#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/09/2010 08:12
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Prada prada, εδώ είναι Ελλάντα



Η απάντηση στην μπότα των νεοφιλελεύθερων κατακτητών ήρθε με ελληνικό παπούτσι.

Εγώ πάντως διαφωνώ με τα ιπτάμενα παπούτσια. Κανονικά, τα παπούτσια τα δίνεις στο χέρι.

Τουλάχιστον ο θύτης φόραγε κάλτσες; Αν όχι, πρόκειται για επίθεση με χημικά.

Μόνο οι μουσουλμάνοι θα πετάνε δηλαδή παπούτσια;

Αφού ήταν Byblos.

Και μη βιαστείτε μερικοί να τον βγαλετε ...Ρέλλο, γιατί έβγαλε πολλών τα “θέλω”.

Θα πουν ότι ήταν βαλτός. Θα ακούσουμε και πολλά άλλα απο τον πράσινο βάλτο.

Τους ενοχλεί που είναι ενεργός πολίτης, οικογενειάρχης και επιστήμων. Και όχι αναρχοαυτόνομος των Εξαρχείων.

Ζήτω το αυθόρμητο. Είδατε τι γινεται για να είναι αντιεξουσιαστής ο πρωθυπουργός μας;

Πληροφορίες του Antinews αναφέρουν ότι αργά σήμερα το βράδυ ο Γιώργος θα ενωθεί με το δικό του-άρτι αφιχθέν από την Μινεσότα-μπλοκ που θα βροντοφωνάζει: “Prada prada, εδώ είναι Ελλάντα”

“Χαλαρά, χαλαρά πάμε και στου Χαραλά”

Εκτός κι αν τις εξελίξεις πυροδότησε η απομάκρυνση Κωνσταντόπουλου από την προεδρία του ΠΑΟ. Μας τα πήρατε όλα σου λέει, όχι και τον κύριο Νίκο από τον θώκο.

Χωρίς θέρμανση ζω, χωρίς τον κύριο Νίκο όχι.

Μην μου πείτε ότι δεν παρουσίασαν μεγάλο ενδιαφέρον τα διακοσμητικά … τούβλα της αποθήκης του λιμανιού της Θεσσαλονίκης όπου συνεδρίασε το νέο υπουργικό συμβούλιο;

Στην περυσινή ομιλία του Γιώργου στην ΔΕΘ ήταν παρών και ο Κόκκαλης που ως γνωστόν ισχυρίζεται ότι δεν δίνει μίζες.

Στην εφετεινή ήταν και κάποιος  που ισχυρίστηκε ότι ήταν ο …Χριστός. “Αφήστε με να μιλήσω, είμαι ο Χριστός” φώναζε

Ο κ. Παπανδρέου σταμάτησε την ομιλία και ζήτησε “να τον βοηθήσουν τον άνθρωπο”.

Εμάς ποιός θα μας βοηθήσει πρωθυπουργέ μου;

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αρματιστής avatar
    Αρματιστής 12/09/2010 08:42:37

    Το παπούτσι, νοερά, το έρξα και εγώ.

    Το να δώσουμε στον ΓΑΠ, τα παπαούτσια στο χέρι, αποτελεί ασύγνωστη ευγένεια, την οποία η συνείδησή μου δεν την ανέχεται.

    • nyfitsa avatar
      nyfitsa @ Αρματιστής 12/09/2010 10:02:06

      Τι μάρκα ήταν το παπούτσι;

  2. η Dimi avatar
    η Dimi 12/09/2010 09:14:48

    Mιά φορά κι ένα καιρό...

    http://bit.ly/2RBnyV

  3. Μακεδών avatar
    Μακεδών 12/09/2010 09:18:35

    Καλύτερα Μοϊκανοί παρά Τροϊκανοί

  4. Μπα! avatar
    Μπα! 12/09/2010 09:52:56

    Στο χέρι μας είναι να μείνουμε όλοι ξυπόλυτοι!

    Ή Χειρήλαττοι!

    Reply

  5. Μπα! avatar
    Μπα! 12/09/2010 10:02:10

    ...Λυστε τα κορδόνια των παπουτσιών σας!
    ...Καντε τα σανδάλια σας, νυφικό έθιμο !
    ...........Γράψτε στους πάτους τους, τα ονόματα εκείνων που σας ποδοπατούν!
    ...Εισηγηθειτε το νέο άθλημα στους Ολυμπιακούς του μέλλοντος να ειναι η παπουτσοβολή!
    .......Με στόχους τους ημίβλακες, τους πανύβλακες και τους εξυπνάκηδες!

  6. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 12/09/2010 10:45:19

    Οδυσσέυ καλημέρα. Εγώ νόμιζα ότι μόνο ο Διάβολος φοράει prada.
    Το κυβερνητικό όχημα φαίνεται ότι έχει ξεμείνει από πολιτικό καύσιμο πολύ νωρίς. Συνεπώς προβλέπεται πολύς ποδαρόδρομος για δαύτους. Οπότε τα παπούτσια θα είναι γενικά αναγκαίο αξεσουάρ. Μόνο που δε βλέπω ακόμα να έρχεται κανένα άλλο πολιτικό λεωφορείο ενώ αρκετοί επιβάτες ζούν στον κόσμο τους.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Γιάννης Φαίλτωρ 12/09/2010 10:59:00

      Γιάννη,

      Ο Μικρός Οδυσσέας, απ' ότι βλέπω, αρχίζει να γράφει και προτάσεις με ομοιοκαταληξία!

      Διαβλέπω ένα κάτι από Γιλγαμές, από Ιλιάδα, από στοίχους του Πυθαγόρα;

      Ο χρόνος θα δείξει!

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Κώστας Ροδινός 12/09/2010 11:06:57

        Καλημέρα Κώστα. Τα γραπτά του έχουν βελτιωθεί επί τα βελτίω τελευταία θυμίζοντας έμμετρο Παρμενιδικό λόγο!
        Είναι Σανδαλιστικός!

  7. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 12/09/2010 11:01:08

    Μικρέ Οδυσσέα,

    Ανάλυση για το Σερβία-Τουρκία δεν έχει;
    Εχω σηκωθεί από τα χαράματα και περιμένω;
    Κριτική για το "δαλούκειον" πέναλτυ;

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ Κώστας Ροδινός 12/09/2010 11:15:51

      Κάτσε να πιω ένα καφέ. Θα πιω κι άλλον το μεσημέρι βέβαια με εκλεκτή παρέα...

  8. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 12/09/2010 18:27:00

    To BBC πάντως παραδέχτηκε ότι ο "παπουτσοβόλος"είχε έρθει σε επαφή με τους ανθρώπους του στη Θεσσαλονίκη πρίν συμβεί το γεγονός.
    h**p://www.bbc.co.uk/news/world-europe-11271058