούβελε τι περνάς κι εσύ!!

      • Tasos avatar
        Tasos @ kanis 27/12/2009 12:17:55

        Ελα, ντε. Τί ρεζιλίκι τρώει κι αυτός. Ειρήσθω εν παρόδω ξέρει κανείς γιατί είναι συνέχεια ο Κούβελος Θεσνίκη?

  19. mara avatar
    mara 26/12/2009 21:26:25

    Ψήνεται... το κόμμα των "Φιλελευθέρων", τώρα πότε θα μας το σερβίρει??? Θα της το πούνε οι Σέφ....

  20. kanis avatar
    kanis 26/12/2009 21:31:57

    ..ναι, ναι!
    Με σήμα πάλι το ταύρο, τους γνωστούς συμβούλους και την γνωστή...επιτυχή σταδιοδρομία!Αφού οι Βρυξέλλες τους πάνε καλύτερα, τι ασχολούνται με ψηφοφόρους, που ούτε γουστάρουν, ούτε τους γουστάρει;

  21. Y. avatar
    Y. 26/12/2009 21:40:56

    Quiz. Τι θα κάνει ο Κούβελος?
    1. Θα υπομείνει αγόγγυστα τα καπρίτσια της κυρίας, θα πάρει μαθήματα για ντολμαδάκια από τη κυρά-Μαρίκα, αναλαμβάνοντας παράλληλα όλα τα οικιακά
    2. Θα ζητήσει από τη Ντόρα να μεσολαβήσει στο Μέγκα, για να λέει τον καιρό, μετά τις ειδήσεις
    4. Θα γίνει τζόκεϊ στον ιππόδρομο
    3. Θα τα πάρει στο κρανίο, και θα την κάνει

    • kanis avatar
      kanis @ Y. 26/12/2009 21:45:16

      5. Θα ξανασυμβουλευτεί την παλιά του φίλη με τα κοντά ξανθά μαλλιά;

      • Y. avatar
        Y. @ kanis 26/12/2009 21:59:07

        Επιλέγω το 1, με ενδεχόμενο, λίγο από 2.
        (...για το 5, πρέπει να αναρτηθεί φωτό, ως βοήθεια)

        • kanis avatar
          kanis @ Y. 26/12/2009 23:26:33

          ..κι αν την δει κι η Μαρίκα...δεν τον λυπάσαι;
          Να μου πεις, το πολύ πολύ να αποτελέσουν θέμα για τις...πεθερες7!

  22. loretta avatar
    loretta 27/12/2009 00:23:15

    Φακτορα

    κρατα τις απαντησεις ολων και οποιοι πεσουν μεσα bull's eye να τους στειλεις ενα dart board με την φωτο της θεοδωρα να παιζουν!!

  23. Καππαδόκης avatar
    Καππαδόκης 27/12/2009 01:13:41

    Εγώ ποντάρω στο 1 αλλά δεν είμαι σίγουρος ως προς το χρόνο, αν δηλαδή θα φύγει και θα κάνει κόμμα πριν το Συνεδριο. Οτι θα φύγει, δεν το συζητώ.

  24. Ένας Τυχαίος avatar
    Ένας Τυχαίος 27/12/2009 03:41:02

    To 2,5!
    Δηλ το 2 προς το 3! Θα βάλει τους δικούς της να κάνουν παιχνίδι μέχρι και το συνέδριο και αυτή θα παρακολουθεί!

  25. Γιάννης Χριστόπουλος avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος 27/12/2009 04:17:34

    Στην αρχή το 3 για κάποιους μήνες, μετά θα πάει στο 2 και θα καταλήξει στο...4!

  26. Φυγόκεντρος avatar
    Φυγόκεντρος 27/12/2009 09:31:07

    Μέσα της παλεύουν αντικρουόμενες σκέψεις όπως φαίνεται και από τις φωτογραφίες τις.
    Από τη μία η Ντόρα της κομματικής νομιμότητας, του πολιτικού ρεαλισμού, η Ντόρα των αγώνων για την παράταξη.
    Από την άλλη, η πληγωμένη Ντόρα που δυσκολεύεται να ανεχτεί τον Σαμαρά για αρχηγό της.
    Τελικά θα πάρει την λύση Νο2. Έτσι κι αλλιώς κανείς δεν μπορεί να ξέρει τι επιφυλάσσει το μέλλον. Πιθανά, αυτή είναι και η συμβουλή του πατέρα της.

  27. Aris M. avatar
    Aris M. 27/12/2009 21:12:13

    Η Ντόρα θα αποχωρήσει απο τη πολιτική στις επόμενες εκλογές. Η βαριά της κατάθλιψη που εγινε χειρότερη μετά την ήττα, δεν επιτρέπει κάτι άλλο... σιγά σιγα θα το καταλαβουν και όσοι είναι γύρω της. Η οικογένεια της το ξερει ήδη....

  28. takis avatar