19/08/2008 16:40
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Eπίδομα (προεκλογικό;) σε τρίτεκνους

Συνεργασία με τον υπουργό Υγείας Δημήτρη Αβραμόπουλο και τον υφυπουργό Γιώργο Κωνσταντόπουλο είχε το πρωί στο Μέγαρο Μαξίμου ο πρωθυπουργός Κώστας Καραμανλής. Ο κ. Αβραμόπουλος ανέφερε ότι η κυβέρνηση συνεπής στις προεκλογικές της δεσμεύσεις ανακοινώνει ότι ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες για την καταβολή του επιδόματος τριτέκνων σε περίπου 141.400 οικογένειες.

Μήπως πάμε πάλι για εκλογές; Ή μόνο μέχρι τη Θεσσαλονίκη και μετά βλέπουμε;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αθανάσιος Ι. avatar
    Αθανάσιος Ι. 19/08/2008 17:27:56

    Factorx –δεν κατάλαβες καλά την είδηση δεν πάμε για εκλογές ,ετοιμάσου να γίνεις νονός στο τρίτο του πρωθυπουργικού ζεύγους .

  2. διπλωμάτης avatar
    διπλωμάτης 19/08/2008 17:39:44

    Η Νατάσα χχχχχχχχχχ θα γίνει κατευθείαν πολύτεκνη...

    Facgtorx: συγνώμη, αλλά αν τέτοις εκφράσεις δεν είναι καθόλου διπλωματικές

  3. factorx avatar
    factorx 19/08/2008 18:00:11

    καλό, Αθανάσιος

  4. Theodore avatar
    Theodore 19/08/2008 19:41:31

    Ειναι αυτο που λενε,
    ΑΛΛΟΣ ΓΑΜΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ.

  5. βασιλης avatar
    βασιλης 19/08/2008 19:50:29

    Τώρα ισχύει το γνωστο σταματήστε τα μίση και αρχίστε το γαμήσι.Και ακόμη καιρός να αναγνωριστούν τα ξόγαμα μπας και πάρετε το επίδομα.
    Αδέλφια μου αλήτες πουλία .........

  6. Africa avatar
    Africa 19/08/2008 19:58:20

    ΑΥΤΟ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΝΟΜΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΓΙΑ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ! ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΑΛΟΓΟΣΚΟΥΦΗ.....ΝΑ ΦΟΡΟΛΟΓΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΠΝΕΟΥΜΕ....

  7. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 19/08/2008 21:40:30

    Το επίδομα τέκνου στις σοβαρές χώρες της Ευρώπης είναι από 150 μέχρι 200 Ευρώ το μήνα και είτε τα παίρνεις μετρητά είτε απαλλάσσεσαι από το φόρο για το ποσό αυτό. δηλ. με 2 παιδιά έχεις φοροαπαλλαγή 4.800 το χρόνο. Συνυπολόγισε το γεγονός ότι το εισόδημα και των δύο συζύγων προστίθεται και διαιρείται δια 2 κι έχεις αφορολόγητο οικογενειακό εισόδημα περί τα 30.000 Ευρώ το χρόνο που χρειάζεται μια μέση τετραμελής οικογένεια χωρίς να βάζει το χέρι στην τσέπη για φροντιστήρια και φακελάκια.

  8. F avatar
    F 19/08/2008 22:54:24

    Σίγουρα πᾶμε γιὰ ἐκλογές. Εἴδατε τὶς φωτογραφίες τῶν Στυλιανίδη καὶ Παυλόπουλου στὶς Παναγίες Σουμελᾶ καὶ Τήνου άντίστοιχα;

  9. Kraepelin avatar
    Kraepelin 19/08/2008 23:39:43

    Τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει; Α ναι, το τριχίλιαρο στους πυροπαθείς. Από όσο διαβάζω το μόνο καμμένο χωριό που ανοικοδομείται είναι αυτό που ανέλαβε η Κυπριακή Δημοκρατία. Τα υπόλοιπα τίποτα.

  10. Μποτίλια στο Πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο Πέλαγος 19/08/2008 23:43:47

    Κάποια στιγμή προσεχώς, αφού μοιράσουν οι Ρομπέν των Ραφιών τα προϊόντα στους περαστικούς, θα αποστείλουν τα αντισυλληπτικά στο Μαξίμου.

  11. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 20/08/2008 00:36:31

    11 Kraepelin

    Για να βγαλουν λεφτα θα νοικιασουν τα καμμενα χωρια στο Χολλυγουντ για σκηνικα ταινειας, οι σκηνοθετες της δυστυχιας μας...

  12. iris avatar
    iris 20/08/2008 02:44:22

    ekloges tha anakoinothoun otan to tameio gemisei me tis kthmatologikes eispraxeis gia na moirasei o Karamanlis stous ithageneis 50arika exagorazontas psifous.
    Blepete to mhlo den peftei makria apo th mhlia