#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/06/2011 12:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

O επικίνδυνος λαγός




Είναι πλέον αδύνατον να παρακολουθήσει  ο Ελληνικός λαός τις ..οβιδιακές μεταμορφώσεις του Προέδρου του ΛΑΟΣ.

Την Παρασκευή ήθελε ..Οικουμενική προκειμένου να αποσπάσει και αυτός κάτι από τα λάφυρα της εξουσίας.

Αργότερα, δίκην κυβερνητικού εκπροσώπου,  μας ανακοίνωσε ότι δεν κινδυνεύει η 5η δόση και όπως αποδείχθηκε κάτι παραπάνω ήξερε γιατί στη συνέχεια τον ...επιβεβαίωσε ο κ. Παπακωνσταντίνου.

Χθές πρότεινε την οικειοθελή αποχώρησή μας από την  ...τελωνειακή ένωση και την ...παραμονή μας στη ...Νομισματική!

 

Σήμερα, από το πρωϊνό στασίδι, μας απείλησε ότι σκέφτεται να αποσύρει το κόμμα του από τη Βουλή!

Στόχος του να προκαλέσει εθνικές εκλογές.

Μάλλον θα διδάχθηκε από τον Μπράνκο Τσερβενκόφσκι των ...Σκοπίων.

 

Δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι γραφικά. Είναι επικίνδυνα.

 

Ο κ. Καρατζαφέρης, επιδίδεται σε επικίνδυνες και καιροσκοπικές τακτικές  για να ικανοποιήσει την άκρατη φιλοδοξία και την προσωπική του ματαιοδοξία.

Και κάποια συμφέροντα, βεβαίως.

 

Όμως, στην πρότασή του αυτή ελοχεύει η παγίδα μιας εκβιαστικής συναίνεσης: Προφανώς ο στόχος είναι, εν μέσω προεκλογικής περιόδου, να εξαναγκάσουν τη Ν.Δ. κατά τα πρότυπα της Πορτογαλίας,  να ψηφίσει το Μεσοπρόθεσμο.

 

Είδαν ότι δεν αποδίδουν οι άλλες πιέσεις και άρχισαν τα παιχνίδια με τους θεσμούς.

 

Προφανώς και όλα αυτά δεν τα κάνει απο μόνος του.

Είναι ο λαγός των εξελίξεων...

Ως παλαιός δρομέας των 1500 θυμάμαι πολύ καλά τι πάθαιναν οι ..λαγοί που έπαιρναν νωρίς κεφάλι στην κούρσα.

Τους προσπερνούσαν οι νικητές....



Αδέξιος Δεξιός

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 01/06/2011 12:32:38

    "Βόμβα" Καρατζαφέρη

    Βόμβα εξαπέλυσε ο Γιώργος Καρατζαφέρης μιλώντας το πρωί στον ΑΝΤ1 και στην εκπομπή του Γιώργου Παπαδάκη «Καλημέρα Ελλάδα». Ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ με σαφήνεια δήλωσε ότι σκέφτεται να αποσύρει το κόμμα του από τη Βουλή με απώτερο σκοπό αυτή του η κίνηση να λειτουργήσει ως «χαστούκι σε ένα λιποθυμισμένο σύστημα» προκειμένου να «ομονοήσουν ΠΑΣΟΚ και ΝΔ, να ομολογήσουν τα λάθη τους και να βάλουν πλάτη για να σώσουμε τον τόπο».

    Με αυτόν τον τρόπο ο κ. Καρατζαφέρης εξήγησε ότι η κίνησή του αυτή θα οδηγήσει ενδεχομένως και σε εκλογές ώστε να ταρακουνηθεί το σύστημα.


    Πηγή:www.capital.gr

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ ΝΙΚΟΛΑΣ 01/06/2011 12:35:28

      Και μετά θα κατέβουν κι αυτοί στο Σύνταγμα. Και όσο δε θα συμμετέχουν στις εργασίες της Βουλής δε θα λαμβάνουν τις βουλευτικές αποζημιώσεις. Μάλιστα, περιμένουμε..

  2. factorx avatar
    factorx 01/06/2011 12:34:14

    Τι είπε στον ANT1 TV - Γ. ΠΑΠΑΔΑΚΗ:

    Γ. ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ:
    -Το σύστημα οδηγείται προς αυτοκατάργηση. Με προβληματίζει έντονα και ας περιμένουμε ότι θα ληφθεί σημαντική πρωτοβουλία εκ μέρους του κόμματός μας προς αυτή την κατεύθυνση. Φοβάμαι ότι ο ασκός του Αιόλου έχει ανοίξει πλέον. Μ’ αρέσει ότι ενεργοποιήθηκαν ανενεργοί πολίτες μέχρι τώρα.
    -Φοβάμαι μήπως κάποιοι θελήσουν να χρησιμοποιήσουν αυτή την αγνή ειρηνική επανάσταση, και να δημιουργήσουν θέματα.
    -Φοβάμαι ότι έρχονται πολύ άσχημες ημέρες. Αυτός ο Ιούνιος θα είναι ο πιο δύσκολος Ιούνιος των τελευταίων 10ετιών και κάποιοι κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν.
    -Εγώ σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αποσύρω το ΛΑ.Ο.Σ. από τη Βουλή, να παραιτηθούμε όλοι για να ξεκινήσει η διαδικασία, να λειτουργήσουμε, δηλαδή, ως ένα χαστούκι σ’ ένα λιποθυμισμένο σύστημα.
    -Είναι η πρώτη φορά που το λέω. Το σκέφτομαι πάρα πολύ σοβαρά για να λειτουργήσει η ενέργεια αυτή ως χαστούκι σ’ ένα λιποθυμισμένο σύστημα. Να καταλάβουν ότι το πράγμα δεν πάει άλλο. Γιατί ΠΑΣΟΚ και Ν.Δ. έφεραν τα πράγματα, όχι από οικονομικής μόνο κατάθλιψης, αλλά και κοινωνικής, να έρθουν να βάλουνε πλάτη να σώσουμε τον τόπο. Ο τόπος χάνεται. Συνταγματικά αυτό σημαίνει ίσως ακόμα και πρόκληση εκλογών. Κάτι πρέπει να γίνει, όμως. Βλέπω έναν πρωθυπουργό, ο οποίος τα έχει χάσει, βλέπω μια αξιωματική αντιπολίτευση, η οποία φοβάται να μπει μέσα στο παιχνίδι να σώσει την παρτίδα.
    -Δεν φτάνει η συνεννόηση. Συνευθύνη μέσα να μπούμε, μπες μέσα και τράβα κουπί.
    -Εκεί που έχετε φθάσει, θα προσκυνήσετε.
    -Η ζωή μας έχει γίνει πραγματικά σκληρή, όπως ήταν το ‘41, το ‘42 το ‘43.
    -Δυστυχώς πτωχεύσαμε, ως πολιτικό σύστημα, δυστυχώς, δεν πτωχεύσαμε σαν κοινωνία κι αυτό είναι το μόνο αισιόδοξο μήνυμα.
    -Ο εχθρός είναι εντός των πυλών.

  3. γιαννης avatar
    γιαννης 01/06/2011 12:34:14

    ειναι απλα γραφικος και καιροσκοπος φυσικα,μην ασχολειστε.εχει τελειωσει πολιτικα ο κυριος αυτος

    • Δήμος avatar
      Δήμος @ γιαννης 01/06/2011 13:30:29

      Ασχολούμαστε γιατί όλο το σύστημα έχει πέσει πάνω στον Σαμαρά. Δεν θα σταματήσουν πουθενά για να εκβιαστεί ώστε να υπογράψει το συναινετικό βιασμό.

  4. stefanos avatar
    stefanos 01/06/2011 12:42:47

    Ο Κωλοτούμπας , νόθο παιδι της παγκόσμιας διακυβέρνησης ετοιμάζει την πολιτειακη ανωμαλία. Αξιος στο ρόλο του για την καταστροφή της πατρίδας. Μακράν μαζι με το Τζέφρυ οι χειρότεροι προδότες, αλλά μαλλον αυτός το κάνει για το χρήμα ενώ ο ΓΑΠ από ιδεολογία.

    • cobalt avatar
      cobalt @ stefanos 01/06/2011 15:26:39

      "πολιτειακη ανωμαλία".. αχα!

  5. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 01/06/2011 12:46:41

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ.
    Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΚΟΝΙΚΗ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ
    ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΓΙΑ...ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΤΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ.

  6. Μ.Γ avatar
    Μ.Γ 01/06/2011 12:49:47

    "Λαγος την φτερη εσιεν, κακο της κεφαλης του" !

  7. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 01/06/2011 12:50:24

    Καιροσκοπισμός και έλλειψη αρχών. Θα περιθωριοποιηθεί μόνος του. Είναι στο χέρι της ΝΔ να "σβήσει" τελείως το ΛΑΟΣ. Λίγη έμφαση και αποφασιστικότητα στο λαθρομεταναστευτικό χρείαζεται και το ΛΑΟΣ δεν θα έχει κανένα λόγο ύπαρξης.

  8. Πητ avatar
    Πητ 01/06/2011 12:53:26

    Το καλύτερο που μπορεί να γίνει με τον Καρατζαφέρη είναι να του δώσουν το Δημοσίας Τάξεως. Θα τα κάνει σκ@#$, θα αποδειχθεί ότι όλες αυτές οι μεγάλες κουβέντες περί λαθρομεταναστών και μηδενικής ανοχής είναι ψέματα και δεν πρόκειται να μπει ποτέ ξανά στη Βουλή.
    Κατηγορούσε τον Καραμανλή ότι δεν αμφισβήτησε τις εκλογές του 2000 κατόπιν εντολών των Αμερικάνων και μετά τον καλούσε να συγκυβερνήσουν.
    Από αυτό και μόνο καταλαβαίνει κανείς τη σοβαρότητα του.

  9. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 01/06/2011 12:55:55

    Nα υποθέσω τώρα οτι όλα αυτά γίνονται για το .....καλό της πατρίδας ε;

  10. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 01/06/2011 13:05:17

    Αν αποχωρήσει το ΛΑΟΣ από τη βουλή θα είναι μια μαύρη μέρα για το ελληνικό θέατρο και την επιθεώρηση.

    Παρόλα αυτά θα πρέπει να ευχηθούμε στον Γιώργο και το κόμμα του καλό ταξίδι και να είναι σίγουροι ότι οι υπογραφές τους θα μείνουν ανεξίτηλες.

    • Ευμένης avatar
      Ευμένης @ Balafara Hunter 01/06/2011 13:12:25

      +++++++++

  11. knight rider avatar
    knight rider 01/06/2011 13:15:47

    Μάλλον του φέρανε τα γκάλοπ και είναι πολύ κάτω απο την βάση. Παράλληλα γνωρίζει ότι χωρίς τις ψήφους του ΛΑΟΣ το μνημόνιο 2 δεν μαζεύει 151. Επίσης ξέρει τι θα πάθει άμα περάσει το μνημόνιο 2 με τις ψήφους του (το λιγότερο λιντσάρισμα από τους επέξω) οπότε επιλέγει ηρωική έξοδο και όποιος γλυτώσει!

  12. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 01/06/2011 13:17:19

    Η ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ,ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΛΕΓΕ , ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ Ο ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ,
    ΕΔΕΙΞΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΥΕ. ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΑΡΑΜΥΘΑΤΖΗ.

    • pilot avatar
      pilot @ ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 01/06/2011 18:24:49

      ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΟΛΟΤΟΥΜΠΑ !!!

  13. Δήμος avatar
    Δήμος 01/06/2011 13:29:15

    «Ο κ. Καρατζαφέρης, επιδίδεται σε επικίνδυνες και καιροσκοπικές τακτικές για να ικανοποιήσει την άκρατη φιλοδοξία και την προσωπική του ματαιοδοξία.»

    Δες το αλλιώς. Άτομα με τα ραντάρ τους στις κατάλληλες θέσεις, λένε πως κάποιοι λειτουργούν όπως τα μικρά ζώα που κάνουν παρέα στα μεγάλα.

    • adidrust avatar
      adidrust @ Δήμος 01/06/2011 13:35:31

      ...συστεμική θεωρία εξελικτικής βιολογίας...

  14. Περιπτερας avatar
    Περιπτερας 01/06/2011 13:40:53

    Κάτι πολύ άσχημο βρωμάει εδώ?!?! Πιο πολύ μου ακούγετε για ένα ακόμα είδος εκβιασμού…

  15. Μαναβης avatar
    Μαναβης 01/06/2011 13:44:25

    Πάμε για εκλογές ή ο Καρατζαφέρης εκβιάζει?

    • Γιώργος Π avatar
      Γιώργος Π @ Μαναβης 01/06/2011 14:56:25

      Το δεύτερο σίγουρο.
      Αμα γίνουν εκλογές ξέρει πολύ καλά ο πατριδέμπορας ότι με το ζόρι θα ξαναμπεί στην βουλή όσο και να τον σπρώχνει το κατεστημένο με τις στημένες δημοσκοπήσεις.
      Υπουργιλίκια ονειρευόταν απ την αρχή

  16. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 01/06/2011 14:26:15

    Ας τον ελεήσει ρε παιδιά το ΓΑΠ. Τόση πλάτη έχει βάλει μέχρι σήμερα. Να του δώσει το Υπουργείο Πολιτισμού του ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΥ.

  17. Γιώργος Π avatar
    Γιώργος Π 01/06/2011 14:53:40

    "Γροθιά στο πολιτικό κατεστημένο" προεκλογικά, μνημόνιο και γλύψιμο για συγκυβέρνηση μετεκλογικά.
    Χτες αρχισε για εφιάλτες του 93.Τόσο πολύ πόνεσε ο ΛΑΓΟΣ του Μητσοτακέικου ή έφαγε πάλι κανά χαστούκι απ την Μαρικά για να κάνει την δήλωση;
    Το θέμα είναι ότι ο Σαμαράς μαλακώνει για το μνημόνιο και στο τέλος βλέπω να τα βρίσκουν τα παιδιά του Harvard

  18. Romios avatar
    Romios 01/06/2011 15:05:14

    Καλή σας ημέρα και καλό μήνα
    Κύριε Καρατζαφέρη (με συγχωρείς γιά το κύριε), μέχρι σήμερα όχι μόνο δεν προσφέρεις εσύ και το από - κομμα σου αλλά δημιουργείς με τα λόγια σου και με τα έργα σου χίλια δυό προβλήματα. Δεν πας να κοιταχτείς σε κανέναν γιατρό.
    Κουραστήκαμε μαζί σου και με τις κολοτούμπες σου
    Επί τέλους προσγειώσου. Είπαμε κλείνουν τα νοσοκομεία, αλλά νομίζω πως σε ολόκληρο το λεκανοπέδιο θα βρεις κανένα ψυχιατρείο.
    Επειδή δεν συναίνεσε ο Σαμαράς και δεν έγινες υπουργός, μη μας "ζαλίζεις τον έρωτα"
    Φτάνουν πιά τα παλαβά σου.
    Τελευταία φορά πότε σε έχεσε περιστέρι;

  19. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 01/06/2011 15:54:05

    e-coΛΑΟΣ, σαν τα Γερμανικα αγγουρια

    ΠΠ

  20. Κώστας avatar
    Κώστας 01/06/2011 16:14:02

    Η κολοτούμπα της τρέχουσας εβδομάδας είναι και τίποτα παραπάνω. Ας τον χαίρονται οι τηλεδημοσιογράφοι που έκαναν τον φαιδρό πρώην βιντεοκασσετά παράγοντα και μόνιμο καλεσμένο τους. Την άλλη εβδομάδα στονReal.fm (κάθε Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή βγαίνει εκεί...) κάποια άλλη κρύα εξυπνάδα θα πετάξει. Και την παραπάνω στο Μega(εκεί τον ρίχνουν...μόνο κάθε δεύτερη εβδομάδα τον προσκαλούν) κάποια άλλη κουταμάρα. Να 'χουμε να λέμε.
    Ενα λούμπεν στοιχείο παράγοντας της πολιτικής ζωής. Η κατάντια μας ανάγλυφη στο πρόσωπό του...

  21. pilot avatar
    pilot 01/06/2011 18:23:48

    Λαγος την φτερη εκουναγε............... κακο του κεφαλιου του.
    ΛΑΙΚΗ ΠΑΡΟΙΜΙΑ

  22. jz avatar
    jz 01/06/2011 22:30:13

    Λαγός την φτέρη κούναγε κακό του κεφαλιού του. Κύριε Καρατζαφέρη σε έχω ψηφίσει δυο φορές. Τώρα τελευταία πολλές ..... έχεις κάνει και δεν θα σε ψηφίσω. Θα το ρίξω στη χρυσή αυγή.

  23. Αννίτα avatar
    Αννίτα 02/06/2011 09:52:38

    factorx όπως ακριβώς το είπες ο επικίνδυνος λαγός θέλει να ικανοποιήσει την προσωπική του ματαιοδοξία. Υπάρχουν δυστυχώς κάποιοι σαν τον λαγό που είναι απίστευτα ματαιόδοξοι λειτουργούν με γνώμονα το προσωπικό συμφέρον και παρουσιάζονται στον λαό, που τον αποκαλούν ειρωνικά όχλο, ως πατριώτες. Θα τους ξεράσει το σύστημα που θα πάει, κανένας αρχηγός κόμματος δεν δέχεται να έχει κοντά του δοσίλογους, οι οποίοι ανα πάσα ώρα μπορεί να δημιουργήσουν προβλήματα.