19/11/2008 15:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

H (ευρύτερη) Αγία Οικογενεία και ο ...Σόρρος

Τελικά οι γάμοι στην Ελλάδα και ειδικά εκείνοι ορισμένων πλουσιότατων οικογενειών αποδεικνύονται πολύ χρήσιμα εργαλεία και στην ανάπτυξη των εγχώριων και διεθνών πολιτικών σχέσεων, αλλά και στη δουλειά του δημοσιογράφου.

Θυμάστε που στο δημοσίευμά μας με τίτλο «Ένας ενδιαφέρων γάμος» είχαμε ξεκινήσει τον ιστό των σχέσεων της Αγίας Οικογένειας με την Ζήμενς, με αφορμή ότι στον γάμο του Κώστα Μπακογιάννη παραβρέθηκε με καθεστώς επίτιμου προσκεκλημένου και ο Μιχάλης Χριστοφοράκος; Κοιτάτε να δείτε τι ανακαλύπτουμε τώρα:

Το 2002 και εν όψει των Ολυμπιακών Αγώνων του 2004 ο Τζορτζ Σόρος αποφάσιζε να δραστηριοποιηθεί (κι αυτός) στο ελληνικό real estate σε συνεργασία με τον επιχειρηματία Παναγιώτη Μίχαλο. Στο πλαίσιο της συμφωνίας των δύο πλευρών ιδρύθηκε μια νέα εταιρεία, η Hellenic Land, στο Δ.Σ. της οποίας ο όμιλος του κ. Σόρος εκπροσωπείτο από τους Ρίτσαρντ Μάλι και Μίλτο Καμπουρίδη.

Ποιος είναι ο κ. Μίλτος Καμπουρίδης; Υπήρξε συνιδρυτής και για μια πενταετία στέλεχος της Soros Real  Estate Partners, εταιρείας επενδύσεων σε real estate του «διεθνούς φήμης επενδυτή George Soros», όπως γράφει ο ίδιος σε μια αυτοπαρουσίασή του. Ενώ η Hellenic Land που αναφέραμε προηγουμένως είχε ως αρχικό στόχο της να δραστηριοποιηθεί σε όλο το φάσμα του real estate επενδύοντας σημαντικά ποσά και επεκτείνοντας τις δραστηριότητές της και στην ευρύτερη περιοχή της Νοτιοανατολικής Ευρώπης. Περιοχή στην οποία ανήκουν φυσικά και τα γειτονικά Σκόπια στα οποία ως γνωστόν ο κ. Σόρος έχει επενδύσει πολλά - ή το αντίστροφο, δεν γνωρίζω ακριβώς. Στη συνέχεια, ο Μίλτος Καμπουρίδης και ο στενός φίλος και συνεργάτης του Πιέρ Χαραλαμπίδης «επιδιώκουν να αλλάξουν το χάρτη των τουριστικών επενδύσεων στη ΝA Ευρώπη και την Ελλάδα μέσω της Dolphin Capital Investors και  οδηγό το δελφίνι, το ιερό ζώο του Ποσειδώνα»

Τέσσερα χρόνια αργότερα (Ιούλιος 2006) γίνεται ο γάμος του Κωστή Μπακογιάννη με την αγαπημένη του Κάλλια Καμπουρίδου. Ποια είναι η κ. Καμπουρίδου; Κατάγεται από την Κύπρο, είναι ιδιοκτήτρια της αλυσίδας εστιατορίων «eat» και αδελφή του Μίλτου. Όπως εξάλλου έγραφε τότε το κοσμικό ρεπορτάζ «την τελετή του γάμου παρακολούθησαν με βαθιά συγκίνηση και οι γονείς της νύφης Ηλίας Καμπουρίδης και Γεωργία Πετρίδη - Καμπουρίδου καθώς και ο αδελφός της κ. Μίλτος Καμπουρίδης με την γυναίκα του κ. Μαρίνα Βερνίκου». Η Μαρίνα Βερνίκου είναι  κόρη του Γιώργου Βερνίκου, ιδιοκτήτη της Vernicos Yachts & Leisure, εργάζεται στην οικογενειακή επιχείρηση από πολύ μικρή και έχει πάθος την φωτογραφία.

Τι ανακαλύπτουμε λοιπόν; Το 2006, ένας Κύπριος επιχειρηματίας που εργάζεται για τον κ. Σόρρος, χρηματοδότη και σπόνσορα γενικώς των Σκοπίων, πάντρεψε την αδελφή του με τον γιο της κ. Ντόρας Μπακογιάννη και εγγονό του Κ. Μητσοτάκη.

Αργότερα, το 2005, η πεθερά της αδελφής του στενού συνεργάτη του Σόρρος, δηλαδή η κ. Ντόρα Μπακογιάννη, έγινε υπουργός Εξωτερικών της Ελλάδας. Ενώ ο κουνιάδος του στενού συνεργάτη του κ. Σόρρος , δηλαδή ο κ. Κωστής Μπακογιάννης, έγινε ειδικός συνεργάτης της, αμειβόμενος από το ίδιο υπουργείο.

Αν ρωτήσετε τώρα αν βλέπω τίποτα το κακό σε όλα αυτά, θα σας απαντήσω πως «άλλο οικογένεια, άλλο πολιτική και άλλο επιχειρήσεις». Στην Ελλάδα δεν μπερδεύονται ποτέ αυτά τα τρία μεταξύ τους. Άλλωστε πολυπολιτισμική δημοκρατία έχουμε και ο καθένας κάνει ό,τι νομίζει. Εδώ δεν εξοστρακίσαμε κανέναν για την στάση που κράτησε στο σχέδιο Ανάν, στον Σόρος θα κολλήσουμε;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γεωργία avatar
    Γεωργία 19/11/2008 15:38:30

    Ο κ. Σόρος χρηματοδότης της Οικογένειας;

    Μπα μπα μπα...

  2. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 19/11/2008 16:05:14

    Αφού, Factorx, μπορείς και παρακολουθείς όλες αυτές τις διακλαδώσεις του οικονομικο-πολιτικού μας λαβύρινθου, σου βγάζω το καπέλο! Μα την Αλήθεια, σε παραδέχομαι! Γι' αυτό και δεν πρόκειται, ΠΟΤΈ, να σταματήσω να σε διαβάζω. Αισθάνομαι ότι γνωρίζω τι τρέχει στα ελληνικά πολιτικά δρώμενα, διαβάζοντάς σε. ΚΙΝΗΤΟ ΑΡΧΕΙΟ των τελευταίων 40 χρόνων, -λέμε!

  3. Mακρης Κ. avatar
    Mακρης Κ. 19/11/2008 16:14:51

    ...δηλαδή ο κ. Κωστής Μπακογιάννης, έγινε ειδικός συνεργάτης της, αμειβόμενος από το ίδιο υπουργείο.

    "Μεγαλοκουμπαριες & Τσιπηδες" υπεροχο αρθρο,φωτιζει τα ιδιαιτερα χαρακτηριστηκα των πολιτικων μας!!!!

  4. isnogood avatar
    isnogood 19/11/2008 16:17:45

    Το ΣΟΡΟΣΓΚΕΙΤ της ΝΤΟΡΑΣ που έβγαλες στην επιφάνεια Φάκτορα είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ!
    Να περιμένουμε ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ της ΝΤΟΡΑΣ
    ΑΜΕΣΑ!
    Είδατε τώρα γιατί είναι καλές οι προτάσεις...ΝΙΜΙΤΣ;
    Γιατί είναι καλό το Βόρεια Μακεδονία;


    ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΝΕΟ ΓΟΥΔΙ...

  5. KaryID avatar
    KaryID 19/11/2008 16:30:32

    Πρέπει να υπήρξε εμπνευστής και δημιουργός του κρατιδίου, όχι απλώς σπονσορ.

  6. prth avatar
    prth 19/11/2008 16:53:03

    Για την κατανόηση του συστήματος Σόρος αξίζει μια επισκεψη στη σελίδα

    http://www.ifestos.edu.gr/46.htm#2

  7. donaE avatar
    donaE 19/11/2008 17:08:52

    Κοιτωντας την φωτογραφια συνειδητοποιησα τι φατσες μας κυβερνουν.

  8. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 19/11/2008 17:13:19

    Καἰ περιμἐνουν νἀ κυβερνἠσουν τἠν χὠρα;θἀ περιμἐνη γιἀ πολὐ.

  9. Mακρης Κ. avatar
    Mακρης Κ. 19/11/2008 17:25:49

    Τι σας φαινεται πιο λογικη εξηγηση;
    Α. Ενας «Δαιμονιος» Χρηματιστης ,που γκρεμισε την Αγγλικη Στερλινα; Λιγο τραβηγμενο απο τα μαλλια δεν φανταζει; οσο και να εξαπτει την φαντασια καποιων ;
    Β. Μετα τα «προβληματα ελεγχου» που δημιουργηθηκαν στην CIA , απο τις επεμβασεις του Κογκρεσου σε διαφορες υποθεσεις ( Contras, Iran etc ) δεν βολευε και προσεφερε «αυτονομια κινησεων», ενας ιδιωτικος βραχυωνας χρηματοδοσης διαφορων ενεργειων;
    Λυπαμαι εάν καταστρεφω το οραμα καποιων επιδοξων και οψιμων χρηματιστων δικων μας, αλλα σε καποια πραγματα μονον με την απλη λογικη μπορεις να δωσεις εξηγησεις ,μια και είναι δυσκολο να εχης χειροπιαστα στοιχεια.

  10. luky avatar
    luky 19/11/2008 18:20:15

    Πως και δεν ασχολήθηκαν, με τα ακίνητα της εκκλησίας, περίεργο δε φαίνεται;

  11. psomi kai elia kai ton rothschild vasilia avatar
    psomi kai elia kai ton rothschild vasilia 19/11/2008 18:25:11

    proton.polipolitismiki dimokratia einai neologismos ala kai antifatiko.ayta den pane mazi me to noima pou exoun stous diethneis kiklous..epeita o soros einai o vasikos sponsoras tis politikis tou vatheos kratous ton ipa [nea taksi sionismos diethnis]sta valkania.endeiktika kai sto klima tou arthrou anaferetai oti iparxei mia lepti kokini grami metaksi evraioamerikanon xorigon ,''elinon'' kirios tou city me metaethnotiki kobradoriki kosmotheoria eksoterikis kai lipis politikis ,kathos kai patriarxiou os forea metamonternou fanariotismou-neoothomanismou-kotzabasismou,kai olon me sionistikes domes pagosmias paraeksousias -lesxi bildeberg klp.xaraktiristika o efoplistis pou eneplakei se skandalo arxaiokapilias stis oinouses nomizo,einai tou club tou city london genikos dieythintis tis lesxis bildeberg epi dekaeties sto eliniko tmima ,sixrimatodotis ton propagandistikon vivlion istorias gia ta valkania tou cdrsee [organou tou 4ou reich] mazi me soros elines trapizites, ton evraio idioktiti tis imedapis 3e coca cola klp.episis o soros sta skopia exei pera ton alon kai sponsonarei apo ta 90s pobo kai radio ton skopion pou kanei propaganda se oli tin elada apo ta 810 am.einai xaraktiristiko oti o pobos diaxronika sinexos ayksane tin isxi paravazontas tous kanones litourgias me apotelesma na akougetai stin athina sta mesea apo ipsoma sto monastiri me isxi sxedon oso kai oi kratikoi pou einai stin parnitha!!

  12. psomi kai elia kai ton rothschild vasilia avatar
    psomi kai elia kai ton rothschild vasilia 19/11/2008 18:28:13

    ola ayta prospathoun na perigrapsoun tin iparksi mias metaethnikis elit oikonimikis politikis politismikis stin xora pou exei erimin tou laou apofasisei na metatrepsei tin xora se mia nomarxia(geostratigika doriforos tis tourkias gia logariasmo ton ipa) pou tha apotelei ena iposinolo gia epikerdis business.gia ayto den iparxei ethniki taytotita kiriarxia istoria kai simferonta,mono ta diethnika simferonta ton elit ayton.mesa sto plaisio aytis tis antidimokratikis stoxeysis erimin ton politon prepei na idothoun oi gamoi kai koubaries politikon ta vivlia istorias oi monimos idioi prothimoi ''dianoumenoi ipiresias ''pou dikaiologoun kathe paralogo se ayti tin kateythinsi[xaraktiristiko oti ta prosopa pou ipegrapsan postiriksi ston peri ou arxaiokapilo einai ola sto xoro tou simitismou kai tou siriza exoun eksartisi apo aytes tis elit os faia propaganda tis kai pantou protostatoun se kathe paralogismo pou strefetai enantia sti thriskia kai tin ethniki ipostasi],oi psofodeis theseis kai stasi stin eksoteriki politiki oi ikonomikes epiloges stin esoteriki ikonomia kai i monimi litotita pou ksafnou vriskei to ekdotiko pronomia ota prokeitai ia to trapeziko iposinolo , oi prothimoi na eklogikeysoun kathe ethniki tapeinosi kai aytoxeiria ,oles i vathitata antidimokratikes kai se varos tis laikis kiriarxias energies pou provalontai me ton mandia tou anthropismou(px lathrometanasteysi anthropina dikaiomata mionotites eterotites).

  13. t avatar
    t 19/11/2008 18:31:53

    Dolfin Capital Investors in Greece

    Kilada Hills Golf Resort (Porto Heli)
    Seascape Hills Resort (Porto Heli)
    Lavender Bay Golf Resort (Near Volos)
    Sitia Bay Golf Resort
    Amanmila Resort (Milos, Cyclades)
    Scorpio Bay Resort (Skorponeri)
    Plaka Bay Resort (Crete)
    Tzia (Kea)

  14. ahab avatar
    ahab 19/11/2008 18:41:36

    Κύλησε ο τζέτζερης και βρήκε το καπάκι .΄Οπως λέμε τακιμιάσανε
    Αλλά κάτι μου θυμίζει αυτή η ιστορία ...Κούβελας, εκτάσεις Βόλου, Μεσογειακούς 2012.
    Για συνδυάστε το μπας και έχουμε εξίσωση.

    Τα Κυπριακά σαλονάτα γαιδούρια εν Λονδίνω κατοικοεδρεύοντες που μόνο κατ΄ ονομα λέγονται Κύπριοι και δεν έχουν καμμία μα απολύτως καμμία σχέση με τον Κυπριακό λαό. Οι ίδιοι που υπερασπίζοντο το σχέδιο Ανάν. ΄Ανθρωποι χωρίς πατρίδα , άνθρωποι του μπεζαχτά. Τελικά δεν ειναι ειναι δύσκολο να βρείς γενίτσαρους και μάλιστα φτηνούς.
    Να τους πλακώσουν με απανωτούς οικονομικούς ελέγχους ειδικά τώρα.

  15. nio avatar
    nio 19/11/2008 18:43:43

    Τα βαζεις με την οικογενια του αρχιερεα της καντεμιας...
    Στον επομενο αγωνα ΠΡΟΣΕΧΕ...
    Δεν θελω να φανω σαν αγγελιαφορος αλλα, οπως βλεπεις και εσυ η κατεμια σε παει καροτσακι.........

  16. Factorx avatar
    Factorx 19/11/2008 18:52:15

    Τέρμα οι αγώνες προς το παρόν. δεν υπάρχει μια...

  17. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 19/11/2008 19:01:26

    @psomi kai elia kai ton rothschild vasilia: εδώ μπορείς να κάνεις τα γκρίκλις ελληνικά, για να σε διαβάζουμε: http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp

    ΔΕΣ:
    Greeklish:

    proton.polipolitismiki dimokratia einai neologismos ala kai antifatiko.ayta den pane mazi me to noima pou exoun stous diethneis kiklous..epeita o soros einai o vasikos sponsoras tis politikis tou vatheos kratous ton ipa [nea taksi sionismos diethnis]sta v

    Greek:

    proton.πολυπολιτισμική δημοκρατία είναι νεολογισμός αλλα και αντιφατικό.αυτά δεν πάνε μαζί με το νόημα που έχουν στους διεθνείς κύκλους..έπειτα ο σορός είναι ο βασικός σπόνσορας τις πολιτικής του βαθέος κράτους τον ηπα [νέα ταξί σιωνισμός διεθνής]στα v

  18. ataktos avatar
    ataktos 19/11/2008 19:12:59

    Αυτές οι φάτσες ούτε για φωτογραφία στο αρχείο της προκοπής δεν κάνουν .Καλά γκαβός είναι ο Σώρος όλο τέτοιους διαλέγει π.χ. Sakashwili

  19. t avatar
    t 19/11/2008 19:14:13

    Russia, Cyprus set to expand contacts in all spheres
    RIA Novosti 19/ 11/ 2008
    Cyprus has long been one of Russia's leading investors, and held first place for foreign investment in the Russian economy as of late June 2008, according to data from the Russian economics ministry.
    Overall Cypriot investment in the Russian economy totaled $49.6 billion up to the end of 2007, including $35.4 billion of direct investment, the Russian federal statistics service said.
    Cyprus invested around $10 billion in Russia, including $2.5 billion of direct
    investment, in the first half of 2008.

    Μπορεί κάποιος να μας πει που βρέθηκαν όλα αυτά τα δισεκατομμύρια των Κυπρίων για επενδύσεις στην Ρωσία?

  20. ataktos avatar
    ataktos 19/11/2008 19:20:02

    Factorx – μην απογοητευτείς περιμένω τα ενισχύτηκα και το hobby σου συνεχίζεται ,

  21. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 19/11/2008 20:18:36

    Μπορεις να ψαξεις αν στην Ρουμανια οπου υπαρχει ενα fund με ακινητα που το τρεχουν ενας Βεργωτης και ενας Γοντικας ειναι μεσα Αγια οικογενεια και Σορος?

    Η χωρα του Δρακου ειναι εξ αλλου!

  22. Mακρης Κ. avatar
    Mακρης Κ. 19/11/2008 21:21:32

    @ t Says
    Ρωσικα μαυρα λεφτα ειναι στην πραγματικοτητα ,90.000 ρωσικες εταιριες εχουν την εδρα τους στην Κυπρο

  23. Basil avatar
    Basil 19/11/2008 22:49:08

    Eξαιρετική ανάρτηση. Εξηγεί πολλά για την στάση της επίσημης Ελληνικής πολιτείας.

  24. t avatar
    t 19/11/2008 23:58:28

    Greece will recognise Kosovo.
    In an interview with the Albanian TV channel Vizion Plus, Bakoyannis said Greece will recognise Kosovo's independence very soon.

  25. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 20/11/2008 00:26:00

    @Factorx: να κάνουμε διαγωνισμό για την καλύτερη ανάρτηση στο antinews, ειδικά, και για όλη την μπλογκόσφαιρα, γενικά! Με κυλιόμενη ετήσια ψηφοφορία.

    Να βρούμε και μια κυριακάτικη εφημερίδα να κάνει το ίδιο για τον έντυπο Τύπο και να αλληλοσυνεργαζόμαστε, καταχωρώντας σε ανάρτηση και σελίδα ΟΛΟΚΛΗΡΗ κάθε εβδομάδα τα δυο άρθρα, -ηλεκτρονικό και έντυπο), που ψηφίστηκαν σαν καλύτερα της προηγουμένης. Αυτά θα μπαίνουν στην λίστα των υποψήφιων για "Το άρθρο του έτους".

    ΦΥΣΙΚΑ, οι σελίδες έχουν και ...σπόνσορες. Και ο διαγωνισμός "μέγα χορηγό". Και η απονομή ξέρεις πού θα γίνεται; Κάτω από την φυλλωσιά της ΕΛΙΑΣ του ΠΕΙΣΙΣΤΡΑΤΟΥΣ! Το ήξερες, "ρεπόρτερ" μου, ότι υπάρχει; Δεν θα πολυ- εκπλαγώ, βέβαια, αν ναι. Φαντάσου, όμως, τι πλάκα θα πάθουν οι ανά τον ΚΟΣΜΟ κλασικιστές και ελληνιστές όλων των εθνοτήτων, ΑΝ μάθουν ότι, υπάρχει η ελιά που φύτεψε ο Πεισίστρατος και κάτω από την φυλλωσιά της πρωτοδιάβασε τα έπη του Ομήρου, όταν οι γραμματικοί τού τα έφεραν γραμμένα για ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ, ever, όπως τους είχε παραγγείλει να κάνουν.

  26. Σπύρος avatar
    Σπύρος 20/11/2008 01:25:42

    Ελα ρέ Φάκτορα

    Ο Ερωτας,Σόρος,δέν κοιτά..
    Παραέχεις γίνει συνωμοσιολόγος...
    Αμα αγαπιούνται τά παιδιά...
    Υ.Γ.
    Οι Ιοί και ο Δημητράς ήταν στον γάμο??

  27. luky avatar
    luky 20/11/2008 12:54:32

    @ Σπύρος
    Στους απολίτιστους, καλύτερο αφροδισιακό, είναι η εξουσία!

  28. Poisonus avatar
    Poisonus 20/11/2008 17:31:25

    Η αδερφή του Μπακογιάννη με ποιόν είναι παντρεμένη και με τι ασχολείται factorx?

  29. μπουγατσα με κρεμα avatar
    μπουγατσα με κρεμα 20/11/2008 19:18:26

    poisonous 30.
    Κατεργαρακοοοοοο,ποσα ξερεις και δεν τα λες.
    Αυτος, ειναι κολληταρι του πρωτου εξ αριστερων.....

  30. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 20/11/2008 22:21:40

    Πρόκειται όντως για καταπληκτικό post. O "ψωμί κι ελιά" λέει τρομερά ενδιαφέροντα πράγματα και είναι πραγματικά κρίμα που γράφει greeklish γιατί δυσκολεύεται πολύ η ανάγνωση. Σε σχέση με το #10 του Μακρής Κ., πρέπει να πούμε ότι πολλές ενέργειες του Σόρος και της "Νέας Τάξης" αντιστρατεύονται και τα καλώς νοούμενα συμφέροντα της Αμερικής. Πολλοί Αμερικανοί σχολιαστές τα έχουν επισημάνει αυτά. Μου κάνει εντύπωση όταν διαβάζω αμερικανούς σχολιαστές να κατηγορούν τη "διεθνιστική ελίτ που έχει βάλει στόχο το λαό μας" με την ίδια ευκολία που τους κατηγορούμε κι εμείς, αλλά με τη διαφορά ότι εμείς κατηγορούμε τους "αμερικανούς" γενικότερα. Εμείς κατηγορούμε τους "αμερικανούς", οι αμερικανοί οι ίδιοι ποιον κατηγορούν;! Νέα Τάξη και Η.Π.Α. δεν ταυτίζονται τελικά; Για αυτό μου έκαναν μεγάλη εντύπωση οι τοποθετήσεις του "ψωμί κι ελιά".

  31. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 20/11/2008 22:46:59

    Κάποιες ενδιαφέρουσες λεπτομέρειες για το ΥΠΕΞ. Η Ντόρα, όπου πάει στο εξωτερικό ως ΥΠΕΞ, παίρνει μαζί της και το γιόκα της. Παίρνει επίσης μαζί της και ένα σωρό άλλους συμβούλους της, με πρώτο και καλύτερο το Θ. Σκυλακάκη. "Λεπτομέρεια": ΔΕΝ παίρνει μαζί της διπλωμάτες! Το φαντάζεστε;! Διαχειρίζεται όλα τα θέματα της χώρας και δεν παίρνει μαζί της διπλωμάτες στα ταξίδια της!

    Ακόμη σημαντικότερη λεπτομέρεια: Αν εξαιρέσουμε το Μολυβιάτη, που ήταν διπλωμάτης ο ίδιος, ο μόνος πολιτικός τα τελευταία χρόνια που έπαιρνε διπλωμάτες στα ταξίδια του ήταν ο Στυλιανίδης, νυν Υπουργός Παιδείας, ως υφυπουργός. Η μόδα του να παίρνουμε τους συμβούλους μας και όχι τους διπλωμάτες, ξεκίνησε από το Γιωργάκη. Ρε παιδιά, γιατί τους πληρώνουμε τότε τους διπλωμάτες; Γιατί να έχουμε διπλωμάτες αν είναι να μην τους χρησιμοποιούν οι πολιτικοί; Μήπως να τους καταργήσουμε αν δεν τους χρειαζόμαστε; Αν και εμένα μου φαίνεται ότι θα έπρεπε να καταργήσουμε κάποιους πολιτικούς...

    Η πηγή μου είναι μέσα από το ΥΠΕΞ και είναι αδιαμφισβήτητη.

  32. luky avatar
    luky 21/11/2008 12:59:18

    @10.46

    ...o Δούκας;

  33. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 21/11/2008 14:24:30

    Καλή ερώτηση. Η πληροφορία της πηγής μου είναι παλιότερη. Δεν ξέρω για το Δούκα, αλλά μπορώ να μάθω. Θα έχει χαθεί βέβαια το ποστ μέχρι τότε.

  34. luky avatar
    luky 21/11/2008 14:54:45

    @35

    ....στην επόμενη ανάρτηση για την αγία οικογένεια,
    τότε. Ολο και κάποια θα προκύψει. Ευχαριστώ!