#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/11/2011 17:25
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

O Σαμαράς διέγραψε τον Χατζηγάκη



Την διαγραφή του βουλευτή και πρώην υπουργού Σωτήρη Χατζηγάκη αποφάσισε ο πρόεδρος της ΝΔ Αντώνης Σαμαράς.

Από το γραφείο τύπου της ΝΔ εκδόθηκε η ακόλουθη ανακοίνωση

"Ο Πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας κ. Αντώνης Σαμαράς με επιστολή που αποστέλλει στον Πρόεδρο της Βουλής κ. Φ. Πετσάλνικο του γνωστοποιεί ότι θέτει εκτός Κοινοβουλευτικής Ομάδας της Νέας Δημοκρατίας τον βουλευτή Τρικάλων, κ. Σωτήρη Χατζηγάκη.

Οι δηλώσεις του Σ. Χατζηγάκη για δήθεν ύπαρξη “ακροδεξιών σταγονιδίων” μέσα στη Νέα Δημοκρατία, προσβάλλουν βαθύτατα τους βουλευτές και τα στελέχη της παράταξης. Μίας παράταξης ιστορικά προσηλωμένης στα δημοκρατικά ιδεώδη.

Η αναφορά του για δήθεν ύπαρξη “τάσεων” μέσα στη Νέα Δημοκρατία είναι, επίσης, ευθέως αντικαταστατική.

Παράλληλα, ο Πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας με έγγραφό του προς τον Πρόεδρο της Επιτροπής Δεοντολογίας του Κόμματος κ. Γ. Τραγάκη, παραπέμπει στην Επιτροπή αυτή, τον κ. Σ. Χατζηγάκη με το ερώτημα της οριστικής διαγραφής από μέλος της Νέας Δημοκρατίας".

Όπως γράψαμε προηγουμένως , ο κ. Χατζηγάκης και ενδεχομένως κάποιοι άλλοι νομίζουν ότι μπορούν να  επιβάλλουν μέχρι και αλλαγή πορεία στην ηγεσία του κόμματος και προωθούν  πολωτικές τακτικές ανακαλύπτοντας … «ακροδεξιά σταγονίδια» στη ΝΔ!

«Θέλω να εκφράσω την έντονη αντίθεσή μου με ορισμένα ακροδεξιά σταγονίδια που με την ταμπέλα της λαϊκής Δεξιάς,προσπαθούν να αλλοιώσουν την φυσιογνωμία της Νέας Δημοκρατίας. Η ΝΔ είναι ένα μεγάλο ευρωπαϊκό αστικό κόμμα με πολλές τάσεις. Έχει και λαϊκή δεξιά και φιλελεύθερη δεξιά και έχει βεβαίως και μεσαίο χώρο» δήλωσε το μεσημέρι ο κ. Χατζηγάκης προσερχόμενος στην  ΚΟ της ΝΔ.

Δεν είναι βέβαια η πρώτη φορά που ο Χατζηγάκης προκαλεί (είχε λάβει και σχετική προειδοποίηση…) αλλά αυτή τη φορά η ΝΔ έδειξε γρήγορα αντανακλαστικά.

Ποιοι έχουν σειρά;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Tassos avatar
    Tassos 14/11/2011 17:27:51

    Είναι τόσο άθλιος ο "Αγρογής" που χρησιμοποίησε ορολογία (σταγονίδια) που παραπέμπει σε χούντα. Πού είσαι ρε γελοίε επί χούντας?

    • Tassos avatar
      Tassos @ Tassos 14/11/2011 17:30:50

      πού ήσουνα? (ήθελα να γράψω)

  2. φωνη avatar
    φωνη 14/11/2011 17:28:16

    YEEEEEEEEESSSSSSSSSSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. stanley@gr avatar
    stanley@gr 14/11/2011 17:30:13

    Να αγιασει το χερι του Προεδρου.

    Στα τσακιδια και να ακολουθησουν και ολοι οσοι θα συνεχισουν να μας προσβαλλουν!

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ stanley@gr 14/11/2011 19:16:57

      Σταύρο, ο stanley είναι από τους πιο θερμούς υποστηρικτές του Σαμαρά....
      ΥΓ: Κάποιες ροζ μυτούλες και γατούλες πάντως παραμένουν στη Συγγρού...!

      • Σταύρος avatar
        Σταύρος @ ΕΥΑ 14/11/2011 20:30:12

        Εύα, το θέμα θεωρήται λήξαν.
        Το διευθέτησε ο Φάκτορας!
        Ας ασχοληθούμε καλύτερα με την λίστα γάμου του Μ.Ο.!!!

  4. Lichnee avatar
    Lichnee 14/11/2011 17:30:54

    Επιτελους...

    • Μεσσήνιος avatar
      Μεσσήνιος @ Lichnee 14/11/2011 23:14:55

      να φύγουν οι γερουσίες και να πάνε σπιτάκι τους να μασήσουν τη σύνταξη που τους χαρίσαν οι ψηφοφόροι τους έως να τους την κόψει ο Χάρος.

  5. Αστραπόγιαννος avatar
    Αστραπόγιαννος 14/11/2011 17:31:06

    Μιλάμε για τον άνθρωπο που καβάλαγε τρακτέρ και ούρλιαζε "όλα τα λεφτά όλα τα κιλά". Τέτοιοι λαϊκιστές της πεντάρας δεν έχουν θέση στη ΝΔ. Άντε γεια!!!!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Αστραπόγιαννος 14/11/2011 17:56:01

      Το "όλα τα κιλά, όλα τα λεφτά" το ανέκραζε το άλλο... λέλουδο της γεωργίας, ο Ευ. Μπασιάκος.

    • nik avatar
      nik @ Αστραπόγιαννος 14/11/2011 20:40:06

      AYTO ΤΟ ΕΛΕΓΕ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ

    • nimou avatar
      nimou @ Αστραπόγιαννος 14/11/2011 21:10:28

      Ποιοι είστε εσείς που διαγράφεται ιστορικά στελέχη ανεξάρτητα αν και εγώ διαφωνώ μαζί του. Αν καταλάβατε για εσάς μιλούσε. Τους Κρανιδιώτειδες και όλα τα μπουμπούκια του δικτύου 21. Πιστέψτε με δεν θα μακροημερεύσεται. Σε αυτό το κόμμα είστε περαστικοί.

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ nimou 14/11/2011 21:59:08

        Αγαπητέ μου, εγώ είμαι δεξιός από οικογένεια δεξιά, αντιβενιζελικών, με προπάππου να έχει εξοριστεί από την "Κυβέρνηση της Άμυνας". Σε διαβεβαιώ ότι αυτά που λέει ο Φαήλος είναι αυτά που λέει και πιστεύει το 90% των δεξιών της χώρας αυτής (κεντροδεξιών και δεξιών) και δεν τολμούσε κανείς τόσα χρόνια να ξεστομίσει. Δεν καταλαβαίνω γιατί ο Φαήλος είναι περαστικός και ξένο σώμα στην παράταξη. Ούτε γιατί αυτά που γράφει αντιβαίνουν στην αστική Δεξιά. Η Δεξιά του Κολωνακίου εκπροσωπεί ποσοστό μικρότερο και από αυτό του ΣΥΡΙΖΑ πλέον.

        • anetos avatar
          anetos @ ΒΙΣ 15/11/2011 07:24:37

          Σε λίγο καιρό ο Καρατζαφερης θα είναι κεντροαριστερά ...

        • sofia avatar
          sofia @ ΒΙΣ 15/11/2011 07:35:42

          Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Αφού η Ν.Δ. είναι πολυσυλλεκτικό κόμμα, όπως άλλωστε το είπε και ο ίδιος ο Χατζηγάκης, γιατί να μην έχουν θέση μέσα σε αυτό και ακροδεξιοί? Πού να πάνε αυτοί δηλαδή, στο κόμμα του κωλοτούμπα? Δεν είμαστε με τα καλά μας... Ακροδεξιός σημαίνει εθνικόφρων, σημαίνει αυτός που πάνω απ' όλα βάζει την Πατρίδα, μέ έργα και όχι με λόγια. Πολύ καλά έκανε ο Σαμαράς, τέτοια μπασταρδοκεντρώα σταγονίδια δεν έχουν θέση στη Νέα Δημοκρατία. Πάρτε το χαμπάρι, κεντρώοι Έλληνες δεν υπάρχουν. Οι αυτοχαρακτηριζόμενοι "κεντρώοι" δεν είναι τίποτε άλλο από ευκαιριάκηδες της θολούρας, πολιτικοί τυχοδιώκτες, ιδεολογικές πόρνες, που ανάλογα με τις περιστάσεις μεταπηδούν από κόμμα σε κόμμα. Αυτοί δεν έχουν θέση σε κανένα κόμμα. Αν τους έδιωχναν από κάθε κόμμα θα αναγκάζονταν να αυτοπροσδιοριστούν και να πάρουν σαφή θέση αντί να κοροϊδεύουν τους άλλους και τον εαυτό τους.

      • vardarskian avatar
        vardarskian @ nimou 14/11/2011 22:36:18

        @nimou

        μη χολοσκάς αδαιλφέ...
        θα έρθοι η ώρα που οι σταθερές αξήες θα αποκατασταθούν. Τα άστρα του Μαρκογιαννάκη και της Έλσας θα ξαναφοτήσουν τον ουρανό της ...Ριγίλις!

      • MENTORAS avatar
        MENTORAS @ nimou 15/11/2011 08:55:30

        Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΑΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗΣ ΚΑΙ ΛΑΙΚΗΣ ΔΕΞΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΕΠΙΤΑΚΤΙΚΗ.ΟΙ ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΤΩΝ ΜΕΣΑΙΩΝ ΧΩΡΩΝ ΜΑΣ ΕΦΕΡΑΝ ΣΤΟ 25% ΚΑΙ ΜΕ ΔΥΟ ΑΚΟΜΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΝΑ ΤΣΙΜΠΟΛΟΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΣΗ.ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΩΣ ΠΟΥ Ο ΤΕΩΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟΣ ΥΠΟΥΡΤΓΟΣ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΤΑΓΟΝΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟ ΑΠΟΡΙΑΣ.ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΑΝ Ο ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ ΑΝΗΚΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΜΑΖΙ ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΛΕΓΑΝΕ ΟΤΙ ΛΕΓΑΝΕ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ? ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΝΤΩΣ ΚΑΙ ΑΚΡΟΔΕΞΙΑ ΣΤΑΓΟΝΙΔΙΑ......ΕΧΟΥΝ ΕΝΤΕΧΝΩΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΤΗΝ ΛΑΙΚΗ ΔΕΞΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΚΡΟΔΕΞΙΑ.ΜΗΝ ΠΤΟΕΙΣΤΕ ΠΑΙΔΙΑ Η ΜΟΥΡΓΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ......

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Αστραπόγιαννος 14/11/2011 21:55:01

      Εδώ ακριβώς είναι το εξωφρενικό, ότι δηλαδή άνθρωποι που ευθύνονται για την κατάντια της γεωργίας μας προβάλλονται τώρα ως "φιλελεύθεροι εκσυγχρονιστές" από τον Μπάμπη τον "τραπεζιτικό" και τους παρατρεχάμενούς του. Λες και έχουμε μνήμη χρυσόψαρου.

  6. k. avatar
    k. 14/11/2011 17:31:20

    ας πουμε και ενα εύγε εδώ!

  7. JOHN Q avatar
    JOHN Q 14/11/2011 17:31:46

    Δεν είναι σταγονίδια οι Δεξιοί κ. Χατζηγάκη

    http://www.youtube.com/watch?v=X0kxuh4hGb0&feature=player_embedded

  8. kapoios avatar
    kapoios 14/11/2011 17:32:16

    Nαι ντε! Ετσι!
    αντε να καθαρισει το κομμα

  9. Θέμις avatar
    Θέμις 14/11/2011 17:32:19

    Καλή αρχή. Ένας ένας να φεύγουν. Σ' όποιον δεν αρέσουν οι αρχές και η ιδεολογία της ΝΔ, το κουβαδάκι του και σ' άλλη παραλία. Α! και καλή επιτυχία στις επερχόμενες εκλογές..

  10. Lewnidas avatar
    Lewnidas 14/11/2011 17:32:45

    At last

  11. ΝΙΚΟΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ 14/11/2011 17:33:11

    ΜΠΡΑΒΟ ΑΝΤΩΝΗ!
    ΚΑΛΛΙΟ ΑΡΓΑ ΠΑΡΑ ΠΟΤΕ!
    ΑΝΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙ ΠΑΡΕΑ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΣΤΑΓΟΝΙΔΙΑ!

  12. sawas avatar
    sawas 14/11/2011 17:33:59

    Κάλλιο αργά....

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ sawas 14/11/2011 18:30:43

      ..και ''κάλλιο πέντε και στο χέρι''...

      • sawas avatar
        sawas @ ΕΥΑ 14/11/2011 19:42:13

        Κάλλιο γαιδουρόδε(ρ)νε....

        • ΕΥΑ avatar
          ΕΥΑ @ sawas 14/11/2011 20:12:46

          Κάλλιο μια μέρα κόκορης παρά 5 μέρες κότα....(χαχα! αλλά αυτό πάει και στους ''αντάρτες'' του Πασόκ)

          • sawas avatar
            sawas @ ΕΥΑ 14/11/2011 21:24:14

            Κάλλιο 'νας φρόνιμος οχτρός...παρά 'νας φίλος παλαβός (μετρούσε σαν φίλος ο παλαβιάρης)

  13. Υψηλάντης avatar
    Υψηλάντης 14/11/2011 17:34:02

    Κίνηση ΜΑΤ του Αντώνη Σαμαρά.Ας αναλύσουν τα μηνύματα της κίνησης αυτής οι ειδικοί αναλυτές που νόμισαν πως ο Σαμαράς συμφωνεί μαζί τους.

  14. Android avatar
    Android 14/11/2011 17:36:39

    αποφάσισε πως θα το γράφεις. Χατζιγάκης ή Χατζιδάκης?

  15. ΜΑΚΗΣ P avatar
    ΜΑΚΗΣ P 14/11/2011 17:36:51

    ΜΠΡΑΒΟ ΠΡΟΕΔΡΑΡΑ ΕΤΣΙ ΣΕ ΘΕΛΟΥΜΕ

    makis p

  16. Zanetta avatar
    Zanetta 14/11/2011 17:38:47

    Να παίρνουν σειρά και οι υπόλοιποι 4, ο πρόεδρος μπουντουρίζει κατ΄αύξοντα!!!

  17. juliet avatar
    juliet 14/11/2011 17:38:49

    Ο επόμενος.....τώρα που άνοιξε η πόρτα και φυσάει ....σήμερα.
    ΚΟΥΙΖ: Τώρα στοιχηματίζουμε παιδιά , τριπλό τζακ ποτ ...αύριο κληρωωωωώνει!!!!!!!!!!!!!

  18. χόμπιτ avatar
    χόμπιτ 14/11/2011 17:39:47

    1) λυπάμαι για την διαγραφή......τέτοιες αντιδημοκρατικές πρακτικές ποτέ δεν μου άρεσαν.....δεν νομίζω όμως ότι ο κύριος Χατζηδάκης και όσοι εκφέρουν παρόμοιες απόψεις, προσπαθούν όπως ισχυρίζεται ο αρθρογράφος "να επιβάλλουν μέχρι και αλλαγή πορείας στην ηγεσία του κόμματος", περισσότερο από αυτούς που τόσο καιρό φωνασκούν για "προδότες, πουλημένα κορμιά, προθύμους,εξαπτέρυγα" και τώρα διαφώνησαν με την (υπεύθυνη) στάση του κυρίου Σαμαρά περί σχηματισμού κυβέρνησης ευρείας κοινοβουλευτικής αποδοχής..........2) τέτοιες ενέργειες, όπως η συγκεκριμένη διαγραφή δεν ωφελούν την ΝΔ......μάλλον την μικραίνουν και την οδηγούν σε περαιτέρω συρρίκνωση, αφού απομακρύνεται με βήμα ταχύ από τον "μεσαίο χώρο", όπως τον είχε οριοθετήσει ο κύριος Καραμανλής......και όποτε η ΝΔ κέρδισε εκλογές τα τελευταία 30 χρόνια, εκπροσωπούσε και την λαική δεξιά και την φιλελεύθερη πτέρυγα και τον "μεσαίο χώρο".......

    • Y. avatar
      Y. @ χόμπιτ 14/11/2011 17:54:33

      Δεν υπήρχε, ούτε υπάρχει μεσαίος χώρος. Μεσαία λογική υπάρχει (..κατά το κοινή)
      Η Παράταξη και ο αρχηγός της που θα αγγίξει αυτή τη μεσαία λογική, θα εκλεγεί

      • fitsulas avatar
        fitsulas @ Y. 14/11/2011 18:23:22

        Ο "μεσαίος χώρος" που επικαλείται ο φίλος είναι το ραγιάδικο κομμάτι της Δεξιάς.
        Και αυτό υπάρχει είτε το θέλουμε είτε όχι.

        • stanley@gr avatar
          stanley@gr @ fitsulas 14/11/2011 18:38:58

          καιρος να το αποβαλλουμε!

      • daughter of mercy avatar
        daughter of mercy @ Y. 14/11/2011 22:01:12

        Επίσης δεν υπάρχει μεσαία τάξη όποτε ας το λάβουμε κι αυτό στα υπόψιν.

    • ΝΙΚΟΣ avatar
      ΝΙΚΟΣ @ χόμπιτ 14/11/2011 17:59:24

      Η ανάλυσή σου είναι εκτός τόπου και χρόνου!
      Πήγαινε σήμερα στρην κοινωνία και μίλα τους για μεσαίο χώρο και άλλες τέτοιες αρλούμπες και το γιαούρτι (στην καλύτερη περίπτωση) θα πάει σύννεφο!
      Άλλωστε το τί εκφράζουν όλα αυτά τα βλέπουμε στα αστρονομικά ποσοστά της Ντορούλας...

      • sofia avatar
        sofia @ ΝΙΚΟΣ 15/11/2011 07:40:17

        σωστός!

    • SOTPAP avatar
      SOTPAP @ χόμπιτ 14/11/2011 18:30:45

      να λυπάσαι φίλε για τους χορούς του Χατζηγάκη , στο πλευρό του Κούτρα, του ΑΚΤΟΡΑ
      Να λυπάσαι φίλε που χιλιάδες ΟΝΝΕΔίτες έψαχναν δουλειά την ώρα που ο Χατζηγάκης διόριζε το σόι του στην ΑΓΡΟΓΗ
      Μπράβο και πάλι μπράβο στον Αντώνη Σαμαρά

    • φωνη avatar
      φωνη @ χόμπιτ 14/11/2011 18:42:47

      Ναι, μη φας έχουμε γλαρόσουπα. Το μόνο μεσαίο που παίρνει φεύγοντας είναι the 3rd the longer.
      Tώρα είναι ελέυθερος να πάει να κλαφτεί στο μαγαζί του Αλαφούζου που σύχναζαν όλη μέρα το τελευταίο 10ήμερο. Όλο και κάποιο πάνελ θα βρεθεί να τον παρηγορήσει.

  19. marilou avatar
    marilou 14/11/2011 17:41:44

    k tous allous!exei k allous na parei o diaolos...bravo proedre!

  20. Ntinos avatar
    Ntinos 14/11/2011 17:42:54

    άντε να πέρνουν σειρά και οι μπαλαρίνες...

    • SOTPAP avatar
      SOTPAP @ Ntinos 14/11/2011 18:31:51

      Αρούλη ετοιμάσου, έρχεται η σειρά σου

  21. Kostas avatar
    Kostas 14/11/2011 17:43:14

    Και τι προσέφερε στη ΝΔ; Πόσο άξιζε; Ας καταλάβουν ΟΛΟΙ όσοι ανήκουν σ’ αυτό το κόμμα, ότι μετά τις αποφάσεις που λαμβάνονται δημοκρατικά, όλοι τις υποστηρίζουν ωσάν να ήταν δικές τους. Προφήτες εκ των υστέρων δεν επιτρέπονται σε δημοκρατικά κόμματα. «Εγώ τα έλεγα» κλπ δεν αρμόζουν σε πολιτικά πρόσωπα.

  22. vardarskian avatar
    vardarskian 14/11/2011 17:44:02

    Μάλλον ήρθε η ώρα της εναλλακτικής ανάγνωσης του "σφουγγαριού" για κάποιους αμετανόητους!

    • Y. avatar
      Y. @ vardarskian 14/11/2011 17:56:13

      Σωστότατος!!

  23. Y. avatar
    Y. 14/11/2011 17:44:14

    Καλά ξηγήθηκε!!

  24. Agni avatar
    Agni 14/11/2011 17:47:28

    Απλά ΤΕΛΕΙΟ!!Αν τυχόν αναφέρεται στον Πάνο Καμμένο ως ακροδεξιό,που εκπροσωπεί τον κλασσικό και αμιγή εθνικοαπελευθερωτικό φιλελευθερισμό,όπως τον δίδαξε στην ανθρωπότητα η τιμημένη γενια του '21,ο Γαριβάλδης,ο Γκάντι,ο Μαντέλα,οι ένδοξοι πατέρες της Αμερικάνικης Δημοκρατίας και άλλοι,τι να πω..Μάλλον έχει απωλέσει καθε ίχνος πανανθρώπινης αναφοράς..Ο Αντώνης Σαμαράς χαράζει διαχωριστικές γραμμές,σαν να αρχίζει να διαμορφώνεται ένας συμπαγής ιδεολογικός προσανατολισμός που θα κάνει τη ΝΔ και πάλι κόμμα με ταυτότητα..Εύγε!..

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ Agni 14/11/2011 18:33:48

      Ο Καμένος μπορεί να είναι ακέραιος χαρακτήρας αλλα είναι ανυπόμονος. Έπρεπε να ακούσει πρώτα την τοποθέτηση του Σαμαρά στην ΚΟ και μετα να λέει ότι δεν ψηφίζει τη μεταβατική κυβέρνηση, το ελάχιστο που μπορει να κάνει τώρα για να μην προσβάλει τον Πρόεδρο και να σώσει και τα προσχήματα είναι είτε να δηλώσει ότι μετά από όσα είπε ο Σαμαράς αλλάζει γνώμη γιατί καλήφθηκε είτε στη χειρότερη να μην παραστεί καθόλου των ημέρα της ψήφου εμπιστοσύνης

      • Theo avatar
        Theo @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 14/11/2011 18:40:45

        δεν τεθηκε θεμα κομματικης πειθαρχιας!

        • ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΙΜΟΣ avatar
          ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΙΜΟΣ @ Theo 14/11/2011 19:01:29

          Θα με απογοητεύσει ο Σαμαράς αν διαγράψει τον Καμμένο. Ελπίζω να πρυτανεύσει η λογική. Ο Χατζηγάκης καλώς διαγράφηκε. Ήταν ό,τι πιο παλαιοκομματικό είχε η ΝΔ στη Θεσσαλία. Προκλητικός μέχρι τέλους...

    • SOTPAP avatar
      SOTPAP @ Agni 14/11/2011 18:33:58

      λίγο μέτρο δεν βλάπτει
      τι σχέση έχει ο Καμένος με τον Γκαριμπάλντι και τον Γκάντι;
      με τα λεφτά του μπαμπά και του πεθερού κάνουμε όλοι τους μάγκες
      ένσημο έχει κολλήσει στη ζωή του;

      • ΝΙΚΟΣ avatar
        ΝΙΚΟΣ @ SOTPAP 14/11/2011 18:46:52

        Σημασία έχει αν αυτά που λέει είναι αλήθεια και σωστά! Και είναι!...

    • anetos avatar
      anetos @ Agni 15/11/2011 07:29:45

      τ λεει ρε ....

  25. Lewnidas avatar
    Lewnidas 14/11/2011 17:47:35

    δεν ήξερα ότι είμαστε ακροδεξιοί αλλα θα ήθελα να με διαφώτισης τι εμπεριέχει ο ορος μήπως είμαι τέτοιος και μου έχει διαφύγει.

  26. Νίκος Π. avatar
    Νίκος Π. 14/11/2011 17:47:47

    Μπράβο στον Σαμαρά!
    Επιτέλους να σπάσει το νεο-φιλελέυθερο απόστημα στο κόμμα μπάς και δούμε άσπρη μέρα.

  27. ΑΠΙΣΤΟΣ ΘΩΜΑΣ avatar
    ΑΠΙΣΤΟΣ ΘΩΜΑΣ 14/11/2011 17:50:29

    ΕΚΕΙ ΠΟΥ Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΑΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΙ, ΝΑΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΙΝΗΣΗ ΜΑΤ ΚΑΙ ΜΑΣ ΞΑΝΑΚΕΡΔΙΖΕΙ. ΣΕΙΡΑ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ 4-5 ΑΝ ΔΕΝ ΒΑΛΛΟΥΝ ΜΥΑΛΟ.

  28. Theo avatar
    Theo 14/11/2011 17:51:57

    για να μπει λιγος φρεσκος αερας!!
    κοντευαμε να σκασουμε!

  29. NIKOS avatar
    NIKOS 14/11/2011 17:52:05

    Η ΜΑΝΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ...... καλα τον εκανε

  30. tak avatar
    tak 14/11/2011 17:52:43

    Σωτήρη, καλά σου έκανε! Μιλάς εσύ; Θα τρίζουν τα κόκαλα τουΕυάγγελου!

  31. Bodinus1576 avatar
    Bodinus1576 14/11/2011 17:53:05

    Όπως έχει πει και ο Παντελής Ζερβός στους "Μακρυκωσταίους και Κοντογιώργηδες": "Και χρατς τον άτιμο..."

  32. Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ avatar
    Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ 14/11/2011 17:53:11

    Μπράβο ρε πρόεδρε.
    Άντε να καθαρίζει το κόμμα από τους Δούρειους Ίππους.

  33. ΗΜΙΑΙΜΟΣ avatar
    ΗΜΙΑΙΜΟΣ 14/11/2011 17:53:32

    ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ...
    ΨΕΚΑΣΤΕ-ΣΚΟΥΠΙΣΤΕ ΤΕΛΕΙΩΣΑΤΕ...
    ΑΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΝΑ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΟ TEST DNA ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΡΟΤΙΜΩΤΕΡΟ..

  34. andreas gr avatar
    andreas gr 14/11/2011 17:55:43

    Μαλλιασε το πληκτρολογιο γραψε γραψε τοσες μερες,καλιο αργα παρα ποτε.Ολο κωλοτουμπες κανεις αρχηγε και με ξαναφερνεις κοντα σου.Πρεπει να κανεις ομως αλλη μια για να με κερδισεις πληρως,ξερεις εσυ να καταψηφισεις την κυβερνηση που στηριζεις θα ειναι και πρωτοτυπο.Παντως την αρχη την εκανες και για αυτο ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ.

  35. karenin avatar
    karenin 14/11/2011 17:56:32

    Εχω μείνει με την απορία. Γιατί ο ΣΑΜ στην μεταβατική, δεν έστειλε πεσκέσι
    τον Αρη, Κούλη κ.λ.π. να συγκυβερνήσουν όπως διακαώς επιθυμούσαν;
    Κρίμα, τα βουτυρόπαιδα γλύτωσαν από γιούχα και γιαούρτια.

    • Y. avatar
      Y. @ karenin 14/11/2011 18:16:37

      ..χαζοί είναι να παραιτηθούν? 3 μήνες x 6.000 (..συν τα τυχερά)
      Τα τελευταία τους

  36. Νικηφoρος Φωκας avatar
    Νικηφoρος Φωκας 14/11/2011 17:56:40

    Αιντε να ξεβρωμιζει σιγα σιγα ο τοπος.... ο θρασυτατα χορευων με τους διαπλεκομενους πεταχτηκε -οπως τους αξιζε- με τις κλωτσιες εξω , ελπιζω να ακολουθησουν και αλλες κλωτσιες ..

  37. Λεωνίδας avatar
    Λεωνίδας 14/11/2011 17:57:00

    Κάτι τέτοια νεοφιλελεύθερα σταγονίδια μετέτρεψαν την Ελλάδα σε αχταρμά, τον πατριωτισμό σε "ακροδεξιά" και την τρικυμία του εγκεφάλου τους σε "δεσπόζουσα άποψη".
    Ξαστερώνει σιγά σιγά ή μου φαίνεται;

  38. Νίκος avatar
    Νίκος 14/11/2011 18:00:45

    Ο κ. Σωτήρης Χατζηγάκης είναι ένας έντιμος, άξιος και μορφωμένος άνθρωπος, μέσα στη ΝΔ. Πολλοί άνθρωποι, και εκτός του ίδιου κόμματος, τον εκτιμούν.
    Με όσα κάνει ο κ. Σαμαράς, κινδυνεύει να διαγραφεί ο ίδιος από τον Ελληνικό λαό.

    Ας γνωρίζει ο κ. Σαμαράς, ότι ακροδεξιοί υπάρχουν πραγματικά σε πολλά κόμματα ( ΚΑΙ στο ΠΑΣΟΚ ), αλλά απλά αυτοί ξέρουν να κρύβονται όσο μπορούν.

    • SOTPAP avatar
      SOTPAP @ Νίκος 14/11/2011 18:36:18

      εντιμος, εντιμος
      εντιμοτατα γεμισε την ΑΓΡΟΓΗ με συγγενεις
      μηπως εισαι ενας απο αυτους;
      αν εισαι, αξιος ο μισθος σου

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ Νίκος 14/11/2011 18:38:54

      Είναι αλλά εξέθεσε τον εαυτό του και απώλεσε μόνος του τη σοβαρότητά του. Όταν θεωρείς ότι οι συβαγωνιστές σου είναι ακροδεξιά σταγονίδια τότε απλά παραιτήσε καταγγέλοντας. Δεν το παίζεις τιμητής σε κρίσιμες στιγμές κόντρα στη γραμμή του Προέδρου μέ έναν τρόπο που δείχνει ότι τον αμφισβητείς και δίνεις επιχειρήματα στους αντιπάλους

      • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
        ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 14/11/2011 18:40:24

        συναγωνιστές

        παραιτήσαι καταγγέλοντας

    • geo1974 avatar
      geo1974 @ Νίκος 17/11/2011 13:35:54

      εντιμος????αυτος που διορισε ολους τους τρικαλινους σαν δεσμοφυλακες στον κορυδαλλο παρακαμπτοντας τις διαδικασιες?αυτος που απεσπασε εκπαοδευτικους απο αθηνα στα τρικαλα χωρις να το δικαιουνται (και μαλιστα πασοκια βαμμενα?) αυτος που εκανε τ αγρογη που διορισε παλι τρικαλινους και μαλιστα πληρωνοντουσαν χωρις να δουλευουν αφου ποτε δεν εφυγαν απο τα τρικαλα αυτος που σαν υπουργος δικαιωσηνης δεν εβαλε κανενα λαμογιο του πασοκ στην φυλακη?τι να σου πω νικολα πολυ εντιμος ανθρωπος.ανδικελο παλαιοκομματικου συστηματος και μαλιστα κακεχτυπο ειναι .αυτος και μερικοι αλλοι να παρουν τ μπουλο απο τ παραταξη και να μεινουν οι γνησιοι δεξιοι!!!!

  39. ΑΙΓΕΥΣ ΠΡΩΤΟΝΟΤΑΡΙΟΣ avatar
    ΑΙΓΕΥΣ ΠΡΩΤΟΝΟΤΑΡΙΟΣ 14/11/2011 18:02:41

    ΈΝΑ ΜΕΓΆΛΟ ΕΎΓΕ
    άλλο φοβάμαι εγώ
    λέτε να διαγράψει και Πανο Καμένο?

    • SOTPAP avatar
      SOTPAP @ ΑΙΓΕΥΣ ΠΡΩΤΟΝΟΤΑΡΙΟΣ 14/11/2011 18:38:03

      δεν τολμά ο Σαμαράς να διαγράψει τον Καμένο...
      θα αφήσει την παράταξη χωρίς ΝΕΦΕΛΙΜ;

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ ΑΙΓΕΥΣ ΠΡΩΤΟΝΟΤΑΡΙΟΣ 14/11/2011 18:41:26

      Θα τον διαγράψει αν ο Καμένος τραβήξει το σχοινί

  40. giorgos avatar
    giorgos 14/11/2011 18:03:15

    προκλητικοτατατος.μαλλον επιζητουσε τη διαγραφη του.

  41. ΜΠΑΜΠΗΣ avatar
    ΜΠΑΜΠΗΣ 14/11/2011 18:04:34

    Ε ΔΕΝ ΑΞΙΖΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΡΟΣΩΠΟ.
    ΧΑΧΟΛΟΘΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΑ.
    Η ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΟ ΠΑΣΤΟΚ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑ ΣΤΗ Ν.Δ.
    ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΥΟΤΑΝ ΜΕ ΤΗ Ν.Δ.
    ΤΩΡΑ ΙΣΩΣ ΒΡΕΙ ΑΛΛΟΥ ΣΤΕΓΗ.
    ΣΤΟΚΑΛΟ ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ ΑΡΚΕΤΑ ΜΑΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ ΣΟΥ.
    ΠΑΛΙΟΣ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΣ ΟΛΚΗΣ ΗΤΑΝ ΟΜΠΑΓΑΣΑΣ.

  42. τσεπελοβιτηs avatar
    τσεπελοβιτηs 14/11/2011 18:06:24

    επιτελους, καιρος ν' ακουστει και η φωνη των 840.οοο που ψηφισαν καθαρση και επανιδρυση του κομματος. θελουμε καθαρες κουβεντες σταθερη πορεια και οχι πισωγυρισματα και νταβατζιδικα παιχνιδακια.καθε ρουφιανος των ΜΜΕ στυον καιαδα του Λυκουργου. πρωτα η πατριδα και το εθνος και ολα τα καθε ειδους λαμογια στο πυρ το εξωτερον.

  43. αναγνωστης avatar
    αναγνωστης 14/11/2011 18:07:01

    Πάντως τα καλύτερα ανακλαστικά τα έχει το ...antinews. Τι ώρα έγραψε ότι πρέπει να διαγραφεί; 15:50
    http://www.antinews.gr/2011/11/14/133442/

  44. Κώστας Θ. avatar
    Κώστας Θ. 14/11/2011 18:08:09

    Bρίσκω σωστή την αντίδραση της ΝΔ για τις αναφορές σε "ακροδεξιά σταγονίδια" αλλά κάπως υπερβολική όσον αφορά τις "τάσεις". Σε ένα μεγάλο κόμμα εξουσίας είναι φυσικό και ίσως θεμιτό να υπάρχουν "ρεύματα". Προσωπικά δε με ενοχλεί.

    • Lewnidas avatar
      Lewnidas @ Κώστας Θ. 14/11/2011 18:18:05

      εμενα με ενοχλούν όταν τα ρεύματα τα φυσούν κάτι διαπλεκόμενοι αέρηδες

    • Y. avatar
      Y. @ Κώστας Θ. 14/11/2011 18:22:46

      Γειά σου Κώστα
      “Η αναφορά του για δήθεν ύπαρξη “τάσεων” μέσα στη Νέα Δημοκρατία είναι, επίσης, ευθέως αντικαταστατική”
      Αν το καταστάτικό αναφέρει κάτι σχετικό περι τάσεων, τότε δικαίως (..προσωπικά δε γνωρίζω)

  45. ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ avatar
    ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ 14/11/2011 18:08:28

    στο καλο και να μας γραφεις

  46. fitsulas avatar
    fitsulas 14/11/2011 18:10:25

    Όταν η ΝΔ ήταν το κόμμα των χουντικών και των βασιλικών του άρεσε;;
    Τι έχουν πάθει όλοι με τον πατριωτισμό, μύγα τους τσίμπησε;
    Και μετά λέμε για τον ΣΥΡΙΖΑ.

    • Lewnidas avatar
      Lewnidas @ fitsulas 14/11/2011 18:14:21

      μάλλον γιατί είναι παλιόπαιδα οι πατριώτες και δεν χορεύουν τσάμικα σε χοροεσπερίδες του mpoumpola

  47. Κατ.Κατ. avatar
    Κατ.Κατ. 14/11/2011 18:11:22

    Μπράβο Πρόεδρε! Έτσι σιγά σιγά να καθαρίζουν τα ψηφοδέλτια να μην έχουμε πολυ δουλειά εμείς......

  48. k avatar
    k 14/11/2011 18:13:30

    ΑΧΤΑΡΜΑΣ ΔΗΛΑΔΗ κ. ΧΑΤΖΗΓΑΚΗ. ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΜΑΡΑ. ΑΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΗ ΝΤΟΡΑ ΤΩΡΑ.

  49. Κώστας Τ avatar
    Κώστας Τ 14/11/2011 18:15:24

    Άρχισε το ξεφόρτωμα των βαριδίων!Περιμένουν και τα λοιπά ντοράκια,Μπράβο ΠΡΟΕΔΡΕ!!!Οι λαικιστές τύπου Χατζηδάκη, δεν έχουν χώρο στη ΝΔ φρενάρουν την πορεία προς την αυτοδυναμία!!!

  50. nikos avatar
    nikos 14/11/2011 18:15:49

    ΣΩΣΤΟΣ Κ ΜΑΓΚΑΣ!!!!

  51. geothe avatar
    geothe 14/11/2011 18:16:14

    Όλα τα κιλά, όλα τα λεφτά, όλα τα λαμόγια, όλες τις σφαλιάρες.

    Άντε γιατί.... Άκου σταγονίδια... Χρόνια είχαμε ν' ακούσουμε αυτή τη φράση... Μα τι πίνουν μερικοί;

  52. Fanis avatar
    Fanis 14/11/2011 18:16:48

    Πρεπει να υπαρχει .."παρασκηνιο" ,κατι αλλο συμβαινει με τον χατζηγακη.
    Αμα με μια τετοια δηλωση διαγραφεται ενα "ιστορικο" στελεχος και τελος παντων πρωην υπουργος ,τοτε δεν μας βλεπω καλα..

    • Theo avatar
      Theo @ Fanis 14/11/2011 18:47:47

      τι να σου πω μεγαλη απωλεια!
      ο σταφιδιασμενος!!
      βρε ουστ!!!!

  53. λέων avatar
    λέων 14/11/2011 18:20:40

    Δεν είναι ακραίος ο Χατζηγάκης όταν διόριζε στην Αγρογή τους γόνους των πιο πλούσιων οικογενειών της πόλης των Τρικάλων? ¨Η που σαν πρόεδρος της βουλής την γέμισε με καθαρίστριες από το νομό του? Και όλα αυτά μόνο για ψήφους. Έχετε κάνει καμμιά ερώτηση στην πόλη του να ακούσετε ποια γνώμη έχουν για τον μαυρογιαλούρο της δεκαετίας του 60? Την παχυλή συνταξούλα την εξασφάλισε οπότε μην τον κλαίτε. Άντε γεια παππούλη.

  54. Δημητρης 21 avatar
    Δημητρης 21 14/11/2011 18:21:05

    ε ρε γλεντιαααααα!!!!!

  55. Τρικαλα-7 avatar
    Τρικαλα-7 14/11/2011 18:21:25

    ...έπρεπε από καιρό..........

  56. Underdog avatar
    Underdog 14/11/2011 18:23:37

    Οι διαγραφές είναι πάντοτε επώδυνες. Ιστορικά διαγραφές έχουν κάνει όλοι σχεδόν οι αρχηγοί είτε στο κόμμα είτε στη Νεολαια (ΟΝΝΕΔ).Ο Καραμανλής ο Μεγάλος είχε διαγράψει το 1958 τον μετέπειτα Πρωθυπουργό Γεώργιο Ράλλη και μετά το 1974 τους βουλευτές Αγγελο Πνευματικό και Κων/νο Γόντικα). Ο Αβερωφ τον τότε βουλευτή Γεώργιο Πλυτά που ήθελε να κατέβει δήμαρχος Αθηναίων ενω το κόμμα υποστήριζε τον Τζαννή Τζανετάκη. Ο Μητσοτάκης διέγραψε τον πρωην υπουργό Πολιτισμού Δημητρη Νιανια και το 1987 τον Αναστάση Παπαληγούρα γιατί είχε γράψει επαινετικό άρθρο για τον Κωνσταντίνο Καραμανλή (για ναμην αναφέρω τις διαγραφές στην ΟΝΝΕΔ το 1985 , τότε που ανέλαβε πρόεδρος ο Βουλγαράκης). Ο Εβερτ διέγραψε τον πρωην υπουργό Εξωτερικών, επί κυβέρνησης Μητσοτάκη, Μιχάλη Παπακωνσταντίνου, θείο του σημερινού υπουργού του ΠΑΣΟΚ.Ο Καραμανλής ο Νεότερος τον Φεβρουάριο του 1998 διέγραψε διαμιάς τους κκ. Α. Παπαληγούρα, Π. Τατούλη, Σ. Μάνο, Γ. Σουφλιά, Ν. Κάκκαλο και Β. Κοντογιαννόπουλο επειδή διαφοροποιήθηκαν σε ψηφοφορία στη Βουλή επί άρθρου για την εξυγίανση των ΔΕΚΟ. Μη ξεχνάμε ότι το 2000 είχε διαγράψει τον Καρατζαφέρη ) Τώρα κάνει το ίδιο και ο Σαμαράς.
    Διαγραφές γίνονται όταν υπάρχουν φυγόκεντρες τάσεις , μη αποδοχή του Αρχηγού ή της πολιτικής που ακολουθεί. Ακόμη γίνονται όταν σκόπιμα βουλευτές ή κομματικά στελέχη λειτουργούν ως "δούρειοι ίπποι" με δηλώσεις ή ενέργειες με σκοπό να τρώσουν το γόητρο του αρχηγού και την απήχηση του κόμματος. Πιστεύω ότι τις περισσότερες φορές οι λόγοι για τις συμπεριφορές αυτές είναι προσωπικοί και ιδιοτελείς (παραγκωνισμός ή αντικατάσταση στις κομματικές θέσεις, προσωπικές αντιζηλίες, πίστη στο πόσο αναντικατάστατοι είναι ή ακόμη και διαίσθηση ότι έχουν μπει οριστικά στη ζώνη του πολιτικού λυκόφωτος). Πολύ λιγότερες είναι οι περιπτώσεις που για λόγους ιδεολογικούς ή στρατηγικής διακινδύνεψε κάποιος τη διαγραφή του. Η παράταξη πάντα συναγωνιζόταν επαξίως το ΠΑΣΟΚ στις διαγραφές. Αλλωστε και αυτό κόμμα εξουσίας είναι. Κατά συνέπεια "κομίζουν γλαύκας εις τας Αθήνας ", όσοι σήμερα ελεεινολογούν τον Σαμαρά ή κόπτονται για το χάλι της παράταξης.

    • tan Pet avatar
      tan Pet @ Underdog 14/11/2011 18:44:25

      Ξέχασες το σημαντικότερο. Την διαγραφή 10 (και πλέον) βουλευτών, το 85 από το Μητσοτάκη, με εξέχουσα εκείνη του μετέπειτα Πρόεδρο της Δημοκρατίας Κωστή Στεφανόπουλο. Μακράν τον καλύτερο Πρόεδρο που είχε η Ελλάδα.

      • Underdog avatar
        Underdog @ tan Pet 14/11/2011 21:31:18

        Δεν τον διέγραψε. Απεχώρησε μετά την ήττα στις εσωκομματικές εκλογές για αρχηγός της ΝΔ και ίδρυσε τη ΔΗΑΝΑ. Ειρήσθω εν παρόδω ότι τότε οι Αβερωφικοί , μεταξύ των οποίων και ο σημερινός αρχηγός Αντώνης Σαμαράς , είχαν υποστηρίξει τον Μητσοτάκη. Για αυτό υπάρχει και ο αστικός μύθος(;) ότι πέραν των ικανοτήτων του έλαβε ως επιβράβευση το Υπουργείο Εξωτερικών Αλλο θέμα βέβαια αν λόγω Σκοπιανού επήλθε η ρήξη.

  57. Κώστας avatar
    Κώστας 14/11/2011 18:27:53

    To καραγκιοζιλίκι έπρεπε να λάβει τέλος.
    Με Κινέζους αξιωματούχους συναντιόταν ο Χατζηγάκης, εκεί αυτός στην εμμονή του για συγκυβέρνηση με το ΠΑΣΟΚ αναφερόταν. Γραφικός...:
    "Η αντίληψη της ενότητας (που υπάρχει στην Κίνα σε κοινωνικό και πολιτικό επίπεδο) αποτελεί πολύ καλό παράδειγμα για την Ελληνική πραγματικότητα, ιδιαίτερα στη σημερινή κρίσιμη περίοδο που διανύουμε», υπογράμμισε σήμερα ο βουλευτής και πρώην υπουργός κ. Σωτήρης Χατζηγάκης, κατά τη διάρκεια της ομιλίας του στην έναρξη του διεθνούς συνεδρίου με θέμα «Θιβέτ: Νέες προοπτικές στην ελληνοκινεζική πολιτιστική και οικονομική συνεργασία», που πραγματοποιείται σε κεντρικό ξενοδοχείο της Αθήνας." !!!!
    http://www.hatzigakis.gr/site/index.php?option=com_content&view=article&id=619:h--------&catid=42:2008-11-07-15-05-20&Itemid=100

    Βέβαια η ΝΔ θα χάσει έναν ...μαχητικό βουλευτή που σφυροκοπούσε την Κυβέρνηση με τις ερωτήσεις του όπως η συγκλονιστική ερώτηση στον υπουργό εργασίας για την κατάργηση του ΙΚΑ...Φαρκαδόνας, μια ερώτηση που κατατρόπωσε την Κυβέρνηση:
    http://www.hatzigakis.gr/site/index.php?option=com_content&view=article&id=618:2011-07-22-16-20-58&catid=42:2008-11-07-15-05-20&Itemid=100

    Η πλάκα είναι πως με λίγο σπρώξιμο από τα γνωστά ΜΜΕ, που έπαιξαν τα ρέστα τους για την συγκυβέρνηση του ενόχου για την λεηλασία του χρηματιστηρίου του 1999 Παπαδήμου, γραφικοί παλαιοκομματικοί σαν τον "όλα τα κιλά όλα τα λεφτά" βαφτίζονται "φιλελεύθεροι", "κεντρώοι", "μετριοπαθείς" κλπ. Μετριοπαθής ποιός; Ο Αγρογής!!! Ο αρχιρουσφετολόγος Χατζηγάκης.

    Που έδωσε το δικαίωμα, με το όργιο παλαιοκομματισμού και ρουσφετολογίας στο οποίο επεδόθη, στον Πάγκαλο να κατηγορεί ολόκληρη την παράταξη; Ο "μεσαίος" κ. Χατζηγάκης. Ο ...μοντέρνος:
    " Ακούστε τώρα τις εξειδικεύσεις αυτών των εξειδικευμένων επιστημόνων για την ψηφιοποίηση των αγροτεμαχίων», ανέφερε ο Θ. Πάγκαλος. «Γυμναστές και γυμνάστριες, φιλόλογοι, οικονομολόγοι, ανθρωπολόγοι, ένας ναυπηγός, τεχνολόγοι τροφίμων, κοσμετολόγοι είναι αυτοί που ασχολούνται με τα καλλυντικά. Μακιγιέρ, δασοπόνοι, τουριστικά επαγγέλματα, απόφοιτοι Λυκείου δεκάδες, δεκάδες φοιτητές, κι ένας ιδιοκτήτης μπαρ στα Τρίκαλα».

    Ιδού η ονοματολογία που ανέφερε: «Περιμένετε ντε. Βεργίνη Σοφία, κόρη του κυρίου Βεργίνη, βουλευτή της Ν.Δ, Τσιαρτσώνη Θεανώ, κόρη του πρώην υπουργού Μακεδονίας-Θράκης, κυρίου Τσιαρτσώνη. Σκιαδάς Χρήστος, γιος του γενικού γραμματέα του υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης. Χαλκίδη Βασιλική, κόρη του βουλευτή Ημαθίας της Ν.Δ., του κυρίου Χαλκίδη. Μπίκαζης Ιωάννης, ανιψιός του κ. Μαγγίνα. Σουφλιά Βαΐτσα, Σουφλιάς Κωνσταντίνος, δεν χρειάζεται να πω κάτι παραπάνω, ε; Τρίκας Γεώργιος, οδηγός του κ. Χατζηγάκη, γυμναστής και εισαγωγέας καφέ, έγινε αμέσως διευθυντής αυτός μόλις προσελήφθη. Παταβούκα Αργυρώ, κουμπάρα του κυρίου Χατζηγάκη, πέρα από τη σχέση με τον κ. Παταβούκα. Αδάμος Φώτης, ιδιοκτήτης του μπαρ BACARA στα Τρίκαλα, κομματάρχης του κ. Χατζηγάκη. Σταμπέλος Κωνσταντίνος, στέλεχος... Αυτός σημειωτέον πληρώνεται γιατί βρίσκεται στην Κρήτη, έχει σταλεί στην Κρήτη από την "Αγρογή", ενώ το μπαρ είναι ανοιχτό και τον έχουνε δει στο μπαρ. Είναι στο μπαρ κάθε βράδυ. Σταμπέλος Κωνσταντίνος, στέλεχος του κυρίου Χατζηγάκη. Κόπανου Χριστίνα, κόρη της ιδιαιτέρας γραμματέως του κυρίου Χατζηγάκη. Φρεγιαδάκης Χρίστος, βαφτιστήρι του κυρίου Μαρκογιαννάκη. Χαλβατζή Θεοπούλα, αδερφή του διευθυντή του γραφείου του πρώην υπουργού κ. Στυλιανίδη. Σπαθή Χριστίνα, κόρη του κυρίου Σπαθή, δασολόγου, εμπειρογνώμονα αγροτικής ανάπτυξης στη Ρηγίλλης. "
    http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=180459

    Κάτι τέτοιοι σαν τον Χατζηγάκη υπονόμευσαν με το πάθος τους για ρουσφέτια τον Καραμανλή. Και τώρα μεταμφιέστηκαν με την ευγενική χορηγεία του ΔΟΛ και της Καθημερινής σε "φιλελεύθερους". Στην Ελλάδα του Μνημονίου δεν είσαι ό,τι δηλώσεις, άλλα ό,τι σε βαφτίσουν οι αναξιόπιστες εφημερίδες του Μνημονίου.
    Όπως και να 'χει ένας παθιασμένος ρουσφετολόγος λιγότερο, ένα παλαιοκομματικό απολίθωμα μας αδειάζει τη γωνιά.
    Καλή συνέχεια κ. Χατζηγάκη. Ως πολιτευτής και πρώην βουλευτής πλέον, μετά τις επόμενες εκλογές, όλο και κάποιον θα διορίσετε χαριστικά. Μην ανησυχείτε. Το πάθος σας για αναξιοκρατία θα βρει και τότε ικανοποίηση. Κάποιος θα σας λυπηθεί και θα σας κάνει το ρουσφέτι.

    • Tassos avatar
      Tassos @ Κώστας 14/11/2011 18:47:05

      Αλοιφή τον έκανες τον Αγρογή :-) Γιατί κάποιοι ανιστόρητοι μιλάνε και για σοβαρό στέλεχος

    • Costas avatar
      Costas @ Κώστας 14/11/2011 18:56:14

      Swsto to sholio...BRAVO...ola ta lefta....!!!!!

    • η Κατινίτσα της γειτονιάς σας avatar
      η Κατινίτσα της γειτονιάς σας @ Κώστας 14/11/2011 19:57:49

      Κωστάκη μου να αγιάσει το στόμα σου λεβέντη μου. Όλα σωστά και αληθινά αυτά που έγραψες γι αυτή τη θλιβερή μαριονέττα. Μόνο παλλικάρι μου που πολλοί φελλοί εξακολουθούν να επιπλέουν ακόμη στη ΝΔ ελέω καταγωγής και πατρώνων. Για να γίνει ο Σαμαράς πρωθυπουργός πρέπει να καθαρίσει όλη αυτή την κόπρο του Αυγεία και να κρατά φραγγέλιο. Όλα τα τσόφλια γυιοί και κόρες ας κάνουν το κόμμα των υποτελών και ασς αναμετρηθούν με το Σαμαρά στ' αλώνια των προσεχών εκλογών. Να ξεβρωμίσει επιτέλους ο τόπος από αυτούς.

    • romios avatar
      romios @ Κώστας 14/11/2011 20:51:25

      !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ Κώστας 15/11/2011 01:13:02

      Ααα, ρε συ Κώστα, ώστε αυτό σημαίνει αστικός φιλελευθερισμός; Κοίτα να δεις ρε παιδί μου....

  58. νεφέλη avatar
    νεφέλη 14/11/2011 18:30:52

    ..ο κούλης σε ποιό κόμμα ανήκει σήμερα;;;;

  59. Geros avatar
    Geros 14/11/2011 18:33:55

    Προσωπικά ο Χατζηγάκης δεν μου ήταν συμπαθής αλλα εμενα και πιστεύω πολλούς άλλους Νεοδημοκράτες η αντίδραση της ηγεσίας με τρόμαξε. Αν θες να τον διώξεις διωξτον για την ΑΓΡΟΓΗ , όχι δεν τον έδιωξες , εκεί έκλεισες το μάτι σε όλους τους επαγγελματίες κακομοίρηδες που γλείφουν για μια θεσούλα , τους είπες "κοίτα εδώ έχω στο κόμμα φιντάνια που διορίζουνε αβέρτα". Όταν όμως σου είπε ότι το κόμμα πρέπει να έχει πολλές τάσεις έφαγε πόδι σε χρόνο μηδέν !
    Χαρείτε την καθαρότητα που σας χαρίζει ο πρόεδρος , καλή είναι και αυτή , όμως όταν έρθουν οι εκλογές και η κάλπη είναι .... καθαρή από ψήφους σας θέλω να χαρείτε και τότε . Όχι τότε να μου κλαίγεστε για διαπλοκές , μυστικές λέσχες και κολοκυθια τούμπανα . Διαλέγοντας έναν δρόμο να δεχόμαστε και τις συνέπειες .
    Βγήκαν και φωτογραφίες με τους ... εχθρούς της παράταξης στο site , συγχαρητήρια βρήκατε την πέμπτη φάλαγγα ! Είναι ο Άρης !
    Αυτά θα ήταν απλά γελοίες υπερβολές φανατικών αν ο Σαμαράς σε όλους αυτούς που μοιράζουν τις φωτογραφίες για τις προγραφές δεν είχε δώσει θέση. Και εσείς χειροκροτάτε , μπράβο πρόεδρε ! Έτσι ! Φάε κιάλλους ! Στις εκλογές όμως θα βγει ο Σαμαράς να εκπροσωπήσει τον χώρο που αυτοί πρεσβεύουν , και το εκλογικό σώμα θα του απαντήσει με έναν στίχο του Σαββόπουλου : μπορεί κανίβαλος ποτε να εκπροσωπήσει τάχα , όλους τους φίλους τους παλιούς που έχει στην στομαχα?
    Σας θέλω να χειροκροτάτε και τότε , όχι κλάψες ...

    • TARAMAS avatar
      TARAMAS @ Geros 14/11/2011 21:18:34

      +1

  60. Ηλίας avatar
    Ηλίας 14/11/2011 18:35:50

    1. Του τη φυλαγε ο Σαμαρας οποτε το ηξερε κι ο Χατζηγακης οτι στην πρωτη αφορμη θα επαιρνε το δρομο για τα αποδυτηρια.
    2. Ανωδυνη διαγραφη για τον Σαμαρά, μάλλον τον ευνοει επικοινωνιακα στην παρουσα φαση που πιεζεται απο τη βαση.
    3. Μηνυμα για αλλους "φιλελευθερους" διαφωνουντες οτι ερχεται η σειρα τους.
    4. Μηνυμα και στον Καμμενο. Διφορουμενο ομως [ο Καμμενος σιγουρα θα το εκλαβει ως προστασια απο τον Σαμαρα αλλα δεν ειμαι και τοσο σιγουρος]
    5. Νομιζω οτι εντασσεται σε μια στρατηγικη που θα δουμε σιγα σιγα να ξεδιπλωνεται απο τη Συγγρου με εντασεις και απροβλεπτες κινησεις στα πλαισια του προεκλογικου σχεδιασμου.

  61. nick avatar
    nick 14/11/2011 18:37:14

    Μπράβο Αντώνη!

  62. Σ.Θ.Κ avatar
    Σ.Θ.Κ 14/11/2011 18:44:39

    Εύγε! Αντε να καθαρίζουμε σιγα σιγα μέχρι τις εκλογές γιατί αλλαγές δε προωθούνται με Χατζηγάκηδες και λοιπά σταγονίδια.

  63. Γενίτσαρος Πανεπιστημίου avatar
    Γενίτσαρος Πανεπιστημίου 14/11/2011 18:48:47

    Άψογος Αντώνη!
    Οι κινήσεις σου δείχνουν που το πας.

  64. σταμ avatar
    σταμ 14/11/2011 18:53:39

    μπραβο Σαμαρα!!....καιρος να ξεβρωμιση η παραταξη ....τοσα χρονια μας εχουν κανει να σκασουμε μεσα μας απο τετοιους τυπους που την εχουνε δει παραγοντες ενω δεν αντιπροσωπευουν παρα τον εαυτο τους και οσουν εχουν βολεψει με ρουσφετια!!!!!

  65. Ραβινος avatar
    Ραβινος 14/11/2011 19:00:36

    Ουφ !Επιτελους !Με το που θα κουνηθει καποιος απο τους ροζε της 4αδας εξω απο το κομμα !Καιρος να ξεβρωμισουμε !Αρκετα τα διαπλοκοτσαμικα !Μπραβο Προεδρε !

  66. Delta Lamda avatar
    Delta Lamda 14/11/2011 19:00:59

    ευτυχώς που απαλασσόμαστε απο κάτι γελοια υποκειμενα τυπου Χατζηγάκη, που νομίζουν οτι ειναι πολιτικές προσωπικότητες και δυστυχώς που δέν έχουμε 4-5 ακόμα στελέχη σαν τον Καμμένο.
    Ο Σαμαρας στέλνοντας στον αγύριστο τον Χατζηγάκη στήριξε εμμεσα αλλά σαφώς, τον Καμμένο! Κουράγιο αρχηγέ. Εχει ουρα ακόμα η 5η φάλαγγα...

  67. ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΙΜΟΣ 14/11/2011 19:02:48

    Έξω τα τσάμικα του Μπόμπολα και της διαπλοκής από τη μεγάλη πατριωτική παράταξη.

  68. ageliki avatar
    ageliki 14/11/2011 19:09:26

    kairos itane ............. o epomenos parakalw then thelw na perimenw a!!!!! kai as min ksexnane i Dora eine ekei ante sto kalo.

  69. axis avatar
    axis 14/11/2011 19:12:28

    Έχουμε πει πολλές φορές ότι η ανανέωση των ψηφοδελτίων είναι απαραίτητη για το κόμμα. Καλά έκανε ο Σαμαράς.

  70. ΑΧΙΛΛΕΑΣ avatar
    ΑΧΙΛΛΕΑΣ 14/11/2011 19:14:33

    ΑΝΤΩΝΗ ΠΡΟΧΩΡΑ ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ!

  71. κωστής avatar
    κωστής 14/11/2011 19:17:24

    το 'ξερε ότι δεν πρόκειται να εκλεγεί κι ήθελε να κάνει "ηρωική" έξοδο από τη Ν.Δ. 'Αντε γεια!

  72. Νίκος avatar
    Νίκος 14/11/2011 19:27:01

    Θα δούμε τι θα κάνει ο ( θέλω να πιστεύω ) αγωνιστής κ. Α. Σαμαράς, όταν οι σημερινοί κυβερνώντες θα απαιτήσουν να αναβληθούν οι εκλογές για ένα ή περισσότερα χρόνια, πάντα "για το καλό του λαού".

  73. Ρομαντικος avatar
    Ρομαντικος 14/11/2011 19:31:35

    Διαγραφη; Απο μια παραταξη "ιστορικά προσηλωμένη στα δημοκρατικά ιδεώδη" επειδη ειπε αυτο που πιστευει; Εμενα μου θυμιζει Αρχιπελαγος Γκουλαγκ.

  74. Katia avatar
    Katia 14/11/2011 19:32:16

    Παιδιά συνέλθετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  75. TIMAIOS avatar
    TIMAIOS 14/11/2011 19:35:55

    Αντωνη αργησες, αλλα καλιο αργα παρα ποτε...Η αρχη ειναι το ημισυ του παντος...

  76. ΣΑΓΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΣΑΓΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 14/11/2011 19:37:59

    Μια απορία έχω παρακολουθώντας τόσα χρόνια τον "Αρχοντα του Κάμπου":τι πρόσφερε ο άνθρωπος αυτός στον τόπο και την παράταξη τόσα χρόνια ενασχολούμενος με "πολιτική εξουσίας";Γνωρίζω ότι πλείστοι όσοι στον "Κάμπο" βολεύτηκαν είτε με θεσούλες στο Δημόσιο είτε με επιδοτήσεις.Πέρα από κεί τι;Γιατί πρέπει να τον θυμόμαστε;

  77. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 14/11/2011 19:44:42

    Επειδή μίλησε και για την ΝΔ και τις αρχές του ιδρυτή της καλό θα ήταν να κάνει μία επανάληψη στην ιδρυτική διακήρυξη του κόμματος (δια χειρός Κων/νου Καραμανλή) γιατί είτε την έχει ξεχάσει πια, είτε την έχασε καθ' οδόν προς... άλλες γειτονιές.
    Ευτυχώς υπάρχουν ακόμα ΝΔκράτες που την θυμούνται και αυτοί, κ. Χατζηγάκη, σε αποχαιρετούν!!!

  78. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 14/11/2011 19:46:01

    φιλελεύθερος

    • ΑποΜηχανηςΦτωχος avatar
      ΑποΜηχανηςΦτωχος @ archaeopteryx 14/11/2011 20:49:41

      Διαμαρτυρήθηκε για κάρτα και είδε την κόκκινη.

  79. kostas74 avatar
    kostas74 14/11/2011 19:48:31

    Πολιτικαντης παλιας κοπης ο Χατζηγακης. Το λέω και το ξαναλέω, το προβλημα ειναι οτι τετοια κουμασια καποιοι ανεγκεφαλοι τα "σταυρωνουν"...οση ευθυνη εχει ο Χατζηγακης με τον ανεκδιηγητο πολιτικο του βίο , αλλη τοση εχουν και οι ψηφοφοροι του στα Τρικαλα....... ελπιζω η διαγραφη να ειναι δια βιου και να μην τον δουμε παλι απο τα μερη μας

    Κ.

  80. ΝΙΨΟΝΑΝΟΜΗΜΑΤΑΜΗΜΟΝΑΝΟΨΙΝ avatar
    ΝΙΨΟΝΑΝΟΜΗΜΑΤΑΜΗΜΟΝΑΝΟΨΙΝ 14/11/2011 19:55:13

    Μάλλον ο σεβάσμιος κοτζαμπάσης από τα Τρίκαλα, εννοούσε τα σταγονίδια της τεχνητής βροχής για την άρδευση του κάμπου. Αν κάνει μια βόλτα στα καφενεία των χωριών του κάμπου όμως θα ακούσει από πρώτο χέρι ποιοί ενδιαφέρθηκαν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ για τον έλληνα (όχι ΕΥΡΩ-ΠΕΟ) ΑΓΡΟΤΗ και ποιοί τον ΔΟΥΛΕΥΑΝ τόσα χρόνια (προσπαθώντας να τον κάνουν και ΤΕΜΠΕΛΗ σαν κι αυτούς) και θησαύριζαν και ΘΗΣΑΥΡΙΖΟΥΝ από τον τίμιο ΙΔΡΩΤΑ του. Ελπίζουμε τώρα που ξεκουμπίστηκε να έρθει πιό κοντά στον κόσμο της επαρχίας του.

  81. GEORGE avatar
    GEORGE 14/11/2011 19:55:49

    AVANTI!!!

  82. ελλι avatar
    ελλι 14/11/2011 20:03:33

    Μπράβο στον Σαμαρά, έτσι με γρήγορα αντανακλαστικά πρέπει να καθαρίσει την παράταξη από ζιζάνια που ψάχνουν την κατάλληλη στιγμή για να σπείρουν διχόνιες και να προκαλέσουν διάσπαση!
    Άραγε ποιοι να κρύβονται πίσω από τον συγκεκριμμένο που διεγράφη, ή μάλλον πόσοι άλλοι κρύβονται φιλομνημονιακοί;

  83. Enjoy Capitalism avatar
    Enjoy Capitalism 14/11/2011 20:33:57

    "Let the games begin"!
    (Πάντως εύγε στον Αντώνη που τον ξαπώστειλε.... υπερτιμημένος και κάτω του μετρίου στέλεχος)

  84. αν.βορινος avatar
    αν.βορινος 14/11/2011 20:43:35

    Φευγει ο ενας διαγραφεται ο αλλος τελικα δεν βλεπω να πιανουμε ουτε 30 %.Ποτε θα ακουσω κατι ευχαριστο εκτος απο τον Γαμο του Μ.Ο. Ποτε θα συνελθουμε ?Ειμαστε που ειμαστε λιγοι .

  85. hellasatt avatar
    hellasatt 14/11/2011 20:44:11

    Βουλευτική εφεδρεία...

  86. AFRODITI avatar
    AFRODITI 14/11/2011 20:44:58

    ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΚΡΟ-ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ ΣΕ ΟΝΟΜΑΖΟΥΝ "ΑΓΩΝΙΣΤΗ", "ΔΗΜΟΚΡΑΤΗ"........ ΑΝ ΟΜΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΑΚΡΟ-ΔΕΞΙΟΣ ΤΟΤΕ ΕΙΣΑΙ "ΣΤΑΓΟΝΙΔΙΟ", "ΧΟΥΝΤΙΚΟΣ", "ΦΑΣΙΣΤΑΣ" Κ.ΛΠ. ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΩΝ ΑΚΡΟ-ΔΕΞΙΩΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟ-ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ. ΟΙ ΑΚΡΟ-ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΕΠΙΑΣΑΝ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟ. ΑΝ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΝΑΝ ΤΟΤΕ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑΜΕ ΑΚΟΜΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ. ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΥΡΙΕ ΧΑΤΖΗΓΑΚΗ!!!!!!!!!!!

    • ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ avatar
      ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ @ AFRODITI 14/11/2011 20:52:04

      ΕΥΓΕ ΑΦΡΟΔΙΤΗ....ΠΕΣ ΤΑ...

    • k avatar
      k @ AFRODITI 14/11/2011 21:55:25

      ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ. ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΓΕΝΙΚΑ ΟΙ ΤΑΜΠΕΛΕΣ.

  87. ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ 14/11/2011 20:51:18

    ΣΩΤΟ ΑΝΤΕ ...ΓΕΙΑ...!!!!

    ΣΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ "ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΚΑΠΕΤΑΝΑΙΟΙ"...

  88. stagonidio avatar
    stagonidio 14/11/2011 20:53:21

    ΜΠΡΑΒΟ ΠΡΟΕΔΡΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΡΓΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΕ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ 500 ???ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΑΤΟΜ ΕΥΡΩ ΣΤΟΥΣ ΑΓΡΟΤΕΣ ΣΑΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΠΟΥ ΚΡΙΘΗΚΕ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΑΦΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ

  89. ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ 14/11/2011 20:53:25

    ΜΕΣΑΙΟΣ ΧΩΡΟΣ=ΤΡΑΒΕΣΤΙ ΧΩΡΟΣ....

  90. G.K. NEA MAKRI avatar
    G.K. NEA MAKRI 14/11/2011 20:55:36

    λυπάμαι δήλωσε που αυτό το μεγάλο πολυτασικό κόμμα κατάντησε απολειφάδι της ΠΟΛ.ΑΝ. Σιγά μην είναι και υπερτασικό και τριφασικό Σωτήρη. κ εμείς λυπούμαστε, που παρέμεινες στο κόμμα και το έφτασες να χάνει 11% μαζί με κάποιους άλλους ομοίους σου. Η Ν.Δ. ή θα (αυτο)καθαρθεί ή θα πάψει να υπάρχει.σήμερα έγινε ένα πολύ καλό βήμα, θέλει και άλλα.

  91. Theoprovlitos avatar
    Theoprovlitos 14/11/2011 20:55:37

    Ακρα Αριστερα ειναι η θεωρια του απολυτου κρατισμου. Συνεπως ακρα δεξια ειναι η θεωρια του ανυπαρκτου κρατους και της ιδιωτικοποιησης των παντων απο τα λιονταρια και τους καρχαριες. 'Αντε και απο τα πτωματοφαγα όπως οι ύαινες.

    Συνεπως, καποια στιγμη θα πρεπει να καταστει στον κοσμο σαφες οτι η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΚΡΟΔΕΞΙΑ ειναι ο ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΙΣΜΟΣ.

    Το οτι ο φιλελευθερισμος εκφραζει το "μεσαιο χωρο" ειναι η μεγαλυτερη πολιτικη απατη όλων των εποχων μετα το οτι το ΠΑΣΟΚ ειναι σοσιαλιστικο κόμμα.

  92. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 14/11/2011 20:57:17

    Απαράδεκτες οι δηλώσεις Χατζηγάκη.Το πρόβλημα είναι πως,πιθανόν,υπάρχουν και άλλα στελέχη-βουλευτές στη παράταξη,που έχουν τέτοιες λανθάνουσες αντιλήψεις.Η Νέα Δημοκρατία είναι μια μεγάλη,ζωντανή παράταξη που καλύπτει το λαϊκοφιλελεύθερο κεντροδεξιό χώρο.Μάθημα θα μας κάνει τι είναι η ΝΔ και τι πρεσβεύει;Δεν το γνωρίζουμε;Η δήλωσή του πως ''η ΝΔ είναι εθνικό,αστικό,ευρωπαϊκό κόμμα'' περιχαρακώνει τη ΝΔ,με σκόπιμο τρόπο.Το έχω γράψει και άλλες φορές.Η ΝΔ είναι λαϊκό κόμμα του κοινωνικού φιλελευθερισμού-καραμανλισμού και εκφράζει όλες τις επαγγελματικές κατηγορίες Ελλήνων.Οι δηλώσεις του είναι αδικαιολόγητες και αψυχολόγητες.Ιδιαίτερα η δεύτερη δήλωσή του δείχνει άχτι και πολλή εμπάθεια.Και κάτι τελευταίο.Έχω την υποψία πως η πρώτη δήλωση,που πραγματοποιήθηκε,δεν έγινε τυχαία και σ'αυτό το χρονικό σημείο.Έγινε για κάποιο σκοπό.Ήθελαν να δοκιμαστούν οι αντοχές της ηγεσίας της ΝΔ.Θα φανούν πολλά το προσεχές διάστημα.Εξάλλου οι καιροί που διανύουμε,όπως πολλοί αντιλαμβάνονται,είναι εξαιρετικά πονηροί.....

  93. ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ avatar
    ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ 14/11/2011 20:58:16

    Άλλος ένας ΕΘΝΟΦΟΒΙΚΟΣ μάς άδειασε τη γωνιιά! Στο καλό, και ΔΕΝ θα μας λέιψεις Χατζηγάκη!


    Στην εποχή μας η λύση είναι μία : περισσότερη εθνική οικονομία, περισσότερη εθνική κυριαρχία!

    Αλλά με ασπόνδυλους πολιτικούς νάνους, οι πολυεθνικές και οι τραπεζίτες θα εξακολουθούν να κάνουν πάρτυ...

  94. markos avatar
    markos 14/11/2011 21:15:01

    Ειναι για γελια ο αγρογης κ κατι σαν αυτον. Οι ανθρωποι ειναι εκτος πραγματικοτητας 'η καποιοι τους βαζουν. Γελαω οταν τους βλεπω να μιλανε ( με στομφο- γεμιζει το στομα τους ) για ''αστικο'' κομμα !! Καλα δεν τους εχει πει κανεις οτι για να συντηρηθει πολιτικα ενα τετοιο κομμα, χρειαζεται μια ακμαια μεσαια ταξη? Και οτι στην Ελλαδα αλλα και πανευρωπαικα, η μεσαια ταξη οχι απλα δεν ακμαζει αλλα βαδιζει προς εξαφανιση?

  95. Alexios Tegos avatar
    Alexios Tegos 14/11/2011 21:19:01

    '' Ο Βρουτος ειναι αξιοτιμος ανθρωπος...'' Mαρκος Αντωνιος.

  96. ειδησεις avatar
    ειδησεις 14/11/2011 21:23:30

    Σίγουρα θα υπάρξουν και άλλες διαγραφές! Και στη Ν.Δ. και στο ΠΑΣΟΚ.

  97. τασος avatar
    τασος 14/11/2011 21:29:10

    Ετσι να συνεχισουμε και δεν θα παρουμε ουτε 20% στις επομενες εκλογες.

  98. Νικόλαος avatar
    Νικόλαος 14/11/2011 21:35:04

    Εύγε Αντώνη Σαμαρά. Μακάρι να τους είχες πετάξει όλους αυτούς έξω και πιο νωρίς, αλλά ποτέ δεν είναι αργά. Ελλάς Ελλάς Αντώνης Σαμαράς! Ούτως ή άλλως σύντομα θα πρέπει όλοι να διαλέξουν στρατόπεδα . Ακόμη καλύτερα, να μείνουν στη ΝΔ όσοι έχουν την ΕΛΛΑΔΑ μέσα τους και το λαό στο μυαλό τους, για τους άλλους έχει χώρο στο νεοφιλελεύθερο πασόκ ,στην ερμαφρόδιτη "δησυ" της κας Κουβέλου και σε κάποιο άλλο πιθανό μόρφωμα του "μεσαίου χώρου"!

  99. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 14/11/2011 21:51:55

    Να μας πει ο κ. Χατζηγάκης που είχε βρει εκείνα τα 500 εκατομμύρια, αν θυμάμαι καλά, που είχε μοιράσει στους αγρότες-μπαμπακάδες της Θεσσαλίας προεκλογικά, όταν η οικονομία της Ελλάδας πήγαινε για φούντο...
    Κολοσσός της πολιτικής, αυτός και ο έτερος Θεσσαλός, ο Σουφλιάς.
    Μπορεί όμως να τον προσλάβει ο Αλαφούζος να βοηθάει τον Μπάμπη τον Γλόμπο στις εμβριθείς αναλύσεις του. Να μην πάει χαμένος ο χριστιανός.

  100. karenin avatar
    karenin 14/11/2011 22:07:33

    Το παιδεύται πολύ το θέμα. Η διαγραφή Χατζηγάκη είναι απλά ενα δωράκι σε όσους πίκρανε αυτές τις μέρες. Μάλλον δεν είναι ο καλύτερος τρόπος εξισορόπησης των τάσεων, γιατί αύριο θα ζητήσει και η άλλη πλευρά το κεφάλι κάποιου.

  101. ΑΜΟΡΓΟΣ avatar
    ΑΜΟΡΓΟΣ 14/11/2011 22:10:46

    ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΣΥΝΕΣΗ ΔΕΝ ΕΒΛΑΨΕ ΚΑΝΕΝΑ.ΑΝΟΙΓΜΑ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΣΤΟ Ν ΑΠΑΝΩ ΚΟΣΜΟ ΚΙ ΟΧΙ ΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ''ΠΕΘΑΜΕΝΩΝ''.
    ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ,ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΕΣ ΧΑΡΕΣ ΣΕ ΜΝΗΜΟΣΥΝΑ.

  102. Γιώργος 33 avatar
    Γιώργος 33 14/11/2011 22:37:12

    ΑΠΟΨΕ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΤΕΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΟΡΤΕΣ ΕΙΝ ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΤΑΝΕ...ΟΞΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

  103. NICKGMOS avatar
    NICKGMOS 14/11/2011 22:54:14

    Αυτά τα είπε ρε παιδιά γιατί σκεφτόταν πως θα οργανώσει τι κόμμα της Ντόρας.

  104. επισκέπτης avatar
    επισκέπτης 14/11/2011 23:03:44

    Προκλητικότατος ο Χατζηγάκης, σε τέτοιο βαθμό που τα νεύρα γίνονται συρματόσχοινα.
    Έπρεπε να είχε διαγραφεί από την ΝΔ από εποχής Έβερτ, γιατί και σε αυτόν είχε δημιουργήσει προβλήματα. Ομοίως και στον Καραμανλή, αλλά αντί αυτός να τον διαγράψει, και πιστεύω από ατολμία, του έδωσε υπουργείο για να φρονιμέψει.
    Μπράβο στον πρόεδρο που τόλμησε.

  105. Δικερως avatar
    Δικερως 14/11/2011 23:09:46

    Σπεσιαλ αφιερωμενο για τον μεσιε του καμπου:
    http://www.youtube.com/watch?v=mSmFr1i-bBw&feature=related

  106. ΑΜΟΡΓΟΣ avatar
    ΑΜΟΡΓΟΣ 14/11/2011 23:22:57

    ΣΩΣΤΑ.ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΠΙΟ ΜΑΚΡΥΑ ΑΝΟΙΓΜΑ ΣΤΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΤΑΞΗΣ.
    ΤΕΛΟΣ ΣΤΗ ΛΕΣΧΗ ΤΩΝ ΕΚΛΕΚΤΩΝ ΤΟΥ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΑΡΧΗΓΟΥ,ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΔΕΙΝΑ ΓΕΝΝΑ.

  107. dorieus avatar
    dorieus 14/11/2011 23:33:13

    Μιά καί δέν λένε αὐτοί πού φοροῦν παντελόνια τήν ἀλήθεια, τά λέει μιά Ἀφροδίτη. Μπράβο σου, εὖγε Ἀφροδίτη. Φαίνεται ὅτι ὑπάρχει ἀκόμη ἐλπίδα.

  108. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 14/11/2011 23:49:49

    Μην πάρουμε το ίδιο δώρο μόνο...

  109. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 14/11/2011 23:51:05

    !!!

  110. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 15/11/2011 00:27:06

    Παλαιοκομματικό κατάλοιπο από τη δεκαετία του '60 ,όταν οι ψηφοφόροι θεωρούνταν προίκα του κάθε ασήμαντου πολιτικάντη ελέω ονόματος ή περιουσίας . Κάποιοι τον χαρακτηρίζετε Μαυρογιαλούρο. Ο Μαυρογιαλούρος όμως , είχε το φιλότιμο όταν είδε ότι δεν τα καταφέρνει ,να παραιτηθεί. Αυτός ο ρηχού λόγου και παλαιοκομματικής νοοτροπίας , μάταια νεάζων γέρος , με ύφος δέκα καρδιναλίων( από που αντλούμενο;) ,αδυνατεί εξ'αιτίας του υπερτροφικού του εγώ και των, μάλλον, περιορισμένων δυνατοτήτων του ,να αντιληφθεί ότι είναι πλέον ξεπερασμένος .....Και αντέδρασε όπως οι κουτσομπόλες της γειτονιάς. Γύρω- γύρω, άλλα μπρος , άλλα πίσω, όταν ο άλλος ( Α.Σ.) ,πέρναγε από τις μυλόπετρες......Ηθελε πολύ μυαλό να καταλάβει ότι περνώντας τα όρια και προσβάλλοντας κατά τέτοιο τρόπο , θα την άκουγε; Οι δε δηλώσεις του που ακολούθησαν της διαγραφής του, πιστοποιούν την ανεπάρκεια και τη μικρότητά του.

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ Diamond Angel 15/11/2011 08:44:41

      “Ενεργός Λαός, Δημιουργικός Ηγέτης.
      Παθητικός λαός, καταστροφικός ηγέτης” ~Σωκράτης

  111. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 15/11/2011 00:57:37

    Εεεεεεεεεεπ! Με φώναξες;
    Φίλτατε nimou, νομίζω πως έχεις μπερδέψει τις
    συλλαβές σου. Βάλε την τελευταία πρώτη κι είσαι οκ.

  112. Μαθηματικός avatar
    Μαθηματικός 15/11/2011 00:57:41

    Στο "καλό" και από το πεζοδρόμιο μη σε πατήσει κανένα τρακτέρ..................... Καιρός ήταν να αρχίσει να ξεβρωμίζει η παράταξη!

  113. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 15/11/2011 01:03:29

    χαχαχα! καλή η ''ορθογραφία''!

  114. Η Αριστερά της Δεξιάς avatar
    Η Αριστερά της Δεξιάς 15/11/2011 01:04:40

    Εξοχώτατε κύριε Υπουργέ,
    Έχω έναν φίλο κομμωτή και μια ξαδέρφη μανικιουρίστα, μήπως μπορείτε να τους ψιλοβολέψετε στην ΑΓΡΟΓΗ;
    Και να τους μάθετε τσάμικο μπομπολέϊκο; Ε, Υπουργέ μου τρισμέγιστε;
    Χάρις σε κάτι σαν εσάς έχασε ο Κ. Καραμανλής και λουστήκαμε δυο χρόνια τον κωπηλάτη. Ρε άειντε στο Ντα Κάπο...

  115. rally monkey avatar
    rally monkey 15/11/2011 01:42:47

    Το πραγματικο σκανδαλο ειναι το ότι δεν διαγράφηκε όταν αποκαλυφθηκαν τα της Αγρογης (και καταληξαμε να συζηταμε για ..'σταγονίδια')

  116. μεσολογγίτης avatar
    μεσολογγίτης 15/11/2011 01:42:52

    Ο ένας εκτός κυβέρνησης ο άλλος εκτός κόμματος. Αναφέρομαι στους υπουργούς της εκτροπής Καστανίδη και Χατζηγάκη που αποφάσισαν η εδρα του Εφετείου στην Αιτωλοακαρνανία να μην είναι στην πρωτεουσα για ψηφοθηρία και μόνο. Οι "Ελεύθεροι Πολιορκημένοι" τους εκδικήθηκαν και ειδικά τον πρώτο.

  117. ΜΙΧΑΛΗΣ 87 avatar
    ΜΙΧΑΛΗΣ 87 15/11/2011 02:51:41

    ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΙΝΗΣΗ Η ΔΙΑΓΡΑΦΗ... ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΛΑ ΝΕΟΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΑ ΚΟΥΝΟΥΠΙΑ........ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΑ ΜΗ ΜΑΣ ΠΑΙΔΕΥΟΥΝ Κ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΣΟΚ.. ΔΕΝ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΩΣΤΕ... ΣΠΗΛΙΟΤΟΠΟΥΛΟΙ, ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΔΕΣ , ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΔΕΣ, ΒΑΡΒΙΤΣΙΟΤΗΔΕΣ Κ ΒΑΨΟΜΑΛΙΑΔΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Κ Η ΔΙΚΙΑ ΣΑΣ ΩΡΑ... Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΕΘΕΙ ΘΕΜΑ ΚΟΜΜΑΤΙΚΗΣ ΠΕΙΘΑΡΧΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΟ ΠΟΥ ΟΡΘΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΨΗΦΙΣΕΙ ΤΗΝ ΨΕΥΤΟΚΥΒΕΡΝΗΣΗ

  118. lazaros avatar
    lazaros 15/11/2011 05:55:36

    μπραβο αντωνη, αν η αγαπη στις αξιες και στην πατριδα για την οποια οι πατεραδες μας εχυσαν αιμα, στο πλευρο αυτης της παραταξης, ειναι ακροδεξιες, ναι ειμαστε ακροδεξιοι.

  119. tak avatar
    tak 15/11/2011 08:24:12

    Προφανώς μερικοί που στηρίζουν τον κ. Χατζηγάκη, αγνοούν την πολιτική διαδρομή του, η οποία και λόγω του Ευάγγελου Αβέρωφ, ήταν εύκολη. Όμως τους συγγενείς δυστυχώς τους δίνει ο Θεός και ευτυχώς για τη χώρα, που ο αείμνηστος πρόεδρος 'πόνταρε' εξ αρχής στο καλό χαρτί "Αντώνης Σαμαράς"! Σωτήρη εξ αυτού και μόνο (για να μη πούμε και άλλα) μάλλον θα πρέπει να σκεφτείς ο ίδιος αν δικαιούσαι να ομιλείς... Και μάλιστα να λες αυτά που είπες, άνευ συστολής... Αυτά.

  120. Γιώργος avatar
    Γιώργος 15/11/2011 10:00:30

    Το πρόβλημα της ΝΔ είναι τα πασοκικά σταγονίδια, που αποτελούνται κυρίως από γόνους πολιτικών οικογενειών. Είχαν συνηθίσει στη μάσα τόσες δεκαετίες παρέα με το ΠΑΣΟΚ και τώρα επ ευκαιρίας της κυβέρνησης Παπαδήμου θεώρησαν πως έχουν ευκαιρία να κονομήσουν και πάλι.

  121. Ίωνας avatar
    Ίωνας 15/11/2011 10:05:48

    Συγχαρητήρια Πρόεδρε! Να ακολουθήσουν και οι επόμενοι των ιδίων ...αντιλήψεων.

  122. Stripper avatar
    Stripper 15/11/2011 11:26:40

    Γιατί τον διαγράψαν τον κακομοίρη τον Χατζηδάκη; Δεν εννοούσε δηλωσε στο ΒΗΜΑ FM βουλευτές , κουκουλοφόρους του διαδικτύου εννοούσε ως
    «ακροδεξιά σταγονίδια». Και ο Λαζαρίδης δεν είχε πει πριν λίγο καιρό στον Παπαχελά ότι τον πολεμάνε κουκουλοφόροι του διαδικτύου;

  123. dimitris avatar
    dimitris 15/11/2011 11:46:03

    Καλά τον έκανε!!

  124. geothe avatar
    geothe 15/11/2011 13:00:18

    Ρε μπας κι εννοούν εμάς; Μπα πού τέτοια τύχη!

  125. Ανδρέας avatar
    Ανδρέας 15/11/2011 15:01:38

    Ορθώς διεγράφη ο Σ. Χατζηγάκης. Και πολύ άργησε να έρθει η διαγραφή του. Εγώ δεν θυμάμαι να έχει επιτελέσει κάποιο αξιόλογο έργο στο Υπουργείο Γεωργίας, στο οποίο υπηρέτησε επί κυβερνήσεως Καραμανλή. Και με τη στάση του προσέβαλλε τα χιλιάδες μέλη και φίλους της παράταξης, που στήριξαν τον Αντώνη Σαμαρά. Προσέβαλλε επίσης τους συναδέλφους του βουλευτές. Ανήγαγε εαυτόν σε κήνσορα των πάντων και δυναμίτιζε τη συνοχή και την ευρυθμία του κόμματος, επικαλούμενος το παρελθόν του στη ΝΔ. Το παρελθόν δεν μπορεί να στοιχειώνει το μέλλον. Για έναν άνθρωπο της γενιάς μου, για ένα 27άρη, δεν έχει σημασία τι έγινε πριν τόσα χρόνια. Σημασία έχουν οι πράξεις και τα λόγια των πολιτικών στο σήμερα. Καλώς διεγράφη, λοιπόν.

    Αλλά τον Πάνο Καμμένο οφείλει το κόμμα να τον σεβαστεί. Αν μη τι άλλο γιατί περιγράφει, ίσως λιγάκι πιο γλαφυρά από ό,τι έχουμε συνηθίσει, τα αισθήματα ενός σημαντικού τμήματος της παράταξης. Την καχυποψία μας για μια κυβέρνηση που δεν είναι αποτέλεσμα μιας δημοκρατικής διαδικασίας. Για μια κυβέρνηση, που η σύνθεσή της προοιωνίζεται δυσάρεστες εξελίξεις. Πώς είναι δυνατόν ο κ. Πάγκαλος να είναι ακόμα αντιπρόεδρος; Δηλαδή, το πρόβλημα ήταν ο Παπανδρέου μόνο; Ακούω και διαβάζω πληροφορίες για ενδεχόμενη διαγραφή του. Μέγα σφάλμα. Η παράταξη πρέπει να στηρίξει τον Πάνο, ακόμα και αν ο Πάνος δεν στηρίξει τη νέα κυβέρνηση. Είναι στέλεχος δυναμικό, με λόγο και φωνή, που ακολούθησε πιστά την αντιμνημονιακή γραμμή του κόμματος όλον αυτόν τον καιρό. Δεν υπάρχει κομματικής πειθαρχίας εδώ. Δεν υπάρχει λόγος να τεθεί τέτοιο θέμα τώρα. Η αντίστροφη μέτρηση του βίου της σημερινής κυβέρνησης έχει αρχίσει. Το βλέμμα πρέπει να είναι στραμμένο στο αύριο.

    • mixalhs nikolaoy avatar
      mixalhs nikolaoy @ Ανδρέας 15/11/2011 19:18:50

      για να μη τα ξαναγραφω σου κανω replay συμφωνοντας,οτι και πολυ εκατσε ο κρυφο-ντορικος κ.χατζηγακης απο τα στελεχη που ηταν παντα βαριδια στην παραταξη. και φυσικα να ξαναπουμε την υποστηριξη μας στον κ.καμμενο που δινει αγωνα σχεδον μονος του.
      ο προεδρος δειχνει να εχει χασει λιγο τον ελεγχο,να εχει αποπροσανατολιστη,και πρεπει να βρει γρηγορα παλι το βημα του,
      γιατι παπανδρεου και καρατζαφερης μονο κακο μπορουν να του κανουν,ας μην γελοιομαστε!
      και εσυ Φαηλο παρε πρωτοβουλιες,εχεις και επιχειρηματα και εξυπνος εισαι. ακουσα σημερα και τον σφακιανακη να κανει αντισταση και ζαλιστηκα.

  126. ΠΙΚΡΗ ΑΛΗΘΕΙΑ avatar
    ΠΙΚΡΗ ΑΛΗΘΕΙΑ 15/11/2011 20:26:53

    Ο Χατζηγακης ειπε την αληθεια και γι'αυτο διεγραφη.
    Ενω αυτο "Η αναφορά του για δήθεν ύπαρξη “τάσεων” μέσα στη Νέα Δημοκρατία είναι, επίσης, ευθέως ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΗ."
    Δηλαδη ωρε παλικαρια η δημοκρατικοτητα και η πολυφωνια απαγορευται απο το καταστατικο της Νου-Δου?ΕΛΕΟC!!!

  127. ελλι avatar
    ελλι 15/11/2011 20:44:49

    Φυσικά και στηρίζουμε τον Πάνο Καμμένο, μακάρι κι άλλοι να έβρισκαν το θάρρος να τα πούνε έξω από τα δόντια όπως αυτός. Αλλά τώρα όποιος βγαίνει να πει ότι αγαπά την πατρίδα του, θέλει τα παιδιά του να μαθαίνουν αληθινή ιστορία και όχι κατασκευασμένη, δεν θέλει να χαθεί η γλώσσα του ,οι παραδόσεις του και αγανακτά όταν προσβάλλουν την χώρα του οι Ούνοι, χαραχτηρίζεται ως ακροδεξιό στοιχείο και πολεμιέται λυσσαλέα για εκφοβισμό τυχόν άλλων που έχουν την ίδια άποψη.

  128. ΗΛΙΑΣ avatar
    ΗΛΙΑΣ 15/11/2011 21:50:15

    ΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΤΙ ΧΑΣΑΜΕ , ΕΝΑΣ ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΠΟΥ ΔΙΑΝΥΕΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΑΤΙΑ ΒΗΜΑΤΑ ΣΤΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΟΥ ΩΣ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΤΙ ΘΕΤΙΚΟ ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΤΙΣ ΑΓΡΟΓΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ

  129. ΝΙΚΟΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ 16/11/2011 01:21:56

    Τι χαντζιγακης τι χαντζιδακης αντε να τελειωνουμε.