#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/01/2012 09:18
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

O ....άνεργος κ. Φυντανίδης!


Ο κ. Σεραφείμ Φυντανίδης υπήρξε ένας από τους ισχυρότερους ανθρώπους στη μεταπολιτευτική Ελλάδα.

Με ένα σχόλιο του μπορούσε να απολύσει υπουργό, με ένα πρωτοσέλιδό του να αλλάξει κυβέρνηση.

Σχεδόν, σύσσωμο το πολιτικό σύστημα της χώρας, ήταν στα πόδια του.

Έκανε τα πάντα για να εξασφαλίσει την εύνοιά του ή έστω την ουδετερότητά του.

Οι πόρτες όλες, ορθάνοιχτες.

Μας έχει ...νουθετήσει όλους κατά καιρούς, τόσο από την εφημερίδα του, όσο και από τηλεοράσεως.

Πριν λίγες ημέρες συνελήφθη για χρέη προς το δημόσιο.

Δεν είναι έγκλημα καθοσιώσεως, όμως, αυτός;

Ο έως πρόσφατα  κήνσορας του δημοσίου βίου της χώρας;

H μεγαλύτερη απογοήτευση ήταν η χθεσινή του εμφάνιση στο αυτόφωρο.

Σύμφωνα με όσα γράφτηκαν στον τύπο, ο κ. Φυντανίδης δήλωσε “άνεργος τα τελευταία τέσσερα χρόνια και σε κακή οικονομική κατάσταση.”

Είπε μάλιστα, ότι τα χρήματα της προκαταβολής για την ρύθμιση της οφειλής του (περίπου 15.000) ευρώ τα δανείστηκε από φίλους!

Μετά από τόσα χρόνια επιτυχημένης καριέρας και δεν είχε 15.000 ευρώ στην άκρη;

Τι να πείς...

Αν θυμάμαι καλά, έως και μέχρι πρίν από μερικούς μήνες,  παρουσίαζε μια εκπομπή στην κρατική τηλεόραση (όπου μεγαλοθύμως τον είχε αποκαταστήσει ο πρώην υφιστάμενος του,  κ. Ρουσόπουλος).

Άρα δεν είναι τέσσερα χρόνια άνεργος.

Όσον αφορά στην κακή του οικονομική κατάσταση, αν θυμάμαι καλά, ο κ. Φυντανίδης, σύμφωνα τουλάχιστον με όσα είχε δηλώσει η εργοδότριά του κ. Μ. Τεγοπούλου, αμοιβόταν πλουσιοπάροχα.

Τέλος, στην ηλικία του ο κ. Φυνταντίδης, γιατί δηλώνει άνεργος;

Θα μπορούσε να είναι συνταξιούχος ή δεν ήθελε  να ....επιβαρύνει το ασφαλιστικό του ταμείο.

Λυπάμαι ....

Τα στερνά τιμούν τα πρώτα.

Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. F avatar
    F 28/01/2012 09:37:09

    Γελοῖος καὶ ἐμετικός.

  2. Kwstaspal avatar
    Kwstaspal 28/01/2012 10:01:27

    Καλημέρα!
    Ένας ένας παίρνουν σειρά για να νιώσουν έστω και λίγο τη διαπόμπευση που προκαλούσαν κι αυτοί σε όσους στοχοθετούσαν.
    Να περιμένουμε κάτι ανάλογο και για τον αρχιερέα της διαπλοκής, πρώην διοικητή του Αγίου Όρους ή τώρα που έχει κολλητηλίκια, λόγω του υιού με τον πρόεδρό μας, θα πρέπει και μεις να τον υποστηρίζουμε.
    Δυστυχώς για μας η διαπλοκή, όπως αποδεικνύεται, βρίσκει πάντα τρόπο να επιβιώνει. Απλά γιατί το μόνο που την ενδιαφέρει είναι να βρίσκεται κοντά στην εξουσία. Οι κυβερνήσεις αλλάζουν, αυτοί είναι πάντα κυβερνητικοί.

    • mt2st avatar
      mt2st @ Kwstaspal 28/01/2012 10:26:43

      Με τα λεφτά που έχουν τσεπώσει το παίζουν άνεργοι και μας δουλεύουν.

  3. νεφέλη avatar
    νεφέλη 28/01/2012 10:07:12

    Μόνο οι κοινοί θνητοί
    θα πουλάνε τα τιμαλφή τους,
    για να ξεπληρώνουν τα χαράτσια;

    Ας πουλήσει ένα brilliant η σύζυγός του
    κι ούτε δικαστήρια...ούτε διασυρμοί!!!
    ...ή, ήταν faux bijoux, αυτά που επιδείκνυε
    σε φωτο από κοσμικές εξόδους;;;;

  4. tak avatar
    tak 28/01/2012 10:15:48

    «Θου Κύριε φυλακήν τω στόματί μου και θύραν περιοχής περί τα χείλη μου»...

  5. manos avatar
    manos 28/01/2012 10:23:45

    Να κάνουμε έρανο και να του πάρουμε μπελούγκα, σαμπάνια, και προσούτο.
    Η φτώχεια θέλει καλοπέραση.

  6. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 28/01/2012 10:23:48

    Καλά ,πρίν απο λίγα χρόνια δεν είχε βγάλει ο Μάκης Τριανταφυλόπουλος (άλλος κι'αυτός...) κάτι ιστορίες για κάτι μεγαλομπίζνες στο ονομα της γυναίκας του Φυντανίδη?

    Οπου μάλιστα είχε γίνει θέμα ,γιατί σε μαγνητοφώνηση ακούγονταν η κυρία να αποκαλεί τον κόσμο "λαουτζίκο"?

    Καλά δεν τα ψάχνει κανείς αυτά?

    • ο Μήτσος avatar
      ο Μήτσος @ ΣΤΕΛΙΟΣ 28/01/2012 11:44:57

      Η γυναίκα του, η Βιργινία, είχε μέχρι πριν 2-3 χρόνια την αντιπροσωπία των ντηζαϊνάτων κουζινικών Alessi. Ο Σεραφείμ την έκανε εργολάβο ολυμπιακών έργων για να μην λερώσει το όνομά του σαν καλός "προοδευτικός" και φίλος του Σαββόπουλου που παρουσιαζόταν... Ο λαουτζίκος τους τάισε καλά τόσα χρόνια. Ένα πόθεν έσχες αν του κάνανε θα ξέρανε πολύ καλά ότι αποκλείεται να μην έχουν 15 χιλιαρικάκια...

    • BABIS avatar
      BABIS @ ΣΤΕΛΙΟΣ 30/01/2012 09:45:02

      Σωστός !!!!!
      Πολύ σωστός !!!!!
      Όντως η γυναίκα του έκανε μπίζνες και έπαιρνε δουλειές με δήμους της Αθήνας.

  7. Σ.Κ. avatar
    Σ.Κ. 28/01/2012 10:31:08

    Αλλο ένα ...φυντάνι της Μεταπολίτευσης. Τελικά υπάρχει Θεία Δίκη.

    • kimon avatar
      kimon @ Σ.Κ. 28/01/2012 21:47:51

      Ε... όχι και θεός για τον φυνταν....αυτός δεν είχε το θεό του.......................

  8. alakran avatar
    alakran 28/01/2012 10:32:24

    Αφού είναι άνεργος εδώ και 4 χρόνια,από πού προκύπτει ο Φ.Π.Α ύψους εκαντοντάδων χιλιάδων ευρώ (διάβασα κάπου 300.000),για μη απόδοση του οποίου διώκεται,μετά από έλεγχο μέχρι και το οικονομικό έτος 2011????????????

    • Tassos avatar
      Tassos @ alakran 28/01/2012 11:27:46

      :-) Θα μας τρελλάνουν...

  9. liotsos avatar
    liotsos 28/01/2012 10:33:10

    Μ' αυτα που γραφεται ρε παιδια και κακολογειτε το μεγαλο Φυντανιδη, στο τελος "τι θα πει ο λαουτζικος"?

  10. aris. A avatar
    aris. A 28/01/2012 10:42:06

    Επίτιμο μέλος όλης αυτής της συμμορίας που πούλαγε επί τρεις δεκαετίες αριστεροφροσύνη και δημοκρατικοφροσύνη στα κορόιδα που στριμώχνονται για λίγες πατάτες στο Σύνταγμα.

    Με την ευχή μας να ακολουθήσει η κάθαρση και από τα επόμενα τσιμπούρια που μας βυζαίνουν τόσα χρόνια.

  11. xfiles avatar
    xfiles 28/01/2012 10:48:34

    Την σπιταρονα στην Τηνο τι την εκανε???????????

  12. ex-zivagos lamogios pasokus-pasokus!! avatar
    ex-zivagos lamogios pasokus-pasokus!! 28/01/2012 11:03:49

    Eπί κυβερνήσεως Ν.Δ./Ρουσόπουλος,τού είχε παραχωρηθή,γιά πέντε συναπτά χρόνια,τηλεοπτική εκπομπή-σκουπίδι,στήν κρατική τηλεόραση ΝΕΤ,μέ αμοιβή κάποιες χιλιάδες ευρώ.
    Χρησιμοποιεί ώς συνήγορό του,έναν αστέρα τής πιάτσας (Αλέξη).
    Υπήρξε διαχρονικός/μόνιμος συνδαιτημόνας στό ΠΑΓΚΑΛΕΙΟ ΦΑΓΟΠΟΤΙ!!!
    Κατά τ΄άλλα δηλώνει ανερυθρίαστα ΑΦΡΑΓΚΟΣ/ΑΝΕΡΓΟΣ κι ότι τόν συνδράμουν οικονομικά οί πιστοί του φίλοι (αύτές οί φιλικές συνδρομές/δάνεια,κάποιους συνειρμούς μού δημιουργούν)!!!!

    Ποιούς ,πώς,πόσους καί μέχρι πότε τέλος πάντων,θέλουν νά ##παραμυθιάζουν##?????

  13. flou avatar
    flou 28/01/2012 11:08:01

    Αδέξιε καλημέρα! Πριν χρόνια,ήταν ο διευθυντής στην Ελευθεροτυπία, που ήταν η μόνη εφημερίδα η οποία έβαζε πρωτοσέλιδα τις προκηρύξεις της 17 Νοέμβρη! Τυχαίο; Και τότε το μυαλό μου κάπου...πήγαινε!

  14. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ 28/01/2012 11:09:15

    Υποκριτής

    • flou avatar
      flou @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ 28/01/2012 11:18:46

      Μόνο ρε Μανώλη;

      • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
        ΜΑΝΩΛΗΣ Μ @ flou 28/01/2012 11:42:09

        και έφαγε χρήματα μέσω της προμηθεύτριας του δημοσίου συζύγου του, νόμιμα μεν ανήθικα δε.

  15. Y. avatar
    Y. 28/01/2012 11:14:36

    Πολύ θα ήθελα να ξέρω, αν στις δίκες αυτές παρίσταται πολιτική αγωγή, πχ, ΝΣΚ. Και δεν εννοώ την απλή επιβεβαίωση του χρέους από κάποιον υπάλληλο της ΔΟΥ, αλλά ουσιαστική πολιτική αγωγή, όπου παρουσιάζονται στοιχεια εισοδήματος (...Ε1), και πάγια στην κατοχή (..Ε9), ώστε να τεκμηριωθεί η σκόπιμη αποφυγή πληρωμής

  16. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 28/01/2012 11:15:43

    Φ(ι)υντάνι ο Φυντανίδης!

    • Δαναός avatar
      Δαναός @ ΕΥΑ 28/01/2012 11:35:07

      Τέτοιο φιντάνι που φυτρώνει παντού! Και στην κοπριά θεριεύει!!!

  17. Θεόδορος avatar
    Θεόδορος 28/01/2012 11:54:23

    Όλα αυτά τα Λαμόγια που έκαναν πλύση εγκεφάλου στους Έλληνες όλα αυτά τα χρόνια και είχαν καβαλήσει ανάποδα το άλογο, που κατά τύχη είσαν και ΠΑΣΟκοπρίτες πρέπει να πληρώσουν κάποτε. Να μείνουν άνεργοι για να μάθουν πως ζούν οι Έλληνες.........

  18. Στέργιος avatar
    Στέργιος 28/01/2012 11:56:34

    50.000 ευρώ τού έδινε η Ελευθεροτυπία πριν τον περιμαζέψει ο Ρουσόπουλος στην ΕΡΤ, και μετά μάς κάνει εντύπωση η αλαζονεία του και ο αφ'υψηλού τρόπος που μας βλέπει εμάς τους κοινούς θνητούς;

    Σχετικά με τη Θεσσαλονίκη, τώρα, επειδή έχω μνήμη ελέφαντα για όποιον έχει πει ή κάνει κάτι άδικο εναντίον της πόλης μου, θυμάμαι συνέντευξη τού Φυντανίδη στην οποία έλεγε: "Ωραία πόλη η Θεσσαλονίκη, αλλά μένεις δυο μέρες και βαριέσαι"... Να δούμε πόσο θα βαρεθείς στον Κορυδαλλό τώρα, κούκλε! Προσοχή στο ντους, ε; Άμα σου πέσει το σαπούνι, μην κάνεις το λάθος και σκύψεις να το σηκώσεις!

  19. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 28/01/2012 12:00:22

    Μιλώντας για τις εκπομπές του Φυντανίδη στην Κρατική Τηλεόραση, θυμήθηκα πως κάτι ανάλογο συμβαίνει χρόνια τώρα με τον Βασίλη Βασιλικό.
    (έναν λογοτέχνη , κατα την ταπεινή προσωπική μου γνώμη , με ελάχιστη αξία , που απλά του "έκατσε" το Ζ πρίν 40 χρόνια- που και γι' αυτό είχαν ακουστεί διάφορα...)

    Για κάποιο παράξενο λόγο ,όποτε πληρώνω λογαριασμό ΔΕΗ με το χαράτσι για την ΕΡΤ μέσα ,δύο άτομα μου έρχονται αυτόματα στο μυαλό ,Φυντανίδης και Βασιλικός (με το καπέλο! )

    Ξέρει κανείς πόσα έχει εισπράξει τόσα χρόνια ο κύριος αυτός για τίς...υψηλής ακροαματικότητας εκπομπές του?

    Αν βέβαια τυχόν μάθουμε πώς τελικά προσφέρει χωρίς αμοιβή τα φώτα του στο λαό , ζητώ προκαταβολικά συγνώμη και υποκλίνομαι!

    • Tassos avatar
      Tassos @ ΣΤΕΛΙΟΣ 28/01/2012 16:42:57

      Για την λογοτεχνική αξία του Βασιλικού μαζί σου, αλλά καλό είναι να υπάρχει μια εκπομπή για το βιβλίο (ελπίζω και γω να μην κοστίζει ακριβά)

  20. karenin avatar
    karenin 28/01/2012 12:28:58

    Απίστευτη εμπάθεια και μνησικακία για έναν άνθρωπο, που για όσους γνωρίζουν απο κοντα τα του τύπου, αποτελεί κόσμημα για τον χώρο. Η ελευθεροτυπία επι διευθυνσεώς του ήταν παράδειγμα λειτουργείας εφημερίδας, με ανεξάρτητους συντάκτες, με κριτική και έλεγχο στην εξουσία, μακριά απο την διαπλοκή, και την παραπολιτική, και απο την διαχείρηση της αλήθειας. Ο ίδιος παραδέχθηκε το λάθος για την μη τακτοποίηση του θέματος, και η οικονομική αδυναμία τον τιμά, έτσι για να μαθαίνουμε ότι δεν είναι πιασμένοι όλοι σε αυτόν τον τόπο.
    ΥΓ
    Αν κάποιοι ενδιαφέρονται για το πως διευθυντικά στελέχη κάνουν λεφτά στον τύπο, ας ανατρέξουν στην περίπτωση που η Γ. Αγγελοπουλου ανέλαβε τον Ε. ΤΥΠΟ.

    • Κώστας Θεσσαλονίκη avatar
      Κώστας Θεσσαλονίκη @ karenin 28/01/2012 13:13:13

      Ρε Karenin (ο άνθρωπος από τα ...ψευδώνυμα φαίνεται) πόσο κιλά βλάκας είσαι; Παλιά είχες ξεσκιστεί για τη Ντόρα, μετά για τον ΓΑΠ τώρα για την επιτομή της διαπλοκής, την Ελευθεροτυπία και τον Σεραφείμ. Γιατί τον έδιωξαν από την "Ε"; Είχαν καμία σχέση οι τέντες στους Ολυμπιακούς αγώνες; Ποιός τους πήρε ρε νούμερο; Ξέρεις; Μήπως η γυναίκα του;

      • karenin avatar
        karenin @ Κώστας Θεσσαλονίκη 28/01/2012 13:46:35

        Κώστα Θεσσαλονικέ, παίρνεις φόρα και εκτίθεσαι.
        1. Ποτέ δεν έχω κάνει σχόλιο για την Ντόρα, γιατί με αφήνει παγερά αδιάφορο.
        2. Για τον Γιωργάκη του έχω αποδώσει ότι του αξίζει. Μάλλον με μπερδευεις με άλλον σχολιαστή.
        3. Τωρα, αν θεωρεις την ελευθεροτυπία επιτομή της διαπλοκής, η είσαι ανιστόρητος η αφελής.
        4. Απο τον καιρό που η Μάνια έδιωξε τον Φυντανίδη, η εφημερίδα πήρε την κάτω βόλτα, με την γνωστή κατάληξη.
        Τέλος πάντων, συνέχισε να διαβάζεις ''εσπρέσο'', και άσε αυτά τα πράγματα να τα κρίνουν όσοι γνωρίζουν περισσότερα.

        • Κώστας Θεσσαλονίκη avatar
          Κώστας Θεσσαλονίκη @ karenin 28/01/2012 13:55:18

          Αυτά να τα πείς σε τίποτα αφελείς. Ασχετο ήταν το κοριτσάκι και νόμιζε ότι μπορούσε να κάνει μαγκιές όπως έκανε τότε που στήριζε την τρομοκρατία. Αν νομίζεις οτι οι αποκαλύψεις για τις τράπεζες είχαν ως σκοπό την δαφάνεια και όχι τα δάνεια είναι μεγάλο κορόιδο.

  21. Αυτόνομος avatar
    Αυτόνομος 28/01/2012 13:15:26

    Να θυμίσουμε τι έλεγε ο Ζούγκλας:

    (Ο Φυντανίδης) Εξέδιδε πιστοποιητικά δεοντολογίας, έκανε καταγγελίες για τον βασικό μέτοχο και τη διαπλοκή των εκδοτών για την ανάληψη δημοσίων έργων, την ίδια ώρα που κάποιοι από την εφημερίδα έπαιρναν έργα από την πίσω πόρτα. Αυτό είδαμε από το ρεπορτάζ για τη Βιργινία Βεντουράκη, τη σύζυγο του Φυντανίδη. Οτι την ίδια ώρα που η εφημερίδα επετίθετο εναντίον των Ολυμπιακών Αγώνων, της ανάληψης των εργολαβιών και όλων των υπολοίπων, έπαιρνε έργα. Και μάλιστα τα έπαιρνε με τον χειρότερο τρόπο. Δηλαδή έπαιρνε έργα χωρίς να έχει κανένα know how, χωρίς στο παρελθόν οι εταιρείες αυτές να έχουν καμία σχέση με κατασκευή έργων, χρησιμοποίησε μια εταιρεία, την Ντεμπούρ, η οποία δεν έχει σχέση με τα έργα που κατασκεύαζε, βάζοντας ενδιάμεσα μια άλλη, τη Μεγασόκ, από την Πτολεμαΐδα, η οποία - άκουσον, άκουσον - ιδρύθηκε από υπαλλήλους της ΔΕΗ φίλους του Εξαρχου. Ολα αυτά δημιουργούν μια γκρίζα εικόνα που προβληματίζει πολύ αν τελικά ο Μπόμπολας έχει κάποιο δίκιο. Γιατί μπορεί να είναι διαπλεκόμενος, όμως είχε μια σοβαρή κατασκευαστική εταιρεία. Επαιρνε έργα και παρέδιδε έργα. Δεν πούλαγε κηροπήγια, εξαπτέρυγα, σουρωτήρια, κατσαρόλες, και έπαιρνε κατασκευή έργων παραδίδοντας έργα ελλειμματικά, προβληματικά και με υπερκοστολόγηση .

    - Πώς προκύπτει ότι τα έργα αυτά είναι προβληματικά;

    Τα έργα καταρρέουν. Επεσαν ολόκληρες πλευρές και παραλίγο να σκοτώσουν αθλητές. Μιλάω για το έργο του Αγίου Κοσμά. Γιατί τα έργα είναι πολλά. Δεν είναι μόνο προβληματικά. Είναι απίστευτα προβληματικά. Σάπια, μπάζουν από παντού, πέφτουν οι πλευρές, ανοίγουν τρύπες, μπαίνουν νερά μέσα, πλημμυρίζουν. Τρεις φορές αναβλήθηκε το έργο και τρεις φορές ο Πρωθυπουργός δεν μπορούσε να πάει να κάνει τα εγκαίνια .

    • Ραβινος avatar
      Ραβινος @ Αυτόνομος 28/01/2012 18:19:29

      Ετσι ακριβως !!!

  22. Fanis avatar
    Fanis 28/01/2012 13:47:42

    H αληθεια ειναι οτι 55.000 ευρω αρχικες οφειλες ,εγιναν 135.000 ευρω .
    Με ενα απλο υπολογισμο δηλαδη 1% μηνιαιως τοκο ,τα 55.000 ευρω θελουν καμποσα χρονια για να ..γινουν.

    Ερωτημα 1ον= ?
    Ερωτημα 20ν=?

    Ω! πολλα ερωτηματα μουρχονται στο μυαλο.. Τοσα χρονια πως .."διεφευγε" αυτη η ποντικο(μουρα)-μουσιτσα??
    Λαδωνε? και ποιον? (ποιους?) ..

    Πως τα καταφερνε ο "τετοιος" και κυκλοφορουσε ελευθερος ?

  23. GIORGOS GIANNIOTIS avatar
    GIORGOS GIANNIOTIS 28/01/2012 14:21:01

    Ειδα εναν ανθρωπακο σκυφτο ΄΄στην εξουσια΄΄ προχθες στο συνταγμα να μαζευει κρεμυδια και πατατες και μου εμοιαζε σαν τον Σερ Φυντανιδη.Λετε;Κατα ταλλα σαν τον πρωην αρχηγο του Αντρεα βρηκε δανειστες σε χαλεπους καιρους.

  24. Wraia ta leme avatar
    Wraia ta leme 28/01/2012 14:36:49

    Mόνο και μόνο ότι κατέφυγε στην δικηγορική δεινότητα του...Κούγια, λέει πολλά. Για το ποιόν και το βάθος του ανθρώπου. Δυστυχώς με τέτοιους "προοδευτικούς" διανοητές-απατεώνες μας τάισε η αντιπολίτευση. Γι αυτό και βρισκόμαστε εκεί που βρισκόμαστε. Κήνσορας ο... καλοπερασάκιας Φυντανίδης ! Ας γελάσουμε.

  25. Aλμωπιευς avatar
    Aλμωπιευς 28/01/2012 14:37:39

    O kos Φυντανιδης υπηρξε υπαλληλος του συχγωρεμενου Τεγοπουλου ,απελυθη αμεσως ως υψηλα αμειβομενος απο την κα Τεγοπουλου.Λησμονησατε απαντες οτι ο χωρος των φυλακων του ειναι οικειος για τον κον Διευθυντη ενεκλεισθη εκει για να εχει το δικαιωμα ο Γιωτοπουλος και Κουφοντινας να αιτολογουν τα πεπραγμενα τους.Το ερωτημα ειναι γιατι αυτη τη χρονικη στιγμη.

  26. A.m.a.n. avatar
    A.m.a.n. 28/01/2012 15:45:52

    Αυτοί οι αναξιοπρεπεις μας κυβερνούσαν και ήμασταν κυβερνούν ακόμα και τους ανεχόμαστε χωρίς δυστυχώς να αντιδρούμε

  27. Vtheod avatar
    Vtheod 28/01/2012 16:12:23

    Oπως έχω ξαναγράψει μόνον 5 11άδες έπαιρνε και δεν είχε αποδεχθεί μείωση στι2 2,5 11άδες ευρώ - φτώχεια καταραμένη....

  28. Ραβινος avatar
    Ραβινος 28/01/2012 18:22:31

    ''Mόνο και μόνο ότι κατέφυγε στην δικηγορική δεινότητα του…Κούγια, λέει πολλά.''Λεει παρααα πολλαα!!Αποτελουν την επιτομη της μεθοδευσης διαφυγης των λαμογιων με μονη και μονη την αποδειξη του ποσου που αμειβεται ο Κουγιας !!

  29. Vass avatar
    Vass 28/01/2012 21:16:21

    Σχετικά με την σπιταρόνα λοιπόν, διέθετε και ελικοδρόμιο! Μάλιστα η Βασούλα είχε πετάξει (στην κυριολεξία) μέχρι εκεί για να διαπιστώσει ως αρμόδια Υπουργός ΠΕΧΩΔΕ τη νομιμότητα και του κτιρίου της πισίνας μόλις 12 μέτρα από την παραλία. Για πολύ καιρό δε, είχαν προσπαθήσει να αποκόψουν την πρόσβαση στην παραλία για να διώξουν τα αδιάκριτα βλέμματα που τάραζαν τους υψηλούς καλεσμένους.

  30. netakias.wordpress.com avatar
    netakias.wordpress.com 29/01/2012 01:29:32

    H γενιά του ΙΟΥ....φεύγει....

    Τελευταία τους Ελπίδα ο Κουβέλης.....

  31. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 29/01/2012 21:24:17

    Το Σύστημα έχασε ακόμα και το φύλλο συκής.