#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/05/2013 09:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Debate, φάλαινες και «καυτοί γάμοι»



Ντιμπέιτ θέλει ο Τσίπρας. Πριν λίγο ήθελε μόνο εκλογές. Αλλάζουν οι άνθρωποι μαζί με τις δημοσκοπήσεις…

Μπορεί βέβαια να το χρειάζεται μόνο και μόνο για να προπονηθεί πριν το μεγάλο ματς με τον Λαφαζάνη και τις συνιστώσες,

Ότι θέλει να γίνει Πρωθυπουργός το έχουμε εμπεδώσει. Άλλωστε μετά τον ΓΑΠ, όλοι έχουν δικαίωμα σε μια θέση κάτω από τον ήλιο του Μαξίμου.

Μεγάλη ζημιά έκανε ο Κρίτωνας στο ΠΑΣΟΚ. Μαζί του αναμένεται να αποχωρήσουν από το Κίνημα και όλες οι φάλαινες…

Η «στήλη» δηλώνει για ακόμη μία φορά τον απεριόριστο  θαυμασμό της προς την κυρία Ζωή. Μας είχε πείσει ότι η προσπάθεια της ΝΔ στην προανακριτική ήταν να συγκαλύψει το σκάνδαλο.  Τώρα το επεκτείνει και μας πληροφορεί ότι πίσω από το κακούργημα του Παπακ (και τα λοιπά) κρύβεται επικοινωνιακή τακτική της Συγγρού.

Μιλάμε για ολιστική θεώρηση της πολιτικής. Ότι και να κάνει ο αντίπαλος, υπάρχει εύκολη και γρήγορη εξήγηση.

Ένα μόλις βήμα βρίσκεται η κυρία Κωνσταντοπούλου, πριν το αλάθητο του Λαζόπουλου. Ο οποίος εξαπολύει τόσο απροκάλυπτη προπαγάνδα υπέρ του ΣΥΡΙΖΑ, που τον πήραν πρέφα μέχρι και τα θηλαστικά του Κρίτωνα…

Εκτός κι αν το θέμα του Λάκη είναι ότι με τη χώρα εκτός Μνημονίου θα πρέπει να ξαναψάχνει για θεματολογία.

Ο υπουργός Οικονομικών της Πορτογαλίας Βίτορ Γκάσπαρ δήλωσε χθες ότι η κυβέρνησή του θα τηρήσει τις δημοσιονομικές δεσμεύσεις τις οποίες έχει αναλάβει έναντι των πιστωτών της παρά την εκτίμηση του Οργανισμού Οικονομικής Συνεργασίας και Ανάπτυξης (ΟΟΣΑ) ότι η ύφεση στη χώρα θα είναι βαθύτερη της προβλεπομένης εμποδίζοντάς την να τις επιτύχει.

Πορτογάλε Στουρνάρα, είσαι τουλάχιστον γερμανοτσολιάς, ταγματασφαλήτης, εγκάθετος, κρυπτοθαυμαστής της Μπάγερν Μονάχου και υπηρέτης των πολιτικών της Μέρκελ.

Ενώ ο αυθεντικός Στουρνάρας μας λέει ότι θα βγάλει ομόλογο το 2014.

Τον Βαρουφάκη τον ρώτησε ή κάνει πάλι του κεφαλιού του;

Μας έπρηξαν οι Γάλλοι με τους γάμους των ομοφυλόφιλων. Οι πτωχοί καθυστερημένοι απόγονοι των Γαλατών και του γερμανικού φύλου των Φράγκων κυνηγούσαν ακόμη καμαριέρες όταν στην Τήλο καιγόταν το πελεκούδι…

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αρχιμηδησ avatar
    Αρχιμηδησ 30/05/2013 09:56:15

    Πολύ σωστά.
    Ο Σαμαράς δεν πρέπει να χάνει χρόνο με τον Τσίπρα.
    Ενας αστείος πρόεδρος δεκαπενταμελούς είναι. Μόλις εκλεγεί η Μέρκελ θα μας κουρέψει το χρέος και το Greek success story θα γίνει πραγματικότητα.
    Ο Σαμαράς θα έχει πετύχει τους στόχους του μνημονίου χωρις να εχει ανοίξει ρουθούνι. Ποιός θα θυμάται τότε την ασημαντότητα του Τσίπρα?

  2. Υ.Παραπλανημένος avatar
    Υ.Παραπλανημένος 30/05/2013 09:57:58

    Το "τέλος" του άρθρου είναι επικό...... "κυνηγούσαν καμαριέρες, όταν στην Τήλο καιγόταν το πελεκούδι...".....Χαχαχαχαχαχαχαχα...!!!!!!!

    • M.O. avatar
      M.O. @ Υ.Παραπλανημένος 30/05/2013 20:41:20

      Έχει έναν απροσδιόριστο λυρισμό,τώρα που το ξναδιαβάζω

  3. Δαναός avatar
    Δαναός 30/05/2013 10:09:20

    Αμάν βρε Μικρέ! Δηλαδή ο βουτυρομπεμπές επαναστάτης που θέλει να γίνει πρωθυπουργός πού σε πείραξε; Ακόμα ζελέ δε βάζει στο μαλλί;
    Ο ιου ιου Λάκης κι αυτός στο στόχαστρο;
    Καλά για την Κωνσταντοπούλου δεν το συζητώ. Σε πείραξαν τα συνολάκια της και το σεξαπήλ.
    Και για τον Κρίτωνα των 8000€ μη λες πολλά.Λίγα παίρνει ο ογκόλιθος αυτός της πολιτικής! Μ αυτόν θα ασχοληθεί ο Λυσίας στον υπέρ του αδυνάτου.
    Τους ομοφυλόφιλους τώρα πώς σου ήρθε να τους μπλέξεις; Έ

    • Diamond Angel avatar
      Diamond Angel @ Δαναός 30/05/2013 12:39:15

      Εγραψε ο Μικρός , αλλά και συ κεντάς, Δάσκαλε !!!!

  4. Nik avatar
    Nik 30/05/2013 11:47:37

    Ζωή ίσον αντιβιάγκρα. Μπρρρρ!

  5. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 30/05/2013 13:19:39

    Πάντα ἕνα πόδι σέ λάθος θέση...

    • Δαναός avatar
      Δαναός @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 30/05/2013 15:41:04

      Αμάν πια, τίποτα δε σου ξεφεύγει!

  6. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 30/05/2013 16:27:05

    :-)

    • M.O. avatar
      M.O. @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 30/05/2013 20:42:26

      Το κουίζ όμως είναι ποιο νησί δείχνει το πόδι

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ M.O. 30/05/2013 20:47:56

        Της Καλυψώς...

        • M.O. avatar
          M.O. @ Γιάννης Φαίλτωρ 30/05/2013 21:11:16

          Με απογοητεύεις Γιάννη. Το πόδι δείχνει ψηλά, το Καρπενήσι

          • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
            Γιάννης Φαίλτωρ @ M.O. 30/05/2013 21:30:11

            Α! Καρπε-νήσι. Κυβέρνηση του βουνού δηλαδή.

      • akenaton avatar
        akenaton @ M.O. 30/05/2013 20:53:36

        Μ.Ο. παρακάλεσε τους διαχειριστές να "κατεβάσουν" για δέκα λεπτά την .... φωτογραφία ώστε να διαβάσουμε το κείμενο απερίσπαστοι! Μερσί μούλτου.

        ΥΓ. "Έγραψες" πάλι!

        • M.O. avatar
          M.O. @ akenaton 30/05/2013 21:13:09

          Τώρα που το λες έχει και κείμενο όντως. Ειρμό δεν έχει...
          Ευχαριστώ akenaton!

        • Παύλος avatar
          Παύλος @ akenaton 30/05/2013 21:24:55

          Πολύ ωραίος, Akenaton!
          Αλλά και όλα τα πιο πάνω σχόλια είναι πολύ έξυπνα και εμπνευσμένα, συνάδοντα με το άρθρο !
          Εσείς είστε, που μας εκμαυλίζετε στο Antinews !
          Χαλάλι σας !

      • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
        ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ M.O. 30/05/2013 22:48:49

        'Ἐγῶ θά βάλω ἄλλο κουΐζ,πόσα δάχτυλα ἔχει τό προσγειωμένο πόδι;

  7. Zugzwang avatar
    Zugzwang 30/05/2013 21:42:58

    Μ.Ο Δεν εγραψες κατι και για την Ρεπουση και τον Τατσοπουλο. Σημερα ειχαν την τιμητικη τους...

  8. Δαναός avatar
    Δαναός 30/05/2013 23:57:47

    Άσε τα δάχτυλα και κάνε μια ακτινογραφία στον αχίλλειο τένοντα να δεις μήπως έχει ρήξη!

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Δαναός 31/05/2013 00:44:10

      Ναι,από το πολύ τεντωμα πάθαμε ρήξη αμφιβληστροειδους!