#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/05/2011 10:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

H καμαριέρα δεν πρόλαβε να …στρoσ' καν



Άρχουν οι …φιλόσοφοι. Ο Strauss-Kahn κατηγορείται για απόπειρα βιασμού, ο Berlusconi έχει κατηγορηθεί για τον μισό ποινικό κώδικα .... είστε βέβαιοι ότι οι λαοί έχουν τους ηγέτες που τους ταιριάζουν;

Και καλά τον Μπερλουσκόνι τον έχουν μόνο οι Ιταλοί που τον ψήφισαν. Με τον Ντομινίκ που ελέγχει μία …Ήπειρο, τι γίνεται;

Το ρεπορτάζ λέει πάντως ότι η αγαπημένη στάση του Ντομινίκ είναι η στάση πληρωμών.

Αυτή τη φορά όμως η καμαριέρα δεν πρόλαβε να …στρώσ’ …καν.

Όπως λέει και ο  Αυριανιστής «έτσι είναι οι σωστοί σοσιαλιστές. Όπου στρω’ς το καν’…»

Αν και δεν αποκλείεται να του την έστησαν του μπουνταλά ..Εκατόνταρχου.

(http://www.antinews.gr/2010/12/07/75011/)

Ήθελε την προεδρία της Γαλλίας; Για δήμαρχος στο …Λυγουριό κάνει άραγε;

Ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες αναφέρουν στο μεταξύ ότι  ο επικεφαλής του ΔΝΤ ήθελε να δοκιμάσει μια προσωπική... επιμήκυνση

Στην Ελλάδα πάντως έχουμε κομπολόγια όταν θέλουμε με κάτι να …παίξουμε. Κι ευτυχώς να λες Ντομινίκ που δεν σε πέτυχε ο Κυβιστής. Η κατηγορία θα ήταν τετραπλός βιασμός μετά φόνου…(του έρωτα).

Αλλά μην ανησυχείς: η Τζούλια ψάχνει πάντα κάτι ιδιαίτερο στους παρτενέρ και ο Σειρηνάκης τα χώνει τα ...φράγκα.

Τώρα κατάλαβα τι εννοεί ο ΓΑΠ όταν λέει να κάνουμε την παγκοσμιοποίηση ανθρώπινη.

Αποκλειστικές πληροφορίες αναφέρουν ότι τη θέση του στο ΔΝΤ θα πάρει ο Μίμης Ανδρουλάκης που κατέχει το αντικείμενο …σε βάθος: Μ εις την ν…

Ο κ. Παπανδρέου είπε ότι δεν το συζητάει για ...νησιά και ...μνημεία; Γιατί δεν εξετάζει  να πουλήσει τη Χαβάη, ή το άγαλμα της Ελευθερίας;

Χάλασε ο κόσμος: Το  MEGA  επιτίθεται στην Κυβέρνηση, ο Ολυμπιακός κέρδισε τον ΠΑΟ στο μπάσκετ, ο Πρωθυπουργός τηλεφώνησε στον Σαμαρά. Φλασάκι με το "Ζάππειο ΙΙ" ζήτησε;

Η τρόικα απαίτησε να αναλάβουν ξένοι πραγματογνώμονες τις αποκρατικοποιήσεις. Κι ο Ροδινός αναρωτιέται: Η …ορκωμοσία καθυστερεί επειδή οικουρεί ο Αρχιεπίσκοπος, ή δεν τα βρίσκουν στα …υπουργεία ο Τόμπσεν και ο Σερβάζ;

Να αναβαθμιστεί ο Λοβέρδος. Διότι όπως έγραψε ο Φαίλτωρ «επί υπουργίας του θεραπεύτηκαν οι λεπροί στο Νησί»

Να αξιοποιηθεί αλλού για να θεραπευτούν και οι στραβοί και οι κουτσοί στον Άγιο Παντελεήμονα…

Μικρός  Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Pluto avatar
    Pluto 16/05/2011 06:55:33

    Tελικά επιβεβαιώθηκε : κατά την εδώ επισκεψη του Στρως Καν εξετάσθηκε όχι μόνον η πιστοληπτική δυνατότης της Ελληνικής Οικονομίας αλλά καί η πισωληπτική...

  2. kiki avatar
    kiki 16/05/2011 07:21:51

    Καλημερα Μικρε,
    ωραιο ωραιο, εδω που τα λεμε γελασε το χειλακι μας,
    απιστευτοι Ελληνες δεν μαθανε, αυτο που λεγαν παλια οι αντιφεμινιστες,
    " αφου δεν μπορεις να το αποφυγεις, απολαυσε το."
    International Mounetary Fackers.
    Καλημερα, καλημερα, τα σχολια να επεκταθουν και στους φιλους ,συγγενεις ,και συνεργατες.Εχουμε και εμεις τετοιους επιβητορες ,αλλα κραταν το στομα τους κλειστο οι τοπικες καμαριερες.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ kiki 16/05/2011 12:25:11

      Με το αζημίωτο κρατάν το στόμα τους κλειστό;
      καλημέρα και σε ευχαριστώ

  3. Theoprovlitos avatar
    Theoprovlitos 16/05/2011 08:29:10

    Καλε ο Strauss kahn δεν ηταν αυτος που επαιζε και στο Broke-BACK Mountain; (το βουνο του Μπατήρη από πίσω)

    Δυσκολο πραγμα πάντως να εισαι και υπαλληλος του ΔΝΤ σημερα. ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙΣ .

    http://theoprovlitos.blogspot.com/2011/05/miranda-jaffa.html

  4. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 16/05/2011 09:06:10

    ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ Ο ΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΕΓΡΑΨΕ ΣΤΟ MEGA .
    09.00 - ΠΑΡΑΤΗΡΕΙ ΕΙΡΩΝΙΚΑ Ο ΧΥΤΗΡΗΣ, "ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΑ ΖΑΠΠΕΙΑ
    ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ". ΚΑΙ Ο ΜΙΧΕΛΑΚΗΣ - "ΟΣΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑ
    ΥΠΟΓΡΑΨΕΤΕ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΕΣΕΙΣ ".

  5. αεροπόρος avatar
    αεροπόρος 16/05/2011 09:16:20

    Απο παλιά τελικα, μόνο οι Σοσιαλιστές στέκοντε στο ύψος τους και τιμούν το ανδρικό φίλο γιατί είναι και οι μόνοι Γα ....μί...κου...λες...Όλοι οι άλλοι (Αριστεροί Δεξιοί) είναι μπάζα.

    • nikosw avatar
      nikosw @ αεροπόρος 16/05/2011 09:25:36

      Αεροπόρε θυμήσου Μπερλουσκόνι και Σαρκοζί
      Και κάτι ακόμα: Ο υποψήφιος πρόεδρος συνελήφθη Στην Ελλάδα θα γινόταν αυτό; Μάλλον θα έβγαζαν την καμαριέρα τρελή!

  6. netakias avatar
    netakias 16/05/2011 10:04:29

    Πάρε να 'χεις λα-κα-μα Στρος Καν.

    Αντε να παίρνουν κι εδώ σειρά κάποιοι "Σοσια-ληστές"

  7. kostas* avatar
    kostas* 16/05/2011 10:39:32

    χαχαχα αυτο με το φλασακι , εγραψε !

  8. Pikis avatar
    Pikis 16/05/2011 10:56:51

    O Στρος-Καν έκανε λάθος εκτίμηση. Θα σκέφτηκε "εδώ μου έκατσε κοτζάμ Ελλάδα, η καμαριέρα θα μου ρίξει άκυρο;".
    Κρίμα γιατί ο Στρος δεν πρόλαβε να βάλει δαχτυλάκι στους βουλευτές που απαιτούν τα αναδρομικά τους!

    • Κάποιος avatar
      Κάποιος @ Pikis 20/05/2011 17:16:53

      !!!

  9. stefanos avatar
    stefanos 16/05/2011 11:31:47

    Και μια ...αιρετική εκτίμηση προς προβληματισμό. Λίγο μετά την αποκάλυψη του Λαζόπουλου και τη συμμετοχή του ΓΑΠ στο συνεδριο για την παγκόσμια διακυβέρνηση, στο Όσλο, συλλαμβάνεται ο Στρος Καν που όλοι ξέρουν οτι το ....στρίμωγμα είναι το χούι του. Ρε μήπως και το λαμόγιο ο Τζέφρι είναι τόσο πολύτιμος-πειθήνιος για τα σχέδια της παγκόσμιας σιωνιστικής διακυβέρνησης που δεν διστάζουν να κάψουν ακόμα και ένα "χαρτί" 'οπως ο Στρος Καν?

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ stefanos 16/05/2011 12:17:48

      Ο ΓΑΠ πολυτιμο χαρτι? Ουτε για γκαρσονι δε κανει. Το πολυτιμο χαρτι ειναι η χωρα σου και πως υποδουλωθηκε για παντα!

  10. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 16/05/2011 12:00:54

    Διάλογος στο κελλί:
    Ντομινίκ:- Φίλε θές να μάθεις για τα spreads
    Τζαμάλ- Sure dude, spread your legs...

  11. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 16/05/2011 12:18:16

    ΒΡΕ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕ Η ΚΟΠΕΛΑ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ..ΜΗΠΩΣ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΄΄ΕΛΑ ΣΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ΄΄ ΚΙ ΑΥΤΗ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΄΄ΕΛΑ ΣΤΗΝ Π..ΟΥ΄΄..ΤΟ 'ΧΑΣΕ ΤΟ ΚΟΡΜΙ Ο ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ ΤΖΑΜΠΑ, ΤΖΑΜΠΑ...

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ ΕΥΑ 16/05/2011 12:26:46

      Πρόκειται περί παρεξηγήσεως. Είναι φανερό...

  12. parsifal avatar
    parsifal 16/05/2011 13:29:04

    Ενδεχομένως να προέκυψε πρόβλημα συνενοήσεως αφού επρόκειτο για στοματικό (κατά τις πρώτες πληροφορίες ) Στα γαλλικά λέμε ¨taille moi une pipe", ητοι "λάξεψε μου"...το σχετικό !Αραγε η προφανώς μηδενικής γενικής κουλτούρας καμαρριέρα - παρά την παγκοσμιοποίηση, η γλώσσα μας υστερεί σοβαρά σε διάδοση - αντελήφθη την "καλλιτεχνική" διάσταση της προτροπής εάν μετέφρασε λέξη πρός λέξη ο DSK ?

  13. Φυγόκεντρος avatar
    Φυγόκεντρος 16/05/2011 16:30:35

    Το παράδοξο δεν είναι ότι βιάζει καμαριέρες, αλλά ότι γουστάρει και χαμηλοσυνταξιούχους.

  14. Φακ Κωστας avatar
    Φακ Κωστας 17/05/2011 02:21:15

    Έδωσε όλα τα λεφτα για το δωμάτιο (3000) που φαντάζομαι θεώρησε δικαίως ότι συμπεριλαμβάνονται και οι "υπηρεσίες" της καμαριέρας..

    Προτιμώ πάντως τον Στρος Καν παρά τον δικό μας τον Δρούτσα, που στον ελευθερο χρόνο αντί να ξεχαρμανιάσει έτρεχε για ψώνια στα outlet της Νεας Υόρκης..