15/11/2010 01:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Eπανακαταμέτρηση των ψηφοδελτίων ζήτησε ο Γκιουλέκας

Ο Κώστας Γκιουλέκας ευχαρίστησε όλους τους Θεσσαλονικείς, για το οριακό αποτέλεσμα και ζήτησε επανακαταμέτρηση των ψηφοδελτίων, αφού βρέθηκαν τόσα πολλά άκυρα.
Συνεχάρει τον κ.Μπουτάρη αλλά και τους λοιπούς υποψηφίους.
"Μας ενώνει η Θεσσαλονίκη, κερδισμένη πρέπει να βγει η Θεσσαλονίκη.", είπε κλείνοντας τη λιτή ομιλία του, προς τους συγκεντρωμένους οπαδούς του, που τον καταχειροκρότησαν, ειδικά στο σημείο που μίλησε για επανακαταμέτρηση.

http://taxalia.blogspot.com/2010/11/117.html

ΣΧΟΛΙΑ

  1. yiannos avatar
    yiannos 15/11/2010 01:36:02

    γεια σου ρε Γκιουλέκα, δεν φτάνει που έχασες τα άχαστα πας και για δεύτερο ρεζιλίκι?

    Αντώνη μάζεψε τον έστω και τώρα...

  2. Τζώννη Μπη Γκουντ avatar
    Τζώννη Μπη Γκουντ 15/11/2010 01:41:32

    Γιατί ρε Γιάννο; αν εσύ έχανες για 300 ψήφους με 4700 άκυρα τι θα έκανες;

  3. yiannos avatar
    yiannos 15/11/2010 01:43:21

    εσύ εάν είσουν υποψήφιος στην Κρήτη, σε στήριζε το ΠΑΣΟΚ και ο ΣΥΝ και έχανες για 300 τι θα έκανες?

  4. yiannos avatar
    yiannos 15/11/2010 01:44:02

    α ναι! και ο ανθυποψήφιος σου έλεγε ότι η Κρήτη ανοίκει στους Τούρκους.

    • Μαύρος Ιάκωβος avatar
      Μαύρος Ιάκωβος @ yiannos 15/11/2010 01:48:03

      Καλά ψηλέ χαλάρωσε.Ξεχνάς τον μηχανισμό της ντόρας,την οποία ευχαρίστησε δημόσια ο σκουλαρικάκιας,τις ψήφους απο σύριζα,κουβέλη μέχρι και απο ΚΚΕ πήρε ο Μπουτάρης.Μόνος εναντίον όλων και με μια αποχή 52%

      • Μαύρος Ιάκωβος avatar
        Μαύρος Ιάκωβος @ Μαύρος Ιάκωβος 15/11/2010 01:49:51

        αναφερομαι στον Γκιουλέκα που έχασε για 300 ψήφους(αν έχασε)

      • Φαινότυπος avatar
        Φαινότυπος @ Μαύρος Ιάκωβος 15/11/2010 01:58:06

        Πράγματι, θεά Κάλι η Ντόρα. Το 'να μακρύ της χέρι έφθασε ως τη Σαλονίκη.

        • Μαύρος Ιάκωβος avatar
          Μαύρος Ιάκωβος @ Φαινότυπος 15/11/2010 02:10:46

          Ο φίλος σου ο κρασοπατέρας το είπε,όχι εγώ.....Πάντως πενταετία δύσκολα να βγάλει ,χικ

  5. yiannos avatar
    yiannos 15/11/2010 01:45:55

    ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΚΙΟΥΛΕΚΑ:

    ΝΑ ΤΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ Ο ΑΝΘΙΜΟΣ!!!!!!!!!!!

    • Μαύρος Ιάκωβος avatar
      Μαύρος Ιάκωβος @ yiannos 15/11/2010 01:48:55

      Καλύτερα ο τρεμόπουλος

  6. Kostas D avatar
    Kostas D 15/11/2010 02:02:26

    Συμφωνώ απόλυτα!!!!! Να γίνει ΑΜΕΣΗ ΕΠΑΝΑΚΑΤΑΜΕΤΡΗΣΗ!!
    Είναι δυνατόν να υπήρξαν ακυρα 4.700 και να εχασε με 300 ψήφους διαφορα..ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ γιατι προηγούνταν για πανω από 10% την περασμένη Κυριακή....
    Προσωπικά ΔΕΝ μπορώ να πιστεψω οτι εχασε.. Αλλά κι αν έχασε σίγουρα υπάρχει κάπου βρωμιά, που θα τη μάθουμε μετά από καιρό... Οταν ο Μπουτάρης θα έχει κάνει όμως τη ζημια στη Θεσσαλονίκη.. Περιμένετε και θα δείτε.... (Σαν πολλές εκπλήξεις/συμπτώσεις μαζεμένες "ξαφνικά"....περίεργο)

    • headbangers balls avatar
      headbangers balls @ Kostas D 15/11/2010 11:45:37

      τραβα πλέρωσε τις 200.000 για τα επιπλα στο γραφείο του παπαγεωργόπουλου και μετά μίλα

      • loretta avatar
        loretta @ headbangers balls 15/11/2010 23:07:18

        ....γιατι δεν καταλαβα το σχολιο...σπιτι του θα τα παρει??? στο γραφειο δημαρχου θα μεινουν....!!

        στο σπιτι του εχει πολυ καλυτερα.

  7. DIMSAV avatar
    DIMSAV 15/11/2010 02:20:01

    Τα καστρα πεφτουν απο μεσα καλυτερα να μετρηση τους ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ της ντορας και να καθαρισουν επιτελους το κομμα απο την οικογενεια αυτη.

  8. Kostas D avatar
    Kostas D 15/11/2010 02:21:01

    Παιδιά κάθομαι και διαβάζω τώρα τις αναρτήσεις και σκέφτομαι, για όνομα Θεού, καθόμαστε κι αναλύουμε το τι ελαττωμα είχε ο Α η Β γαλάζιος υποψήφιος.... Το Μνημόνιο/ Τροικα... δε μας αφορά καθόλου...???? Που από αυριο θα δουμε κι άλλες συνέπειες?? Δηλαδή η αντιμνημονιακή πολιτικη τους ΔΕΝ ήταν κίνητρο για τον κοσμο... Σε άλλη χώρα ζούνε? ΔΕ θα τους επηρρεάσει???? Αυτό μας καίει πρωτίστως, από αύριο κιόλας.. Που έρχονται κι άλλα μέτρα με ευθύνη όσων απείχαν η ψηφισαν τα τσιράκια του μνημονιου/πασοκους....
    Πολύ χάρηκα που ο Μπουτάρης ευχαρίστησε τη Ντόρα..... Ετσι να πέφτουν οι μάσκες.. επιτέλους!!!!!
    (Μην κάθονται μερικοί και γενικολογουνε΄με αοριστίες )

  9. werty avatar
    werty 15/11/2010 02:32:47

    κύριοι δε στέκει από κάθε άποψη κάποιος να επικροτούσε τη διαγραφή της ντόρας και τη ρήξη με τους μητσοτάκηδες και από την άλλη τώρα να τους ρίχνει το φταίξιμο της ήττας της νέας δημοκρατίας. Δε στέκει από πνευματική, ηθική,
    πολιτική άποψη.
    Γιατί αν πράγματι κάποιος πιστεύει πως μετράει η δύναμη των μητσοτάκηδων και τους εγκαλεί γιατί δεν στήριξαν τη νδ, τότε θα έπρεπε να μην είναι σύμφωνος με τη ρήξη μαζί τους. Αν πάλι κάποιος ήταν σύμφωνος με τη ρήξη με αυτούς, τότε οφείλει να μην παραπονιέται πως έχασε η νδ γιατί τους έκανε πόλεμο η ντόρα.

    Κακά τα ψέμματα η νδ δεν πήρε σε δύναμη από τη μεγάλη χασούρα του πασοκ
    γιατί δεν είχε πειστική εναλλακτική ολοκληρωμένη πολιτική πρόταση και γιατί έγιναν από τη Ρηγίλλης λάθος επιλογές σε πρόσωπα και λάθος χειρισμοί σε τοπικό, νομαρχιακό, περιφεριακό επίπεδο

  10. petros avatar
    petros 15/11/2010 03:02:23

    Λοιπόν, ας δούμε την περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας.
    Ψωμιάδης α' κυριακή ( μόνος του ) 421.000 ψήφος
    Ψωμιάδης β'κυριακή ( με στήριξη ΛΑΟΣ ) θα έπρεπε να έχει 485.00 ψήφους.
    Πήρε 404.000 !!!

    Πελοπόννησος Τατούλης Α'Κυριακή 157.500 Β' κυριακή 156960
    Δράκος α ' 154.700, β ' 142.000 !!!

    Στερεά Ελλάδα Περγαντάς 130.000 β' κυριακή
    Χειμάρρας θα έπρεπε 116.000 α' κυρ+ 26.000 ΛΑΟΣ = 142.000 ( και θα έβγαινε ) , αλλά πήρε 115.000!

    Γκιουλέκας θα μπορούσε να πάρει Παπαθεμελής 7.500 +Στεργίου 4.500 = 12.000 , πήρε επιπλέον της Α΄ Κυριακής 4.800 και έχασε για 420 ψήφους.

    Συμπεράσματα ;

    • yiannos avatar
      yiannos @ petros 15/11/2010 09:24:11

      αυτό που περιγράφεις δεν είναι αποτέλεσμα αδιαφορίας των ψηφοφόρων αλλά αποτέλεσμα:
      1. της ανεπάρκειας του μηχανισμού κινητοποίησης της ΝΔ. (εάν υπάρχει μηχανισμός)
      2. της αδυναμίας των υποψηφίων να «αγγίξουν» υποστηριχτές εκείνων που δεν πέρασαν στο β γύρο.

      το 1. το είχε το ΠΑΣΟΚ και το 2. οι υποψήφιοι του.

      Μεγάλη εξαίρεση ο Μιχαλολιάκος ο οποίος είτε το παραδέχεστε είτε όχι, κατάφερε να «φτάσει» στους Μαντουβαλικούς σε συνδιασμό με την συνεννόηση Σαμαρά-Μαντούβαλου με πολιτικούς όρους

  11. petros avatar
    petros 15/11/2010 03:19:43

    Δείτε εγκλήματα των δεξιών ψηφοφόρων και της αδιαφορίας τους.
    Αγρίνιο : Μοσχολιάς α'κυριακή 27.500, β' κυριακή 19700
    Σταμάτης α'κυριακή 22300, β ΄κυριακή 17.500 !!! Αν κρατούσε τις δυνάμεις του, θα έβγαινε αυτός δήμαρχος ,θα τον καταλάμβανε η ΝΔ.

    Βέροια . Ουσουλτζόγλου α' κυριακή 16.700 , β 'κυριακή 16.400 ( πέφτει )
    Τσαβδαρίδης α΄ κυριακή 17.750, β 'κυριακή 15.700 και χάνει η ΝΔ το δήμο!

  12. blue nile avatar
    blue nile 15/11/2010 04:04:38

    ...τα είπαν πρώτα άλλοι εδώ μέσα...ο Γικιουλέκας έχασε τις εκλογές από κακή επιλογή νέων υποψήφιων δημοτικών συμβούλων...δυο τρεις παλιές καραβάνες να είχε πάλι θα είχε βγει περίπατο...

    • Kώστας Θ. avatar
      Kώστας Θ. @ blue nile 15/11/2010 10:55:01

      Επρεπε όμως να κάνει και ανανέωση. Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα δικά μας.

  13. makis avatar
    makis 15/11/2010 07:17:27

    ΒΓΗΚΕ Ο ΜΠΟΥΤΑΡΗΣ ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΡΑ ΤΟ ΜΠΑΡΑΖ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ BLOGS ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΥΤΟΦΕΡΩΜΕΝΟΥ ΩΣ "ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ". ΕΙΔΙΚΑ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΛΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ...ΜΠΙΠ ΤΟΥ.
    ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ

  14. DeltaLamda avatar
    DeltaLamda 15/11/2010 10:13:04

    Τα στοιχεια που παραθέτει ο Πέτρος ειναι χαρακτηριστικα. Το συμπέρασμα ποιο ειναι?

  15. takis avatar
    takis 15/11/2010 10:24:48

    Αντε πανηγυρτζηδες τωρα θα την βγαζετε με ρετσινουλα.Αυτο ηθελε ο λαος γιατι το ειχατε παραξιλωσει με τα νουμερα που σας διοιηκησαν τοσα χρονια.Δεν βλεπατε οτι εισασταν ενα χωριο ,ποια μια μεγαλη ιστορικη πολη με αγωνες και θυσιες να τη διοικουν δημαρχοι και νομαρχες νουμερα κατωτεροι των περιστασεων.Πιστευω οτι η ξεπασμενη κουλτουρα καποιων ηγετων της πολης θα μπει στη ναφθαλινη και ετσι θα δουμε ασπρη μερα.Μετα θαρθει και η σειρα του αλλου μεγαλου νουμερου που ο μπολαρης εδειξε οτι ερχεται.

  16. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 15/11/2010 10:52:03

    Mόνος του έτρεχε ο Γκιουλέκας. Δεν είχε καμία υποστήριξη από το κόμμα που έτσι κι αλλιώς δεν έχει κόσμο να υποστηρίξει έναν υποψήφιο.
    Από την άλλη πλευρά είχαμε ενα εκδοτικό σύστημα Βενιζελο-ντορικής επιρροής καθώς και τα στρατευμένα ντοράκια (πρώην μεγαλοστελέχη της ΝΔ και ΟΝΝΕΔ Θεσσαλονίκης) που δώσαν τα ρέστα τους για να βλάψουν τον Σαμαρά. . Είναι που η Ντόρα είναι δεμένη με τον κόσμο της παράταξης....
    Οταν η διαφορά σε ψήφους είναι τόσο μικρή, όλα αυτά παίζουν ρόλο
    Παρόλα αυτά αν σηκώνονταν οι νεοδημοκράτες να πάνε να ψηφίσουν δε θα συζητούσαμε τώρα. Ας μας γίνει μάθημα.

    • headbangers balls avatar
      headbangers balls @ Kώστας Θ. 15/11/2010 11:47:35

      καθόλου μόνος του δεν έτρεχε ..έτρεχε μαζί του και κάποιος με ράσα

      • panagos avatar
        panagos @ headbangers balls 15/11/2010 22:08:17

        Αυτά όλα με τον Άνθιμο ήταν ένα καλά στημένο επικοινωνιακό παιχνίδι του επιτελείου του. Το ίδιο και με την τσόντα, τον Ηρακλή και λοιπά. Στόχευαν να ψαρέψουν στα αντιδεξιά, αντιεκκλησιαστικά και οπαδικά σύνδρομα, με τη βοήθεια όλων των εφημερίδων και των ΜΜΕ της Αθήνας και Θεσσαλονίκης.
        Τώρα, όμως, έρχεται το ραβασάκι. Καθόλου καθυστερημένο : νέα μέτρα , απολύσεις, φόροι, μείωση μεγάλη στις κρατικές επιχορηγήσεις στους Δήμους. Τα πανηγύρια κόπασαν σήμερα και έρχεται το ...αγγούρι.
        Όλοι εκείνοι οι χαβελέ νεολαίοι που άκουσαν τους Ράδιο Αρβύλα, την Athens Voice , την Lifo και τους άλλους, που έχοντας τεράστιες περιουσίες από τη δημοσιογραφία, τη τηλεόραση κλπ θα τρέχουν, άραγε, να τους βρει δουλειά ο Καμίνης ή ο Μπουτάρης ; ή μήπως θα πληρώσει τα χρέη, τα δάνεια, τους λογαριασμούς κοινής ωφέλειας, τους φόρους ο Κανάκης, ο Κούλογλου, ο Δήμου ή ο Τσαγκαρουσιάνος ;;;

        Παιδιά, εκεί έχει δουλειά και πολλά πολλά πολλά λεφτά. Ψευτοκουλτουριάρηδες με αμύθητες περιουσίες από εκδόσεις και τηλεόραση...

  17. Kostas D avatar
    Kostas D 16/11/2010 17:20:52

    ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΙΝΕ ΝΟΘΕΙΑ!!!!! Με 4.700 ακυρα....!!!!!!! και 320 δήθεν ψήφους διαφορα..????
    (Ο εκλεκτος του Ραγκουση στην Παρο "κερδισε με 16 ψήφους" διαφορα και
    151.. ακυρα..)
    Δε σας βρωμαει απο χιλιομετρο οτι μάλλον πρόκειται για ιδιο κόλπο σε Παρο και Θεσσαλονικη...????
    Υστερα ο Γκιουλέκας είχε μεγάλη διαφορά απο το Μπουταρη, και θεωρουνταν
    πολυ απίθανο να βγει.. ήταν σίγουρος χαμένος!! Και τώρα τη 2η Κυριακή
    με ακόμα μεγαλύτερη αποχή.... "κερδίζει" με 320 ψήφους.. για να ειναι πιο πιστευτό φυσικά..
    Οι πασόκοι αποδεδειγμένα είναι ΕΙΔΙΚΟΙ σε ΄μαφιόζικες τακτικές και νεου τύπου νοθείες κάθε φορά.. Δε θυμάστε το 2000 τη διαφορά ξαφνικά από το πουθενά .... 1%... Οταν ακουτε, 1%, 0,8% 300 ψήφοι και 16 ψήφοι διαφορά
    τότε πολύ πιθανή η νοθεία μιας και συνήθως έτσι εχει ξαναγίνει..
    Και πάντα σε περιόδους κάμψης του πασοκ, πολύ περισσότερο τώρα και λόγω μνημονίου!!!!!
    Ενώ ΠΟΤΕ δεν είδαμε
    αντιστοιχα ποσοστά διαφορά πχ 10 ψήφων υπερ της ΝΔ... "συμπτωματικά" πάντα υπερ του ..... πασοκ...????
    ΝΑ ΠΑΛΕΨΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΤΟ ΓΚΙΟΥΛΕΚΑ ΣΤΗ ΔΗΜΑΡΧΙΑ..
    Δεν ξέρουμε ακριβώς τις διαθέσεις όσων κρύβονται και προώθησαν τον αλλοπρόσαλο και "πολυπολιτισμικό" Μπουτάρη.... αν και ΟΛΟΙ τις υποψιαζόμαστε!!!!

  18. Kostas D avatar
    Kostas D 24/11/2010 22:50:55

    http://dexiextrem.blogspot.com/2010/11/blog-post_5370.html
    Δείτε κι εδω