25/10/2008 02:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Close 24...(;)

Αν επιβεβαιωθεί η πληροφορία που έχουμε ότι η Eurobank βάζει άμεσα λουκέτο στα καταστήματα Open24 εξαιτίας της κατάρρευσης της μετοχής της τις τελευταίες μέρες αλλά και τους επανασχεδιασμού της ενόψει της παγκόσμιας κρίσης αυτό πολύ απλά θα σημαίνει ότι η κρίση αυτή δεν θα χτυπήσει την χώρα μας στην λεγόμενη "πραγματική οικονομία" σε 6-9 μήνες όπως διατείνονται οι οικονομολόγοι αλλά έχει ήδη ξεκινήσει να την χτυπά. Μιλάμε για δεκάδες καταστήματα σε όλη την χώρα και εκατοντάδες εργαζομένους τους οποίους οι πληροφορίες μας αναφέρουν ότι η τράπεζα δεν πρόκειται να απορροφήσει και θα απολυθούν! Βάλτε τώρα τους ιδοκτήτες των καταστημάτων που σε τέτοιες εποχές θα πρέπει να αναζητήσουν νέους ενοικιαστές κοκ και θα καταλάβετε τι πρόκειται να ζήσουμε το επόμενο διάστημα...

http://www.enimerosi24.gr/index.asp?a_name=politics&item_id=239

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 25/10/2008 09:42:23

    Ο λαρια ο λαρο...Κατι με σφιγγει στο λαιμο...

    Και πουσαι ακομα...

  2. Nick avatar
    Nick 25/10/2008 10:36:59

    Ωχ, ωχ! Άρχισαν τα όργανα!

  3. t avatar
    t 25/10/2008 11:19:12

    Όλο χαρά???? ο ΤΖΟΡΤΖ ΣΟΡΟΣ δήλωσε: ότι Θα κρατήσει η κρίση, ανίκανες οι εποπτικές αρχές.

  4. donaE avatar
    donaE 25/10/2008 11:27:33

    @ χαζε,εμενα η eurobank με σφιγγει...

  5. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 25/10/2008 11:40:51

    5. donaE

    Αν δεν υπηρχε κριση,δεν θα σ εσφιγγε? Η εννοεις η τιμη της μετοχης?
    Διοτι σ αυτη την περιπτωση, οι κανονες του παιχνιδιου ειναι η κερδιζεις η χανεις? Δεν εμπεριεχει καθολου ειρωνια αυτο που ειπα...

    Ολοι, φανταζομαι, οσοι μπλογκαρουμε εδω ειμαστε χαμενοι...

    Μετα,ολη η ζωη επιλογες ειναι!

  6. t avatar
    t 25/10/2008 11:48:49

    Η πρόβλεψη για την ανεργία τον επόμενο χρόνο στην Ελλάδα ανέβασε τον αριθμό των νέων ανέργων από 50.000 σε 100.000!

  7. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 25/10/2008 11:57:57

    Στην Γερμανία ακούω ότι οι αυτοκινητοβιομηχανίες κόβουν βάρδιες και κλείνουν μονάδες, έστω προσωρινά, με συναινετικές διαδικασίες. Ο ΣΕΒ σκέφτεται τίποτα (ή έχει διαλυθεί και αυτός? -- τον νοιάζει τον Δασκαλόπουλο?)

  8. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 25/10/2008 12:07:55

    Φυσικά archaeopteryx τι θα τα κάνουν τα αμάξια? Ο κόσμος έκανε πίσω. Περιμένει λίγο μέχρι να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα. Το ίδιο και στη Γαλλία. Μόλις ξεμουδιάσουν θα αναθερμανθεί η αγορά με μια κάμψη όμως 20%.

  9. donaE avatar
    donaE 25/10/2008 13:33:28

    @Χαζε Δεν εννοω τις μετοχες,και σκεπτομαι μηπως μερικες φορες δεν εχουμε δικαιωμα ουτε να επιλεξουμε.Υπαρξιακο ζητημα.Παντως πολλοι, δεν περιμεναμε την κριση για να πνιγουμε,απο τραπεζα,ηδη τα πραγματα ητανε δυσκολα.

  10. makis avatar
    makis 25/10/2008 17:33:40

    archaeopteryx

    1) Φυσικά και σκάει ο Δασκαλόπουλος, δεν είναι βιομήχανος