#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/10/2011 20:11
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

O Χάρης και ο αγώνας για τα σκουπίδια




Ο  Χάρης, κληρονομικώ δικαιώματι  βουλευτής Θεσσαλονίκης, ασφυκτιούσε πότε υπό το πολιτικό βάρος του κ. Τσοχατζόπουλου, πότε από αυτό του κ. Βενιζέλου.

Όμως, τα κατάφερνε και επιβίωνε. Και κάποιο Υπουργείο, όλο και παραλάμβανε!

Καμιά φορά, ως αψίκορος, έκανε και κάποια ηρωϊκή έξοδο!  Όπως τότε επί πρωθυπουργίας Σημίτη.

Μετά τις εκλογές του 2007, συνετάχθη με τον Γιώργο. Δεν γινόταν να πάει με τον άσπονδο εχθρό!

Λογικά, λοιπόν,  το 2009, ονειρευόταν μεγαλεία, αλλά του έλαχε το Υπουργείο Δικαιοσύνης (και κάτι άλλα που πρόσθεσε ο Γιώργος).

Η πρώτη πράξη αντίστασης του Χάρη ήταν όταν …έγραψε εκείνη τη διαδικασία του opengov με τα βιογραφικά που διαφήμιζε ο Γιώργος και ξεγελάστηκαν χιλιάδες άνθρωποι.

Προσέλαβε για Γενικό Γραμματέα έναν …συνεργάτη της  συζύγου του!

Τι opengov και αηδίες!

Μετά τα έβαλε με τους δικαστές!

Στον πρόσφατο ανασχηματισμό ο Χάρης αναβαθμίστηκε, αλλά πάλι βρέθηκε κάτω από τον άσπονδο εχθρό!

Μια ατυχία την έχει το παιδί..

Την περασμένη Κυριακή, αν θυμάμαι καλά, ως γνήσιος cinephile πήγε να δεί μια ταινία, αλλά τον πήραν χαμπάρι κάτι …αριστεριστές που διαδήλωναν και έγινε ο κακός χαμός. Έπεσαν και κάτι γιαούρτια. Ο τολμηρός Χάρης, όχι μόνο δεν δείλιασε, αλλά πήγε να αναμετρηθεί μαζί τους!

Ευτυχώς, βρέθηκαν κάποιοι σώφρονες και τον συγκράτησαν!

Χθες, ο Χάρης, προσπαθούσε να βρεί χώρο για να δώσει συνέντευξη τύπου, αλλά τον προλάβαιναν οι απεργοί!

Μέχρι και στην Ιπποκράτους βρήκε καταφύγιο, αλλά ευτυχώς του έκοψε και δεν έδωσε τη συνέντευξη εκεί!

Θα δημιουργούσε…τελεσμένα!

Τελικά βρήκε διέξοδο στη Βουλή!

Το βράδυ βγήκε στο MEGA και άρχισε τις απειλές!

Θα κάνω αυτό, προειδοποιώ για εκείνο, επιφυλάσσομαι για το άλλο, περιμένετε λίγες ημέρες και θα δείτε!

Στο MEGA  τον άκουγαν με …θρησκευτική ευλάβεια!

Μεταξύ άλλων, άφησε να εννοηθεί ότι θα παραδώσει τη διαχείριση των απορριμμάτων σε ιδιώτες, πράγμα το οποίο το βλέπουμε να γίνεται σήμερα

Στο μεταξύ, διερωτώμαι για την τόσο προβολή από το MEGA. Και για το ποιός θα αναλάβει την περισυλλογή των σκουπιδιών

Λέτε όλη αυτή η ιστορία να γίνεται για να επωφεληθεί κανείς;

Μπά, κακίες …..

 Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 14/10/2011 20:21:25

    ΟΛΘ ...θα κάνει;

    Γιατί υπάρχει και κόσμος που θυμάται.

  2. KOKKINOS ANEMOS avatar
    KOKKINOS ANEMOS 14/10/2011 20:36:53

    Πεινάω. Χτες φάγαμε μόνο ένα πιάτο ρύζι. Ο μπαμπάς μου πληρώνεται με 700 ευρώ και φοβάται ότι θα χάσει τη δουλειά του.

    ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΣΤΟ redwildwind.blogspot.com

    • factorx avatar
      factorx @ KOKKINOS ANEMOS 14/10/2011 21:39:36

      Τι θα γίνει; Ο κόκκινος άνεμος φυσάει συνεχώς σε άσχετα ποστς;

  3. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 14/10/2011 21:09:35

    Να μην ξεχνάμε και τον περίφημο νόμο για την "αποσυμφόρηση των φυλακων" (μα επιτρέπεται να στριμώχνονται οι κ.κ ληστές και βιαστές? Απαράδεκτο!).

    Αραγε έψαξε κανείς να βρεί πόσοι απο τις συμμορίες ληστών με καλασνίκοφ, βιαστών κλπ , είχαν συληφθεί και αφέθηκαν ελεύθεροι?

    Και να κατηγορήσει δημόσια και συγκεκριμένα για ηθικούς αυτουργούς ληστειών, φόνων ,βιασμών ,εμπορίου ναρκωτικών, αυτούς που τους άφησαν ελεύθερους...για να μήν ταλαιπωρουνται στη φυλακή?

    Σσσσσ , μήν κάνετε θόρυβο...στη Συγγρού κοιμούνται....

    • Αιας Τ. avatar
      Αιας Τ. @ ΣΤΕΛΙΟΣ 14/10/2011 21:56:27

      φιλε Στελιο,
      να τελειωνει επιτελους το παραμυθακι "Σσσσσ , μήν κάνετε θόρυβο…στη Συγγρού κοιμούνται…."
      και αντιπολιτευση κανουν και balls εχουν!!!

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 14/10/2011 22:06:13

    Από 26 χρονώ βουλευτής, καμία σχέση με την κοινωνία και τον εργαζόμενο.
    Ο Ανδρέας τον έκανε υφυπουργό παιδείας και μέσα σε 3 μόλις μήνες τον έστειλε αδιάβαστο. Ήταν γάτα ο Ανδρέας, πως να το κάνουμε; Τον κατάλαβε.
    Έτσι ο Χάρης αποφάσισε να γίνει λοχαγός. Ο Σημίτης τον έκανε υπ. Μεταφορών. Σε ένα χρόνο μέσα παραιτήθηκε, έχοντας κάνει τα πάντα μπάχαλο.
    Έγινε λοιπόν ξανά παπανδρεικός. Και πάει λέγοντας.
    Φούσκα, έτσι απλά.
    Ο Χάρης "δια τούτο λέγω" Καστανίδης.
    Που απασχολεί ουκ ολίγους αργόμισθους ΔΥ (παραγοντίσκους) στα γραφεία του, αλλά που είναι λαύρος εναντίον του σπάταλου δημόσιου τομέα.

  5. Thrilos avatar
    Thrilos 14/10/2011 23:46:56

    Στις 23/12/2010, με τον ν. 3904 (άρθρο 6) ο Χάρης τροποποίησε το άρθρο 384 του Ποινικού Κώδικα, από το οποίο επωφελήθηκαν και "καθάρισαν" από τις κατηγορίες της υπεξαίρεσης, της απάτης και της απιστίας που είχαν διαπράξει ο Λαυρεντιάδης στην Proton Bank και οι "Εθνικοί εργολάβοι", που εντελώς συμπτωματικά ενδιαφέρονται για τα σκουπίδια, στην ΕΡΓΟΣΕ...

  6. geo avatar