#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/06/2010 10:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

H έκλειψη του φαινομένου Καρατζαφέρη



Τo πολιτικό μέλλον του Καρατζαφέρη και της παρέας (!) του είναι πια αβέβαιο, αφού η Ντόρα αποφάσισε να κατέβει στην πολιτική αρένα, σαν αρχηγός κόμματος. Ως γνωστόν, ο ΛΑΟΣ ήταν δημιούργημα της οικογένειας Μητσοτάκη και είχε σκοπό να πλήξει τον Καραμανλή για να προωθήσει αργότερα τις αρχηγικές φιλοδοξίες της Ντόρας. Στην πάροδο των τελευταίων 6-7 ετών, όμως, ο ΛΑΟΣ απέκτησε σημαντική πολιτική επιρροή υιοθετώντας και στηρίζοντας πατριωτικές και εθνικές θέσεις που τα άλλα κόμματα εξουσίας, όντας απορροφημένα με την άλωση του ,πολιτικά, ανύπαρκτου μεσαίου χώρου, είχαν εγκαταλείψει , έχοντάς τες εξορκίσει σαν ακροδεξιές, ξενόφοβες, ρατσιστικές κλπ .

Έπρεπε να γεμίσει η Ελλάδα μαύρους και γκρίζους λαθρομετανάστες για να αντιληφθεί ο Καραμανλής την θλιβερή κοινωνική και οικονομική πραγματικότητα , την οποία δεν άντεχε να αντιμετωπίσει και γι αυτό και οργάνωσε την πολιτική του φυγή ,πέρυσι το καλοκαίρι.

Δυστυχώς, ο  αρχηγός του ΛΑΟΣ δεν είχε τα κότσια, την παιδεία και (κυρίως) την αντοχή να διασφαλίσει το πολιτικό κεκτημένο των θέσεων του ΛΑΟΣ και έσπευσε να συμπράξει με το νεοταξικό  και νεοφιλελεύθερο ΠΑΣΟΚ του Γ. Παπανδρέου σε όλα τα επαχθή οικονομικά  και κοινωνικά μέτρα που αυτό επέβαλε στην το Δ.Ν.Τ., με αντάλλαγμα...κάποιο υπουργείο στην σημερινή κυβέρνηση , κατά προτίμηση οικονομικό για προφανείς προσωπικούς  λόγους !

Φαντάζεται ότι μαζί του κουβαλάει την προίκα των δυναμικών και αποφασισμένων πατριωτικών στελεχών του και επείγεται να συμπράξει με τον ΓΑΠ, πριν αυτά τον πάρουνε χαμπάρι.

Στην αδιέξοδη και μοναχική αυτή πορεία δεν θα βρει συνεταίρους μέσα από το διαλυμένο κόμμα του, διότι τέτοια στελέχη δεν υπάρχουν πλέον σήμερα αφού ή έχουν φύγει ή έχουν αδρανοποιηθεί.

Όμως , η  περιφρόνηση , η απαξίωση  και ο οίκτος τους, τον ακολουθούν και τον συνοδεύουν στις νέες του αναζητήσεις ως σύγχρονες Ερινύες...

"αντί-ΛΑ.Ο.Σ."

ΣΧΟΛΙΑ

  1. thespieys avatar
    thespieys 16/06/2010 11:07:52

    Άψογα τα κειμενα του “αντί-ΛΑ.Ο.Σ.”, ξεσκεπάστε τους πατριδοκάπηλους!

  2. αθανασιος Ι. avatar
    αθανασιος Ι. 16/06/2010 11:20:48

    απο τρελο και απο παιδι θα μαθεις την αληθεια λενε στο χωριο μου http://www.youtube.com/watch?v=VO6W7Stec74&feature=related

  3. Ορθολογιστής avatar
    Ορθολογιστής 16/06/2010 11:51:46

    Άς ακούσουμε καί μία πρόταση όχι μόνον αναλύσεις καί υποθέσεις. Επί παραδείγματι, οί υπάρχοντες ψηφοφόροι τού ΛΑΟΣ ποιόν θά πρέπει νά υποστηρίξουν; Δέν φαντάζομαι...

    • man8os avatar
      man8os @ Ορθολογιστής 16/06/2010 11:57:37

      Σαμαρα! Γιατι ο Σαμαρας ειναι αποδεδειγμενα πατριωτης!

  4. area51gr avatar
    area51gr 16/06/2010 11:58:04

    Συγχαρητήρια!! Άψογη η ψευδής προπαγάνδα, η οποία στηρίζεται φυσικά στο ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΨΕΜΑ:

    «ο αρχηγός του ΛΑΟΣ έσπευσε να συμπράξει με το νεοταξικό και νεοφιλελεύθερο ΠΑΣΟΚ του Γ. Παπανδρέου σε όλα τα επαχθή οικονομικά και κοινωνικά μέτρα που αυτό επέβαλε στην το Δ.Ν.Τ. .....»

    Και μόνο ένα βίντεο σας καταρρίπτει:
    http://www.youtube.com/watch?v=4zs0cl6LlDk... Όπου φαίνεται ΚΑΘΑΡΑ ΠΩΣ ΤΟ ΛΑ.Ο.Σ. καταψήφισε ΟΛΑ τα άρθρα του Νομοσχεδίου που αφορούσαν τα ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΕΠΑΧΘΗ ΜΕΤΡΑ!...

    Τώρα γιατί εσείς ΑΛΛΑ ΔΙΑΔΙΔΕΤΕ;... Ε.. Τι να σας πω.. Anti-News είστε... Δεν λέτε τα Νέα, αλλά τα αντίθετά τους!.. lol :D

    Τα δε links που δίνουν οι αναγνώστες σας είναι δεκαετιών παλιά, αποδεικνύοντας, πως αυτοί που ενημερώνονται από εδώ.. ζουν μια δεκαετία πίσω - αφού αρνούνται να κατανοήσουν πως και ο κόσμος και οι άνθρωποι, αλλά κυρίως η πολιτική, δεν είναι στάσιμα πράγματα στο χρόνο! :)

    • anideos avatar
      anideos @ area51gr 16/06/2010 14:22:41

      τι θα γινει με την παρτη σου ρε φιλαρακο, ακομα πιστευεις πως η Ντορα, το ΛΑΟΣ και οι ΠΑΣΟΚΟΙ ψηφισαν το μνημονιο για να σωθει η πατριδα;
      Αυτο το ατομο δε εχει βασεις ειναι σαν τον υαλοκαθαριστηρα στο αμαξι,
      μεχρι να φτασει δεξια τσουπ να σου τον στο κεντρο.

  5. anonymos avatar
    anonymos 16/06/2010 12:52:51

    ΛΑΟΣ το πιο σύντομο ανέκδοτο

  6. ΧΕΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΧΕΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 16/06/2010 13:46:01

    Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΕΝΟΣ ΑΡΧΗΓΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΤΕΛΕΧΗ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΤΑΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΤΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΚΑΝΕΙ (ΠΕΡΙ ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΚΑΙΡΟΣΚΟΠΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΧΕΙΡΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΤΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΕΠΙΔΟΞΟΥΣ ΑΣΤΕΡΕΣ ΤΟΥ ΛΑΟΣ (ονοματα σε σειρα τυχαια ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ,ΒΟΡΙΔΗΣ,ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ,ΠΛΕΥΡΗΣ) ΚΑΙ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΝΑ "ΚΟΜΜΑ" ΑΓΓΛΙΚΟ-ΓΑΛΛΙΚΟ-ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ κτλ please μην χαχανισετε.ΣΕ ΜΙΑ ΠΡΟΕΔΡΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΞΕΡΕΤΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΡΟΛΟ.ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΠΟΛΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ.ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΠΑΡΑ ΠΡΩΤΟΣ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΟΧΩΡΙ ΤΩΝ 200 ΧΩΡΙΩΝ!!!!!.ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕ

  7. I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
    I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ 16/06/2010 17:26:22

    Το ρόλο που ήταν να παίξει ο Καρατζαφέρης τον έπαιξε, δηλαδή να πλαγιοκοπεί από δεξιά την κυβέρνηση Καραμανλή μέχρι να πέσει και να ανοίξει ο δρόμος για τη Ντόρα. Με το που μπήκε στη βουλή, η ΝΔ από 164 έδρες έπεσε στις 151+Τατούλης. Βέβαια, δεν το κατάφερε μόνος του αυτό, βοήθησε και ο Καραμανλής με μία πράξη του (μη-πράξη για την ακρίβεια).

    Συγκεκριμένα, το μεγαλύτερο όνειδος του Καραμανλή ήταν το θέμα με το διαβόητο βιβλίο Ιστορίας της ΣΤ' Δημοτικού (της Ρεπούση). Και ενώ επί μήνες έβλεπε όλη την ελληνική κοινωνία (πλην των γνωστών δωσιλόγων, ιών, φιλοσκοπιανών, Ανανιστών κλπ) να χτυπιέται από την αγανάκτηση για την υπεροπτική και ξετσίπωτη επιμονή της Γιαννάκου να κρατήσει με νύχια και με δόντια το (κατάμαυρο) βιβλίο ζωντανό, αυτός την κράταγε εκεί στη θέση της. Ενώ θα έπρεπε να την είχε σκουπίσει με τη μία, όχι για τις αντιδράσεις των ζωντανών, αλλά για τις ψυχές των νεκρών. Και να είχε ξεφτυλίσει το ΠΑΣΟΚ και τον Ευθυμίου που ανάθεσαν το βιβλίο στη Ρεπούση. Πόσο υψηλή προστασία είχε δηλαδή η Γιαννάκου και δεν μπορούσε να την αγγίξει ο Καραμανλής; Και στο τέλος - τέλος εκεί σε θέλω μάστορα, εδώ υπέγραφες τους αγωγούς παρά "τας υποδείξεις" του Μπράιζα και της Κοντολίζας, με τη Γιαννάκου γιατί κόλωσες (και άφησες το λαό να κάνει στις εκλογές τη δουλειά που θα έπρεπε να είχες κάνει εσύ); Αυτό και μόνο έδωσε "ζούπητο" 1% επί πλέον στον Καρατζαφέρη και τον έβαλε στη βουλή. Μετα, με 151+Τατούλη η πτώση ήταν απλά θέμα χρόνου.

    Τώρα η χρησιμότητα του Καρατζαφέρη είναι περιορισμένη. Δεν μπορεί να πλαγιοκοπεί από δεξιά τη ΝΔ γιατί έχει τελειώσει το παραμύθι του "μεσαίου χώρου" και θα πρέπει αυτός να πάει πολύ πιο δεξιά. Έτσι, επέλεξε να θάψει τις παλιές πατριωτικές κορώνες και να κάνει το δεκανίκι του ΓΑΠ, μπας και κάτσει κανένα σενάριο συγκυβέρνησης (που το προωθούν έτσι κι αλλοιώς πολλοί νταβατζήδες) και τσιμπήσει κανένα υπουργειάκι. Για τους ψηφοφόρους του χέστηκε, άλλωστε τα αφεντικά του ετοιμάζονται τώρα να στήσουν καινούριο μαγαζί, ποιός νοιάζεται για το παραμάγαζο;

  8. "αντί-ΛΑ.Ο.Σ." avatar
    "αντί-ΛΑ.Ο.Σ." 16/06/2010 21:46:32

    Στον/στην σχολιογράφο area51gr , που αμφισβητεί την αλήθεια των ισχυρισμών
    μας και μας παραπέμπει σε video που αναρτήθηκε στο ΥοuTube, οφείλω μία
    διευκρίνιση :

    1. Τον/την παρακαλώ να ξαναδεί πιό προσεκτικά το video που επικαλείται
    και τότε θα συμφωνήσει σε όλα όσα γράφουμε. Ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος
    του ΛΑ.Ο.Σ. δηλώνει , χωρίς δισταγμό και ντροπή : "Ψηφίζουμε ΝΑΙ γιά το
    άρθρο 1 που αφορά στην ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥ ΣΤΗΡΙΞΗΣ ! ".

    2. Τα υπόλοιπα άρθρα αγαπητέ/ή area51gr αφορούν σε διαδικαστικές ρυθμίσεις
    όπως π.χ. η έκ προοιμίου παραχώρηση εξουσιοδότησης στον υπουργό οικονο
    μικών να συντάσσει και να εκδίδει προεδρικά διατάγματα γιά την υλοποίηση
    των επαχθών μέτρων (άρθρο 2) , στην επιβολή ή μή ειδικού φόρου στον καπνό
    και τα καύσιμα και την αύξηση του ΦΠΑ κατά 10% περίπου (από 19% σε 21%),
    (άρθρο 3) στην επιβολή πρόσθετου φόρου στα πολυτελή αυτοκίνητα και στις
    τηλεοπτικές διαφημίσεις κλπ (άρθρα 5 και6 ) .

    3. Όλοι όσοι διαθέτουν στοιχειώδη ικανότητα πολιτικής επεξεργασίας, μπορούν
    να αντιληφθούν τι συνέβη : Ο ΛΑ.Ο.Σ. ψήφισε ΝΑΙ στην θηλειά του Διεθνούς
    Νομισματικού Ταμείου (άρθρο 1) , και ψήφισε αλλού ναι και αλλού όχι στις
    επι μέρους ρυθμιστικές διατάξεις. Ψήφισε όχι , με κάποιες επιφυλάξεις στο
    άρθρο 2, ψήφισε αλλού ναι και αλλού όχι στα άρθρα 3 και 4 , ψήφισε ναι στο
    άρθρο 5, ψήφισε ναι στο άρθρο 6. Καλούμε του αναγνώστες μας να δούνε το
    σχετικό video γιά να διαπιστώσουν την ακρίβεια των όσων αναλυτικά περιγρά
    ψαμε πιό πάνω.

    Ο,τιδήποτε φέρει την υπογραφή "αντί-ΛΑ.Ο.Σ." είναι έγκυρο, διασταυρωμένο
    και γραμμένο πάντοτε με καλή πίστη αλλά και με προσήλωση στην αντικειμενική
    ενημέρωση των αναγνωστών του antinews.gr . Δεν επιθυμούμε να παραπληροφο
    ρήσουμε κανέναν, με πόνο ψυχής όμως βλέπουμε την παγίδευση του ζωντανού
    εθνικού πατριωτικού χώρου και των οραμάτων του μέσα στις προσωπικές Πολιτι
    κές και φθηνές μικροφιλοδοξίες του εκπεσμένου προέδρου του ΛΑ.Ο.Σ.

  9. deneira avatar
    deneira 17/06/2010 23:12:49

    Χα,χα,χα!!!
    Μου αρέσει που ακόμα υπάρχουν κάποιοι εξωγήινοι που ενώ τους έχουν καταρρίψει το πολιτικό τους σκάφος, νομίζουν ότι αιχμάλωτοι ή και πολιτικά νεκροί στην AREA 51 μπορούν να σχεδιάζουν νέες πτήσεις.....
    ΔΡΑΚΟΥΜΕΛ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ...............................