15/08/2009 14:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Cult ελληνική μουσική

 

































ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 15/08/2009 15:30:52

    Δις ιζ δε Γκρίς μάϊ φρέντς, που θάλεγε και ο αγγλομαθής νομάρχης Μίχας. Ο πρίφεκτουρ οφ δε γκρις, κατά ομολόγία του.

    • Swell avatar
      Swell @ Strange Attractor 15/08/2009 15:50:35

      Και ο Κουλούρης θάλεγε το ίδιο, μπάι δε γουέι.

  2. Nick avatar
    Nick 15/08/2009 15:35:54

    Βλέπω και μια Μπέσυ Αργυράκη και μια Πέπη Τσεσμελή. Α, ρε πως πέρασαν τα χρόνια...

  3. donaE avatar
    donaE 15/08/2009 15:43:39

    Αυτοι τουλαχιστον πουλανε τρελλα και οποιος θελει αγοραζει.Κατι αλλοι που με καταλληλο περιτυλιγμα πουλανε life style;Δηλαδη φυκια για μεταξωτες κορδελλες.

  4. ατακτος avatar
    ατακτος 15/08/2009 19:37:24

    DonaE – αγαπητή μου ονόμασε τους π.χ. Δ. Μητροπανος ,Χ. Αλεξίου πάνε συνεφο την ξεφτίλα σε αυτών τον ντουνιά ...

  5. nikkeii avatar
    nikkeii 15/08/2009 23:46:01

    Περι Αννα Γουλας..
    "Η Χαρά Κολαΐτη είναι πολυτάλαντη νέα καλλιτέχνις, η οποία χρησιµοποιεί όλες τις γνώσεις και τα ταλέντα της (µαθήµατα χορού, τραγουδιού, σπουδές ζωγραφικής) σε ένα άρτια ενορχηστρωµένο «One Woman Show», που αποτελεί και την πτυχιακή της εργασία.
    Η Χαρά επινοεί και πραγµατικά κατασκευάζει την λαϊκοπόπ τραγουδίστρια Άννα Γούλα: και µόνο µε το όνοµα που τής δίνει κάνει εξαρχής σαφή τη θέση της και την άποψή της για τη σηµερινή τηλεόραση και το lifestyle που αυτή επιβάλλει, προδιαθέτοντάς µας για σκληρή και εις βάθος σάτιρα, πέρα απ’ την πλάκα.
    Η ίδια σκηνοθετεί, παίζει, τραγουδάει, σκηνογραφεί, γράφει τη µουσική και τους στίχους των τραγουδιών, και µε την πολύτιµη βοήθεια των φίλων της (εξαιρετικοί και ως ηθοποιοί) στήνει µια πολύ δυνατή παράσταση, προσεγµένη µέχρι την τελευταία λεπτοµέρεια. Ακόµα και στις αφίσες τής εν λόγω καµπάνιας έχουν δουλευτεί έξυπνα όλες οι λεπτοµέρειες. Από την απόλυτα ταιριαστή σκηνοθεσία και το ύφος τής φωτογράφησης, µέχρι την ανάλογη κιτσάτη γραµµατοσειρά.
    Το «παιδί τού µόχθου», όπως αυτοαποκαλείται η Άννα Γούλα στους στίχους των τραγουδιών της, ξεδιπλώνει τη ζωή της µέσα από τα βιντεοκλίπ."

    http://galera.gr/magazine/modules/articles/article.php?id=1039

  6. blue nile avatar
    blue nile 16/08/2009 04:24:37

    Φάκτορα βρες αν μπορείς σε παρακαλώ φωτογραφίες ενός τραγουδιστή με το όνομα Κουκουρέτας από τα 70' . Όλα τα λεφτά !!!

  7. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 16/08/2009 09:29:39

    John Tikis Rules!