#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/11/2013 20:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

O θίασος ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ έδωσε παράσταση έξω από την ΕΡΤ



Ανησυχούσαμε ότι η Ελλάδα δεν βγάζει πλέον ήρωες και ηρωίδες. Είχαμε πιστέψει ότι θα μείνουμε με τα παλιά μεγαλεία κι ότι αυτή η χώρα δε γεννά πλέον ηρωικά τέκνα. Μας διέψευσαν όμως η Ζωή Κωνσταντοπούλου και η Ραχήλ Μακρή και οι εικόνες που είδαμε στα κάγκελα της ΕΡΤ ήταν πράγματι απολαυστικές. Η Λασκαρίνα Μπουμπουλίνα.. Ζωή (λόγω της ορμητικότητάς της) και η Μαντώ Μαυρογένους… Ραχήλ (επειδή ήταν και τσαχπίνα η ηρωίδα της Επανάστασης) έβαλαν τη σφραγίδα τους σε ένα από τα πιο ηρωικά κεφάλαια της σύγχρονης ελληνικής ιστορίας. Προέταξαν τα στήθη τους απέναντι στον εχθρό, τους αστυνομικούς. Απαίτησαν να μπουν στο κτίριο της ΕΡΤ, ξεσήκωσαν τον κόσμο να αντισταθεί στη… χούντα. Η κ. δικηγόρος φώναζε «βοήθεια» και κατήγγειλε ότι την έδερναν η δε κ. Μακρή ανέβηκε στα κάγκελα της ΕΡΤ και φώναζε συνθήματα σε μια έκρηξη γνήσιας οργής.

Όχι, δεν ήταν θέατρο, αφού μαζί με τις δύο νέες ηρωίδες ήταν και ο Στρατούλης ο οποίος κράταγε το μνημόνιο και το έσκιζε στα μούτρα των κυβερνώντων. Και πιο δίπλα ο συνδικαλιστής Καλφαγιάννης, ο Πασόκος που έγινε «ροζουλής».

Όλος μαζί ο θίασος ΣΥΡΙΖΑ και Ανεξάρτητων Ελλήνων έκανε το κομμάτι του στο νέο Πολυτεχνείο. Κέρδισαν λίγα λεπτά δημοσιότητας. Η κ. Κωνσταντοπούλου θα κερδίσει λίγες ψήφους παραπάνω και ορισμένους πελάτες στο δικηγορικό της γραφείο. Η δε κ. Μακρή δεν είναι και λίγο αυτό που της συμβαίνει. Ούτε η μάνα δεν την ήξερε και ξαφνικά τα ξανθά της μαλλιά έγιναν σύμβολο του αγώνα κατά της κυβέρνησης που έκλεισε την ΕΡΤ.

Βέβαια, δεν έπρεπε να λείψει ο κ. Τσίπρας ως αρχηγός του θιάσου. Πήγε στη Βουλή μόλις έμαθε ότι «έδειραν» τη Ζωή (λες κι υπάρχει κάποιος που θα μπορούσε να το κάνει), έκανε έκτακτη συμμετοχή, κάτι σαν γκεστ σταρ, είπε ότι προπηλακίστηκαν οι βουλευτές του και αποχώρησε. Άλλωστε, δύο μέρες τώρα η παρουσία των βουλευτών του ΣΥΡΙΖΑ που έκανε την πρόταση μομφής ήταν από ελάχιστη έως μηδαμινή. Έτσι στηρίζουν τον αγώνα να ρίξουν την κυβέρνηση. Αλλά είναι και δικαιολογημένοι. Όπως έχουν πει, θα ρίξουν την κυβέρνηση στο πεζοδρόμιο, ας είναι αυτό και της Λ. Μεσογείων.

Ο κ. Τσίπρας άφησε στο πόδι του τον Λαφαζάνη ο οποίος δήλωσε ότι ξυλοκοπήθηκε η Ζωή, ο Στρατούλης και ο Κουρουμπλής. Κι έτσι, νομίζουν ότι θα φέρουν τον κόσμο στους δρόμους. Σα δεν ντρέπονται. Μήπως για να τελειώσει καλά το θέατρο να πάνε σε νοσοκομείο να κάνουν τους χτυπημένους; Θα κερδίσουν ακόμη μεγαλύτερη διασημότητα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. constantinos avatar
    constantinos 09/11/2013 21:42:58

    Λεβεντης ο Καλφαγιαννης κουκλαρα η Κωνσταντοπουλου. Τελικα αποδεικνυεται περιτρανα οτι παρα την φτωχεια μας ειμαστε ομορφος λαος.

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ constantinos 10/11/2013 09:55:24

      Μου έβγαλες τον καφέ από τη μύτη, αθεόφοβε!

      • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
        ΣΤΕΛΙΟΣ @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 10/11/2013 12:34:48

        Αστα αυτά Φαήλο ,αφου κατα βάθος τη γουστάρεις ,γιατί προσπαθείς να το κρύψεις? Μην παλεύεις άλλο με τον εαυτό σου!

    • δημης avatar
      δημης @ constantinos 10/11/2013 12:40:36

      Κρεμάστηκα ανάποδα, για να δώ την εικόνα και...μου φαίνεται ότι έχετε δίκιο....

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ constantinos 10/11/2013 17:55:40

      Ἡ Ζωή δέν εἶναι ἀριστερά μέ τά γυαλιά,εἶναι δεξιά ὅπως κοιτάζουμε,ἔτσι;...

  2. Valantis avatar
    Valantis 09/11/2013 22:26:22

    Πρώτη γραμμή η Κωνσταντοπούλου, παρακαλεί τα πνεύματα του Μαρξ και του Γκεβάρα να αρπάξει καμία με γκλομπ για να λέει και στα εγγόνια της για την "επανάσταση" της ΕΡΤ...

    Βρίσκουν και τα κάνουν...

    • Μεγαλες στιγμες avatar
      Μεγαλες στιγμες @ Valantis 10/11/2013 07:37:18

      Παραξενη η ψυχοσυνθεση του ψηφοφορου..να ξερεις καποιοι το θεωρουν αυτο που ειπες ''παρασημο''

  3. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 09/11/2013 22:44:35

    Όταν λέω εγώ ότι θα πέσει τρελό γέλιο έτσι (κι άμποτε) βγει ο (τ)ΣΥΡΙΖΑ ως κυβέρνηση, μου λέτε εσείς διάφορα...

  4. Άφωνος... avatar
    Άφωνος... 09/11/2013 23:01:10

    Καραγκιοζιλίκια ολκής...

    Ένα -5% το έχει ο Συριζας στο τσεπάκι...

    Μέχρι τώρα. Γιατί και αύριο, μέρα είναι

    • Μανώλης avatar
      Μανώλης @ Άφωνος... 10/11/2013 01:38:44

      Έστω ότι συμφωνούμε για το -5% που λες. Που πιστεύεις όμως ότι θα πάει αυτό;;

    • Eva avatar
      Eva @ Άφωνος... 10/11/2013 07:41:03

      Δεν νομίζω ότι τα συγκεκριμένα καραγκιοζιλίκια θα ενοχλήσουν τους ψηφοφορους του σύριζα. Το γεγονός του σκαρφαλώματος στο κάγκελο-θα πείσει τον ψηφοφόρο, ότι ο Τσίπρας θα τον βολέψει κι αυτόν στην ΕΡΤ. Ομοίως και οι τσάμπα ψευτοτσαμπουκάδες των βουλευτών.
      Οι βολεμένοι με τους βολεμένους φυσικά.

  5. Νικηφορος Φωκας avatar
    Νικηφορος Φωκας 10/11/2013 00:43:11

    Το μεγαλυτερο επιτευγμα των τελευταιων 40 χρονων στον τοπο αυτο ηταν το κλεισιμο της ΑΘΛΙΑΣ ΑΚΡΟΑΡΙΣΤΕΡΗΣ ΒΑΣΤΙΛΛΗΣ (ΕΡΤερατος) οπου φωλιαζε ολο το αριστερο σκυλολοι και προπαγανδιζε απο το πρωι εως το βραδυ τις παρωχημενες ερυθροφασιστικες του ιδεοληψιες επι ΑΔΡΑΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ..
    Το αντρο διασπαθησεως δημοσιου χρηματος απο τις γνωστες συμμοριτικες παρεες κοινων απατεωνων εκλεισε οριστικα. Στο βρωμερο του πτωμα επανω κλαινε τα διαφορα βοθρολυματα τυπου ΑΝΤΑΡΣΥΑ, ολακερο το γιαλαντζι κομμουνισταριο της ΣΥΡΙΖΑΣ / ΒΙΛΛΑ ΑΜΑΛΙΑ και ΣΚΟΥΡΙΩΝ, το πεθανε και δεν το ξερει ΚοΚοΕ , γνωστοι εργολαβοι της αρπαχτης, χαζοχαρουμενα σουργελα εξωκοινοβουλευτικης ακροαριστερας, καλλιτεχνες του κωλου με κομματικες επιδοτησεις (που τελειωσαν..) , ψευτοπροοδευτικα ξεκωλα και ασφαλως πληθος σουβλατζηδων, πωλητων μαλλιου της γριας και ξηρων καρπων που πουλανε την πραματεια τους στο απλυτο πληθος των θρηνουντων σκουπιδιων.
    Κλαιει ξανα αποψε συσωμη η αθλια ΑΡΙΣΤΕΡΑ γιατι εχασε το μεγαλο βημα της προπαγανδας της, κλαιει γοερα και σκουζει επειδη δεν θα μπορει πλεον να ΠΡΟΩΘΕΙ ΤΑ ΣΤΕΛΕΧΗ ΤΗΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ ΠΟΥ ΧΕΙΡΑΓΩΓΟΥΝ ΤΗΝ ΚΟΙΝΗ ΓΝΩΜΗ (τραγουδιστες-ηθοποιους-καλλιτεχνες-διασκεδαστες-συγγραφεις κλπ) σκουζουν σαν βορειοκορεατες κομμουνιστες χτυπωντας με μανια τις παλαμες στο εδαφος ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΤΟ 'ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΒΗΜΑ' ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ , σκουζουν γιατι γκρεμιστηκε συθεμελα αυτο που κτιζανε πετρα πετρα απο το 1974...
    Μεσα σε ενα μηνα χασανε ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ την αριστερη ΒΑΣΤΙΛΛΗ τους και πηγαν στον αγυριστο, ειναι λοιπον να μην κλαινε τα λαμογια και οι αριστεροφασιστες που χασανε το τεραστιο αυτο οπλοστασιο ?
    Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ ΟΜΩΣ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΤΟΥ και οποιος θελει να το διαπιστωσει ας δει ποιοι θρηνουν εξω απο το αθλιο οικημα της ΕΡΤ , δεν θα δει κανεναν εργαζομενο, κανενα δημοκρατη, καμμια σοβαρη προσωπικοτητα, κανενα αληθινο διανοούμενο μονο τραμπουκους ,γελοιους και λαμογια να θρηνουν την Αλεξανδρεια που χασανε ΟΡΙΣΤΙΚΩΣ...
    Με τις 'υγειες τους' και ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ !

    • @-δεξιος avatar
      @-δεξιος @ Νικηφορος Φωκας 10/11/2013 11:10:42

      η προσπαθεια δικαιολογησης της μεγαλυτερης πολιτικης μπαρουφας που εχει γινει ποτε,ειναι το λιγοτερο ευθυνοφοβη και ακρως γραφικη.το οτι η ερτ ειχε προβληματα δεν δικαιολογει με τιποτα το κλεισιμο της.αλλωστε τι στην ελλαδα δεν ειναι προβληματικο,δημοσιο και ιδιωτικο.απλα η ερτ ειναι ενας θεσμος του κρατους και δεν μπορει να παψει να υπαρχει.μια κυβερνηση που αποφασιζει να καταστρεψει εναν της θεσμο ειναι σαν να αυτοκτονει και μαζι να αυτοκτονει και τους πολιτες της χωρας της.σοβαρευτειτε και δωστε λυση δικαιη πανω απο ολα για ενα λαθος που εσεις δημιουργησατε,λαθος που μπορει να εχει ανεπανορθωτες συνεπειες σε απλους ανθρωπους.οσο για το αρθρο και τα σχολια...το λιγοτερο γραφικα φιλτραρισμενα μεσα απο ακροδεξια γυαλια.

      • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
        ΗΛΕΚΤΡΑ @ @-δεξιος 10/11/2013 11:37:37

        ΠΙΟ ΑΚΡΟΔΕΞΙΑ ΓΥΑΛΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΟΥ ΟΙΚΟΥ ΟΠΤΙΚΩΝ ΑΝΕΛ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΑΝΕ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΦΙΛΤΑΤΕ

        • @-δεξιος avatar
          @-δεξιος @ ΗΛΕΚΤΡΑ 10/11/2013 13:13:22

          επι της ουσιας εχετε να πειτε κατι φιλτατη??η πεταμε μια κορωνα,βαζουμε και μια ταμπελα και οποιον παρει ο χαρος??

          • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
            ΗΛΕΚΤΡΑ @ @-δεξιος 10/11/2013 13:43:03

            ΟΠΟΙΟΝ ΠΑΡΕΙ Ο ΧΑΡΟΣ
            ΟΤΙ ΠΕΙΣ
            Η ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ
            ΚΙ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ
            Ο ΟΙΚΟΣ ΟΠΤΙΚΩΝ ΑΝΕΛ ΛΑΝΣΑΡΕΙ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΚΡΟΔΕΞΙΑ ΓΥΑΛΙΑ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ
            ΕΙΤΕ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ
            ΕΙΤΕ ΟΧΙ

          • @-δεξιος avatar
            @-δεξιος @ ΗΛΕΚΤΡΑ 10/11/2013 14:34:29

            προφανως το αστειακι σου το βρισκεις ιδιαιτερα πετυχημενο γιαυτο και η επαναληψη...καλα θα κανεις παντως να μεινεις στην ουσια, που ειναι το κλεισιμο της ερτ,να δεις γενικοτερα τι ρολο παιζει το κομμα σου στο σημερινο χαλι που βιωνει καθε πολιτης αυτης της χωρας και να αφησεις κατα μερος τα αστειακια.εδω μια χωρα εκλεισε την δημοσια τηλεοραση της μεσα σε μια ωρα,πεταξε στον δρομο 2500 ανθρωπους και εσυ αστειευεσαι και μας μιλας για τους ανελ και τον συριζα..καλα κρασια..

          • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
            ΗΛΕΚΤΡΑ @ @-δεξιος 10/11/2013 17:11:22

            ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΜΑΙ
            ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΥ ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΑΝΟΥΣΙΑ;;
            ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΑΣ
            ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ 2500 ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΟ 1500000 ΤΟΥ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΤΟΜΕΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ
            ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΝ ΕΙΧΑΝ ΦΥΓΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΟΙ ΚΑΤΑΛΗΨΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΤΙΡΙΟ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΕΙΧΕ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ Η ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΛΗΨΗ ΑΡΚΕΤΩΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ
            ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΑΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΗΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΑΝΑΛΓΗΤΟΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΛΛΗ ΓΝΩΜΗ
            ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΔΡΟΥΝ ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΙ "ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ" ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ
            ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΟΙ ΛΙΓΟΙ
            ΜΗΝ ΜΟΥ ΜΙΛΑΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΜΟΥ
            ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΣΑΣ ΣΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΑΓΩΝΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΡΑΚΥΛΗΣΕΙ Η ΧΩΡΑ ΣΤΟΝ ΓΚΡΕΜΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΡΑΧΜΟΥΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΤΑ ΔΕΔΟΥΛΕΥΜΕΝΑ ΣΑΣ

          • Νικηφορος Φωκας avatar
            Νικηφορος Φωκας @ @-δεξιος 10/11/2013 17:11:44

            ΔΕΝ ΕΚΛΕΙΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ εκλεισε μια στρουγγα τρωκτικων και αριστερων προπαγανδιστων. Η δημοσια τηλεοραση εκπεμπει χωρις την αριστερε πλεμπα που την ειχε καταλαβει με το προηγουμενο ονομα της. Οσο και να επιμενεις φιλε μονο οι ακροαριστεροι και τα λαμογια θρηνουν, οσο για του λογου το αληθες ΔΕΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΙ ΕΠΑΙΡΝΕ Η ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΟΣΠΕΡΤ (μιλαμε για πσοσοστα δικτατορα 'σοσιαλιστικης δημοκρατιας') ΚΑΙ ΠΙΑΣΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΝΑ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΤΗΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΑΝΗΚΑΝ... μπορειτε να σκουζετε οσο θελετε Ο ΦΑΣΙΣΜΟΣ ΣΑΣ (ο αριστερος που ειναι και ο πιο επικινδυνος) ΠΕΘΑΝΕ... δεν προκειται ΠΟΤΕ πια να εχετε την χειραγωγηση του λαου στα χερια σας οπως την ειχατε 40 χρονια τωρα... σας καταλαβαινω τι ζορι τραβατε αλλα θα το συνηθισετε..

    • Μάστορας avatar
      Μάστορας @ Νικηφορος Φωκας 10/11/2013 16:19:30

      Δεν σε βλέπω και πολύ καλά, τα χάπια σου τα πήρες ?

    • markoulas avatar
      markoulas @ Νικηφορος Φωκας 10/11/2013 17:07:22

      Αυτοί χάσανε την Αλεξάνδρεια. Εσύ όμως την έχεις ακόμα απ'οτι φαίνεται και ο πανικό σου μη την χάσεις είναι τοσο έντονος που θα πάθεις τίποτα. Χαλάρωσε.

  6. galanos avatar
    galanos 10/11/2013 04:29:16

    Τι λες ρε μεγαλε ολα μονοσου τα σκευτηκες!!!!!!!!!!!!

    • Μεγαλες στιγμες avatar
      Μεγαλες στιγμες @ galanos 10/11/2013 07:39:56

      Αυτος μονοςτου τα σκευτηκε..
      Εσενα ποιος σουτα γραπσε

    • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
      ΗΛΕΚΤΡΑ @ galanos 10/11/2013 07:46:41

      ΟΧΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΕΑ
      ΤΗΝ ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΑ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΗΣ ΑΚΟΜΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ
      ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΟΤΙ
      ΤΗΣ ΚΟΙΝΗΣ ΓΥΝΑΙΚΟΣ ΤΟ ΚΗΓΚΛΙΔΩΜΑ
      ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΑΝΙΚΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

      • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
        ΗΛΕΚΤΡΑ @ ΗΛΕΚΤΡΑ 10/11/2013 10:44:54

        Ο ΝΟΩΝ ΝΟΕΙΤΩ.........

        • markoulas avatar
          markoulas @ ΗΛΕΚΤΡΑ 10/11/2013 16:56:07

          ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΠΑΛΕΥΕΙΣ ΜΑΝΤΑΜ;

          • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
            ΗΛΕΚΤΡΑ @ markoulas 10/11/2013 17:14:41

            ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΑΛΕΜΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΦΟΡΑ ΜΕΣΙΕ
            ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΥΣΘΕ ΝΑ ΜΕ ΕΛΕΓΧΕΤΕ
            ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΚΛΕΓΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΟΥΝ

  7. Valantis avatar
    Valantis 10/11/2013 04:46:12

    Νικηφόρε άψογος!
    Άσε τον galanos να κλαίει έξω από την ΕΡΤ μαζί με τη Κωνσταντοπούλου για τα "προνόμια" που χάνουν...

    • Νικηφορος Φωκας avatar
      Νικηφορος Φωκας @ Valantis 10/11/2013 10:31:47

      Mα νομιζω οτι ειδα τον 'galanos' σε καποιες φωτογραφιες να σπρωχνει με τα δυο χερια τα οπισθια της Ραχηλ για να την ανεβασει στο καγκελο, 'της τετοιας το καγκελο' δεν λεμε γινεται σε τετοιες περιπτωσεις ?

      • markoulas avatar
        markoulas @ Νικηφορος Φωκας 10/11/2013 17:24:06

        ΕΝΩ ΤΑ ΔΙΚΑΣ ΣΑΣ ΠΡΟΝΟΜΙΑ ΚΑΛΑ ΚΡΑΤΟΥΝ ΑΚΟΜΑ. ΟΤΑΝ ΤΑ ΧΑΣΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΕΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΚΛΑΙΤΕ

  8. Eva avatar
    Eva 10/11/2013 06:26:49

    Κλόουν.
    (Καμμιά δουλειά δεν είναι ντροπή.)
    Και στα κάγκελα ανεβαίνουμε.
    Και παράσταση δίνουμε.
    Και τσαμπουκά πουλάμε στον ταλαίπωρο μισθωτό αστυνομικό.
    Μόνο με 17.235 ευρώ το μήνα κόστος. έκαστος βουλευτής.
    Στην υγειά των κορόιδων που μας ψήφισαν ρε!

    • Κούκος avatar
      Κούκος @ Eva 10/11/2013 14:58:58

      ...17.230 ευρώ μηνιαίως ο κάθε βουλευτής...Μάλιστα. Όσο περίπου 30 πρωτοδιόριστοι εκπαιδευτικοί των 600 ευρώ. Άρα, απολύοντας 40000 από δαύτους, εξοικονομούμε 24.000.000 ευρώ από τον άθλιο ,διεφθαρμένο(κτλ,κτλ..) δημόσιο τομέα, και επενδύουμε σε 1400 επιπλέον βουλευτές του ιδιωτικού τομέα. Οπότε,<>,οι δε απολυμένοι<>(που έτσι ή αλλιώς δεν έχουν) και είτε θα μεταναστεύσουν, είτε θα αυτοκτονήσουν είτε θα πεθαίνουν λοιμοκτονώντας...
      ...Υour logic is impeccable, Captain...Μr Spock

  9. Eva avatar
    Eva 10/11/2013 06:32:35

    Κυττάξτε την φωτογραφία.
    Ιδού οι προλετάριοι.

  10. Πίθηκας avatar
    Πίθηκας 10/11/2013 06:36:52

    Κανονικός θίασος οι Τσιπροκαμμένοι!
    Πρόκειται για ένα τσούρμο θεατρίνους που όταν δεν λαϊκίζουν στη Βουλή, στις τηλεοράσεις και στα μπαλκόνια, παίζουν μπροστά στις κάμερες τους επαναστάτες!
    Να τους χαίρεται το πόπολο που τους ψηφίζει και τους στηρίζει.
    Δυστυχώς οι αμόρφωτοι και οι φτωχομπινέδες ψηφοφόροι τους οδηγούν τη χώρα σε επικίνδυνες ατραπούς!
    Η λύση είναι απλή:Αφαίρεση του δικαιώματος ψήφου από όσους δεν έχουν απολυτήριο Λυκείου, δεν υπηρέτησαν τη στρατιωτική τους θητεια, δεν εργάζονται και δεν καταβάλλουν τους προβλεπόμενους φόρους.
    Σε κανένα σοβαρό κράτος δεν θα άφηναν οι ιθύνοντες τις τύχες του στον όχλο και ειδικά σε ανθρώπους που δεν επιθυμούν την πρόοδο της πατρίδας τους ,αλλά ψηφίζουν εκδικητικά επειδή οι ίδιοι ήταν ανίκανοι να προοδεύσουν στη ζωή τους.
    Μπορεί κάποιοι να εκνευρίζεστε από τα επιχειρήματά μου, αλλά αυτή είναι η αλήθεια και στο φιλόξενο χώρο του antinews είναι η ευκαιρία να λέμε πάντα χωρίς αναστολές όλη την αλήθεια όσο σκληρή και αν είναι!
    Ως προς όσους μου επιτίθενται έχω να δηλώσω ότι ο πίθηκας έχει μεγάλη καρδιά και δεν κρατάει κακίες!

    • Νίκη avatar
      Νίκη @ Πίθηκας 10/11/2013 11:31:30

      Να μην ψηφίζεις στις εκλογές τους φτωχο-μπινέδες τους πλουσιο-μπινέδες τους κα-μπινέδες και γενικά όλους τους μπινέδες αγαπητέ Πίθηκα.

    • kapar13 avatar
      kapar13 @ Πίθηκας 10/11/2013 13:10:36

      Μόνο εσένα μη σου στερήσει κανείς τα πολιτικά δικαιώματα γιατί, τότε, ποιος ακούει τους φιλόζωους...

  11. ΑNTILOGOS avatar
    ΑNTILOGOS 10/11/2013 06:45:38

    Παιδιά εμένα όντως μου λείπει η μέγιστη δημοσιογραφική προσωπικότητα που ακούει το όνομα Κ. ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ!!

  12. Στάθης Σαραφόπουλος avatar
    Στάθης Σαραφόπουλος 10/11/2013 07:36:50

    Η προοπτική της εξουσίας τους κρατά ενωμένους: Η σφοδρή αντιπαράθεση Λαφαζάνη - Τσίπρα

    Λαφαζάνης: «Ο ΣΥΡΙΖΑ θα αποχωρήσει από τη Βουλή λόγω ΕΡΤ»
    Τσίπρας: «Δεν θα σας κάνουμε τη χάρη να αποχωρήσουμε»
    http://emprosdrama.blogspot.gr/2013/11/blog-post_547.html

  13. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 10/11/2013 09:58:40

    Πρέπει να δείτε τον βίντεο όπου η Ζωίτσα τα κάνει τσουρέκια στον Αξιωματικό της Αστυνομίας που της λέει να πάει πιο πίσω για να κλείσει την πόρτα. Η ήρεμη ειρωνική του έκφραση είναι όλα τα λεφτά στην ζοχάδα της μαντάμ.

    • Νικηφορος Φωκας avatar
      Νικηφορος Φωκας @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 10/11/2013 10:40:25

      Οντως η 'ΛΟΥΚΑ' του Συριζα ειναι ολα τα λεφτα, παληα στην Αθηνα ειχαμε τον 'ΜΠΑΜΠΗ' την 'ΦΤΕΡΟΥ' τον 'ΔΕΛΑΠΑΤΡΙΔΗ', σημερα εχουμε επαξιως την ΖΩΙΤΣΑ που μπαινει δικαιωματικα πια στο ΠΑΝΘΕΟΝ των αει γραφικων πρωτευουσης.. το παλευει και η Ραχηλ δεν λεω, αλλα εχει πολλα να καβαλησει ακομη (καγκελα..) για να την φτασει..

    • παραμεθόριος avatar
      παραμεθόριος @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 10/11/2013 12:07:15

      Σου φτιαχνουν την διάθεση βλεπω κατι τετοια.

  14. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 10/11/2013 11:32:04

    Δυστυχώς, το χούϊ της αριστερίστικης (οΧΙ αριστερής) ανομίας που -τάχα μου επικαλείται την δημοκρατία, θα βγεί μετά την"ψυχή"από τα κομματικά στρατά της αντιπολίτευσης που στο όνομα του κομματικού συμφέροντος συνεχίζουν πρακτικές που τις βλέπουμε στα ΑΕΙ και παντού. Αυτή η ανδρεοπαπανδρεϊκή νοοτροπία συνδέεται άμεσα και με το χούϊ της κλεψιάς σε ΟΛΑ τα επίπεδα. Από τον (κλεφτ)ΑΚΗ Τσοχατζόπουλο μέχρι τους ΔΥ που με 2000 ευρω μισθό μπορούσαν και έιχαν καταθέσεις εκατομμυρίων. Όλα αυτά είναι συγκοινωνούντα δοχεία.
    Εύγε στην κυβέρνηση !

  15. Nik avatar
    Nik 10/11/2013 12:20:01

    Η Ζωή παλιά μου θύμιζε Ροτβαίλερ, με τις στριγκλιές όμως έφερνε πιο πολύ προς Τσιχουάχα. Κατέρρευσε το ίνδαλμα, που να πάρει!

  16. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 10/11/2013 12:38:12

    Πλάκα-πλάκα ,ΜΗΝ υποτιμάτε τον λαικισμό.

    Σας θυμίζω πως δε μιλάμε για το εκλογικό σώμα της Σουηδίας ,αλλα για το εκλογικό σώμα που...ψηφίζει πρώτη σε ακροαματικότητα την εκπομπή της Ανίτας Πάνια...

    • Eva avatar
      Eva @ ΣΤΕΛΙΟΣ 10/11/2013 13:36:32

      Για να συννενοηθής με τους ψηφοφόρους σου
      πρέπει να μιλάς και την ίδια γλώσσα.

  17. patriotis avatar
    patriotis 10/11/2013 17:52:17

    Και όμως αυτα τα αστεία τυπάκια τα ψηφίζει ένα μεγάλο ποσοστό του Ελληνικού λαού.Καλά να πάθουμε για οτι τραβάμε

  18. @-δεξιος avatar
    @-δεξιος 10/11/2013 18:10:51

    η αριστερα στην ερτ επαιρνε μεγαλα ποσοστα γιατι η ερτ ειναι ενας καλλιτεχνικος χωρος.και θα επρεπε να γνωριζεις οτι τεχνη και δεξια ειναι 2 ξενοι χωροι.τα λοιπα που αναφερεις ειναι απλα κρωξιματα.

  19. ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
    ΗΛΕΚΤΡΑ 10/11/2013 18:24:26

    "ΤΕΧΝΗ ΚΑΙ ΔΕΞΙΑ
    ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ ΧΩΡΟΙ"
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΕΛΥΤΗΣ
    ΜΑΝΟΣ ΧΑΤΖΙΔΑΚΙΣ
    ΣΤΑΥΡΟΣ ΞΑΡΧΑΚΟΣ
    ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ.....
    ΚΛΙΝΕ ΤΟ ΓΟΝΑ
    ΑΣΕΒΕΣΤΑΤΟ ΑΝΘΡΩΠΑΡΙΟ ΣΤΟΥΣ ΥΠΕΡΛΑΜΠΡΟΥΣ ΑΣΤΕΡΕΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΚΑΝΑΝ ΤΕΧΝΗ
    Η ΕΡΤ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΣΤΑΥΛΟΣ ΚΑΛΑ ΒΟΛΕΜΕΝΩΝ ΣΤΗΝ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΟΥΣ
    ΑΧΥΡΑΝΘΡΩΠΩΝ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟ ΧΩΡΟ ΚΙ ΑΝ ΑΝΗΚΑΝ
    ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΦΩΤΕΙΝΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΘΟΥΝ
    ΘΑ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΘΑΥΜΑΣΟΥΜΕ
    ΣΕ ΜΙΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΛΥΠΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑΚΙΑ ΜΑΣ
    ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΟ ΚΑΝΕΝΟΣ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

  20. Eva avatar
    Eva 10/11/2013 18:43:43

    Βολεύτηκαν πολλοί τις προηγούμενες δεκαετίες μην το υποτιμούμε.

  21. @-δεξιος avatar
    @-δεξιος 10/11/2013 19:40:22

    μπερδευεις μου φαινεται κουκλιτσα μου τους καραμανλικους με τους δεξιους.περι τεχνης αυτο..

  22. ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
    ΗΛΕΚΤΡΑ 10/11/2013 19:44:21

    ΟΤΙ ΟΙ ΚΑΡΑΜΑΝΛΙΚΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΞΙΟΙ
    Α....ΚΑΤΑΛΑΒΑ
    ΟΙ ΚΑΡΑΜΑΝΛΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ
    ΟΤΙ ΠΕΙΣ
    Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΣΤΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΣΟΥ ΒΕΛΗΝΕΚΟΥΣ ΝΑ ΛΕΜΕ ΝΑΙ
    ΑΠΟ ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ

  23. markoulas avatar
    markoulas 10/11/2013 20:41:59

    ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ;
    KAI ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.

  24. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 10/11/2013 21:12:22

    Χα χα χα!

  25. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 10/11/2013 21:22:53

    "μια κυβερνηση που αποφασιζει να καταστρεψει εναν της θεσμο ειναι σαν να αυτοκτονει"

    Αν κάποιοι θεωρούν το κλείσιμο της ΕΡΤ και την επανασύσταση με προσλήψεις κριτηρίων ΑΣΕΠ της Δημόσιας ραδιοτηλεόρασης το βλέπουν ως καταστροφή εμένα μου μοιάζει κατεδάφιση σεισμόπληκτου και χτίσιμο με πολύ γερά θεμέλια νέου, λειτουργικότερου και πιο οικονομικού κτιρίου.

    • @-δεξιος avatar
      @-δεξιος @ Γεώργιος Τ. 11/11/2013 10:04:54

      ασεπ στην τηλεοραση??δηλαδη θα κρινει το ασεπ οτι ενας σκηνοθετης δεν κανει γιατι δεν εχει ecdl5?σαν να μας λες οτι ο αγγελοπουλος δεν ηταν καλος γιατι δεν ειχε πιστοποιηση γνωσης δικτυων..σοβαρευτειτε..τηλεοραση κλεισατε και πατε να στησετε,οχι σουπερμαρκετ..

  26. ΗΛΕΚΤΡΑ avatar