03/05/2009 07:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Kρεμάει τα παπούτσια του ο Σωκράτης;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Χ-ΠΑΙΑΝΙΑ avatar
    Χ-ΠΑΙΑΝΙΑ 03/05/2009 07:42:43

    Ο χοντρός δεν έχει πειράξει τον Κόκκαλη για 2 λόγους:

    1) Για τις κασετες που κραταει (απο τις υποκλοπες)

    2) τον Ολυμπιακό

    Ο νοών νοείτο

  2. Το πνεύμα του Μάη avatar
    Το πνεύμα του Μάη 03/05/2009 08:22:10

    Δε μου λες φάκτορα champion leaque, όπως το λες είναι το πρωτάθλημα, ή κάτι άλλο παρεμφερές ? Δε το ρώταγα χρόνια μη φανερώσω την ασχετοσύνη μου περι τα αθλητικά. Παραμένω πάντως παιδιόθεν ΜΠΑΟΚ κι αν είναι να πάρει πρωτάθλημα πρέπει να το ξέρω.
    Αυτό λες ?

  3. osaperas avatar
    osaperas 03/05/2009 09:04:49

    Ο κόκκαλης είναι αρκετά πιθανό να παραδώσει όταν σταματησει να είναι μόνος του στον χώρο του ποδοσφαίρου. Και προς το παρόν είναι...απελπιστικά μόνος του Χωρίς αντίπαλο.

    Οι αντίπαλοι του έχουν συσπειρωθεί έχουν περάσει όλες τις ιδέες και άπόψεις τους (νέος πρόεδρος στην ΕΠΟ, κεντρική διαχείριση τηλεοπτικών που σημαίνει άυξηση εσόδων τους στην σούπερ λίγκα, νέος αρχιδιαιτητής) θα περάσουν κι άλλες (άυξηση αριθμού ψήφων στην ΕΠΟ, πιθανότατα τακτι΄λοί δικαστές και δικηγόροι στα πειθαρχικά όργανα) αλλά τελικά δεν θα καταφέρουν τίποτε.

    Το ποδόσφαιρο δέν ειναι τόσο απλό όσο νομίζουν.

  4. π avatar
    π 03/05/2009 09:10:53

    ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΤΟ ANTINEWS ΤΟ ΓΥΡΙΣΕ ΣΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ??
    "ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΘΕΜΑ"(?) ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΑΙΔΕΥΤΟΥς ΕΛΛΗΝΕΣ...
    ΕΔΩ Η ΕΛΛΑΔΑ ΣΗΠΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
    ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ Η ΦΑΣΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΧΟΥΝΤΑΣ

  5. osaperas avatar
    osaperas 03/05/2009 09:17:15

    Χθες το 50% των ελληνων (για να μην πω παραπανω ασχολείτο με το ματς. Με τι θέλεις Π να ασχολείται το αντινιους. Μόνο με τους παυλίδηδες τους σημίτητδες τις ντόρες και τις οφ σορ του βουλγαράκη; Δεν είναι κοινωνικό γεγονός κάτι που ασχολήθηκε το 50%; Ή μήπως δεν ασχολέιται αρκετά το αντινιους με τα θέματα ζήψης όλο αυτό το διαστημα;

  6. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 03/05/2009 09:46:17

    ΤΟΝ ΣΩΚΡΑΤΗ ΜΕ ΤΙ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΗΛΩΣΑΝ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ;

  7. π avatar
    π 03/05/2009 10:18:12

    ΤΟ ANTINEWS ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΤΗ ΜΑΖΑ ΑΝΑΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΑΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ.ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ.ΣΤΗ ΜΑΖΑ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ.ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΛΥΣΕΙΣ ΣΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

  8. ariel avatar
    ariel 03/05/2009 10:28:55

    @ Π
    Τι εννοείς Π ότι όσοι ασχολούμαστε και μας αρέσει το ποδόσφαιρο είμαστε μάζα? Το Αντινιούζ έχει πάρα πολύ σοβαρά θέματα, πότε πότε όμως επιτρέπεται να ξαλεγράρουμε κάπως, να φύγει η μαυρίλα από την καρδιά μας με τα καθημερινά ψυχοπλακωτικά. Ολα έχουν ενδιαφέρον και με όλα μπορούμε να ασχολούμεθα, χωρίς το ένα να αποκλείει το άλλο. Δεν είμαι Ολυμπιακιά, αντιθέτως, αλλά συγχαρητήρια για το νταμπλ παρ΄οτι με πονάει. Αρκούμαι στο μπάσκετ.

  9. osaperas avatar
    osaperas 03/05/2009 10:30:10

    Π, Το "αδιάφορη είδηση" είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα. Ειδήσεις που είναι ενδιαφέρουσες για μένα μπορεί να μην είναι για σένα και το αντίστροφο. Εάν όλοι συμφωνούσαμε στο τι ειναι ενδιαφέρουσα είδηση τότε...συγνωμη αυτό θα ήταν ανησυχητικό

    Το αντινιούζ φαντάζομαι οτι απευθύνεται σε σκεπτόμενους πολίτες, τουλάχιστον αυτό καταλαβαίνω από τους σχολιαστές του.

  10. ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ avatar
    ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ 03/05/2009 10:35:16

    @6, ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ, ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΝ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ. ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΣΤΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ ΖΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ!

  11. Δήμος avatar
    Δήμος 03/05/2009 11:39:56

    Αφού με τις διάφορες παράγκες, απαξίωσε την επένδυση του-στην Ευρώπη ο Ολυμπιακός έχει καταντήσει το... γλέντι όλων-τώρα θέλει να τα βροντήξει;
    Έ, γέρασε κιόλας,σκέπτεται την κληρονομιά που θα αφήσει στα παιδιά του...
    Νά ΄ναι καλά ο άνθρωπος. Οση ζημιά ήταν να κάνει στο ποδόσφαιρο, την έχει κάνει.
    Δεν θα μας λείψει.

  12. kontin avatar
    kontin 03/05/2009 12:44:22

    Χθες ήταν μία γιορτή πραγματικά (είμαι γαύρος), είναι κακομοιριά να μην στεκόμαστε και σε θέματα εκτος πολιτικής όπως λέει και ο φίλος osaperas είδαμε και τους μεγάλους ψευτοδιανοητές που τους έφαγε η ανάλυση και ξέχασαν τον ΑΝΘΡΩΠΟ. Χθές λόγο του ωραίου θεάματος και της συγκίνησης ήταν μία ευχαρίστηση ψυχής.
    Όσο αφορά τον Σωκράτη έκανε και κάνει τόσο κακό όσο έκανε και ποιό παλιά ο Βαρδινογιάννης και ίσως κάνει στο μέλλον ο Βγενόπουλος και πάει λέγοντας αφού στη χώρα μας όποιος έχει την δύναμη θεωρεί ότο θα πρέπει να τα αλώνει (να δημιουργεί στρατούς κάφρων) όλα ακόμα και τον αθλητισμό.
    Εξάλλου μην ξεχνάμε ότι είναι πολλά τα λεφτά φίλοι μου.

  13. fantomas avatar
    fantomas 03/05/2009 13:03:52

    Π Says:
    May 3rd, 2009 at 10:18 am

    σιγα ρε μεγαλε.......μην σκεισεις κανα καλτσον!!!

    ρε μαστορα δεν σου εμαθε κανενας οτικαι η πολιτικη στην ΜΑΖΑ απευθυνετε!!!

    γεια σου μεγαλε ΣΚΕΠΤΟΜΕΝε ΠΟΛΙΤη!!

    εσυ μικρος με τι επαιζες ?

    με κουκλες?

    ενας αγωνας ηταν, μια φορα τον χρονο, και τελος απο αυριο παλι στους ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ!!!

  14. Λασπογιο avatar
    Λασπογιο 03/05/2009 15:05:35

    ΟΙ ΑΡΧΙΛΟΠΟΔΗΤΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ. ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΥΒΕΡΝΑΕΙ Η ΑΠΑΤΗ ΚΑΙ Η ΛΑΣΠΗ.ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ

  15. Καθρέφτης avatar
    Καθρέφτης 03/05/2009 15:27:27

    Πώς το χάσατε έτσι,
    μέσα από τα χέρια σας το κύπελλο
    ρε πατριώτες;!
    Να μασταν εμείς οι χασογκόληδες
    γκαντεμο-βάζελοι
    να το καταλάβω!

  16. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 03/05/2009 15:52:46

    και παραδίδει σε ποιόν;

    στον αγγελόπουλο του καρτέλ σιδήρου;

    ένας στρατός τυφλών κάφρων έναντι ενός απεργού πείνας;

    θα το δούμε κι αυτό...θα το δούμε....

  17. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 03/05/2009 16:00:14

    Εμείς ο λαός της ΑΕΚ θρηνούμε σήμερα για την απίστευτη γκαντεμιά μας. Μη μας μιλάτε, αφήστε μας μόνους μας, εμείς παρέα θα κάνουμε με τους πόνους μας...

  18. Σπύρος avatar
    Σπύρος 03/05/2009 18:26:28

    Mεγάλο Παιχνίδι πού το κερδίσαμε στίς λεπτομέρειες.
    Την συμπάθειά μου στην Ιστορική ΑΕΚ τού Αξιαγάπητου σέ μένα Ντούσκο...
    Πάντως διασκεδάζω τρελλά μέ τούς ΄κουλτουριάρηδες΄πού απεχθάνονται το Ποδόσφαιρο.
    Προφανώς μεγάλωσαν σπίτια τους μαθαίνοντας Ντρεσάζ,Μπάντμπινγκτον και Ξιφασκία.
    Ο Κόσμος θάταν αφόρητα βαρετός εάν είχαν επικρατήσει οι ΄σοβαροφανείς΄απόψεις τους.

  19. ΣΚΟΡΠΙΟΣ avatar
    ΣΚΟΡΠΙΟΣ 03/05/2009 18:48:25

    Χθες ο ΟΣΦΠ εδειξε το ανθρωπινο προσωπο του προς τους αναξιοπαθουντες της ΔΕΚΟ ΑΕΚ.
    Τους αφησε να ελπιζουν μεχρι το τελος, τους εδωσε και παραπανω παικτες αλλα ... η ΑΕΚ δεν το πιστευε οτι μπορουσε!

  20. Στριφτόμπολας avatar
    Στριφτόμπολας 03/05/2009 19:02:35

    Τον παλιό καιρό, υπήρχε μια ομάδα που σε μια χρονιά άλλαξε τρεις προπονητές, αλλά ήταν τόσο καλή που πήρε το πρωτάθλημα.

    Ωραίοι καιροί για το ελληνικό ποδόσφαιρο.

  21. valerios avatar
    valerios 03/05/2009 19:17:53

    Πραγματι η περιγραφή του αγωνα ηταν κακή και μερικες φορες βλακωδης!Παραδειγμα εκεινες οι κοτσανοειδεις ελληνικουρες τυπου, "το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου" κλπ!!Τι στο διαολο τους εχει πει κανεις οτι οταν πετανε κατι τετοια δειχνουν την "απεραντη" παιδεία τους?

  22. οκτώ avatar
    οκτώ 03/05/2009 19:53:45

    Δεν έκανε σε κανέναν σας εντύπωση η τρόικα Κόκκαλη – Παπαθανασίου σε διπλανές θέσεις στην εξέδρα των επισήμων ;
    Ποιος από τους δύο τελικά έστειλε χαιρετίσματα στην εξουσία, ο πρόεδρος ή ο υπουργός;

  23. osaperas avatar
    osaperas 03/05/2009 20:01:26

    @23
    Η απάντηση στην ερώτηση σου ειναι απλή:
    Ο καραμανλής. Αυτός δεν είχε πει τότε τα ....σοφά λόγια για τους νταβατζήδες;

  24. Θύμα avatar
    Θύμα 03/05/2009 20:43:59

    Ο Σωκράτης ακόμα είναι στα πολύ χάι του κάνει ότι του γουστάρει, αλλά όταν ο αδελφικός του φίλος Καραμανλής εγκαταλείψει το μέγαρο μαξίμου κάτι που προβλέπεται γρήγορα να γίνει τότε δέν τον βλέπω καθόλου καλά.
    Θα πληρώσει όλες τις κακίες του μαζεμένες με το ίδιο νόμισμα.

  25. osaperas avatar
    osaperas 03/05/2009 21:03:30

    @25
    Αυτά λέγανε και πριν από τις προ-προηγούμενες εκλογές.

  26. Θύμα avatar
    Θύμα 03/05/2009 21:15:00

    @26
    Άφησε τους συμψηφισμούς στην άκρη δέν κάνουν καλό.

  27. osaperas avatar
    osaperas 03/05/2009 21:46:39

    @27 Δεν περίμεναν όλοι πριν έλθει στην κυβέρνηση η ΝΔ ότι ο Κοκκαλης θα "πάρει τον πούλο" όταν αναλάβει ο ΚΚ;

    Είμαστε στη δεύτερη θητεία της ΝΔ ο Κόκκαλης ζει και βασι΄λεύει και τωρα μου λες εσυ ότι "ο αδελφικός του φίλος Καραμανλής εγκαταλείψει το μέγαρο μαξίμου κάτι που προβλέπεται γρήγορα να γίνει τότε δέν τον βλέπω καθόλου καλά."

    Πλάκα με κάνεις;

  28. Θύμα avatar
    Θύμα 04/05/2009 03:43:01

    @28 osaperas
    Δέν κάνω καθόλου πλάκα επειδή ο Καραμανλής αποδείχθηκε super πρωθυπουργός των νταβατζήδων πολύ περισσότερο απο τον προκάτοχο σου Σημίτη η υποστήριξη του στον Κόκκαλη έσπασε κάθε ρεκόρ. Άν ο επόμενος (ΓΑΠ?) εξακολουθήσει να είναι πρωθυπουργός των νταβατήδων ο Κόκκαλης θα εξακολουθήσει να κυριαρχεί σε αντίθετη περίπτωση άν ο ΓΑΠ δηλαδή αποδειχτεί τίμιος πρωθυπουργός ο Κόκκαλης και ο ποδοσφαιρικός Ολυμπιακός του θα συνταξιοδοτηθούν.
    Απλή λογική.

  29. ΣΟΒΟΚΑΗΣ avatar
    ΣΟΒΟΚΑΗΣ 04/05/2009 11:01:12

    δεν εχανε και αυτός μια φορα να ησυχάσετε!!!

  30. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 04/05/2009 13:48:20

    Ναι ρε γαμωτο.Σερι τα πρωταθληματα,και που και που και κανα νταμπλ,ετσι για το κατι παραπανω.
    Και κλαμα οι...κυριες.