31/05/2011 13:18
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Mega-πανικός



Λοιπόν εκεί στο Mega θα πρέπει να φοβούνται πολύ τις αντιδράσεις του κόσμου  γι’ αυτό και τις δύσκολες στιγμές υπαναχωρούν από τις αρχικές τους θέσεις. Εκτός κι αν είναι τόσο ειδικοί στις κωλοτούμπες που δεν παίζονται οι άνθρωποι.

Όλη τη Δευτέρα βούιζε ο τόπος ότι οι «Αγανακτισμένοι» ήταν… εξοργισμένοι με τη στάση του Μεγάλου Καναλιού που το βράδυ της Κυριακής δεν «έβλεπε» πόσο μεγαλειώδης ήταν η συγκέντρωση στο Σύνταγμα. Φημολογούνταν ότι θα «μπούκαραν» στο κτίριο της λεωφόρου Μεσογείων.

Και ξαφνικά στο χθεσινό βραδινό δελτίο ειδήσεων έγινε η μεγάλη στροφή. Ενώ η δημοσιογράφος από την πλατεία μιλούσε για μερικές εκατοντάδες η Τρέμη (γιατί προφανώς έτρεμε) τους έβλεπε χιλιάδες. Τι για κίνημα ακομμάτιστο έλεγε, τι για εξέγερση ενάντια στο Μνημόνιο. Το ίδιο και οι άλλοι που μίλησαν. Μέχρι και τον Μπεγλίτη με τον Μαρκόπουλο έβαλαν να μιλήσουν για τις συγκεντρώσεις. Πάνω από μισή ώρα για τους Αγανακτισμένους. Τόσο πολύ που νομίσαμε ότι κατέλαβαν οι Ρώσοι το κανάλι και αποκατέστησαν τα Σοβιέτ.

Φαίνεται ότι οι κύριοι και οι κυρίες στο Mega τώρα κατάλαβαν ότι δεν πρόκειται για τίποτε βλάκες που δεν έχουν τι να κάνουν και μαζεύονται για να μουντζώσουν.


Βέβαια, η Τρέμη το έκανε το φάουλ της ρωτώντας τον Μαρκόπουλο της ΝΔ αν θα μπορούσε να πάει αυτός στο Σύνταγμα. Λες και θα μπορούσε να πάει η Τρέμη με το συνολάκι και τα χρυσά που φορούσε και τα οποία κοστίζουν όσο καμιά 10αριά ετήσιοι μισθοί. Για να μην πούμε για τους νεοάνεργους του ΠΑΣΟΚ.

Γιατί δεν δοκιμάζει το Δελτίο του Mega να κάνει ζωντανό ρεπορτάζ στην Πλατεία Συντάγματος;


 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κωστής avatar
    Κωστής 31/05/2011 13:32:48

    Μετά το απίστευτο κράξιμο που έφαγαν στο twitter (http://twitter.com/#!/search?q=%23megamou) και στην fan page τους στο facebook (με αποτέλεσμα αυτή να 'κατέβει') δε νομίζω πως θα τολμήσει ούτε στο χιλιόμετρο να πλησιάσει την πλατεία.

    Διαβάστε τα περιστατικά όπως καταγράφονται εδώ : http://www.zlatis.eu/2011/05/fanpages-megatv.html

  2. Παναγιώτης avatar
    Παναγιώτης 31/05/2011 13:34:08

    Για μ@μ@κες τους έχεις να πάνε για ρεπορτάζ στο Σύνταγμα?Από το ''Μεγάλη Βρετάνια'' και αγαπημένοι......Η Τρέμη είναι έτοιμη να επαναλάβει το ιστορικό ''ε, ας φάνε παντεσπάνι''.

  3. anetos avatar
    anetos 31/05/2011 13:39:14

    Κατσαδιάσανε και τον Μπεγλιτη μόλις άρχισε να τραυλίζει αυτά που έλεγε ο Πάγκαλος

  4. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 31/05/2011 13:58:07

    Πάντως τη δήλωση της χρονιάς την έκανε ο Πρετεντεράκος που είπε το αμίμητο ότι το κίνημα των αγανακτισμένων πολιτών είναι καλόκαρδο!!!!!!!!Ξέρει ο Γιαννάκης ότι εύκολα η αγανάκτηση γίνεται οργή και οι πέτρες θα πάρουν μπάλλα και αυτούς που εδώ και ένα χρόνο μας βιάζουν την ψυχή κάθε βράδυ και μας έλεγαν τι καλό που θα είναι το μνημόνιο.Α και τώρα που είπα μπάλλα,διάβασα σήμερα ότι ο Τεόντοσιτς του Ολυμπιακού κλήθηκε στον αθλητικό εισαγγελέα για το μπουκάλι που πέταξε στους φιλάθλους του ΠΑΟ,κάποιος άλλος που είχε πετάξει μπουκάλι στους διαιτητές του κάνανε κάτι οι δικαστες ή το μπουκάλι του ήτανε κι αυτό καλόκαρδο?

  5. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 31/05/2011 14:13:17

    Oι Καλοπληρομένοι Προβοκάτορες του ΠΑΣΤΟΚ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ να τα Οικονομούν
    εν μέσω κρίσης, για να μπορούν οι κακομοίριδες να συντηρούν τα σπιτάκια τους
    στη ΦΙΛΟΘΕΗ - στο ΨΥΧΙΚΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΝΑΚΤΟΡΑ(ακόμα και εκει μένουν που το
    τετραγωνικό έχει 20000 ΕΥΡΩ)

  6. anonymos avatar
    anonymos 31/05/2011 14:15:03

    Καλά αυτόν το μαρκόπουλο που λέει τις απίστευτες κοτσάνες και συμπεριφέρεται σας μέλος της κυβέρνησης θα τον μαζέψει κανένας? Ευτυχώς που δεν έγινε Γραμματέας

  7. juliet avatar
    juliet 31/05/2011 14:30:13

    φίλε,τα χούγια δεν κόβονται....γι'αυτό λέμε ,εμείς μπορούμε ν' αλλάξουμε πολλά πράγματα,με σύνεση για το κοινωνικό συμφέρο,και να στείλουμε στο σπίτι τους όλους αυτούς που δεν μπορούνε να ακολουθήσουνε τη γραμμή του κόμματος και να καταλάβουνε ότι υπάρχει Αρχηγός .

  8. Ετεός avatar
    Ετεός 31/05/2011 14:57:35

    Mega Channel με μεγαλομέτοχο την Goldman Sachs και την τουρκική Saran. Mμμμμμμμμ γι ' αυτό προωθούν οι νεογενίτσαροι τέτοια πολιτική αλλά τους πήρε είδηση ο κόσμος.Οι γενίτσαροι δεν έχουν μέλλον στην Ελλάδα.

    • jkr avatar
      jkr @ Ετεός 31/05/2011 15:26:20

      Είσαι πρώτος! Επίσης είναι η νο1 ναυαρχίδα του Συστήματος, ξέρει πριν από εμάς για μας! (όπως αποδεικνύεται από τις σημερινές εξελίξεις).

  9. man8os avatar
    man8os 31/05/2011 15:31:39

    Μονο οι εκλογες θα κατευνασουν τους συγκεντρωμενους.

    • EtsiMareSei avatar
      EtsiMareSei @ man8os 31/05/2011 16:36:41

      Μακάρι να γίνει πεποίθηση περισσοτέρων σιγά σιγά,οτι χρειάζεται να γίνουν ελεύθερες εκλογές σε αυτήν την χώρα..
      Αυτό το ενδεχόμενο είναι που τρομάζει τα κανάλια μόνο,γι'αυτό πράτουν τα πάντα να απομακρύνουν μια τέτοια κατάσταση.
      Τα υπόλοιπα είναι ικανοί να τα διαχειριστούν έστω ποντάροντας στην σύγχυση του κόσμου,έστω ακόμα και στο χάος,χωρίς ντροπή μάλιστα.
      Μόνο άμα ζητήσει ο λαός εκλογές ξεκάθαρα θα πάψουν να προπαγανδίζουν τα γκαιμπελόσκυλα και θα καταπιούν την γλώσσα τους.

  10. Truth avatar
    Truth 31/05/2011 18:09:50

    Την Κυριακη το Μεγκα εκανε εκτενη αναφορα στο "κινημα",σχεδον για 5 λεπτα με ζωντανη συνδεση το βραδυ.
    Αλλος ενας αστικος μυθος των "αγανακτισμενων" δημιουργηθηκε μεσα σε λιγη ωρα,πως ταχα "δεν τους εδειξε το Μεγκα".
    Η αληθεια,ειναι εντελως διαφορετικη.
    Το Μεγκα,οπως και το Πασοκ,συνεχιζουν να επαινουν και να προβαλουν με καθε τροπο τη συγκεκριμενη εκδηλωση.

  11. christos . avatar
    christos . 31/05/2011 19:22:49

    TI EGINE RE PAIDIA EIXE REPO O TYPOS POU TOUS MILAEI MESO AKOUSTIKOU STO AYTI KAI XASANE TA LOGIA TOUS H´GINETAI MONO STIS PRWINES SYNENTEYXEIS!!!!!!!!!!!!!

  12. Theoprovlitos avatar
    Theoprovlitos 31/05/2011 23:02:07

    Απλά φοβουνται την αγανακτηση του κοσμου τα βρωμοσκυλα της διαπλοκης και οι χαμαιλεοντες της επιχειρηματικοτητας.