#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/07/2010 19:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Mega-λες φουρτούνες



Καζάνι που βράζει είναι το Mega-λο κανάλι τις τελευταίες ημέρες. Από τη μία ο σταθμός εγκαλείται για μέγα έλλειμμα αξιοπιστίας, καθώς καταντά να στηρίζει με κάθε τρόπο τις αντιλαϊκές επιλογές Παπανδρέου, προκαλώντας τη δυσφορία των τηλεθεατών που διαμαρτύρονται στο τηλεφωνικό κέντρο…Και από την άλλη φουντώνει η αμφισβήτηση εκ των έσω του μοντέλου του δελτίου.

Η καρέκλα του διευθυντή Ειδήσεων, από το 2003, Χρήστου Παναγιωτόπουλου δεν είναι η πρώτη φορά που τρίζει. Αυτή τη φορά, όμως, οι δονήσεις φαίνονται αρκετά μεγάλες, ώστε να συμπαρασύρουν τις όποιες πλάτες τον στήριζαν τόσα χρόνια…

Γκρίνιες και αλληλομαχαιρώματα

Αρχικά επικράτησε μουρμούρα για τα χαμηλά ποσοστά τηλεθέασης που καταγράφει το κεντρικό δελτίο με την Όλγα Τρέμη στις 20.00, από τη στιγμή που σταμάτησαν να προβάλλονται τα «Μυστικά της Εδέμ». Οι επικριτές του Παναγιωτόπουλου μίλησαν τότε για «επίπλαστη επιτυχία», που στηριζόταν στα ποσοστά που ήδη έπαιρνε από το σίριαλ. Για να είμαστε δίκαιοι, όμως, θα έπρεπε να πούμε ότι όντως κάτι τέτοιο ισχύει, αλλά ισχύει παγίως κάθε καλοκαίρι (όπως συνέβη πχ. και με τη σειρά «Βέρα στο Δεξί»). Τι κάνει, άρα, φέτος το εν λόγω επιχείρημα πιο ισχυρό; Προφανώς οι αντίπαλοι Παναγιωτόπουλου είναι περισσότεροι τώρα. Ο διευθυντής Ειδήσεων φαίνεται πως στηρίζεται πλέον μόνον από την τέως σύζυγό του και παρουσιάστρια του κεντρικού δελτίου, Όλγα Τρέμη. Δυστυχώς όμως και η δική της θέση αμφισβητείται και εποφθαλμιάται…

Σενάρια διαδοχής

Αν τελικώς ο Παναγιωτόπουλος δε βρει σανίδα σωτηρίας, τα σενάρια φέρουν νέο διευθυντή Ειδήσεων τον (φιλοτροϊκό) Γιάννη Πρετεντέρη, που όμως δε συγκεντρώνει και τις περισσότερες συμπάθειες. Άλλες πληροφορίες κάνουν λόγο για τον ερχομό του Αλέξη Παπαχελά από τον Σκάι (με τον οποίο δε διανύει και τις καλύτερες μέρες τον τελευταίο καιρό), ενώ κάποιοι άλλοι μιλούν για ισχυροποίηση του Παύλου Τσίμα. Τι θα γίνει; Ίσως λίγο από όλα… Κοντός ψαλμός αλληλούια…

ΣΧΟΛΙΑ

  1. mitsosms avatar
    mitsosms 09/07/2010 19:52:56

    Αυτό είναι πραγματικά αλήθεια. Η στάση της Τρέμη είναι σχετικώς εμετική. Υποβαθμίζει ότι δεν της αρέσει ή δεν συμφωνεί με την γραμμή του καναλιού. Κάνει ντουέτο με τον Καψή και τον Τσίμα. Ο Πρετεντέρης νομίζω είναι πιο ουδέτερος και εκτός οποιασδήποτε γραμμής.

    • Giorgos avatar
      Giorgos @ mitsosms 11/07/2010 09:04:08

      Τι είπατε για τον Πρετεντέρη; Ουδέτερος; Μιλάμε για τον γνωστό Πρετεντέρη ή για κάποιον τρίτο;

  2. lpap avatar
    lpap 09/07/2010 19:52:59

    Αι σιχτίρ!!Αηδιάσαμε πια!! Και να παψει να υπάρχει δεν θα σκάσουμε κιόλας. Στη ζωή έρχεται δικαιοσύνη από κει που δεν το περιμένεις..Όλοι αυτοί σύντομα σχετικά θα εξαφανιστούν!Από υπερπολύτιμοι θα γίνουν αποδιοπομπαίοι. Έτσι είναι τα συστήματα σε χρησιμοποιούν κι εκεί που νομίζεις πως είσαι αναντικατάστατος σε αδειάζουν!!!

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ lpap 09/07/2010 19:55:26

      Να αντικαταστήσουν τη Τρέμη με τη Πετρούλα και τον Πρετεντέρη με τον Σεφερλή. Ίσως έτσι ξανακερδίσουν την αξιοπιστία τους. Προσωπικά τη βρίσκω με Τράγκα!

      • ΑΡΚΑΣ avatar
        ΑΡΚΑΣ @ Strange Attractor 09/07/2010 22:25:34

        Τράγκας για πάντα!!

        Αθεόφοβος!

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Strange Attractor 09/07/2010 22:27:18

        Αν δεν υπήρχε, θα έπρεπε να τον εφεύρουν!

  3. man8os avatar
    man8os 09/07/2010 19:56:37

    Μου αρεσει ο Πρετεντερης. Θα ηθελα να τον δω στο Αλτερ. Ολοι οι υπολοιποι ας πανε στον ΟΑΕΔ.

    • AntiCapital avatar
      AntiCapital @ man8os 09/07/2010 20:01:42

      Καλά είναι στο Mega, άντε και στον ΣΚΑΪ το πολύ-πολύ. Να είναι στα νερά του και να υποστηρίζει το ΠΑΣΟΚ του από το πρωί μέχρι το βράδυ.

    • χελιδόνι avatar
      χελιδόνι @ man8os 09/07/2010 20:25:56

      Ο Πρετεντέρης στο ΑΛΤΕΡ πρέπει να πάει μαζύ με τον παλιό καλό του φίλο τον Χατζηκοκό....

  4. Προφήτης avatar
    Προφήτης 09/07/2010 20:04:24

    Ο Γ. Δελαστίκ είχε απολυθεί από το Αλαφουζέϊκο μετά τη δημοσίευση στο "Πριν" ενός άρθρου που έλεγε ότι η Αμερικανική Πρεσβεία κάνει αναδιάταξη των πρακτόρων της στα ελληνικά ΜΜΕ.

    Πώς το θυμήθηκα ; Εντελώς τυχαία...
    Διαβάζοντας για
    Παπαχελά (άνευ ανάγκης περαιτέρω συστάσεων),
    Πρετεντέρη (το Σημιτικό άστέρα-εξαπτέρυγο),
    Τσίμα (τον φερόμενο από συκοφάντες ως έναν από τους "ανθρώπους του Ερντογάν" στην Αθήνα),
    Τρέμη (της σχολής "είμαι αριστερή ταλιμπάν της Πράσινης Εξουσίας")
    Παναγιωτόπουλο (αρχιτέκτονα της ειδησεογραφικής τηλετύφλωσης)
    MEGA (το κανάλι που έχτισε τη Διαπλοκή ! όπως λέμε "Αυριανή, η εφημερίδα που γκρέμισε τον Καραμανλισμό")

    • χελιδόνι avatar
      χελιδόνι @ Προφήτης 09/07/2010 20:37:46

      Η Τρέμη, κουμπάρα Ντόρας και της οικογενείας των άλλων δημοκρατικών νέων τζακιών, είναι το γνήσιο φερέφωνο της νεοφιλελευθερης/σοσιαλφιλελεύθερης ΓΡΑΜΜΗΣ....

      Μην εκπλαγείτε, αν στη συνέχεια τη δείτε στην πολιτική....είτε στο κυβερνών κόμμα, είτε στην υπό ίδρυση ντοροκαρικατούρα!!!!!!

    • 3birdssitting avatar
      3birdssitting @ Προφήτης 09/07/2010 21:22:10

      Πολύ Καλό !!!

      " MEGA (το κανάλι που έχτισε τη Διαπλοκή ! όπως λέμε “Αυριανή, η εφημερίδα που γκρέμισε τον Καραμανλισμό”)" !!!

  5. 3birdssitting avatar
    3birdssitting 09/07/2010 21:23:42

    Οποιος γνωρίζει αγγλικά, γαλλικά, ιταλικά, θα κατανοήσει αμέσως την ετυμολογική σημασία του "Πρετεντέρης" και πως μετφράζεται στα Ελληνιοκά.

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ 3birdssitting 09/07/2010 21:25:27

      The great Pretender!

      • 3birdssitting avatar
        3birdssitting @ Γιάννης Φαίλτωρ 09/07/2010 21:47:27

        Oui mon ami, pretendre enfrancais, pretend in english.

        O Υποκρίτής = πρετέντερ = Πρετεντέρης !!

  6. Σαος avatar
    Σαος 09/07/2010 21:29:22

    Γλώσσα λανθάνουσα αλήθειες λέει:
    http://www.youtube.com/watch?v=m-Sah-iSLEU

  7. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 09/07/2010 21:29:32

    Υπάρχει ομώνυμο συγκρότημα αλλά και τραγούδι των Queen. The Great Pretender. Πάντως στα αγγλικά σημαίνει διεκδικητής του θρόνου, ή δελφίνος και όχι αυτός που υποκρίνεται.

    • Γιάννης Σ. avatar
      Γιάννης Σ. @ Strange Attractor 09/07/2010 22:36:54

      Για να ξεφύγουμε ακόμη περισσότερο στο δημιουργικό χάος που επικρατεί στα τελευταία άπαικτα σχόλιο όλων, θα σε μαλώσω. Platters είναι οι πρώτοι διδάξαντες. Αυτοί που αρέσουν στο Νίκο Μαστοράκη, που έχει κάνει τις γνωστές πολιτικές επιτυχίες, με ΑΝΤίστοιχες φουρτούνες.

  8. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 09/07/2010 21:38:28

    Επίσης , κύριε συντάκτα του λεξικού της Οξφόρδης, σημαίνει και κάποιος του οποίου η αξίωση αμφισβητείται. Πάντως του ταιριάζουν και οι δύο ερμηνείες του μφισβητούμε την αξίωση της αυθεντίας και αυτός διεκδικεί τη θέση του διευθυντή ειδήσεων του ΜΕΓΚΑ.
    Η Chrissy Hynde ήταν σούπερ!

  9. sauraki avatar
    sauraki 09/07/2010 21:42:51

    Το καλύτερο θα είναι να κλείσει το MEGA!!!

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ sauraki 09/07/2010 22:27:29

      Όχι, εργαζόμενοι στην ανεργία = περισσότερη φτώχεια και δυστυχία

  10. Tassos avatar
    Tassos 09/07/2010 21:50:44

    Ο ελληνικός λαός απαξιώνει και σιχαίνεται την δημοσιοκαφρίλα. Ειλικρινά ρε παιδιά στα κανάλια δεν πρέπει να υπάρχει ούτε ένας δημοσιογράφος (από τους προβεβλημένους) που να μπορεί να κάνει έντιμη κριτική στην εξουσία καθώς είναι βουτηγμένος και ο ίδιος στα σκ - τά.

  11. Qeqe avatar
    Qeqe 09/07/2010 21:52:18

    Aντε να στραφεί ο λαός στο διαδίκτυο.... Έχουμε κάποιες μετρήσεις που να δείχνουν την στροφή του κόσμου στο διαδίκτυο και την μείωση της τηλεθέασης συνολικά?

  12. gasparinos avatar
    gasparinos 09/07/2010 21:59:44

    Tha to po alli mia fora exoume polla opla sta xeria mas arkei na xipnisoume
    kai nata xrisimopoiisoume!!!!!!

  13. Hase avatar
    Hase 09/07/2010 22:16:11

    Δεν ειναι μονο ο Πρετεντερακος και η Τρεμουλα. Προχτες για παραδειγμα τριτη (μια μερα πριν ψηφιστει το νομοσχεδιο) ο Καραγκιοζης και η γκριματσιαρα μαιμου του στην πρωινη ζωνη εδειχναν και ξαναδειχναν τον Παγκαλο να διαβαζει και να ξαναδιαβαζει τα ονοματα των προσληφθεντων στην Αγρογη. Δεν τους εφτανε μια φορα. Προσπαθησα να τους παρω τηλεφωνο για να διαμαρτυρηθω αλλα επι μια ωρα μονο μπικ μπικ μπικ εκανε. Το τηλεφωνο το εχουν για τα ματια του κοσμου και η ¨αντικειμενικη΄ τους πληροφορηση ειναι μονο πρασινη.
    Αλλα τι να περιμενει κανεις απο καποιον που το 2004, οταν βγηκε ο ΚΚ στην κυβερνηση εκλαιγε απο την πικρα του στην τηλεοραση.

    • lpap avatar
      lpap @ Hase 09/07/2010 22:17:45

      στειλε τους mail και..στείλτους κανονικά..

  14. Factorx avatar
    Factorx 09/07/2010 22:45:09

    Προφήτη, απο το ΚΚΕ προέρχεται και η κ. Τρέμη, Την θυμάμαι κολητή του Φαράκου να έχει αναλάβει το ...μαζικό κίνημα και τα καλλιτεχνικά στα Γεστιβάλ της ΚΝΕ

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ Factorx 09/07/2010 23:10:59

      Φάκτορα, το ξέρω, μετά ανακάλυψε ότι τα τεράστια αυτιά της χρειάζονται πανάκριβα σκουλαρίκια για να μην φαίνονται πόσο μεγάλα είναι.
      Καλύτερα να μάς λένε "δεξιούς" τέτοιοι "αριστεροί".
      Να σού βάλω κι εγώ κουίζ. Θυμάσαι και ποιος ήταν ο πρώτος της σύζυγος, άλλο παιδί των παρασκηνίων της πασοκο-εκδοτικής φράξιας;

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Προφήτης 09/07/2010 23:27:09

        Ε ΚΑΛά τώρα! τέτοιο ΛΟΥλουΔΙ! Μήπως ΘΕλεις ΔΩΡΟ κάθε 24 ώρες?

      • Προφήτης avatar
        Προφήτης @ Προφήτης 09/07/2010 23:29:25

        Με εμποδίζεις να αφήσω το Φάκτορα μετεξεταστέο. Χαχαχα

      • Κοντη Λιζα avatar
        Κοντη Λιζα @ Προφήτης 09/07/2010 23:33:40

        Προφήτη με εκπλήσσεις. Εϊσαι αριστερός; Πως μπορείς;

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Προφήτης 09/07/2010 23:37:35

        Άλλο κουίζ:
        Ποιός δημοσιογράφος, νυν διευθυντής μεγάλης εφημερίδας, ήταν γραμματέας της Β Πανελλαδικής στο Κολλέγιο Αθηνών? Η απάντηση δέον είναι να δοθεί εις την Αγγλικήν!

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Προφήτης 09/07/2010 23:38:47

        Παπαχελάς.
        Σοβαρά κουϊζ

      • χελιδόνι avatar
        χελιδόνι @ Προφήτης 09/07/2010 23:38:50

        Θεόδωρος Καλούδης.

        Διευθυντικό στέλεχος της εκδοτικής του Κοσκωτά, μετά από πρόταση του Παύλου Μπακογιάννη. Διαγραφείς από το ΠΑΣΟΚ του Ανδρέα Παπανδρέου, εξέδιδε την κατα φήμη τότε πασοκική εφημερίδα "24 ΩΡΕΣ", κακέκτυπο της usa today.
        Από την στενή παρέα των "Νέων τζακιών".
        Σήμερα, εκτός των άλλων επιχειρηματικών του δραστηριοτήτων
        ΚΑΙ σύμβουλος στο Υπουργείο Πολιτισμού.
        Λέγεται, ότι εκτός από τις βίλες στη Φιλοθέη και Μύκονο, διαθέτει κι υπέροχο speedcraft.

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Προφήτης 09/07/2010 23:42:48

        Λάθος κε Καθηγητά.
        Alexis Papahelas είναι η σωστή απάντηση.

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Προφήτης 09/07/2010 23:48:07

        Ανταποκριτής στην Ουάσιγκτον της "ΓΡΑΜΜΗΣ" του Κοσκωτά.
        Μεταγραφή από την ..."Αυγή"

      • Προφήτης avatar
        Προφήτης @ Προφήτης 09/07/2010 23:58:24

        Κοντή Λίζα, η συνομοταξία αυτή δυσφημεί όποιον αντιτίθεται στις πρακτικές της σαν "ακροδεξιό", "φασίστα", "ρατσιστή", "παράφρονα εθνικιστή" καδ.
        Ενώ δε είναι τσιράκια του κερατά της πασοκικής εξουσίας αυτο-προβάλλονται σαν "αριστεροί" της ανιδιοτέλειας.
        Γι'αυτό δεν πρέπει να υπολογίζεις το να σε κατηγορήσουν σαν ακροδεξιό.
        Όσο για αυτούς καθεαυτούς τους πολιτικούς ορισμούς, σήμερα έχουν δεινοπαθήσει : ο Σημίτης δήλωσε "εμείς οι αριστεροί", ο Καρατζαφέρης "είμαι αριστερός της ευαισθησίας" και ο Τζέφρυ "είμαστε αντι-εξουσιαστές".

        Εγώ, στην κοινωνία διακρίνω δύο κόμματα και πορεύομαι ανάλογα :
        το κόμμα των εντίμων (όχι από δειλία ή ηλιθιότητα) ανθρώπων
        το κόμμα των καθαρμάτων

      • χελιδόνι avatar
        χελιδόνι @ Προφήτης 10/07/2010 00:06:07

        Ο Αλέξης Παπαχελάς,η Αλεξάνδρα Σπυριδάκη, ο Αλκης Κούρκουλας,ο Δημήτρης Δεληολάνης, αναβάθμιζαν το κύρος των εντύπων της Γραμμής του Κοσκωτά, με τις πάντα προσεγμένες ανταποκρίσεις τους από τις ΗΠΑ, την Κωνστ/πολη,τη Ρώμη...

        Κι ας έβαζαν και λεφτά από την τσέπη τους, για να ζήσουν, μέχρι να πληρωθούν από τον Κοσκωτά...κι αναρωτιόντουσαν κι οι ίδιοι,σιωπηλά, ποιός είναι τούτος ο χοντρός!

        Ηταν τα χρόνια της αθωότητας τότε, όλοι τους ήταν στο εξωτερικό κι είχαν αληθινή έννοια η Ελλάδα, να έχει θετική εικόνα έξω κι αντικειμενική ενημέρωση μέσα....

    • popolaros avatar
      popolaros @ Factorx 09/07/2010 23:20:22

      Είχε 'πολεμήσει' και στην νομική και μετά άνοιξε η καριέρα.
      Όπως της έτερης ραδιοφωνατζούς στο άλλο μαγαζί στην στουρνάρα, που βρυξελιάζετε τώρα.

    • Άνθρωπός τις avatar
      Άνθρωπός τις @ Factorx 09/07/2010 23:25:06

      Αμέ! Πρώτη στη δουλειά, πρώτη στον αγώνα.

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ Άνθρωπός τις 10/07/2010 00:06:56

        ξέχασες ένα ε

  15. Mak avatar
    Mak 09/07/2010 23:03:34

    Η ανησυχία τους για την πτώση των ποσοστών τηλεθέασης του κεντρικού δελτίου ειδήσεων του μέγκα δε είναι για τα λεφτά που χάνει το κανάλι, αλλά για το πολιτικό όπλο που χάνουν από τα χέρια τους και το μήνυμα που περνάει στον κόσμο.

    Δε θα ξεχάσω ποτέ ότι στις εκλογές του 2004 κάποιοι ισχυρίζονταν ότι θα κερδίσει το πασοκ γιατί τότε το δελτίο ειδήσεων του μέγκα ήταν πρώτο!!!

    Η Πράβντα του πασοκ είναι...

    Η αλήθεια είναι μία ενοχλητική λεπτομέρεια για αυτούς. Αυτό που έχει πρωτεύων σημασία είναι η εξυπηρέτηση των συμφερόντων των ιδιοκτητών, ανάμεσα στους οποίους για κάποια περίοδο ήταν και goldman sachs ή morgan stanley, αν δεν κάνω λάθος.

    Μετοχές του μέγκα πάντως σίγουρα έχει μεγάλος προμηθευτής του τουρκικού στρατού...

    http://www.makthes.gr/news/media/33560/

    http://www.sarangroup.com/Default.aspx?Page=Sirket&S=2&Si=0&Lg=1
    http://investing.businessweek.com/research/stocks/private/snapshot.asp?privcapId=34767349

  16. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 09/07/2010 23:50:45

    Γιάννη,
    Ποιός μεγαλοδημοσιογράφος ήταν κεντρικός παρυσιαστής ειδήσεων μεγάλου Καναλιού, ενώ υπηρετούσε τη ΄....στρατιωτική του θητεία;

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ Κώστας Ροδινός 10/07/2010 00:00:30

      Ο Χατζηντοράκης!

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/07/2010 00:03:37

        Ποιός παρουσιαστής πρωϊνής εκπομπής, δούλευε στο Γραφείο Τύπου της Ρηγίλλης και τώρα το παίζε....ανεξάρτητος;

      • Προφήτης avatar
        Προφήτης @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/07/2010 00:07:26

        Ο Αυτιάς, Κώστα, φώναζε ότι τα πρώτα του ένσημα ήταν της ΝΔ.

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/07/2010 00:10:54

        Μήπως παρείχε στο κομμα τις υπηρεσίες του...εθελοντικά, είναι ειδήμων στους συνταξιούχους και τον συμπαθεί ο...Λαζόπουλος?

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/07/2010 00:17:10

        Φώναζε τέτοιο πράγμα ο Αυτιάς;
        Πότε έγινε αυτή συνταρακτική αποκάλυψη και έχασα το γεγονός;

  17. ataktos avatar
    ataktos 10/07/2010 00:11:47

    για πάντα.... factorx xixi

  18. Γιάννης Χριστόπουλος avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος 10/07/2010 00:19:44

    Έχετε παρατηρήσει ότι οι περισσότεροι από τους τύπους της καθεστωτικής "ενημέρωσης" που πραγματικά σιχαινόμαστε, προέρχονται από το ΚΚΕ; Τυχαίο; Δεν νομίζω!

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Χριστόπουλος 10/07/2010 00:23:24

      Γι' αυτό κατέστη δυνατή η ιδεολογική ηγεμονία της αριστεράς στην ελληνική κοινωνία! Κυριάρχησαν οι άνθρωποί της στα ΜΜΕ, στα Πανεπιστήμια και έγιναν opinion makers!

      • χελιδόνι avatar
        χελιδόνι @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/07/2010 00:31:19

        Αναφέρεσαι στην καθηγήτρια Αννα Παναγιωταρέα;

  19. Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
    Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 10/07/2010 02:11:27

    Και που να πιάσουμε την πιο επαναστατική Αριστερά των ελληνικών 70s .... Σιγά την τρεμη, τον παπαχελα κ τους άλλους ρεβιζιονιστες....

    Εδώ μας κυβέρνησε ολόκληρο ΕΚΚΕ (επαναστατικό ΚΚΕ) .... Έστω και ως εξ απορρητων του εκσυγχρονισμού.

  20. Ευθύμης avatar
    Ευθύμης 10/07/2010 04:48:55

    ότι και να γίνει στο μέγκα δεν θα πάψει να είναι χουντικό κανάλι προπαγάνδας...

  21. k.k. avatar
    k.k. 10/07/2010 09:27:57

    οι πολίτες μπορούν να το σφραγίσουν οριστικά. μήπως και βάλουν μυαλό και οι υπόλοιποι κυβερνογλύφτες που από το πρωί ως το βράδυ αναπαράγουν την κυβερνητική προπαγάνδα με διάφορους πιο κομψούς τρόπους. χωρίς αυτό το μηχανισμό τρομοκράτησης χειραγώγησης η κυβέρνηση δέν θα μπορούσε να σφάξει το λαό. ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ ΚΙΝΗΜΑ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΓΕΩΡΓΑΛΑΔΩΝ ΤΩΡΑ!!!

  22. fitsulas avatar
    fitsulas 10/07/2010 15:38:18

    Αφού μιλάς για Μέγκα, να υποθέσω ότι η γόβα στιλέτο της φωτό είναι Νο 45.

  23. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 10/07/2010 19:01:15

    Όλοι αυτοί οι δημοσιογραφίσκοι που αναφέρετε είναι ελλεεινά και αξιολύπητα παπαγαλάκια του GAP.Θαυμάστε επίσης την δημοσιογραφία του Κώνστα του ΑΛΤΕΡ και εμετικού Παπαχρήστου. Μήπως ανακάλυψε κανένα άλλο cabinet man ;