27/09/2010 22:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Megaλο Γραφείο Τύπου



Παρακολουθείστε στο βίντεο πως η κ. Τρέμη σε ρόλο προωθημένου ηλεκτρονικού Γραφείο Τύπου του ΠΑΣΟΚ διαβάζει (στην κυριολεξία) την απολογία του κ. Παπαπανδρέου, για να τον καλύψει σε όσα του είπε προηγουμένως ο Σαμαράς:

"Επισημαίνω δε, τη διαφορά ανάμεσα στη δική μας αντιπολιτευτική στάση, την υπεύθυνη -σήμερα- και εκείνη του ΠΑΣΟΚ, πριν ένα χρόνο: Όταν ο σημερινός Πρωθυπουργός κατέβαινε στον Πειραιά και εμφανιζόταν ως «θύμα» των δακρυγόνων. Που σήμερα, βέβαια,  πέφτουν με δική του εντολή...."

(Έκκληση Σαμαρά στους ιδιοκτήτες φορτηγών να αναστείλουν τις κινητοποιήσεις τους)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. aris. A avatar
    aris. A 27/09/2010 22:16:25

    Ποιός τους πιστεύει βρε παιδιά.

    Τα προβλήματα και τα αδιέξοδα έφτασαν ποιά στην πόρτα μας και δεν μπορούν να τα σκεπάσουν οι ταγεροφορούσες της τηλεόρασης.

    Χθές το βράδυ μου σπάσανε το τζάμι σε μια ήσυχη γειτονιά και μου πήρανε τα γυαλιά ηλίου και κάτι ψιλά.

    Ενός συγκάτοικου στην πολυκατοικία απόλυσαν την γυναίκα μετά από 15 χρόνια δουλειάς σε χρηματιστηριακή εταιρεία.

    Θείος έχει βγεί για δανεικά γιατί του παίρνουνε το σπίτι.

    Δεν είμαστε ποιά στην πολυθρόνα και μας μεταδίδιουν τον πόλεμο στο Ιράκ πλέον τον πόλεμο τον ζούμε όλοι.

    Το θέμα είναι τι μπορεί να γίνει αυτό ενδιαφέρει τους πολίτες.

    Η ξετσίπωτη προπαγάνδα τους σήμερα υπέρ και αύριο κατά δεν απασχολεί κανέναν ούτε πιστεύω ότι επηρεάζουν και κανέναν.

    Η ανάδειξη τέτοιων χοντροκομμένων αποδείξεων απλά φουντώνει την οργή μας.

  2. Y. avatar
    Y. 27/09/2010 22:17:00

    Ηλίου φαεινότερον

  3. Green St avatar
    Green St 27/09/2010 22:22:29

    Επιτρέπεται πιά αυτό το πράγμα?? Το ΕΣΡ που είναι και τι ρόλο παίζει;; Ως πότε τα κανάλια θα παίζουν το ρόλο του εκπροσώπου της κυβέρνησης;;
    Ο σύλλογος των δημοσιογράφων?? Απαθής και αυτός?? Αυτή είναι η εικόνα που θέλουν να έχει ο κόσμος για αυτούς;; Οτι είναι αχυράνθρωποι?? Μαριονέτες του συστήματος??

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ Green St 28/09/2010 02:19:13

      δεν τους ενδιαφέρει η εικόνα τους στον κόσμο, μόνο να γεμίζει φράγκα ο λογαριασμός μισθοδωσιάς και όλα τα άλλα θεωρούν οτι αγοράζονται.

  4. δημης avatar
    δημης 27/09/2010 22:27:16

    "η κ. Τρέμη σε ρόλο προωθημένου ηλεκτρονικού Γραφείο Τύπου τιυ ΠΑΣΟΚ διαβάζει (στην κυριολεξία) την απολογία του κ. Παπαπανδρέου".....
    (εξ΄άλλου στα Πανεπιστημια που ονειρεύεται (πιθανόν στην αλλοδαπή που έχει ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ να υπάρχουν τέτοια) ΧΡΕΙΑΖΕΤΙ Η ΑΝΑΓΝΩΣΗ ;;;;;
    ΠΟΤΕ ΠΡΟΛΑΒΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΜΑΘΕ ΑΝΑΓΝΩΣΗ Ο ΓΙΩΡΓΑΚΗΣ ;;;;;;
    ΕΔΩ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΟΛΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΙΑΣ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ Η ΤΡΕΜΗ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΙΣΕΙ ΤΟ "ΣΚΟΝΑΚΙ-ΑΠΑΝΤΗΣΗ " ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΩΣ ΤΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΤΗΣ ΤΗΣ ΔΙΝΟΥΝ...

  5. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 27/09/2010 22:51:07

    Στο επόμενο ανασχηματισμό ένα Υπουργείο ή να αναλαμβάνει ο Πεταλωτής το Πράσινο Δελτίο ποιο fair θα είναι.

  6. βασιλης avatar
    βασιλης 27/09/2010 23:31:38

    ειναι σε πανικο και αυτο ειναι πασιφανες / τετοια προπαγανδα ειχαμε να δουμε απο την εποχη της ΥΕΝΕΔ. προσωπικα πιστευω οτι και οι ιδιοι γνωριζουν οτι ολο και περισσοτερος κοσμος ανακαλυπτει την αληθεια μεσα απο μπλογκς και αλλα ηλεκτρονικα μεσα και αυτο τους εχει γονατισει γιατι δεν μπορουν να κοροιδευουν με την ανεση που καναν πριν δεκα χρονια.
    και βεβαια δεν ειναι ελληνικο φαινομενο / στην αμερικη φωνες οπως του gerard celente μιλανε για το κινημα του 20% δηλ αν 20% του κοσμου ειναι ενημερωμενος πραγματικα μπορει να ξεκινησει επανασταση απεναντι στο κατεστημενο

  7. azxc avatar
    azxc 27/09/2010 23:36:29

    Την καϋμένη, της έκαναν και μακρινό πλάνο να μην φαίνεται η οικτρή ανάγνωση

  8. the force avatar
    the force 28/09/2010 00:33:12

    αθλιο πια εδω και καιρο το μεγκα

    εχω μηχανακι της agb και βαζω να γραφει αλλο καναλι
    οποιοδηποτε εκτος του mega.

  9. anonyme avatar
    anonyme 28/09/2010 00:37:01

    τους έχω σιχαθεί ρε παιδιά ! έχω παψει να τους βλέπω εδώ και καιρό.
    ευτυχώς που υπάρχει και το ιντερνετ

  10. Δον Κιχώτης avatar
    Δον Κιχώτης 28/09/2010 00:40:42

    Σταματείστε να βλέπετε τηλεόραση !!!Θα βρείτε χρόνο για τα παιδιά σας,για το σύντροφό σας,τους φίλους σας,για να διαβάσετε κανένα καλό βιβλίο,για να μπείτε στο διαδίκτυο και να μάθετε ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ συμβαίνει.

    Τιμωρείστε τους νεοταξίτες πολιτικούς,δημοσιογράφους όπου και όπως μπορείτε.Δείξτε τους τη δυσφορία σας!Τα χάνουν όταν συμβεί αυτό.Σας το λέω εξ ιδίας πείρας!

  11. liotsos avatar
    liotsos 28/09/2010 02:12:57

    Ποιος σοβαρος ανθρωπος περιμενει να τον ενημερωση η Τρεμη ο Καψης και ο Πρετεντερης?

  12. O Chazos tou Choriou avatar
    O Chazos tou Choriou 28/09/2010 02:33:25

    Χαμηλοβλεπουσα η Μανταμιτσα...

  13. The Narrator avatar
    The Narrator 28/09/2010 02:54:50

    Ε και; Μόνο ...."αυτιστικούς", εραστές της πολιτικολογίας θέλγουν πια τα δελτία των "8". Η κοινωνία δεν τους παίρνει πια στα σοβαρά...

  14. ΒΑΣΙΛΗΣ avatar
    ΒΑΣΙΛΗΣ 28/09/2010 06:24:28

    ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΤΟΥ MEGA ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΚΡΑΤΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΣΗΜΑΙΑ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΞΕΦΤΙΛΗΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ
    ΕΚΕΙΝΟΣ Ο ΚΑΨΗΣ ΒΓΑΖΕΙ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΕΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ
    ΙΣΣΩΣ Ο ΠΙΟ ΗΛΙΘΙΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ

  15. ΒΑΣΙΛΗΣ avatar
    ΒΑΣΙΛΗΣ 28/09/2010 06:32:28

    ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΟΥ ΣΚΑΙ ΣΤΙΣ 9 ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΒΛΕΠΕ ΑΚΙΒΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΕΛΛΗ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΟΥ
    ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ

    • neotera avatar
      neotera @ ΒΑΣΙΛΗΣ 28/09/2010 07:23:42

      Συστήνω ανεπιφύλακτα την αποχή από τις ειδήσεις στα κανάλια των "νταβάδων" που είναι παντού ίδιες ως προς το ήθος και την πολιτική στόχευση. Δηλητήριο επίσης για την ψυχή και το μυαλό αποτελεί το αγγλοαμερικάνικο "ψυχαγωγικό" πρόγραμμα. Ο,τι ευτελέστερο, ό,τι πιό κατινιάρικο, ό,τι πιό ψυχοφθόρο και εκμαυλιστικό. Συμμετέχει ό,τι χειρότερο σκουπίδι περιέχει η κοινωνία της υποκατάστασης της τέχνης από χειραγώγηση με τρόμο.

  16. kiki avatar
    kiki 28/09/2010 07:04:35

    @ δημη
    Εδω εχει σπουδασει,στην αλλοδαπη πηγανε αλλες πιο αξιολογες απο αυτην,συμμαθητριες της.
    Μα και ολη της η δημοσιογραφικη πορεια,αυτηνης και των αλλων δυο που αναφερεστε,ειναι κατι δεν ξεραμε τι να τους κανουμε,καντους δημοσιογραφους,και απο εκει και περα γλυφωντας και με τα κερατα τους.

  17. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 28/09/2010 08:28:59

    MEGA-LO ΨΕΜΑ και γκαιμπελική ενημέρωση κάθε βράδυ. Η "ομάδα" ενημέρωσης συναγωνίζεται στην κυριολεξία τους Marx Brothers. Πολύ γέλιο! Η διαφορά τους από τους Αμερικάνους κωμικούς είναι μία, αυτή της γελιότητας. Ας συνεχίσουν σαν υποβολείς του Πρωθυπουργού Γ.Α.Π. Ο δρόμος τους δεν είναι μακρύς.

  18. kiki avatar
    kiki 28/09/2010 13:07:35

    @ Δημη
    Το οτι δεν μπορουσε να διαβασει καλα το κειμενο που της εδωσαν οφειλεται το πιθανοτερο,στο οτι δεν φοραγε τα γυαλια πρεσβυωπιας,διοτι στην ηλικια της ,δεν μπορει πρεσβυωψ ειναι.
    Μην βλεπετε που νεαζει , ειναι αυτο που λενε =απ εξω μπελλα μπελλα και απο μεσα κατσιβελα.

  19. Tassos avatar
    Tassos 28/09/2010 13:30:44

    Αυτοί της ΝΔ δεν τα βλέπουν? Το μόνο που τους νοιάζει είναι να βγαίνουν σε συτό το κ...κάναλο? Σαν εκείνον τον θλιβερό Πάκη (ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΡΕ ΜΑΣΤΟΡΑ ΜΕ ΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕΣ?) που είχε κατεβάσει εκείνη την τροπολογία υπέρ ΔΟΛ παρέα με τον Χυτήρη (σε νόμο Βενιζέλου αν θυμάμαι καλά) οι δύο δηλ. ομόσταβλοι στους σταβλους του ΔΟΛ

  20. kiki avatar
    kiki 28/09/2010 13:56:55

    @ Τασσο
    Πες τα επιτελους με τον Πακη,το εχω ξαναγραψει,προκειται περι βγελυμετος.Νομικος συμβουλος του ΔΟΛ,εφτιαξε τον βασικο μετοχο ετσι ωστε να μην περασει,απο Ενωση.Απο την αναληψη της προεδριας του Καραμανλη,επαιρνε τα δημοσιογραφικα γραφεια και τον λοιδωρουσε χυδαια,και μετα θα παραιτηθω,αλλα καποτε.Και ολη την ωρα,στο Μεγκα ειναι.
    Καλαματιανος,φτανει.Ευτυχως ο Σαμαρας ειναι απο την Πυλο.

  21. me avatar
    me 28/09/2010 15:38:10

    ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!
    Μα καλά πως φέρνει τα νούμερα?
    Τη βλέπουν όπως εγώ για να οργιστούν - βρίσουν - γελάσουν?