#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/10/2011 20:37
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Multiple choice test για το τηλεφώνημα του ΓΑΠ στον Σαμαρά




Για να μη σας μπερδεύουμε με κουίζ Παρασκευιάτικα και επειδή πρέπει να πάτε και στα ΑΤΜ των τραπεζών για να βγάλετε χρήματα για τη «χρεοκοπία» του προσεχούς Σαββατοκύριακου, θα σας βοηθήσουμε φτιάχνοντας ένα τεστ πολλαπλών επιλογών.

Οι γνωστοί-άγνωστοι κύκλοι διακινούν εκ νέου σενάρια συγκυβέρνησης. Πρόκειται για ακόμη μία πρωτοβουλία του Πρωθυπουργού, ο οποίος σκέπτεται πως να τηλεφωνήσει εκ νέου στον Σαμαρά για να του ζητήσει συγκυβέρνηση

Τι πιστεύετε ότι θα κερδίσει από μία τέτοια κίνηση:

1. Κουπόνια της ΝΔ με δώρο μπρελόκ με τη φωτογραφία του Επιτίμου (στοκ από τα ΄80ς)

2. Τη σπάνια σειρά βιντεοταινιών με τον Γιώργο Καρατζαφέρη  μαχητικό δημοσιογράφο από την ίδια εποχή με δώρο τη θρυλική ταινία «ρόδα, τσάντα και κοπάνα».

3. Ένα «φλασάκι» με το Ζάππειο Ι και ΙΙ

4. Τη συμπόνια της Αγγέλας, του συζύγου της Κάρλα, του Νίκου και της μαμάς

5. Μια συκωταριά, ένα σπληνάντερο και δυο αυγά Τουρκίας

6. Αραχίδες (ήτοι φιστίκια αράπικα) και λουκάνικα με γεύση πορτοκάλι από τη Μεσσηνία

7. Κάτι άλλο. Αναπτύξτε το

Κάθε απάντηση είναι δεκτή, στη λογική που έλεγε και το παλιό ανέκδοτο: «κι αυτό σωστό»…

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. TopGunZ avatar
    TopGunZ 07/10/2011 20:44:45

    Εγώ διαλέγω το 6, απλά με την διευκρίνηση της μη στοματικής χρήσης για τα λουκάνικα.

    • Σταύρος avatar
      Σταύρος @ TopGunZ 07/10/2011 20:51:42

      Όχι ρε Top!
      Θα πάνε χαμένα τα λουκάνικα και είναι νόστιμα.
      Εγώ προτείνω να τρώει λουκάνικα Μεσσηνίας με τηγανιτά αυγά από αλανιάρες κότες όση ώρα θα βλέπει την σειρά των βιντεοταινιών με τον Κολοτούμπα.
      Αν δεν αυτοκτονήσει από την λαϊκούρα του Κολοτούμπα, θα πάει σκαστός από την χοληστερίνη!!!
      Λίγο το 'χεις;!

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ Σταύρος 07/10/2011 21:32:19

        Πλάκα πλάκα, παίζει να είναι μεγαλύτερη τιμωρία για αυτόν να φάει το "ανθυγιεινό" ελληνικό έδεσμα από το άλλο που σκεφτόμανε (μη σε πω πως το άλλο παίζει να το ευχαριστιότανε κιόλα).

    • danaos avatar
      danaos @ TopGunZ 07/10/2011 21:17:10

      Αραχίδες συντετμημένες!

  2. alakran avatar
    alakran 07/10/2011 20:47:40

    8.All of the above

  3. Orestios avatar
    Orestios 07/10/2011 20:59:46

    Υπάρχει ακόμα τέτοιο στόκ??????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  4. Αμυδρός avatar
    Αμυδρός 07/10/2011 21:05:18

    Μια αφίσα του Επίτιμου που να του εύχεται "Υγεία και Μακροημέρευση";

  5. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 07/10/2011 21:18:07

    8. Αποτριχωτικό κερί, για να γλιστράει στο νερό...
    8,5. ΥΓ: Ακούγεται κάτι και για μια συσκευή που χρησιμοποιούσε ένας Δικαστής, ονόματι Τόμσον, στην Οκλαχόμα...τώρα, βέβαια, δεν ξέρω αν μας συμφέρει ως λαό..

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ ΕΥΑ 07/10/2011 21:33:34

      Αν θέλει να γλιστράει, θα τον αλείψουμε με τη βαζελίνη που θα περισσέψει.

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ TopGunZ 07/10/2011 21:36:32

        Μη λες για βαζελίνη Top...καραδοκούν και οι Άραβες....

  6. SoToS avatar
    SoToS 07/10/2011 21:34:07

    Μια Λούτσα στη λαδοκολλα ...

  7. Mike avatar
    Mike 07/10/2011 21:40:18

    Να παω να βγαλω τα 4,26€ που εχω στην τραπεζα δηλαδη;

    • Θάνος avatar
      Θάνος @ Mike 07/10/2011 21:55:17

      Ναί καί νά πάρεις καμμία κατοσταριά μετοχές ἀπό διάφορες τράπεζες,θά σοῦ μείνουν καί ρέστα

    • manos avatar
      manos @ Mike 07/10/2011 21:57:19

      Από που θα περάσεις?
      Ετσι από περιέργεια ρωτάω. Μην πάει ο νους σου στο κακό....

  8. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 07/10/2011 21:51:29

    Και με συνοδεία αστυνομίας..δεν είναι καιροί για ηρωισμούς...

    • manos avatar
      manos @ ΕΥΑ 07/10/2011 22:08:41

      σιγά μην πάνε. Σε κανένα γρηγόρη-μικρογεύματα θα είναι αραγμένοι, και θα ζαχαρώνουν τα τσηζ κέηκ (με γεύση άγριο δακρυγόνο).

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ manos 08/10/2011 01:17:52

        χαχα! και θα προτιμούν και άλλα μάχιμα γλυκά! ''τουλούμπες'' σε large μέγεθος και ''μπόμπες''!

        • Ariadne avatar
          Ariadne @ ΕΥΑ 08/10/2011 10:03:11

          ΕΥΑ, ξέρεις πώς λέγονται οι τουλούμπες στα Τούρκικα; "τσουτσού κοτλέ"

          • ΕΥΑ avatar
            ΕΥΑ @ Ariadne 08/10/2011 10:34:12

            χαχαχα!!!!εκπληκτική παρέμβαση Ariadne!

  9. man8os avatar
    man8os 07/10/2011 22:06:15

    Την ελευθερια του.

  10. usound avatar
    usound 07/10/2011 22:08:31

    Έχω ένα παλιό ποδήλατο με βοηθητικές και χωρίς σέλα.Λέτε να του κάνει;

  11. Mike avatar
    Mike 07/10/2011 22:20:59

    Σας ευχαριστω για τις συμβουλες...οποιος ερθει να με βοηθησει θα εχει τα 0,26€ ....τα αλλα 3 μου θα τα δωσω στην δεη και το 1 το κραταω για το χαρατσι

  12. victoria (true) avatar
    victoria (true) 07/10/2011 22:32:34

    Μικρέ είσαι άπαιχτος!

  13. Φυγόκεντρος avatar
    Φυγόκεντρος 07/10/2011 23:17:47

    Θα κερδίσει ένα νανούρισμα και μια ζεστή καληνύχτα από τον επόμενο πρωθυπουργό.

  14. Kostas avatar
    Kostas 08/10/2011 00:08:53

    Σε αυτές τις ακραίες καταστάσεις φτωχοποίησης μόνο το ΚΚΕ είναι η λύση! Έτσι, να τα χάσουν όλα όλοι, όπως τα χάσαμε και εμείς και ας πάνε να ζήσουν στο διάολο. Ελλάδα θα βλέπουν από καρτ ποστάλ. Εμείς πλέον δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα!
    Και τα λαμόγια και οι χαραμοφάηδες και οι τράπεζες και τα παπαγαλάκια και οι τρόϊκες και οι ευρωπαϊκές ενώσεις κλπ κλπ θα τα χάσουν όλα σε μια νύχτα! Έφτασε ο καιρός!

  15. Κατερίνα avatar
    Κατερίνα 08/10/2011 00:38:10

    Απάντηση για το πως μειώνοντας το ΦΠΑ φτιάνεις κράτος με εθνική συνείδηση.

  16. δημης avatar
    δημης 08/10/2011 00:45:53

    ΟΛΑ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟ...1 ΜΕΧΡΙ ΤΟ...10001 ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΛΕΙ ΤΟ...GAP....ΑΠΛΗΣΤΟ ΟΡΓΑΝΟ ΤΩΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ ΞΕΝΩΝ ΚΑΙ ΝΤΟΠΙΩΝ......ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΛΕΙ Η..ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ...ΑΠΟ ΜΑΜΑ ΜΕΧΡΙ ΔΙΣΕΓΓΟΝΟ....ΟΛΑ Τ Α...ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ
    ΚΑΝΟΥΝ..

  17. RYaN avatar
    RYaN 08/10/2011 01:02:16

    Εγώ θα σας τρομάξω λίγο:
    Έχω την υποψία ότι ψάχνουν να βρουν τρόπο να παραδώσουν στο Σαμαρά χωρίς να γίνουν εκλογές. Ο "μπαμπούλας" πλέον είναι οι εκλογές! Θα βγάλουν "αρκούδες" και θα τις βγάζουν για πολύ καιρό ακόμα, όσες φορές κι αν ξαναγίνουν!

  18. Alex avatar
    Alex 08/10/2011 02:08:12

    με πιθανές επιλογές ζωής το καταρ κ την αυστραλία, δεν δέχομαι το χαβαλέ ως απάντηση σε έναν προδότη!

  19. Κατ.Κατ. avatar
    Κατ.Κατ. 08/10/2011 15:16:39

    Εύα, μην το γελας με τους Άραβες ........γιατί αν έρθουν έχεις υποσχεθεί ότι θα πάρεις εισιτήριο διαρκείας στα VIPs........άντε και μια κελεμπια δώρο!!

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Κατ.Κατ. 08/10/2011 15:22:47

      Μα και συ μνήμη που την έχεις...

      • Σταύρος avatar