#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/04/2012 21:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

O Bενιζέλος θα παραμείνει αρχηγός και μετά τις εκλογές;



(Ανανεωμένο) Χαμός γίνεται στο ΠΑΣΟΚ! Την πέφτουν όλοι στο Βενιζέλο για τις απανωτές γκάφες του  και  διαχωρίζουν τη θέση τους επειδή τρέμουν το εκλογικό αποτέλεσμα.

Χθές την ...έπεσε στο Βενιζέλο, ο υπουργός του Express Samina Χρήστος Παπουτσής,  «είναι αδιανόητο ορισμένοι δικοί μας να σπεύδουν να εκδηλώσουν προθυμία συμμετοχής σε μια κυβέρνηση με πρωθυπουργό τον κ. Σαμαρά», είπε ο παρ’ ολίγον υποψήφιος πρόεδρος.

Σήμερα, τον άδειασε η υπουργός της ...φωτυπίας  Αννα Διαμαντοπούλου, καλώντας τον να ...αποχωρήσει. Να τι ακριβώς είπε η Αννούλα :«.. δεν συμφωνώ με την προσέγγιση ότι το ΠαΣοΚ μπορεί να κατεβεί στις εκλογές, μόνο ζητώντας συγγνώμη. Εάν θεωρεί ότι μόνο το συγγνώμη είναι αυτό που έχει να πει στον ελληνικό λαό, είναι καλύτερα να αποχωρήσει»!!!

Ο ΓΑΠ, ως γνωστόν, ..κρατιέται με το ζόρι να μην μιλήσει επειδή ο Βενιζέλος τον έχει ..εκθέσει σε όλα τα θέματα και δεν ...αναγνωρίζει το έργο του.

Ο  άλλος δελφίνος,  ο «δεν υπάρχει σάλιο»,  Ανδρέας Λοβέρδος κάνει λευκή απεργία επειδή δεν έγινε... δεύτερο νούμερο.

Η νεολαία του ΠΑΣΟΚ απέχει σχεδόν συστηματικά από όλες τις εκδηλώσεις επειδή...διαφωνεί με τις επιλογές του.

Εμεινε ο Μπένι, με τη ...στενότερη συνεργάτιδά του τη Φώφη!

Αντε  τώρα να δείς προκοπή με τη Φώφη!

Μέσα σ’ αυτό το κλίμα και αν επαληθευθούν οι δημοσκοπήσεις, θα μπορέσει ο Βαγγέλης να παραμείνει αρχηγός το βράδυ των εκλογών;

Εγώ δε θα το έβαζα το στοίχημα!!!

Δείτε τι είπε η Άννα εδώ:

http://www.athina984.gr/node/186568

ΣΧΟΛΙΑ

  1. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 26/04/2012 19:08:08

    "Και νομίζω ότι έτσι κατεβαίνουμε και με τα τρία."
    ...

  2. Ραβινος avatar
    Ραβινος 26/04/2012 21:56:45

    Αχα !Καιρια τοποθετηση του αρθρογραφου !Αρχισαν να βαφονται τα χρωματα του πολεμου και να ξεθαβουν τα τομαχωκ !Θα γινει του Μπενυ ο γαμος με τον Τσοχατζοπουλο κουμπαρο μολις προφυλακισουν και την Βικαρα με το σπιτι απεναντι στην Ακροπολη !Καιρος ηταν αυτο το λαμογιοσυνοθυλευμα που λεγοταν ΠΑΣΟΚ να εξαλειφθει απο την πολιτικη σκηνη !Εικοσι τεσσερα χρονια κυβερνηση εκανε αυτο το πολιτικο εξαμβλωμα με τις πλατες της αυτοκτονικης αριστερας σκυλευοντας το σωμα της Ελλαδας προς χαριν των μισθοφορων ψηφοφορων του και των πραιτωριανων σοσιαλησταρων τυπου Μαντελη-Τσουκατου-Ακη κλπ κλπ!Εννια και μια μεινανε μεχρι την 7 Μαιου 2012 μετα θαρθουν οι μελισσες με το κεντρι τους !

  3. ΒΑΣΙΛΗΣ avatar
    ΒΑΣΙΛΗΣ 26/04/2012 22:26:57

    "Δημόσια παραδοχή του αδερφού κ. Νίκου Παπανδρέου, σύμφωνα με την οποία ουσιαστικά παραδοθήκαμε άνευ όρων στο ΔΝΤ!

    «Η τρόικα στέλνει οικονομολόγους, εμείς απαντάμε με δικηγόρους», τιτλοφορείται το άρθρο του γνωστού συγγραφέα στην «Οικονομική Επιθεώρηση» Μαΐου, εστιάζοντας στην έλλειψη, κατά τη γνώμη του, ικανού οικονομικού επιτελείου στις διαπραγματεύσεις με τους δανειστές μας."

  4. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 26/04/2012 23:01:17

    ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΘΑ ΑΥΤΟΧΕΙΡΙΑΣΘΕΙ . ΤΑ ΔΕΚΑΝΙΚΙΑ ΤΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ
    ΟΜΩΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ . ΚΑΜΜΕΝΟΣ ,ΝΤΟΡΑ ΚΑΙ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ
    ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΛΥΣΣΩΔΩΣ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΑΥΤΟΔΥΝΑΜΙΑΣ ΤΗΣ Ν.Δ.
    ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΗΣ ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑΣ.
    ΕΡΗΜΗ ΠΑΤΡΙΔΑ . ΟΙ ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΕΜΜΟΝΕΣ
    ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ.

    • ΠΚ avatar
      ΠΚ @ ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 26/04/2012 23:22:35

      και το χειρότερο όλων είναι ότι προσάπτουν στον Σαμαρά καρεκλολαγνεία...

      Έχουν βάλει τα "παπαγαλακία" να μεταφέρουν το (και καλά) μήνυμα ότι ο Σαμαράς ενδιαφέρεται ΜΟΝΟ για την πρωθυπουργική καρέκλα!
      ΟΛΟΙ αυτοί που ενδιαφέρονται ΜΟΝΟ να ΜΗ βγει η ΝΔ αυτοδύναμη, και να ΜΗΝ είναι ο Σαμαράς πρωθυπουργός!

      ΤΙ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ!!!

  5. dimitris avatar
    dimitris 26/04/2012 23:15:31

    ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ
    Η ΕΓΧΩΡΙΑ ΔΙΑΠΛΟΚΗ ΑΝΑΖΗΤΕΙ ΠΡΟΕΔΡΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΗΝ 7 ΜΑΙΟΥ
    ΠΑΡΕΧΕΤΑΙ ΠΛΗΡΗΣ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΛΟΙΔΩΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΑΔΕΞΙΟΥΣ ΔΕΞΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΟΥΣΤΩΔΙΑ ΕΞΑΠΤΕΡΥΓΩΝ
    ΥΠΑΡΞΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΗ
    ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΛΛΗΝΟΦΩΝΩΝ ΘΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗΘΟΥΝ ΙΣΟΤΙΜΑ

  6. airman avatar
    airman 26/04/2012 23:48:16

    Είναι κρίσιμο στην τελική ευθεία να ενταθεί ο αγώνας για την ισοπέδωση του ΠΑΣΟΚ. Ότι και αν συμβαίνει στο εσωτερικό του δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να μας αποσπάσει από την προσπάθεια μέχρι το κλείσιμο της κάλπης.
    Δεν έχουν να χάσουν τίποτα, αφού μοναδικός σκοπός τους είναι πλέον να ''ξεμακρύνουμε'' όσο το δυνατόν λιγότερο και έχουν πολλούς συμμάχους στο πλευρό τους.
    Όλοι απερίσπαστοι στον αγώνα!
    Αυτοί έχουν το πρόβλημα!
    Εμείς ξέρουμε τη λύση!

  7. Αδέξιος Δεξιός avatar
    Αδέξιος Δεξιός 27/04/2012 00:05:14

    Ο Μιχελάκης γιατί ...ταλαιπωρείται κάθε μέρα και απαντάει στο Βενιζέλο;
    Ας τον αφήσουν τον άνθρωπο τις τελευταίες ημέρες να ...παραμιλάει.
    Οσα περισσότερα λέει, τόσο μεγαλύτερη η πλάκα!

  8. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 27/04/2012 00:20:22

    O Oίκος Standard & Poor's υποβαθμίζει την Ισπανία κατά δυο βαθμίδες και τις αφαιρεί το Α

  9. Το παιδί της πλατείας avatar
    Το παιδί της πλατείας 27/04/2012 04:46:32

    Επειδή μιλώ με πολύ κόσμο ένα έχω να πω το ΠΑ.ΣΟΚ θα πάθει ιστορική συντριβή την 6η Μαιού δεν ξέρω αν ένα επίκειμενο ποσοστό κάτω του 20% που το βλέπω εγώ
    Μεταξύ 15 και 19% θα κινηθεί θα ειναι ασφαλή για τον Ευαγγελο Βενιζέλο να συνεχίσει ωστόσο επειδή το ΠΑ.ΣΟΚ ίσως είναι στην κυβέρνηση μαζί με Αντώνη Σαμάρα για κάνα 6μηνο αφου πιστεύω ότι θα έχουμε ξανά εκλογές τον Νοέμβριο του 12, ίσως να έχουμε κάποιες ανατροπές...

  10. ilektro77 avatar
    ilektro77 27/04/2012 09:10:52

    Η πολιτική ανεπάρκεια του Βενιζέλου ντροπιάζει όχι μόνο τους ψηφοφόρους του αλλά και κάθε Έλληνα. Αυτός είναι υποψήφιος πρωθυπουργός; Αυτός είχε αναλάβει τις τύχες της χώρας ως υπουργός οικονομικών; Αυτός ήταν επί σειρά ετών πρωτοκλασάτος υπουργός; Αυτός δεν έχει αίσθηση τί γίνεται. Θα εισπράξει αυτό που του αναλογεί και ο ΓΑΠ θα ξεραθεί στο γέλιο. Η πολιτική ζωή πρέπει να εξυγιανθεί. Τιμωρήστε τους και δώστε στον Σαμαρά την ευθύνη να ενώσει, να καθαρίσει και να μας οδηγήσει στη θέση που μας πρέπει.

  11. Ραβινος avatar
    Ραβινος 27/04/2012 09:59:41

    Το πνευμα και το σωμα του συμβολαιου Σαμαρα με τον λαο βρηκε την εκφραση του στην συγκεντρωση της Σπαρτης μετα απο αυτες της Αρτας ,Θηβας ,Αμαρουσιου και παει λεγοντας !Τι διακαναλιακες συνεντευξεις και κουραφεξαλα ας παιξουν διακαναλιακα την συγκεντρωση της Σπαρτης και τελειωσε η ιστορια των εκλογων με αυτοδυναμια της ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ στα ταρταρα ! Μπραβο αλλη μια φορα στην διοργανωση των συγκεντρωσεων με κυκλικη σειρα ,στο κεντρο ο ομιλητης και αλα Ομπαμα ομαδα ΟΝΝΕΔιτων πισω απο τον Σαμαρα κλπ κερδιζει ποντους -ψηφοφορους !