#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/02/2011 23:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Koρυφαίο ανέκδοτο



- Τι κοινό έχουν ο Τσοχατζόπουλος και οι 300 λαθρομετανάστες;

- Μένουν σε διατηρητέο με έξοδα του ελληνικού δημοσίου!!!!



Μας το είπαν οι φίλοι του http://pyrgos-news.blogspot.com/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 12/02/2011 23:44:06

    Άμα πάρουν χαμπάρι οι Μαροκινοί ότι στου Άκη το αρχοντικό υπάρχει και τρεχούμενο νερό (και τζακούζια πολλά), μπορεί να του κάνουν κατάληψη και να τρέχει μετά σοσιαλιστικώ τω τρόπω....

  2. τάσος καραγιαννίδης avatar
    τάσος καραγιαννίδης 13/02/2011 00:58:00

    δεν υπάρχει άνθρωπος να σιχάθηκα περισσότερο στη ζωή μου.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ τάσος καραγιαννίδης 13/02/2011 01:47:30

      Εγώ σιχαίνομαι περισσότερο από όλους τον Σηφουνάκη.

  3. Νικος avatar
    Νικος 13/02/2011 01:52:52

    Νομίζς ότι ο Λαλιώτης είναι χειρότερος

    • nyfitsa avatar
      nyfitsa @ Νικος 13/02/2011 21:43:42

      san ton Pangalo.... den yparxei megalytero sixama!!!

  4. andreasbergos avatar
    andreasbergos 13/02/2011 02:06:04

    τι κοινο εχει ο ακης και τα υποβρυχια?
    και τα δυο κολυμπανε...τα υποβρυχια στη θαλλασα λαι ο ακης...στα ευρω!!

  5. nasos avatar
    nasos 13/02/2011 02:35:02

    Συναντιούνται ο ΓΑΠ με τον Τόμσεν
    σε μια φάση ρίχνει ο Τόμσεν μια φάπα στο ΓΑΠ
    τον κοιτάει θυμωμένος ο ΓΑΠ και του λέει:
    -Λέγε ρε κωλοδανέ,αυτό τώρα το΄κανες στα σοβαρά ή στα αστεία;
    -Στα σοβαρά το'κανα
    -Α είπα και εγώ,γιατί εγώ αστεία δε σηκώνω!

  6. Θεσσαλονικιός avatar
    Θεσσαλονικιός 13/02/2011 10:25:11

    Τί λέει ο πακιστανός στο τηλέφωνο μιλώντας στη μητέρα του;
    ...................
    Μαμά, μπηκα στη Νομική!

  7. Κάποιος avatar
    Κάποιος 13/02/2011 11:19:36

    Κι αλλο πιο πρόσφατο ανέκδοτο.

    "Iστορική καταδίκη της Ελληνικής Βουλής από το Ευρωπαικό Δικαστήριο!

    Η καθαρά συντεχνιακή απόφαση των Ελλήνων Βουλευτών να αρνηθούν να αφαιρέσουν τη Βουλευτική Ασυλία της Μιλένας Αποστολάκη, στην προσπάθεια τους να την προστατεύσουν από μια μήνυση που κατέθεσε εναντίον της ο πρώην σύζυγός της εισαγωγέας αυτοκινήτων, Συγγελίδης…καταδικάστηκε από το Ευρωπαικό Δικαστήριο και η Ελληνική Βουλή, πρέπει να… πληρώσει …πρόστιμο 12.000 ευρώ στο Συγγελίδη και 7.000 ευρώ τα δικαστικα έξοδα!"

  8. anna avatar
    anna 13/02/2011 11:22:29

    Εδώ που τα λέμε, ο Άκης έχει φάει όλο το κράξιμο. Εκείνος ο Σηφουνάκης (όπως προείπατε) πώς γίνεται και παραμένει ακόμα και υπουργός. Πολλά τα λεφτά του πεθερού Δασκαλαντωνάκη για τον σόγαμπρο....

  9. spiros avatar
    spiros 13/02/2011 11:37:47

    Μπράβο ρε σύντροφε Ακη.Καλά ήπιες ,καλά έφαγες.καλά κρύφτηκες.ΕΥΓΕ ΣΥΝΤΡΟΦΕ ΟΙ ΜΕΛΛΟΘΑΝΑΤΟΙ ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΟΥΝ!!!

  10. thanasis avatar
    thanasis 13/02/2011 12:22:31

    ας μας πει ο ακης αν χρωστα τα ενοικια του παπαγου
    και μετα ας μας απειλει

  11. Μετανάστης στη χώρα μου avatar
    Μετανάστης στη χώρα μου 13/02/2011 12:23:37

    σημερινό, από το news 247.gr:

    Οι μίζες και ο συνεργάτης του Άκη

    Στον στενό συνεργάτη του πρώην υπουργού Άμυνας Άκη Τσοχατζόπουλου, Γιάννη Μπέλτσιο έφτασε η έρευνα στη Γερμανία σχετικά με τις μίζες για την αγορά τεσσάρων υποβρυχίων από την Ελλάδα.

    Σύμφωνα με την εφημερίδα "Real News", η δικογραφία της εισαγγελίας του Μονάχου, τον κατονομάζει ως αποδέκτη προμήθειας ενός εκατομμυρίου ευρώ και αναφέρει ότι ήταν μέλος της "Ομάδας Α", η οποία συγκροτήθηκε από τη γερμανική εταιρεία Ferrostaal, με στόχο την προώθηση συμφωνιών με κάθε τρόπο.

    Την περασμένη εβδομάδα, το περιοδικό "Der Spiegel" σε δημοσίευμά του ανέφερε ότι στην ομάδα συμμετείχε ο Γιόχαν Φρίντριχ Χάουν(εκείνη την περίοδο νούμερο δύο της HDW, κατασκευάστριας εταιρείας των υποβρυχίων), ο μεσάζοντας όπλων φον Πούκλερ, ο "Άγκο", παιδικός φίλος του, και ένας Έλληνας αρχιτέκτονας που, κατά τον Χάουν, τους σύστησε ο τότε υπουργός Άμυνας Άκης Τσοχατζόπουλος.

    Όπως αναφέρει, η "Real News", ο αρχιτέκτονας για τον οποίον έγραφε το "Der Spiegel", είναι ο Γιάννης Μπέλτσιος και το όνομά του περιλαμβάνεται στην κατάθεση του Έλληνα εφοπλιστή Μιχάλη Ματαντού. Ο κ. Ματαντός σε κατάθεσή του προς τις γερμανικές αρχές αποκάλυψε ότι ο ίδιος έδωσε 1 εκατομμύριο ευρώ στον Γιάννη Μπέλτσιο.

    Ο Έλληνας εφοπλιστής φέρεται ως διαχειριστής της Marine Industrial Enterprises, ωστόσο στα τέλη της δεκαετίας του 1990 εργάστηκε ως εκπρόσωπος της Ferrostaal.

    Σύμφωνα με τη λίστα των "προμηθειών" που δημοσίευσε το Spiegel, τον Μάρτιο του 2000 δόθηκε 1 εκατομμύριο ευρώ σε αποδέκτη με τα αρχικά Y.B., που βάσει των γερμανικών πηγών, σημαίνει Yiannis Beltsios.

    Ο Γιάννης Μπέλτσιος, μιλώντας στη "Real News" αρνήθηκε ότι έχει οποιαδήποτε ανάμιξη στην υπόθεση. Παραδέχθηκε ότι γνωρίζει τον Άκη Τσοχατζόπουλο, ωστόσο ξεκαθάρισε ότι δεν γνωρίζει τον εφοπλιστή Μιχάλη Ματαντό.

    "Από εσάς το ακούω για πρώτη φορά και επειδή είναι πολύ σοβαρό σας παρακαλώ να με αφήσετε να δω πώς θα το αντιμετωπίσω. Εννοείται πως θα κινηθώ νομικά, εφόσον προηγουμένως ενημερωθώ για το τι ακριβώς υπάρχει" δήλωσε στην εφημερίδα.

    Πάντως, παρά τη δήλωση άγνοιας του κ. Μπέλτσιου, η εφημερίδα δημοσιεύει δύο έγγραφα από την εισαγγελία του Μονάχου, που αποδεικνύουν ότι για μακρύ χρονικό διάστημα, που ξεκίνησε πριν κλείσει η συμφωνία για τα υποβρύχια, ο στενός συνεργάτης του Άκη Τσοχατζόπουλου, βρισκόταν σε επαφές με στελέχη της HDW και της Ferrostaal.

    http://news247.gr/ellada/ena_ekatommyrio_eyrw_promhtheia_symfwna_me_efoplisth.777177.html