19/01/2010 21:06
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

H THYSSEN – KRUPP πουλάει τα Ναυπηγεία Σκαραμαγκά σε Άραβες;

Σύμφωνα με την σημερινή Süddeutsche Zeitung ο όμιλος Thyssen Krupp διαπραγματεύεται με την εταιρία Abu Dhabi Mar, μεταξύ άλλων και την πώληση της θυγατρικής της εταιρίας, των Ελληνικών Ναυπηγείων του Σκαραμαγκά (Hellenic Shipyards). Στην Thyssen Krupp οφείλεται το ποσό των 520 εκ. € από την Ελλάδα για την κατασκευή υποβρυχίων, προσθέτει η εφημερίδα

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ avatar
    ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ 19/01/2010 22:51:12

    ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΥΠΗΡΞΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΑΠΟ ΕΦΟΠΛΙΣΤΙΚΟ ΟΜΙΛΟ(ΤΣΑΚΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ)ΓΙΑ ΤΑ ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ "ΘΑΨΑΝΕ"ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΘΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΡΑΒΕΣ?
    ΥΓ.ΓΙΑΤΙ "ΧΑΘΗΚΑΝ" ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΠΕΛΑΓΟΦΙΑΛΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΦΗΤΗΣ.

  2. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 19/01/2010 23:16:58

    Για απορίες σχετικά με τον Σκαραμαγκά, θα έπρεπε να ερωτηθεί ο κύριος Χριστοδουλάκης που χειρίστηκε το θέμα επί Πακόκ Σημίτη.

    Τότε θάψανε την προσφορά της Ελευσίνας. Τώρα δεν δικαιούμαστε δια να ρωτάμε, δεν ειναι δικός μας ο Σκαραμαγκας.

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ archaeopteryx 19/01/2010 23:29:20

      Είπες εδώ το μεσημέρι σε άλλη ανάρτηση κατι για νίκαια και αμπου ντάμπι, τυχαία το είπες;

    • ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ avatar
      ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ @ archaeopteryx 19/01/2010 23:33:30

      Ε... και λίγο ο Περατικός

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ archaeopteryx 19/01/2010 23:39:30

      Αναφερόμουν στην Σύνοδο της Νίκαιας που προσπαθούσε να βρεί την σωστή Νέα Θρησκεία για την Αυτοκρατορία (θρησκειοποιία) σε σχέση με την Κοπεγχάγη και π΄ροσφατα το Αμπου Ντάμπι όπου οι νεοληλίθιοι καρδινάλιοι προσπαθούν να φτιάξουν την Νέα Πρασινη Θρησκεία της Νέας Εποχής. Ασχετο με τον Σκραμαγκά

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ archaeopteryx 19/01/2010 23:41:30

      Θρησκειοποιία, ωραία ειδικότητα! Χα χα χα!

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ archaeopteryx 19/01/2010 23:55:34

      Η ιστορία είναι εξαιρετικό μάθημα. Η Ανατολική Ρωμαϊκή Αυτοκρατορία άντεξε λόγω "σωστής για την εποχή" θρησκεία. Κάθε εποχή, φαίνεται θέλει το δικό της όπιο για τον λαό.

      Στον ψυχρό πόλεμο η θρησκείες ήταν αυτές που ήταν, ένθεν και ένθεν. Εγώ πίστεψα στην θρησκεία της ελευθερίας επιλογής. Οι καημενοι οι Σοβιετικοί δεν είχαν ελευθερία θρησκείας αλλά ελευθερώθηκαν το 89. Μετά ξεμείναμε από θρησκεία. Τώρα ανακαλύπτουμε την Πράσινη Θρησκεία. Δες, αλλενάκι, ρώτα... πόσοι πιστεύουν "believe"!ότι "χαλάμε τον πλανήτη, αμαρτάνουμε "πρέπει" να κάνουμε κάτι. Εγώ είμαι στόκος, και άπιστος. I don't believe... Έχω μείνει στην παλιά θρησκεία περί κριτικής σκέψης...